PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tayyip Erdoğan Sizce Cumhurbaşkanı olmalımı

Admin
01-04-2007, 22:46
Toplum olarak tartışmayı,bizden farklı düşünene saygı duymayı,herzaman eleştirdiğimiz mecliste nasıl kavga eder koskoca adamlar dediğimiz ve bir anket konusunda dahi tartışmayı beceremediğimiz için..!

KONU KAPANMIŞTIR

Admin
01-04-2007, 22:49
Ben kararsızım :) OLursa iyimi olur bilmiyorum.

Volkan
01-04-2007, 22:50
şu an için bence düşünmemeli. bir dahaki cumhur başkanlığı olabilir. zaten bu seçim ler yüzünden büyük paralar harcanıo.

bulletfromhell
01-04-2007, 22:50
bence olmamalı.başbakanlığı bile doğru düzgün becerememiş birinin ülkenin başı olarak bu ülkeyi ne denli iyi yansıtacağı konusunda şüphelerim var.ha yarın çıkıp herhangi bir belediyenin başkan adayı olsa hiç düşünmeden oyumu ona veririrm.çünkü harika bir belediyeci.ancak kötü bir siyasetçi ve diplomasinin d harfinden bile anlamıyor.

ozturk
01-04-2007, 22:55
Hayirrrrrrrrrr

MusaKa92
01-04-2007, 22:57
hayır ama nedenini sormayın lütfen

banshee8831
01-04-2007, 23:00
hayır nedeni ise bütün ülkenin ağzından ortak çıkan bir yanıt:keşke başbakan yapmasaydık.olduda bütün ülkeyi batırdı.şimdi cumhurbaşkanı olursa ülke komple bir kaosa sürüklenir...

eraybal
cumhur başkanı olursa sadece akp nin cumhurbaşkanı olur o.halkın değil.ben olmasını istemiyorum.ülkenin durumu ortada her şey kötüye gidiyor.terorıste sayın dıyen bır bırde türk askerlerıne kelle dıye hıtap etmesı...umarım ulkemız bır kaosa sürüklenmez.cumhurbaşkanını halk seçsin..

osman0202
şuan olmamalı daha sonraki yıllarda olmalı böyle insanlar zor gelir bu ülkeye degerini bilelim

kumdankale
01-04-2007, 23:03
kesinlikle olmamalı Türkiyeyi karanlığa götürüyor

COEMAR
01-04-2007, 23:03
Bencede hayır.

eraybal
01-04-2007, 23:05
şuan olmamalı daha sonraki yıllarda olmalı böyle insanlar zor gelir bu ülkeye degerini bilelim

yıllardır gördüğümüz siyasetçi profili...nesinden memnunsuz açıklar mısınız..açlık sınırı 2000 ytl asgari ücret 450 uzun yıllardır toplum aç neyi değiştirdi sizce? üniversiteli işsizler ordusu dolu yıllardır böyle değil mi? ne değişti? vatan sevgisi nerede abd ve avrupanın uşağı olmuşuz ne değişti?esnaf bir bir dükkan kapatıyor sözde ekonomi o kadar iyi ki..millet açlıktan kan ağlıyor..böyle insanlar bu ülkeye yıllardır iktidara geliyor tayyıp erdoganda bunlardan biri işte hiç bir farkı yok..

bakay
01-04-2007, 23:06
hayır olmamalı

bulletfromhell
01-04-2007, 23:07
yıllardır gördüğümüz siyasetçi profili...nesinden memnunsuz açıklar mısınız..açlık sınırı 2000 ytl asgari ücret 450 uzun yıllardır toplum aç neyi değiştirdi sizce? üniversiteli işsizler ordusu dolu yıllardır böyle değil mi? ne değişti? vatan sevgisi nerede abd ve avrupanın uşağı olmuşuz ne değişti?esnaf bir bir dükkan kapatıyor sözde ekonomi o kadar iyi ki..millet açlıktan kan ağlıyor..böyle insanlar bu ülkeye yıllardır iktidara geliyor tayyıp erdoganda bunlardan biri işte hiç bir farkı yok..
boşver birader bu zihniyete çene patlatmaya değmez.:devilprv:

eraybal
01-04-2007, 23:15
boşver birader bu zihniyete çene patlatmaya değmez.:devilprv:

doğru söylüyorsun..bu siyasetçilerin hepsi malesef aynı..umarım torunlarımın torunları iyi bir siyasetçi görür..

metaren
01-04-2007, 23:19
Tayipin cumhur başkanı olması demek büyük bir trajedi demek. Bunu zamanla anlayacağız.

hisar71
01-04-2007, 23:20
Türkiyede demokrasiye inanıyorsak ve meclis seçerse olmalı türkiyede erdoğana sen cumhurbaşkanı olamazsın dersek akp ye oy vermiş olan % 30 lara varan seçmenin yani türk vatandaşının bu ülkede olmadığını iddaa etmiş oluruz nedeni onu seçecek olan meclis te bulunan milletvekilleri demokratik yollarla milletvekili olmuşlardır ve cumhurbaşkanı seçileceği zamanda eğer bu kişiler milletvekili iseler kimi seçerlerse o olmalı
yukarıda bir arkadaş karanlığa götürür diye yazmış zamanındada biz asarız keseriz diye iktidara gelenler olmuştu bu ülke onlarıda gördü bu ülkenin vatanını seven askeri polisi vatandaşı var kimse bu ülkeyi karanlığa götüremez

erdal99
01-04-2007, 23:21
olmalı asgari ücretin kimse iyi olmasını beklemesin yüksek maliyete mal üretilirse iki parça mal üretiyoruz oda dışardan gelmeye başlar

bulletfromhell
01-04-2007, 23:25
olmalı asgari ücretin kimse iyi olmasını beklemesin yüksek maliyete mal üretilirse iki parça mal üretiyoruz oda dışardan gelmeye başlar
iyide bunun cumhurbaşkanlığı seçimiyle ne alakası var???

oscarrr_18
01-04-2007, 23:32
KESİNLİKLE OLMASIN ÇÜNKÜ ONUN GİBİ BİR BAŞBAKAN BULAMAYIZ eğer bu hükümete kötü diyenler varsa onlar blinçsiz insanlardır .... çünkü onlar ülkenin iyyiliğini istemeyen vatandaşlardır

hüseyin
01-04-2007, 23:32
OLMALI çünki kendisine olamassın diyenlere inat olmalı..domokrat geçinip 367 milletvekili çıkarmış bir parti başkanına,başbakana hakaretler eden edepsizlere inat olmalı..kırkyıllık siyasi hayatı boyunca bu ülkeye siyasi ve okonomik hiçbir katkısı olmayan chp gibi anamuhalefet bir partinin başında olup muhalif başkan adaylarını kongerelerde dövdüren lakırtı ve gevezelikten başka bir iş yapmayıp servetine servet katan deniz baykala inat olmalı...

erdal99
01-04-2007, 23:34
biri açlık sınırıyla ve asgari ücretten bahsetmiş ona itafen

digitalcenter
01-04-2007, 23:34
bencede olmamalı

gazanferdoser
01-04-2007, 23:37
Hayır olmamalı

yaratik2
01-04-2007, 23:38
erdogan gibi bir siyasetci buldunuz daha ne istiyorsunuz eski durumlarinizi ne cabuk unuttunuz yag kuyrugunda bekleyenleri imf nin altinda ezildiginizi full faizleri hic olmazsa simdi faizler azaldi bir duzen geldi ya baykal in eline gecseydi o zaman sizi gorurdum ne hale gelirdiniz bir sefer daha baskanlik yapip sonra gelebilir insallah tek basina gelir askeriye basta olmak uzere cogu seyleri degistirir demekki kimse gormek istemiyor aceba turkiyeyi tayyip mi yonetiyor yoksa eskiden kalmis askeriye basindakilermi veya baskalarimi bir dusunmek lazim

emmi
01-04-2007, 23:40
Şahsen ben tüm Türkiye adına cumhurbaşkanı olmasını istemiyorum. Adam demokrasiyi şeriat düzenine giden bir trene benzettikten sonra bunun o makama geldiğinde türkiye çok büyük sıkıntılara sokacağını şimdiden görür gibiyim. Birde türkiyeyi eyaletlere bölme projesi var onuda unutmayalım. Benim için RTE değil o fikriyattan birinin olması Türkiyeyi büyük sıkıntıya sokacağını unutmayalım. Bu benim fikrim.
Saygılar.

zeleta
01-04-2007, 23:41
Sevgili arkadaşlar; böyle durumlarda hep kötü tarafından bakmak için uğraş veriyoruz diyemem ama, haklılık paylarınız yok da değil hani. Ama birde bakış açımızı değiştirip farklı pencerelerden bakmayı deniyelim.
Mesela;
1) Bu kadar iç ve dış borç varken tayyip değilde ahmet, mehmet gelse farklı ne yapabilir.
2) Ülkemiz üzerinde oynanan, tââ tarihin derinliklerinden gelen oyunları yeni gelen bir kişi hemen bozabilirmi?
3) Nasreddin hoca misali; Yeni gelen (ler) sıfırdan küpü doldurmaya başlayacakdır. Farkındamıyız?.
4) Kötünün iyisi en kötüden daha faydalı değilmidir.?
5) Hep yeni bir ATATÜRK beklemek zorundamıyız.
SAYGILARIMLA...

bulletfromhell
01-04-2007, 23:42
iyi bari şunu anlatayım..bektaşinin birinin önüne 2 testi rakı getirmişler.demişlerki ağa sen rakıyı seversin.e anlarsında.bak bakalım tatlarına.hangisini satın alalım..bektaşi bi tanesinin tadına bakmış 'sen öbürünü al' demiş.adam şaşırmış 'yaw ağa anlarsın dedikte tadına bakmadan nasıl anladın ötekini'..bektaşi basmış cevabı....'e bu içtiğimden daha kötü olamazki'....selametle

kop-61
01-04-2007, 23:45
KESİNLİKLE OLMASIN ÇÜNKÜ ONUN GİBİ BİR BAŞBAKAN BULAMAYIZ eğer bu hükümete kötü diyenler varsa onlar blinçsiz insanlardır .... çünkü onlar ülkenin iyyiliğini istemeyen vatandaşlardır

hay ellerine sağlık. bende diyorum ne oluyor bu foruma... Biz bu hukemet gelmeden önce,hergün herşeye zam gelırdi .yemin ediyorum,her eve ekmek almaya giddiğimdi hergün aldığım halde fiyatını sorardım.zam olursa ayıp olur diye..Bende CUMHURBAŞKANI olmasını istemiyorum.Cünkü onun başbakan olarak yapacağı daha cok hizmetleri olacak bu ülkeye.biz gecmişi cabuk unutuyoruz.
son olarak ,erdoğan köşke giderse,akp haricinde bir parti allah aşkına birisi cıksın bugun alternatif sunsun...lütfen...

trtamer
01-04-2007, 23:46
bence kesinlikle CUMHURUN başı olmalı Tayyib beyin her icrartı hoşumuza gitmeyebilir bu ülkede değil dünyanın hiç bir yerinde halkın 100 de 100 ünün oyunu almış birinin bile btün içraatları halkın tamamı tarfından beğenilmeye bilir
ki bizim ülkemizin çok farklı durumları söz konusu Büyük Ortadoğu Projesinden haberi olmayan varmı içinde bulunduğumuz dönem Kuran da da bahsi geçen büyük!!! israil devletinin kurulma sının yaklaştığı dönemlerdir
yine Kuran da da bahsedildiği gibi bu devlet kurulacak tır ve ALLAH ın izni ile bir daha kurulamamak üzre yerle bir olacaktır bu dönem den en az zararla kurtulmamız gerekmektedir Bunu da bu emelin farkında olan bir MÜSLÜMAN liderin bertaraf edeceğini düşünüyorum. Baksanıza hürriyet gazetesinin dağıtmış olduğu bir oyunda türkiyemizin doğusu bize ait değil. Bunu kim yaptı büyük!!! israil devletini kurma emilnde ki güçler. Önce Afganistan sonra Irak şimdi İran Suriye en son TÜRKİYE Afganistanın içine düşürüldüğü duruma sokulmak istenmektedir ve buna teşebbüs edeceklerdir de. Neyse ALLAH hepimizi bu derin uykudan uyandırsın.

nextturk
01-04-2007, 23:48
KESİNLİKLE OLMASIN ÇÜNKÜ ONUN GİBİ BİR BAŞBAKAN BULAMAYIZ eğer bu hükümete kötü diyenler varsa onlar blinçsiz insanlardır .... çünkü onlar ülkenin iyyiliğini istemeyen vatandaşlardırevet bu hükümet kötü ben bilinçsiz miyim sorarım size?
sizin bilinçten anladığınız örneğin terör,ırak gibi ve hem ekonomik hem de siyasal açıdan hükümetin beceriksizliğimidir? eğer sizin bilinç anlayışınız beceriksizlikler üzerine kurulmuş bir hükümeti ve sayın başbakanımızı desteklemek ise size söyleyecek bir söz dahi olamaz.
asıl siz gözlerinizi açın da Türkiye'nin bu günkü kötüye gidişini görün.
ülkenin iyiliğini isteme mevzusuna gelince asla benim kadar vatancı ve milletçi olamazsınız. insanlar hakkında fikir belirtirken lütfen sözlerinizi dikkat ile seçiniz.

turkmaya
01-04-2007, 23:51
Bence kesinlikle hayır başbakanlığı beceremedi onun nesine cumhurbaşkanlığı akp teşkilatından hiç biri hak etmiyor haksız oldukları halde kendilerini haklı gösterme, halkı kücümseme, cumhurbaşkanına laf atan, orduya laf atan, halkın değerlerine kıymet vermeyen bir yönetim olurmu? Halkımızın durumu malum işsizlik, yoksulluk, açlık her geçen günde daha kötüye gidiyor bence bir teröriste sayın denilmesi bile siyasi yatırımdir bir kesim vadandaşlarımızın desteğini almak için bilincli söylenmiştir. Halkımızın halen onları yönetimde görmek istediğini düşünüyorlarsa, Tayip Erdoğanı 'da cumhurbaşkanı olarak seçeceklerini düşünüyorlarsa süreyi uzatıp seçimi halka bıraksınlar. Arkadaşların yorumlarını okudum ve ben bu kanıya vardımki genelimiz aynı şeyi düşünüyoruz Tayip Erdoğan Cumgurbaşkanı olmamalı AKP 'de iktidarda olmamalı ülkemizi, bayrağımızı, milletimizi seven tüm arkadaşlara özellikle bu uğurda can veren mehmetciklerimize saygılar sevgiler

drvet06
01-04-2007, 23:52
Olmamalı, asla!

Ne Erdoğan'ın, ne de onun zihniyetinde birinin Cumhurbaşkanı olmasına kesinlikle karşıyım.

Kamuoyu araştırmalarında hala oyları nasıl % 20 çıkıyor hiç anlamıyorum. Ha şu var; adamlar her gün varoşlarda kömüründen gıdasına, nakit parasına kadar her şeyi dağıtıyorlar. Kimin parasını kime dağıtıyorlarsa... Oyunu bir tencereye satanlar olduğu sürece memleketimin hali ne olur bilmiyorum.

O yüzden, 14 Nisan da Ankara'ki mitinge katılacağım.

Saygılarımla,

yakupowersky
01-04-2007, 23:53
bence olmasın yeter artık yenı kanlazım bu mıllete

Simba
01-04-2007, 23:55
Bencede olmasın. Ulke herkese satıldı farkındaysanız tum herşeyimiz yabancıların eline geçti malesef. tmsf diye bir şey cıktı kimi gönlü isterse satıyor.Her yer özelleştirildi

Simba
01-04-2007, 23:56
Olmamalı, asla!

Ne Erdoğan'ın, ne de onun zihniyetinde birinin Cumhurbaşkanı olmasına kesinlikle karşıyım.

Kamuoyu araştırmalarında hala oyları nasıl % 20 çıkıyor hiç anlamıyorum. Ha şu var; adamlar her gün varoşlarda kömüründen gıdasına, nakit parasına kadar her şeyi dağıtıyorlar. Kimin parasını kime dağıtıyorlarsa... Oyunu bir tencereye satanlar olduğu sürece memleketimin hali ne olur bilmiyorum.

O yüzden, 14 Nisan da Ankara'ki mitinge katılacağım.

Saygılarımla,
forumun yaptıgı ankete görede olmasın diyenler :% 68 cogunlukta burada hem yorum hemde anket sonucları gercek . ben medyaya inanmıyorum

uokullu
01-04-2007, 23:57
hayır...kesinlikle hayır....tarikatların önünde diz çökmüş biri cumhurbaşkanı olmamalı.

sivgin
01-04-2007, 23:58
Belediye başkanı bile olmasın

drvet06
02-04-2007, 00:00
bence kesinlikle CUMHURUN başı olmalı Tayyib beyin her icrartı hoşumuza gitmeyebilir bu ülkede değil dünyanın hiç bir yerinde halkın 100 de 100 ünün oyunu almış birinin bile btün içraatları halkın tamamı tarfından beğenilmeye bilir
ki bizim ülkemizin çok farklı durumları söz konusu Büyük Ortadoğu Projesinden haberi olmayan varmı içinde bulunduğumuz dönem Kuran da da bahsi geçen büyük!!! israil devletinin kurulma sının yaklaştığı dönemlerdir
yine Kuran da da bahsedildiği gibi bu devlet kurulacak tır ve ALLAH ın izni ile bir daha kurulamamak üzre yerle bir olacaktır bu dönem den en az zararla kurtulmamız gerekmektedir Bunu da bu emelin farkında olan bir MÜSLÜMAN liderin bertaraf edeceğini düşünüyorum. Baksanıza hürriyet gazetesinin dağıtmış olduğu bir oyunda türkiyemizin doğusu bize ait değil. Bunu kim yaptı büyük!!! israil devletini kurma emilnde ki güçler. Önce Afganistan sonra Irak şimdi İran Suriye en son TÜRKİYE Afganistanın içine düşürüldüğü duruma sokulmak istenmektedir ve buna teşebbüs edeceklerdir de. Neyse ALLAH hepimizi bu derin uykudan uyandırsın.
Küresel ısınmaya rağmen hala uyuyanlar var evet.

O bahsettiğiniz israil devletinin kurulması için zaten Erdoğanı başımıza getirdiler, daha doğrusu bela ettiler ya.

Sonra Erdoğan için Müslüman lider diyorsunuz. Müslüman mı ancak Allah bilir de, ben onda müslümanlığın işaretlerini göremiyorum. Müslüman adam dürüst olur, yalan söylemez, riya etmez, hırsızlık yapmaz, hele devletin yetimin parasını ona buna peşkeş çekmez.

Neyse hep birlikte bekleyip göreceğiz, olursa olacakları.

Saygılarımla,

SAFRAN
bence hayır olmamalı

Simba
cogu kesim olmasın ve tayyip erdogana karsı .iyi ama neden 5 yıl önce ve su anki sonuclarda akp uzakara önde anlamadım

deniz1927
02-04-2007, 00:01
bencede olmamalı **************bi adam nasıl başbakan olabilr ya arkadaşlar yemin ediyorum atatürkün kemikleri sızlıyodur şimdii yattıgı yerdee

hunturks
02-04-2007, 00:05
bence abdullah gul cumhurbaskanı olmalı erdoganda basbakan kalmalı.ama ben olsam herkesin çenesini kapamak için cumhurbaskanı olurdum...

tike®
02-04-2007, 00:06
Lütfen herkes fikirlerini yazarken kişilik,kurum vs. gibi haklara saygı göstererek mesajlarını yazsın.

Volkan
02-04-2007, 00:06
ArkadaŞlar Ankete Devam Ederken LÜtfen Meajlarimiza Dİkkat Delİm PolemİĞe Gİrmeyelİm. Anketİ LÜtfen Yarida Biraktirmayin. Burda Kavgaya Yer Yok. Hadİ Hayirli Anketler.

Admin
02-04-2007, 00:07
Lütfen herkes fikirlerini yazarken kişilik,kurum vs. gibi haklara saygı göstererek mesajlarını yazsın.

Çok haklsın tiker lütfen hakaret seyler olmasın sonucta anket.Bu tür mesajlar forum yoneticileri tarafından silinecektir.

ileyn
02-04-2007, 00:11
Sayın Erdoğan bence Cumhurbaşkanı olmamalıdır.

Premier
02-04-2007, 00:19
hayır

zahir
02-04-2007, 00:23
ArkadaŞlar Herkes Fİkrİnİ SÖylÜyor Saygi Duyuyorum Ama GeÇmİŞİmİze BaktiĞimiz Zaman BugÜnle Kiyasla DiĞimizda GeÇmİŞİn Daha Karanlik OlduĞunu GÖrÜrÜz GerÇekten ÇaliŞkan Bİr BaŞbakan Hastanelerde Rehİn KaldiĞimizi Unutmayalim KardeŞİn KardeŞİ VurduĞugÜnlerİ O Karanlik GÜnlerİ Allah Bİdaha TÜrk Toplumuna YaŞatmasin Hepİnİze Saygilar

böcek2
02-04-2007, 00:23
hayır olmamalı akp,den birisi olacağı kesin ancak bunun erdoğan olmaması gerekli eğer olursa borsalar allak bullak olur ve ülke yeni bir krize sürüklenir temennim olmamasından yana???????????

saraçTürk
02-04-2007, 00:30
Allah Korusun onun olmasını istemiyorum. müslümanlığın partisi olmaz.

Alfa2
02-04-2007, 00:31
canı isterse olsun..
yasal bir engeli yok ki..

birileri istemiyor diye aday olmasına engel yok
hem bu yasalarla belirlenmiş süreler içinde, yasaların ve anayasanın öngördüğü şekilde yapılacak olan bir seçim..

daha önceki seçimler nasıl olmuşsa buda böle olacak bu kadar basit.
kimse korkmasın. erdoğan, baykaldan daha demokrat ve cumhuriyetçi
ama gönlüm olmamasından yana, çünkü başbakanlıkta daha verimli olur düşüncesindeyim.
ama,
ankete olsun oyu kullandım.
son söz;
Çin atasözü: Köpekler istiyor diye atlar ölmez..

Özgür Erge
02-04-2007, 00:35
bencede olmamalı başbakan oldu görüyoruz halimizi cumhurbaşkanı olursa kesin batarız

aslan1
02-04-2007, 00:50
kararsızım ama kesinlikle aday olacak

altınmotor
02-04-2007, 00:51
başbakanken bu milletin anasından emdiği süt burnundan geldi .birde cumhur başkanı olursa .......... yorumunu okuyan arkadaşlara bırakıyorum

bowto34
02-04-2007, 00:59
olmaması lazım arkadaslar hakkımızda en hayırlısı budur.ınsalah tayyıp erdoganın yerıne mılletın ve ulkenın yararına hayırlı olacak bır cumhurbasakanı gelmesı hepımız ıcın dahaıyı olacaganı ınanıyorum

asyye
02-04-2007, 01:00
Maalesef biz Millet olarak elimizdeki değerleri çok çabuk harcıyoruz.Kırk yıllık siyasiler bu memlekete ne verdiler? Yoksulluk ve açlık nerelerden geliyor ,bunların muhasebesini iyi yapalım. İstikrarımızı bozmak isteyenlerin oyununa gelmeyelim. Türkiyede her ekonomik kriz yaşandığında bizler dahada fakirleşiyoruz ama başkaları daha da zengin oluyor.Siyaset uğruna Ülkemizi harcamayalım. Başbakan olarak bu ülkeye hizmet eden Tayyip Erdoğan isterse pekala Cumhurbaşkanı olabilir.

ugurdikdonek
02-04-2007, 01:11
:devilprv: hayır kesimlikle olmamali bu büyük hata olur türkiye için biraz oteriter olun arkadaşlar...

ugurdikdonek
02-04-2007, 01:14
atatürk böylemi emenet etti bu ülkeyi sizlere karar sizin sonunda yine biz çok üzüleceğiz ....

savaş17
02-04-2007, 01:21
bence tayyıp cumhurbaşkanı olmasın cünkü başbakan olduğu zamandaki türkiyenin hali ortada bide cumhurbaşkanı olursa vay halimize

wetin
02-04-2007, 01:27
bence Cumhurbaşkanı olmalıdır.:present: :present: :present:

cetindeniz
02-04-2007, 01:29
hayırlısı neyse olsun artık memleket için

tusunami
02-04-2007, 01:30
Merhaba;

Foruma ilk defa yaziyorum umarim fikir ve dusuncelerimi mazur gorursunuz. Oncelikle basligi acan arkadasima tesekkur etmekle birlikte basligin acilip acilmamasini da tartismak gerekir. Baslik acilmissada bize burda laklak etmek duser sadece bu kadar. Her arkadasim fikirlerinden bahsetmis kimileri olsun kimileri olmasin demis.

Olmamali diyen arkadaslar ne yazikki tam olarak fikirlerini beyan edememisler bana gore :) Ben iki taraflida degilim sadece bu ulkede yasadigim ve bu ulkenin vatandasi oldugum icin yazma geregi hissettim.

Tarih tekerrurden ibarettir diye bosuna soylenmemis. Bu tartismalar oldu ve olmaya devam edecek. Oncelikle 70 Milyonluk bir ulkeyiz tarihimiz dogal guzelliklerimiz ekonomimiz var ve bence biseyler iyi gidiyor bunu Sayin Basbakan taraftari oldugum icin soylemiyorum. Turkiye'nin yillardir kemiklesen sorunlari var neler bunlar Egitim, Kultur, Saglik, Ekonomi ve bunlardan en onemlisi nedense bize hep ekonomi gibi gelmistir. Fakat asil onemli mesele ekonomi degildir, bizim kendimize olan ozguvenimizdir ne yazıkki gecmis iktidarlar oy sevdasina kapilip halkimizi bilincsiz ve suursuzca somurmuslerdir. Zamaninda iki anahtar sozu verip te koske cikip yerine bayan ekonomi profesorunu birakip ve hatta o bayan ekonomi profesorunun bizi kara carsambaya goturusunu hatirlarsiniz heralde. Neyse mevzu icinde buna deginecegim. Su anda ulkenin yasadigi durum ne simdiki iktidarin nede sonraki gelecek bir iktidarin sucu degildir ama olay nedir simdiki iktidarin durumu az da olsa duzelterek bir sonraki iktidarin isini kolaylastirmasidir. Netekim su anki AKP iktidarı bir onceki iktidarın uyguladigi ekonomi politikasıyla paralel gitmekte dolar ve borsa iyi yonde hayatimizi etkilemektedir. Dolar krizlerdeki gibi cok tavanlarda gitmemektedir hele bu iktidarla !!! neden boyle dedim bazi arkadaslar herseyin kararacagini tas devrine gidecegimizi zannediyorlar :) Turkiyede hicbirsey bundan sonra tas devrine gitmez meraklanmayin oncelikle halk var, aydinlar var, medya var, anayasa var ... bu liste daha da uzar gider. Adolf Hitler Almanyasında yasamiyoruz (bkz. medya bkz alman propoganda bakanlıgı) bizde ne İran'daki ne Irak'taki ne de Afganistandaki gibi koklu degisiklikler olmaz bunun nedenide bizim imparatorluk kulturunden gelen bir mirasımız var bunu ne sekilde aciklarsaniz aciklayin. Isin demokratik yonunu ele alirsak evet AKP ezici bir cogunlukla %34 iktidara gelmistir rakam olarak %34 cok buyuk bir rakam degildir %100 ile kıyaslarsanız ama Turkiyemizin siyasal cografyasi son 50-60 yildir karma karisiktir ki bu dogaldir "Herkese iki anahtar" "Mazot 1 YTL" olucak seklindeki politik aldatmacalar devam ettikcede %34'e laf eden arkadaslarim %80 yada %90'lari goremeyeceklerdir. Ulkemizi mahveden iste bu populist yaklasimlardir. Anayasa cercevesinde Sayin Basbakan Cumhurbaskani olabilir mumkundur ama olmak istermi o ayri bir konu ne yazikki medyamiz o kadar agir baski kurmustur ki AKP iktidarı uzerinde onlar tek parti iktidarlarının gucunu hicbir zaman kullanmamislardir simdi sorsam size meclis cogunluguna gore AKP istedigini yaparmı yapamaz mı? tabiki yapabilir ama hersey gunumuzde toplumsal uzlasmayla gerceklesmektedir. Tabi medyamiz hırlımı kim daha cok parsa verirse kim daha cok alkis tutarsa onlara onlar da onlari el ustunde tutar. Aci ama ulkemizin gercekleri bunlar ... Bence Sayin Basbakan Cumhurbaskani olmali o makama yarasir yada yarasmaz onu bize ancak tarih cevaplar demokrasinin geregi olarak sorunlar demokratik yollardan cozulmelidir. En iyi cevap tarihtir.... Unutmayin biz ne avupadaki ulkeler gibiyiz nede asyadakiler gibi biz farklıyız .... ve unutmayin ulkemizin problemleri sihirli degnekle cozulecek kadar kolay degildir 10 yillar alabilir ....

Not: Umarim kimseyi darindirip gucendirmemissimdir.

Saygılar

resul1967
02-04-2007, 01:33
hayır olmasın başbakan olarak devam etsin

HADİGARİ
02-04-2007, 01:34
Yukarıda ki yorumları okudukça hayretler içerisinde kalıyorum. Özellikle gençlerimiz bu kadarmı tarih bilincinden yoksunlar ..? Gençlere Osmanlı İmparatorluğunun çöküşünü, istiklal savaşının hangi zor şartlar altında yapıldığını ve bu Cumhuriyetin kuruluşunu çok iyi okumalarını tavsiye ediyorum. Recep Tayyip Erdoğan ve AKP. iktidarının ülkemizi ve ulusumuzu hangi karanlık uçurumlara doğru sürüklemekte olduklarının bilincine ancak o zaman varacaklar ve daha sıhhatli bir fikre sahip olabileceklerdir. AKP. iktidarının 4,5 yıllık icraatına bakacak olursak ülkenin hızlı bir çöküş trendine sokulduğunu görmek hiçte zor değil. 80 yılda yapılmış olan dış borcumuz ortalama olarak 200 milyar dolardan 400 milyar dolara yükselmiş, ülke toprakları parsel parsel, vede babalar gibi yabancılara peşkeş çekilmiş, Bankaları ve en sıtratejik kurumları İngiliz, Fransız, İtalyan, Yahudi ve Yunanlıların eline geçmiş yağmalanmış, hemen burada sormak istiyorum Atalarımız İstiklal Savaşını ne için ve ne uğruna yapmış, ne amaçla kanlarını akıtmışlar ne için canlarını vermişler ....?????? Cumhuriyetin kuruluş felsefesine inanmayan; NE MUTLU TÜRKÜM DİYEMEYEN; ABD;NİN ORTADOĞU EŞ BAŞKANI olduğunu açıkça ilan eden; Barzani ve Talabani'nin dostu Recep Tayyip Erdoğan veya ayni düşünceleri paylaşmakta olan herhangi bir AKP:li ULU ÖNDERİMİZ ATAMIZIN MAKAMINA OTURAMAZ; OTURMAMALIDIR !!!!!!!!!!!!!!!!!

Admin
02-04-2007, 01:39
Merhaba;

Foruma ilk defa yaziyorum umarim fikir ve dusuncelerimi mazur gorursunuz. Oncelikle basligi acan arkadasima tesekkur etmekle birlikte basligin acilip acilmamasini da tartismak gerekir. Baslik acilmissada bize burda laklak etmek duser sadece bu kadar. Her arkadasim fikirlerinden bahsetmis kimileri olsun kimileri olmasin demis.

Olmamali diyen arkadaslar ne yazikki tam olarak fikirlerini beyan edememisler bana gore :) Ben iki taraflida degilim sadece bu ulkede yasadigim ve bu ulkenin vatandasi oldugum icin yazma geregi hissettim.

Tarih tekerrurden ibarettir diye bosuna soylenmemis. Bu tartismalar oldu ve olmaya devam edecek. Oncelikle 70 Milyonluk bir ulkeyiz tarihimiz dogal guzelliklerimiz ekonomimiz var ve bence biseyler iyi gidiyor bunu Sayin Basbakan taraftari oldugum icin soylemiyorum. Turkiye'nin yillardir kemiklesen sorunlari var neler bunlar Egitim, Kultur, Saglik, Ekonomi ve bunlardan en onemlisi nedense bize hep ekonomi gibi gelmistir. Fakat asil onemli mesele ekonomi degildir, bizim kendimize olan ozguvenimizdir ne yazıkki gecmis iktidarlar oy sevdasina kapilip halkimizi bilincsiz ve suursuzca somurmuslerdir. Zamaninda iki anahtar sozu verip te koske cikip yerine bayan ekonomi profesorunu birakip ve hatta o bayan ekonomi profesorunun bizi kara carsambaya goturusunu hatirlarsiniz heralde. Neyse mevzu icinde buna deginecegim. Su anda ulkenin yasadigi durum ne simdiki iktidarin nede sonraki gelecek bir iktidarin sucu degildir ama olay nedir simdiki iktidarin durumu az da olsa duzelterek bir sonraki iktidarin isini kolaylastirmasidir. Netekim su anki AKP iktidarı bir onceki iktidarın uyguladigi ekonomi politikasıyla paralel gitmekte dolar ve borsa iyi yonde hayatimizi etkilemektedir. Dolar krizlerdeki gibi cok tavanlarda gitmemektedir hele bu iktidarla !!! neden boyle dedim bazi arkadaslar herseyin kararacagini tas devrine gidecegimizi zannediyorlar :) Turkiyede hicbirsey bundan sonra tas devrine gitmez meraklanmayin oncelikle halk var, aydinlar var, medya var, anayasa var ... bu liste daha da uzar gider. Adolf Hitler Almanyasında yasamiyoruz (bkz. medya bkz alman propoganda bakanlıgı) bizde ne İran'daki ne Irak'taki ne de Afganistandaki gibi koklu degisiklikler olmaz bunun nedenide bizim imparatorluk kulturunden gelen bir mirasımız var bunu ne sekilde aciklarsaniz aciklayin. Isin demokratik yonunu ele alirsak evet AKP ezici bir cogunlukla %34 iktidara gelmistir rakam olarak %34 cok buyuk bir rakam degildir %100 ile kıyaslarsanız ama Turkiyemizin siyasal cografyasi son 50-60 yildir karma karisiktir ki bu dogaldir "Herkese iki anahtar" "Mazot 1 YTL" olucak seklindeki politik aldatmacalar devam ettikcede %34'e laf eden arkadaslarim %80 yada %90'lari goremeyeceklerdir. Ulkemizi mahveden iste bu populist yaklasimlardir. Anayasa cercevesinde Sayin Basbakan Cumhurbaskani olabilir mumkundur ama olmak istermi o ayri bir konu ne yazikki medyamiz o kadar agir baski kurmustur ki AKP iktidarı uzerinde onlar tek parti iktidarlarının gucunu hicbir zaman kullanmamislardir simdi sorsam size meclis cogunluguna gore AKP istedigini yaparmı yapamaz mı? tabiki yapabilir ama hersey gunumuzde toplumsal uzlasmayla gerceklesmektedir. Tabi medyamiz hırlımı kim daha cok parsa verirse kim daha cok alkis tutarsa onlara onlar da onlari el ustunde tutar. Aci ama ulkemizin gercekleri bunlar ... Bence Sayin Basbakan Cumhurbaskani olmali o makama yarasir yada yarasmaz onu bize ancak tarih cevaplar demokrasinin geregi olarak sorunlar demokratik yollardan cozulmelidir. En iyi cevap tarihtir.... Unutmayin biz ne avupadaki ulkeler gibiyiz nede asyadakiler gibi biz farklıyız .... ve unutmayin ulkemizin problemleri sihirli degnekle cozulecek kadar kolay degildir 10 yillar alabilir ....

Not: Umarim kimseyi darindirip gucendirmemissimdir.

Saygılar

Düşüncelerini paylaştıgınız için teşekkur ederiz.Önemli olan zaten bu bir şeyleri paylaşmak herkes birbirinin fikrine katılmak zorunda degil zaten. İlginize teşekkurler.:45:

tusunami
02-04-2007, 01:48
Yukarıda ki yorumları okudukça hayretler içerisinde kalıyorum. Özellikle gençlerimiz bu kadarmı tarih bilincinden yoksunlar ..? Gençlere Osmanlı İmparatorluğunun çöküşünü, istiklal savaşının hangi zor şartlar altında yapıldığını ve bu Cumhuriyetin kuruluşunu çok iyi okumalarını tavsiye ediyorum. Recep Tayyip Erdoğan ve AKP. iktidarının ülkemizi ve ulusumuzu hangi karanlık uçurumlara doğru sürüklemekte olduklarının bilincine ancak o zaman varacaklar ve daha sıhhatli bir fikre sahip olabileceklerdir. AKP. iktidarının 4,5 yıllık icraatına bakacak olursak ülkenin hızlı bir çöküş trendine sokulduğunu görmek hiçte zor değil. 80 yılda yapılmış olan dış borcumuz ortalama olarak 200 milyar dolardan 400 milyar dolara yükselmiş, ülke toprakları parsel parsel, vede babalar gibi yabancılara peşkeş çekilmiş, Bankaları ve en sıtratejik kurumları İngiliz, Fransız, İtalyan, Yahudi ve Yunanlıların eline geçmiş yağmalanmış, hemen burada sormak istiyorum Atalarımız İstiklal Savaşını ne için ve ne uğruna yapmış, ne amaçla kanlarını akıtmışlar ne için canlarını vermişler ....?????? Cumhuriyetin kuruluş felsefesine inanmayan; NE MUTLU TÜRKÜM DİYEMEYEN; ABD;NİN ORTADOĞU EŞ BAŞKANI olduğunu açıkça ilan eden; Barzani ve Talabani'nin dostu Recep Tayyip Erdoğan veya ayni düşünceleri paylaşmakta olan herhangi bir AKP:li ULU ÖNDERİMİZ ATAMIZIN MAKAMINA OTURAMAZ; OTURMAMALIDIR !!!!!!!!!!!!!!!!!

Tarih tarihi ne kadar bildiginizle olculur .... Bizim bildigimiz tarih bize ogretilen tarihtir hepsi bu. Turkiye Cumhuriyeti, Osmanli İmparatorlugunun temelleri uzerinde kurulmustur. Dolayisiyla ona planlanan hersey bize planlanmistir ve uygulanmistir zaten bunu biliyoruz onemli olan bu zinciri bu halkayi kirmaktir. Halkayi kırabilmek icinde dirayetli iktidarlara, gozupek bir medyaya, dogrulari gercekleri bilen bir halka ihtiyacimiz var medyanin doldurusuna gelip ulke elden gidiyor demek her zaman kolaydir. Bu ulke bizim kimsenin bir yere gittigi yok. Birilerine sırt cevirmekle de ne uzanıtız ne kısalırız eger karsindaki bir devlet lideri ise devlet liderine has bir sekilde karsilik vermelisin dusman'da olsa!!!! devlet olmanin bilinci bunu gerektirir. Devleti de hukumetler temsil ettigine gore T.C.'nin sani ve serefi herseyden once gelir (yok amerikan baskaniyla gorusmem yok irak devlet baskanina rest cekerim diyemezsin)

Saygilar Sevgiler

surmene61
02-04-2007, 01:57
kesinlikle hayıııııırrrrrrr turkiye için buyuk tehlike

Özgür Erge
02-04-2007, 02:05
Lütfen ankette tartışma yaşanmasın herkes bu konuda fikrini paylaşsın..

dalbudak
02-04-2007, 02:11
başbakan olduysa cumurbaşkanıda olur. cumurbaşkanı 7 yılda bır secılır oldı oldı bıdaha olamaz

SexymanTR
02-04-2007, 02:59
Muhalefet başkanları çok ister.nedenine gelince , boşalan başkanlığa Tayyip bey kadar otoriter ve bu başkanlığı en az aynı seviyede başkası sürdüremez.hatırlarsak Gül beyin başkanlığında hükümetin işleyişi bu kadar etkili vede başarılı sergilenmiyordu.Tayyip Erdoğanın başkanlığı almasıyla işler düzene girmiştir.herkezin bir eğilimi vardır mutlaka ama önemli olan ülke bütünlüğünün doğru şekilde yönetimidir.Oylar vede araştırmacı kurumların istatistiki de bu ülke bu hükümet yönetimini başarılı bulmuştur.Tayyip Erdoğan başkanlığındaki en başarılı karar ; ABD vize engeli.En başarısız hareket ( Amatör davranış ) Provakatör vatandaşa yapılan sözlü itham ; sen git ananı .. dır...

sulayman_61
02-04-2007, 07:58
hayırrrrrrr

kaankar
02-04-2007, 08:13
bence başbakanlıkta kalmalı ona ülkenin 5 yıl daha ihtiyacı var selamlar

ğvanduri
02-04-2007, 08:22
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

bence =olmuycak eğer olursa işi biter

beyzauydu
02-04-2007, 08:28
Sayin ErdoĞanin Bu DÖnemde CumhurbaŞkanliĞi KÖŞkÜne Oturmasi TÜrkİye Cumhurİyetİ İÇİn Gercekten Çok BÜyÜk Kayip Olur. ÇÜnkİ ÇoĞu K,msenİn Memnun Olmamasina Ragmen Onlarin GÖrÜŞÜ Daha YapacaĞi Çok Şey Var Ve İnaniyoruzkİ TÜrkİye Cumhurİyetİ Devletİ İÇİn Yaptiklari Ve Yapacaklari Sayesİnde Sayiliar,İtİbarli Ve HerŞeyden Öncesİ Parasi DeĞerlİ Bİr Devlet OlacaĞiz Avrupa Bİze MuhtaÇÇÇ Benİm GÖrÜŞÜm Bu ArkadaŞlar...

hallederiz
02-04-2007, 08:29
evet olmalı

harputlu2332
02-04-2007, 08:39
Tayyip Erdoğan olmaz!...
Akıllı adamdır. Cumhurbaşkanı bence %95 Devlet bakanı Mehmet Aydın veya Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım dır...
Hayırlı olsun.

izcidogan
02-04-2007, 08:42
hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

seyhantarcan
02-04-2007, 08:55
artık bir şeyi bilin her seçimde aşağıdaki kıssadan hissede anlatıldığı gibi
zamanında adamın biri bir ülkeye gider bakar bi adam yüzünde sinek konmamış yer kalmamış bi vaziyette adam sabredememiş
ya şu sinekleri kovsana rahatsız olmuyormusun demiş adamda yok demiş ya demiş diğeri bunlar seni yiyip bitiriyor kov şunları diye tekrarlamış
adamda bunları kovarsam yeni açlar gelir onlar beni daha rahatsız ederler cevabını vermiş
bir şöyle etrafınıza bakın satılmadık yer kalmadı her yeri sattılar özelleştirme adı altında şimdi köprüleri özelleştirme adında satacaklar
%30 oy aldıklarını söylüyorlar Geldiklerinde Tüp gaz ne kadardı şu an ne kadar Benzin mazot ne kadardı şu an ne kadar Kirada oturanlar geldiklerinde ne kadar kira ödüyorlardı şu anda ne ödüyorlar şu anki fiyatların yanına eski atılan sıfırlar ilave edilince gerçek değerler ortaya çıkar Her şeyden önce kendilerinin sosyal hakları ve maaşları ne kadar size layık gördükleri rakamlar ne eskiden evde bir kişi çalışırdı bütün evine gayet güzel eksiksiz bakardı şu anda durum ne evde bulunan her kes sadece o zümrenin daha fazla süpürüp götürmeleri için çalışır 5.000 kişi rahat ferah yaşıyor geride kalanlar onların bu saltanatlarının devamı için ha babam çalışıyorlar Bence olmamalı

jeanka
02-04-2007, 08:58

çok doğru. onun gibi memleketini satan, teröristlerle iş birliği yapan ( barzani ve yanındaki köpekleri) kendine TÜRK demekten çekinen bir başbakan !!! elbette zor gelir. Dediğin gibi değerini iyi bilmek lazım !!!

Ne başbakan nede cumhurbaşkanı olsun. Gitsin amerikaya orda otursun. push amcasının dizlerinin dibinde...

Sevgi, Saygılarımla....

bodur
02-04-2007, 08:59
kesinlikle hayır hatta bir an önce başbakanlığıda bırakıp yan gelip yatma zamanı çoktan gelmiştir onun başbakanlığından bu ülke ne fayda gördü ki şimdi cumhurbaşkanı olacak unutulmasın ki bir zamanlar yargılanıyordu şimdi ülkeyi yönetiyor...

nimican
02-04-2007, 09:03
çünkü türkiyeye hiç fayda saglamadı basit örnek eskiden elektirik faturası
iki ayda 20 30 tl şimdi ayada 40 50 tl sayacak çok var neyse görecez bakalım

torhan
02-04-2007, 09:06
kesinlikle olmamalı. daha fazla karanlığa gömülemeyiz. lütfen duyarlı olalım arkadaşlar... çünkü köyleler şu an çok memnun yok tarla parası yok mazot parası dağıtıyor, bağkurluya bile yeşil kart veriyor diye ama unutmayalım ki daha iki gün önce yine borçlandık ve nedeni ne biliyor musunuz dış borç ödemek için !!!

murat bey
02-04-2007, 09:14
hayır olmamalı çünkü türkiyeyi ileriye götürsün diye başbakan seçtik şimdi cumhur başkanı olup kaçmasın.

yunusal1
02-04-2007, 09:14
arkadaslar olmalı yada olmamalı gerçekten yanlış düşüncereri paylaşıyoruz biz bu ülkenin çocukları biz bu ülke için kanımızın son damlasına kadar vermeye razı bız bu ulkeyı cok ama cok sevıyorsak bi nedeni olmalı buyuk liderlere ihtiyacımız var uzun zamandır ninnilerle uyutulan turkiye olmaktan son yıllarda atak hareket var bunu inkar etmenin kımseye faydası ve kazancı olmayacaktır saygılar tayyip beyi basbakan olarak görmeye alıştık ve öle devam etmesini istiyorum

mustafam
02-04-2007, 09:15
benim kanatim olmamalı nedeni şu güzelim türkiyem parsel parsel satılıyor bu sefer topdan satış olur geldiginde ekonomidurumunu herkes biliyor keşke ekonomi vara öyle olaydıda şimdiki durumlara düşmezdik nerde eski siyasetciler gelen hep gideni aratır derler ya işte bu o enfilasyon tavan dada olsa cebimizde tl vardı ama şimdi ytl yok zaten bütün mesele nedir tl,nin ytl .olması enbüyük develasyon buydu kardeşler syın başbakan da bunu biliyor ama ne yapalım benim halkım secti ise ceremesinide cekecegiz hayırlısı olsun gelecek dönem degişir inşallah esnafarkadaşların hali perişan biride ben isem çümki esnaflıgın içinde oldugum için biliyorum kimin zordurumda oldugunu memur aybaşını zor getiriyor adamlar kredi maduru bunden önceki dönemlerde kredi almak kredi kartı almak sorundu adamlar şimsi sokak sokak ev ev dükkandükkan gezi yorlar bunedir kardeşler türkiye kaosa sürükleniyor bankalar büyük bir tefeci sektörü paraların hepsi bankalarda dönüyor hiç kimse nakit ödeme yapaz oldu heşey kredi kartı ve kıredi oldu yok babam yok olmasın ben daha çok ızdırap çekmek istemiyorumm kalsın kusurabakmayın biraz uzattım tşk ederim herkese allah sabırversin bu millete de biran önce biter bu ızdıraplarımız

naum99
02-04-2007, 09:18
11.tane.askerimizin.kafasına.çuval.gecırdıler.kılı.kıpırdamadı.askerıye.yatma.yerı.degıl..degen.ulkede.satmadı.sey.kalmadı..yarın.baskanlık.sıstemıne.gecerse.camıleride.satar.emeklı.oluncada.amerikada yaşar.sıkıysa.dokunulmazlıkları.kaldırın.o zaman.çıkın.halkın.karsısına...boyle.bırı.cankayaya.cıkamaz.akp.hıc.kımse.layık.degıl.bence

özelektronik
02-04-2007, 09:20
LÜTFEN ÖNCE CUMHURİYET Öncelikle her türlü siyasi görüş ve fikre saygımız oldugunu ve cumhuriyetin bunu gerektirdigini belirterek başlamak isterim.benim düşüncemdeki kişiler iktidar degilse kim olursa olsun öcü kaka deme hakkımız yok.öyleyse insan kendi düşünce ve cumhuriyetciligini topluma iyi anlatamamış ve toplumun yanılmasına sebeb oldugu icin ilk önce kendini hesaba cekecek sonrada halkı suclayacak.demek ki halk siyasetci ve sözde cumhuriyetcilerden akıllı sen cumhuriyet adına şu adına bu adına götür. millet enayi yerine koy koymuş oldugun oyun kurallarının altında kaldınmıda bagır.yazık cok yazık cumhuriyetimiz bu keşmekeşe laikmi neden her fikirden insan önce vatanım bayragım demiyorda kendinin en akıllı ve dogru oldugunu sanıyor?????eger bir anayasa ve anayasal meclisle yönetiliyorsak başka bir iradenin müdalesinin inandıgımız dedelerimizin kan dökerek bize emanet ettigi cumhuriyeti hice saymış olmayızmı cumhuriyet ve milliyetcilik bayrak sevgisi hic bir kurum ve şahsın kendi malı degil bunu böyle sanalar yanıldılar ve hep yanılacaklar cumhuriyet vatan bayrak onun üzerinde yaşayıp onu seven herkesin.cumhurbaşkanıda halktan bir kişide böyle düşünmedikce biz halk olarak cumhuriyete alışamamış hala padişahlıgı paşalıgı asmayı kesmeyi özliyen bir halk görüntüsünden kurtulamıyacagız demektir.cumhur başkanlıgı secimide meclisin iradesindedir dileyen aday olur onlarda secer secmez bilemeyiz.onlarda bu vatanın evladı biz onlara güvendik yetki verdik anayasa ve cumhuriyet ne diyorsa o HER FİKRE SAYGILARLA SEVGİLERLE

ertan045
02-04-2007, 09:30
arkadaşlar ben tayip erdoganın sivil hayatta ne iş yaptıgını bilmiyorum bence siyaseti fazla bilmiyor o eskiden ne işi yapıyorsa eski işine dönsün bu işi bilenlere bıraksın kaolay degil koca memleketi yönetmek özal gibi birisi lazım bence miilet yoklugu krizi unutsun artık refah bir toplum olalım artım

ertan045
02-04-2007, 09:34
bence hapisaneye düşen kimselerin iyi halleri bulunmaması lazım neden girdiki hapisaneye ondan sonrada başbakan
enterasan bişey bence

suleyman47
02-04-2007, 09:35
evet cumhurbaşkanı olsun Türkiyede kaç tane lider var ki , rahmetli Turgut ÖZAL'IN da cumhurbaşkanlığında söylemedikleri kalmamıştı ama onun vizyonuna yetişecek lider yok şu anda misyonuna en yakın olarak Recep Tayyip ERDOĞAN'ı görüyorum hayırlısı olsun

umit1946
02-04-2007, 09:39
OLMAZ İSE herkes için hayırlı ve iyi olur...(%100 hakkı oldugu halde meclisteki aritmatige göre)....................................

kenan27
02-04-2007, 09:40
olmamalı bu ülke şimdiye kadar avrupa birlği ve usa tarafından hiç bu kadar hor görülmemiş ve iç işlerimize bu kadar müdahale edilmemişti sömürge ülke gibi olduk ihracatcı ülke iken ithalatcı olduk türkiye cumhuriyeti devletinin onurunu gururunu prestijini koruyacak cumhurbaşkanı secilmeli kenan27

caner1960
02-04-2007, 09:47
Hayır olmamalı çünkü Cumkurbaşkanı tüm Türkiyeyi temsil ediyor.Erdoğan sadece belirli bir kesimi temsil ediyor.

asa3
02-04-2007, 09:48
çünkü türkiyeye hiç fayda saglamadı basit örnek eskiden elektirik faturası
iki ayda 20 30 tl şimdi ayada 40 50 tl sayacak çok var neyse görecez bakalım bence olmalı arkadaşa gelince daha önce hiç elektrik parası ödememiş herhalde500 ytl maaşlada aynı fatura ödeniyordu 800 ytl maaşlada aynı fatura ödeniyor neçabuk unuttunuz günde 2,3 sefer benzine zam geldiği günleri akşama aldığınız bir şeyi sabah daha pahalıya aldığınız o günleri zamsız geçmeyen günü suyu akmayan çeşmeleri vs.saymakla bitmez bu milletin başına ne geldiyse bu unutkanlıktan geldi zaten takım tutar gibi parti tutulmaz beceremiyen bir dahaki seçimde halk tarafından silinmeli yoksa biz daha çooook sıkıntı çekeriz saygılarımla :nono::

asa3
02-04-2007, 09:54
kesinlikle olmamalı. daha fazla karanlığa gömülemeyiz. lütfen duyarlı olalım arkadaşlar... çünkü köyleler şu an çok memnun yok tarla parası yok mazot parası dağıtıyor, bağkurluya bile yeşil kart veriyor diye ama unutmayalım ki daha iki gün önce yine borçlandık ve nedeni ne biliyor musunuz dış borç ödemek için !!!
bu karanlık ne demek oluyo benim bildiğim karanlık kişilerin kafasında olur oda bu yüzden her yeri karanlık görür insan önce kendi kafasındaki karanlık düşünceleri silmeli akp yi seçen insanlar uzaydanmı geldi?:nono:: onlarda bu ülkenin insanları ve onlarda bu ülke için seve seve canını verir vatan server geçinen bir çok insandan daha fazla vatanserverdir.sonra bu ülkeye imf yi onlarmı çağırdı:nono::

abd42
02-04-2007, 10:01
olsa da olur olmasa da .böyle bir şık olmadığı için oy vermedim.

saffetz
02-04-2007, 10:05
evet ondan daha iyisimi gelecek sanki

zuhercekmez
02-04-2007, 10:08
hayır olmamalı

anthony99
02-04-2007, 10:17
Hayir....

altan35
02-04-2007, 10:17
Hayır olmamalı çünkü Cumkurbaşkanı tüm Türkiyeyi temsil ediyor.Erdoğan sadece belirli bir kesimi temsil ediyor.
Şu andaki cumhurbaşkanının beni ve benim gibi düşünenleri temsil etmediği gibi mi?
Bencede cumhurbaşkanı olmamalı çünkü gereksiz bir gerilim ortaya çıkacak,

herzaman gerilim istemediğini söylüyordu o yüzden olmasın.

Hem ona daha ihtiyacımız var,bizi IMF denen illetten kurtardıya

(borçlarımız tamamen silinmesede tek seferde silinebilecek duruma geldi) boşverin gerisini

makro44
02-04-2007, 10:18
bence olmasın çünkü oyların %80 i Tayyip Erdoğana verildi akp ye değil
parti dağılır.

erkan48
02-04-2007, 10:28
bence de olmasın türkiyenin onun gibi dürüst(hırsızlık yapmayan) siyasetcilere ihtiyacı var.eger bu ükümetten memnun olmayan varsa,biraz geriye dogru baksın.akaryakıt istasyonlarında çalısanlar pompa saatlerini ayarlamaktan bıkarlardı.çünki aksam bir ZAM sabah bir ZAM gelirdi.bunları da düşünmek gerek.benim gönlümdeki cumhurbaskanı;BÜLENT ARINÇ

suleymanpulat
02-04-2007, 10:31
arkadaşlar çogunluğa saygı duyalım.aynı durumda hanği parti olursa cumhur başkanlıgını o parti secer.Bence olmalı ki yapamadıkları birçok şeyleri cumhur başkanı engelliyor diyorlar.Cumhur başkanı olsunlarda neler yapacaklar görelim.

omni
02-04-2007, 10:37
kesinlikle hayır,nedenine gelince hangi birini sayayım ki?!!!80 lerde ettiği yemin bile yeterli benim için.Laik Atatürk Cumhuriyetini yıkmaya yemin etmiş birinin o makamda işi ne?

uzun35
02-04-2007, 10:40
asla olmamalı hatta lütfen herkez akıllı olsun başbakanbile olmamalı onlar cumhuriyetci deyiller ve dehiçolmadılar

ernam
02-04-2007, 10:43
hayır .. no ..nein

Volkan
02-04-2007, 10:44
Başbakan sn Recep Tayyip ERDOĞAN Cumhurbaşkanı olması benim fikrimce uygun değil nedeni ise Türkiye için koyduğu bir hedefi var onu gerçekleştirsin öncelikle.

cent_056
02-04-2007, 10:47
hayır

asa3
02-04-2007, 10:48
asla olmamalı hatta lütfen herkez akıllı olsun başbakanbile olmamalı onlar cumhuriyetci deyiller ve dehiçolmadılar
nereden anladın cumhuriyetci olmadıklarını yoksa cumhuriyetçiliğin bir krıteri varda bizmi bilmiyoruz yoksa sen kendi düşüncelerine göremi ölçüyorsun eğer öyleyse yandı bu millet bu düşüncelerde olanlardan

eraybal
02-04-2007, 10:50

evet biz çok bilinçsiz insanlar topluluğuyuz..türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi başnakanı(!) k.bakmayın üniversite mezunu ve atamamız olmamış bir kişi olarak gerçekten bilinçsiz bir vatandaşım ben..belki bu insana sempati duyuyorsun ama yaptıklarına bı tarafsız gözle bak ülke ne durumda? terorıste sayın dıyen zamanında tarıkat lıderının dızının dıbınde baba oğul muhabbetı yaşayan cumhurıyete ve laıklığe hakaretten ceza alan bırı kalkmıs bor hatadır başbakan olmus bırde cumhur baskanı olacak bu kadaranıda pes...şimdi sana soruyorum senmı bılıncsızsın ben mi?

asa3
02-04-2007, 11:07
evet biz çok bilinçsiz insanlar topluluğuyuz..türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi başnakanı(!) k.bakmayın üniversite mezunu ve atamamız olmamış bir kişi olarak gerçekten bilinçsiz bir vatandaşım ben..belki bu insana sempati duyuyorsun ama yaptıklarına bı tarafsız gözle bak ülke ne durumda? terorıste sayın dıyen zamanında tarıkat lıderının dızının dıbınde baba oğul muhabbetı yaşayan cumhurıyete ve laıklığe hakaretten ceza alan bırı kalkmıs bor hatadır başbakan olmus bırde cumhur baskanı olacak bu kadaranıda pes...şimdi sana soruyorum senmı bılıncsızsın ben mi?
evet demiştimya biz türk milleti olarak çok unutkanız diye ne çabuk unuttuk eli kanlı katili getirip 5 yıldızlı imralıda özel doktor kontrolünde bir çoğumuzundahi yiyemediği yemeklerle beslediğimizi idam kararıını sümen altında tutanları hemen unuttuk kongerelerinde türk bayrağını yerelere atıp yuhalayan şerefsizleri,ülkenin heryerinde olay çıkaran aldatılmış ülkesini satmaya hazır sözde bu ülke gençlerini vs.say say bitmez hep unuttuk geriye unutmadığımız tek şey kaldı oda ders kitaplarında dahi olan bir şiiri okuyan kişiye verilen siyasi bir ceza(cezayı veren hakim emekli olup anap tan millet vekili adayı 0lmuştur)

yalinizkurt
02-04-2007, 11:07
katiyenlikle Hayir

BUTUNE
02-04-2007, 11:09
demekki memleketimizin bazı insanları hala daha uyuyor bazı insanlarıda hiç ilgilendirmiyor ben anlamış değilim KESİNLİKLE HAYIR memleketin her yeri birer birerde değil kapışılıyor zamanında savaşarak alamadığını şimdi parayla alıyorlar BATMIŞ ÜLKE AK PARTİ ŞİMDİ DAHADA SATIYOR zamanında yimeyle bitmiyordu şimdi tersine çevirdiler satmayla bitmez KESİNLİKLE HAYIR

azur
02-04-2007, 11:11
hayır...

engin
02-04-2007, 11:16
???????????

mehmetnuri13
02-04-2007, 11:19
deyişen bişi olurmu bilmem başka biri gelse dahamı iyi olur bilemem gelen gideni aratır derler gelsin bakalım ne ollacak

nebioz
02-04-2007, 11:24
Benim görüşüm eğer Cumhurbaşkanı olursa geçmişte olduğu gibi yani Turgut ÖZAL ve Süleyman DEMİREL örneklerindeki gibi olur. Belki bir dönem daha partisi İktidar olur ama daha sonra erir gider.

sempatico
02-04-2007, 11:28

çok haklısın aynen katılıyorum

baretta29
02-04-2007, 11:30
:nono:
Kesinlikle Tayyip in cumhurbaşkanı olmasını istemiyorum hele son çıkan petrol yasası bu ülkeye yapılan en büyük ihanettir vesosyal güvenlik yasa tasarısı niçin ertelendi seçim sonuna daha neler neler insanlar uzay çagını hesaplarken biz amerikanın rızasıyla yaşamaya devam edecegiz.
Bu anlamda kesinlikle olmamalı ve bu kararı halk vermeli madem çogulcu demokrasiden yanayız. Şu dokunulmazlıkları da kaldırarak diger ülkerin vekilleri gibi bir yaşamı niçin gerçekleştirmiyorlar hani seçim öncesi vaad lerde vekillere dokunulacaktı ,bunlar sadece hikaye ve bu milleti sömürmeye devem edecekler ,uzun söze gerek yok halkın iradesinde seçim olmalı kim olursa olsun
Saygılar.............

mehmet22
02-04-2007, 11:31
hayır olmamalı

gacvokem
02-04-2007, 11:34
kesinlikle hayır.Meydanlarda atıp tutarken garıbanların oyunu almak ıcın ahkam kesenler kamu kurum ve kuruluslarına hıc bır partılımın yakınına peskes cekmeyecem dıyenler.Secıldıkten sonra yedı sulalesını dolduranlar bununla yetınmeyıp corabınaa bıle reklam olsun dıye ısım vede makam yazdıranlar sankı onlara bakı bu makamlar,benzıne yuzde bılmem kac ındırıp pespese kıtleyenler(ınternetten arastırıla bılır oranlar karsılastırılabılır)BU VATAN ICIN ŞEHİT OLANLARA VEDE ONLARIN KATILINE sayın,şehit olanlar ıcın kellesı alınmıstır dıyen dusunmeden konusan bır kımse turkmılletının en yuce makamında oturamazn bu benım fıkrım.Herkesın fıkrınede saygı duyarım

Kemal Turan
02-04-2007, 11:56
bence de olmasın türkiyenin onun gibi dürüst(hırsızlık yapmayan) siyasetcilere ihtiyacı var.eger bu ükümetten memnun olmayan varsa,biraz geriye dogru baksın.akaryakıt istasyonlarında çalısanlar pompa saatlerini ayarlamaktan bıkarlardı.çünki aksam bir ZAM sabah bir ZAM gelirdi.bunları da düşünmek gerek.benim gönlümdeki cumhurbaskanı;BÜLENT ARINÇ

Dürüst dediklerin istanbuldan tonlarca yolsuzluk dosyaları ile Ankaraya gittiler. Kendilerini soruşturanları sürgüne, bazı davalardan takipsizlik kararı verenleri ya yargıtay üyesi veya adalet bakanlığında üst düzeylere getirdiler. Oğlunun 2.5 milyon dolara yat aldığını biliyormusun? Bunuda özelleştirmeler alan bir arabın ortak olduğu Türk şirketinden. ( neye karşılık) Oğlunun ticaret hayatı nedir?. Bunu yazan gazetenin hemen defterlerine maliye el koydu. Maliye bakanının oğlunun, bakanlığın önünde iştakip bürosu olduğunu biliyormusun? Yazılacak o kadar yolsuzluk varki.

Ülkenin geleceğini ve bölünmez bütünlüğünü düşünen insanların isteyeceği tek karar şudur. ASLA ve ASLA olmamalıdır.

oscarrr_18
02-04-2007, 12:11
evet bu hükümet kötü ben bilinçsiz miyim sorarım size?
sizin bilinçten anladığınız örneğin terör,ırak gibi ve hem ekonomik hem de siyasal açıdan hükümetin beceriksizliğimidir? eğer sizin bilinç anlayışınız beceriksizlikler üzerine kurulmuş bir hükümeti ve sayın başbakanımızı desteklemek ise size söyleyecek bir söz dahi olamaz.
asıl siz gözlerinizi açın da Türkiye'nin bu günkü kötüye gidişini görün.
ülkenin iyiliğini isteme mevzusuna gelince asla benim kadar vatancı ve milletçi olamazsınız. insanlar hakkında fikir belirtirken lütfen sözlerinizi dikkat ile seçiniz.

sizin gibi insanlar diğer hükümetyin yaptığı bizi düşürdüğü durumları hak ediyosunuz artık partilicikten çıkın ve hayatın penceresinden bakın ırak diyon cart diyon curt diyon adam bilmiyormu sanki oda senin gibi düşünmüyor herşeyin zamanı vasr ıraka zamanı gelince dersini verir savaş çıkması çokmu iyi olur huzurlu olabilirmisin

hasan
02-04-2007, 12:29
Valla insan bu yorum farklılıklarını görünce ne diyeceğini şaşırıyor. Ama şu bi gerçekki bizim kuşakta bu güne kadar ne bu kadar uzun süreli bir iktidar nede ekonomik istikrar görildü. Ancak, şunu unutmayalım ki; askari ücret ve adil bölüşüm sadece bu günkü hükümetin vebali değil, bunu hepimiz biliyoruz... yasal ve bürokratik engeller de işin cabası... İstikrar için c.b. 'de mutabakat arayışları devam edecektir. Benim kanaatim, ekonomik patronların görüşleri doğrultusunda istikrar için bir çözüm alternatifi oluşturulacaktır. Ülkemizin geleceğini karartmak isteyen iç ve dış mihraklar daima olacaktır. Bence, T. erdoğan kendisi ülkenin geleceğini düşünerek aday olmayacaktır...

serefguler
02-04-2007, 12:30
ulkemizi yillardir kan golune ceviren bebek katili apo icin ayni konusmada iki kere sayin diye hitap eden ve sehitlerimiz icin kelle diyebilen bir insan ne olursa olsun ataturkun koltuguna asla oturmamali eger oturursa ben ve benim gibi milyonlarca insan asla ve asla onu reis-i cumhur olarak gormeyecegiz diger icratlarina hic girmeyecegim..........
turkiye turklerindir
atam izindeyiz
ne mutlu turkum diyene

hdurgay
02-04-2007, 12:37
hayır kesinlikle olmasını istemiyorum cumhurbaşkanını halk seçsin sonucu görelim acaba kaç oy alır yeter artık yaptıkları arkadaşımın bi tanesi başbakan olarak iyi işler yaptığını yazmış neymiş onlar anlatsın bakalım terör örgütü başına sayın deyipte benim şehit kardeşlerime kelle demekmi yoksa veya ab uyum yasalarına tümüyle evet deyipte kuzey ıraktaki çulsuzlara boyun eğmekmi:?
saygılar

vagca
02-04-2007, 12:40
kardesim tabiki erdogan cumhur baskani olmali

sol goruslu olursun diyorsunuz sag goruslule geldigi zaman olmaz
oyle birsey olmaz zaten devlveeti anayasa ve askeriye yonetiyor halbuku meclis yonetmeli halkin sectigi milletvekilleri secmeli chp bu kadar millet vekili olsaydi ses cikmazdi cunku hep devletin buyuk kadamesinde solcular olsun diyorlar bunlar kucuk gurup ama malesev onlarin dedigi oluyor cogunlugu eziyorlar

altinini cizyorum madem bu meclisi halk secti meclisin sectigine herkesin saygi gostermesi lazim

erdogan cumhur baskani olacak ve abdullah gul basbakan olacak birdaki secimde bu parti kazanacak devlet cok buyuk hamlelerle kalkincak

ersancar
02-04-2007, 12:42
kesinlikle olmamalı çünki sözü ile özü bir değil.

iboaydo
02-04-2007, 12:42
doğru söylüyorsun..bu siyasetçilerin hepsi malesef aynı..umarım torunlarımın torunları iyi bir siyasetçi görür..

kusura bakmayın ama bende sizi anlayamıyorum adamın 5 senede yaptıklarını görmüyorsanız bu işte bi art niyet var derim birilerinin yıllardır yapamadıgını 5 senede yaptı adam yine polemik olacak biliyorum ama ister kabul edin ister etmeyin enflasyon düştü belki hala %100 refah içersinde değiliz ama 5 sene öncesinden daha iyi oldugumuzu kimse inkar edemez :nono::

nimican
02-04-2007, 12:45
Buradan videosunu izleyin tavsiye ederim.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

0021can
02-04-2007, 12:51
bence RECEP TAYİP ERDOĞAN cumhur başkanlığını hak etmiş bir insan
gelin arkadaşlar eskiden biraz hatırlayın 4 nisanı ne zaman unutunuz
adamın borcu var dıda 2 ye katlandı hani.....
bu milleti anlamıyorum ..yüce ALLAH a inanırız derler bi liderin inancı yüksek diye irticai faliyetlerden korkarlar asıl korkulacak inanç zayıflığı bulunan
insanlardır ha bu arada ben parti falan tutmuyorum ,,bir zamanlar sol partilere oy verdim hep fos çıktı artık vermiyorum şu aralar genel olarak sıkıntılarımız var ama bunu kimse unutmasın 70 milyonun 20 milyonu hiç bişe yapmadan resmen milletin kanını emiyor bunlarada dur demek için bilinçli liderler seçmek gerekir...teşekürler ...benim görüşüm medeniyet diyenler her görüşe saygılıdır....

nimican
02-04-2007, 13:00
abdullah ocalana sayın dediyi zaman izleyin

Only the registered members can see the link

Ejder Hayalet
02-04-2007, 13:13
Beş yıldır Her hazırladığı yasa veto yiyen ve ayağında bir pranga ile dolaşan bir hükümetin;Bir beşyıl da özgürce yasalarını çıkarması ve icraatlarını yapması, böylece şimdilerde muhalif olan herkesinde memnuniyetini kazanması lazım.bence Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığını bir sonraki seçime ertelemelidir.Şu Anda Cumhurbaşkanı olmasını istemiyorum...

fenerli19071968
02-04-2007, 13:15
kesinlikle öyle bir kimsenin cumhurbaşkanı olmasını istemiyorummmm

afat45
02-04-2007, 13:18
kesinlikle hayır diyorum.

serefguler
02-04-2007, 13:30
kardesim tabiki erdogan cumhur baskani olmali

sol goruslu olursun diyorsunuz sag goruslule geldigi zaman olmaz
oyle birsey olmaz zaten devlveeti anayasa ve askeriye yonetiyor halbuku meclis yonetmeli halkin sectigi milletvekilleri secmeli chp bu kadar millet vekili olsaydi ses cikmazdi cunku hep devletin buyuk kadamesinde solcular olsun diyorlar bunlar kucuk gurup ama malesev onlarin dedigi oluyor cogunlugu eziyorlar

altinini cizyorum madem bu meclisi halk secti meclisin sectigine herkesin saygi gostermesi lazim

erdogan cumhur baskani olacak ve abdullah gul basbakan olacak birdaki secimde bu parti kazanacak devlet cok buyuk hamlelerle kalkincak
arkadas platformu neden sagcilik solculuk veya particilige cekiyorsun burada milli bir davadan bahsediliyor sen tayyibin cumhurbaskanligini icine sindir bebek katiline sayin diyen insanin sehitlerimize kelle diyen bir insanin cumhurbaskanligini turkum diyen hic kimse icine sindiremez ve lutfen burada solculuk-sagcilik ve ya particilik yapmayalim

serefguler
02-04-2007, 13:41
abdullah ocalana sayın dediyi zaman izleyin

arkadasim eline saglik dinlerken tuylerim diken diken oldu tayyibin gercek yuzunu gormek isteyenler mutlaka bu konusmayi dinlemeli

flower
02-04-2007, 13:49
halkımız biraz tarih okusa. biraz gerçek haberlri izlese . ozaman kesinlikle rtenin ne başbakan ne de cumhurbaşkanı olmasını ister. olmasın diyenleri bilinçsiz olarak tanımlayan arkadaşım biraz tarih okusun ve gerçkleri daha ii görsün.amerikayla stratejik ortak olunarak mı ? bu ülke ileri gidecek bırakn bunlarıallah aşkına......

vartic
02-04-2007, 13:50
Birzamanlar tüm dünyanın karşısında titrediği bir ülkenin şu anki durumunu benim gibi herkes yaşıyor A olmazsa B olacak malesef al ötekini vur berikine değişen ne var varmı masaya vuracak bir siyasetçi gerçekten ülkesini düşünecek biri rahmetli ulu önderimizden sonra hangisi ülkeyi yukarılara götürmüştür.El etek öpmeynen başka bir zamanlar karşımıza çıkma cesaretini gösteremiyen çeşitli ülkelerin karşısında kopacak derecede incelmeynen onlara iyi görünmek için her isteklerine eyvallah diyerek boyun bükülmüyormu? pembe tablo çizmeye çalışmasınlar artık kimse onlara inanmıyor görsel ve yazısal basını satın alarak masal anlatıyorlar artık biz bu gibi laflara doyduk.artık monoton siyaset istemiyoruz.neymiş efendim ülkemizin bütçe açığı gittikçe kapanıyormuş evet doğru ama üretilen ne var?kocaman bir sıfır aynı geçmiş gibi.üretim yok tüketim var bazı kişilerin haklı veya haksız kazançlarnı malını mülkünü satarak bütçeye takviye edilmedimi?daha söylenecek çok şeyler varda bunları zaten herkes yaşıyor derinlere dalmadan sadece açlık sınırıynan asgari ücretin kıyaslama yapalım herşey ortaya çıkar.YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR.Saygılarımla

antigs28
02-04-2007, 13:59
hayır nedeni ise bütün ülkenin ağzından ortak çıkan bir yanıt:keşke başbakan yapmasaydık.olduda bütün ülkeyi batırdı.şimdi cumhurbaşkanı olursa ülke komple bir kaosa sürüklenir...
arkadaşım ülkenin neresini batırdı yanlış yanlış konuşmayalım adam sıfırdan bir memleket aldı neredeyse,şimdi ise açılıştan açılışa koşuyo batırdı ise bu açılışlar ve müesseseler nasıl kuruluyo, cumhuriyet tarihi rekorlerı kırdı. Sen neden bahsediyorsun nankörlük yapmayalım gözlerinizi açın.Ayrıca bende olmasını istemiyorum daha başbakan olarak yapacak çok şeyi olduğuna inanıyorum saygılar....

deliboran
02-04-2007, 14:08
Bence tayyıp erdogan cumhurbaskanı olmamalıdır.Aktif siyasete devam etmelıdır cumhurbaskanlıgı daha pasıf bır gorevdir.

yasarabbas
02-04-2007, 14:16
Bence olmamali.

kuduban
02-04-2007, 14:22
ben hayır dedim ülke batakta zate cumhurbaşkanı olursa anca türkiye cumhuriyeti çöker.. aman millete uzak alahına yakın olsun.. hayır...

serefguler
02-04-2007, 14:44
Şu andaki cumhurbaşkanının beni ve benim gibi düşünenleri temsil etmediği gibi mi?
Bencede cumhurbaşkanı olmamalı çünkü gereksiz bir gerilim ortaya çıkacak,

herzaman gerilim istemediğini söylüyordu o yüzden olmasın.

Hem ona daha ihtiyacımız var,bizi IMF denen illetten kurtardıya

(borçlarımız tamamen silinmesede tek seferde silinebilecek duruma geldi) boşverin gerisini
arkadasim bizi imf denmi kurtardi bunlar? nasil kurtardilar bir aciklarmisin tamamen amerikan usagi haline geldik demen lazimdi bence unutma tayyibin butun serveti ve cocuklari amerikada senin bu dedigine herhalde kargalar bile guler sadece bir sunnettten servet edinmis bir basbakanimiz var ne mutlu bizlere elalem sunnet yapar milyon dolarlar kazanir biz sunnet yapariz masraflari bile karsilayamayiz

sedatb
02-04-2007, 14:51
unutmayalimki turkiyeyi ne hallere getirdiler eski hukumetler.
bu iktidara basa geldiginde batmis bir ekonomi, batmis bir devlet teslim elde ettiler.
gecmisde kimler vatan ve millet icin calisti? soyleyin bana,nankor olmayalim lutfen.
bu insanlarin tek sucu musluman ve durust olmak.
buda inancsiz olan kisima ters geliyor.
AKP basa geleli her sey rayina oturmaya basladi, is dunyasinda herkes memnun.
gecmisimizi unutmayalim yoksa aksi takdirde her seyimizi kaybetmis oluruz.
osmanli neden yuz yillarca ayakka kalabildi? ve neden yikildi?
osmanli ne zaman dine sarildi ve sahip cikti o zaman gucunu gosterdi
ama ne zaman inanc zayifladi ve nefsine kapildi, imparatorluk elden gitti.
Canakkalede yuz binlerce sehit verdik, allah adina savasan muslumanlar oradaydi, ve canlarini bu millet icin verdiler.
bu gun halimize vakalim, dun savastan saklanip bugunde bu ulkeye sahip cikiyorlar , neredeydiniz, ama bunuda unutmayalimki Ataturkun, cumhurriyetin arkasina saklanipta siyaset yapmayalim.
Ataturk bugun kabrinden kalkip gelse ve su halinizi gorse, acimadan cok kisi yok eder.
magalesef cok nankor bir toplumuz, ne zaman az bi karnimiz doysa, gecmisi cabuk unuturuz.
insanlarimiz (bizler) duzelmedikce her zaman huzurzus icinde yasamayi hak ediyoruz.
bana gore Tayyip bey basbakan kalmali (cunku bizlerin ona ve arkadaslarina cok ihtiyacimiz var), ve sayin Arinc da cumhur baskani olmali.
hakkinizi hellal edin birilerini uzmussem.
saygilarimla

selvi64
02-04-2007, 14:57
[QUOTE=deliboran;145240]Bence tayyıp erdogan cumhurbaskanı olmamalıdır.Aktif siyasete devam etmelıdır cumhurbaskanlıgı daha pasıf bır gorevdir.

yapma be usta,
550 milletvekilinin oyuyla kabul edilen biyasayı 11 kişiye iptal ettiriyor.

tike®
02-04-2007, 15:03
Lütfen herkes fikirlerini yazarken kişilik,kurum vs. gibi haklara saygı göstererek kendi fikirlerini mesajına yazsın.

hakaret derecesinde yazılan mesajlar silinecektir...

Görmeyenler için tekrar alıntı yaptım.İlk mesaja 3 puto ile altınıda cizerek bir yazı ekledik ama melesef üzülerek söylüyorum mesajlar artık farklı yerlere girmeye başladı.Kimsenin mesajını silmek veya editlemek istemiyoruz.

Şeriatı laikliği bir tarafa bırakın yapılan icraatların iyisi veya kötüsü ile değerlendirmeye bakın.Bu ülkede dine sahip çıkacak bir Diyanet İşleri Kurumu laikliğe sahip cıkacak Anayasa ve Kolluk Kuvvetlerimiz vardır.Her iki kurumda gerektiğinde gerekeni yapar ve söylerler.

Lütfen son kez uyarmak istiyorum artık tartışma yaratacak cümleler kurmaktan kacınalım.

Kolay Gelsin...

TARANTİNO
02-04-2007, 15:38
Bende Cumhurbaşkanı olmasını istemiyorum...

meydan
02-04-2007, 15:56
kesinlikle olmasın muhtar dahi olmasınn

taslan35
02-04-2007, 15:58
Arkadaşlar bakın bir gerçek var,akpiktidara geldikten sonra ne yaptı etti kılıfına uydurdu siyasi yasaklı olan tayyip erdoğan'ı başbakan yapıverdi.Şuanki durumu farkedemeyen yoktur.Türkiye akp iktidarı öncesinde 2 kere ciddi kriz gördü hiç bu kadar kötü duruma düşmemişti.Esnaf ve çalışanlar zor durumda,hergeçen gün dahada zorlanıyor.Türkiye yavaş yavaş satılıyor,AKP'li içinde ise her geçen gün zenginleşme ve büyüme var.İş bu durumda iken böyle oluyorsa birde Cumhurbaşkanlığınıda eline alırlarsa artık engel diye birşey kalmayacak.İstedikleri gibi kanun çıkartıp istediklerini yapacaklar.Devlet elden gidiyor.Duyarlı olalım akıllı kararlar verelim.Sevgiler

toycan
02-04-2007, 16:02
arkadaşlar bu adamlar ne yapsa iyi ALLAH aşkınaadam arkadaşların dediği gibi sayın kelle veya oğlu fatihin yaptıkları veya hoca efendilerinin dediği gibi kanlı mı olaçak kansız mı misalleri yargıya yapılanlar askerle uğraşmalar ünüversitelerle çatışmaları köylüye ananı getirler son olarak kanal türkte anlatılanlar azerbeycan da yaşananlar seçimler yaklaştıkça ortaya çıkaçak nice gerçekler birde iyi yaptıkları övenlere soruyorum yaptıklarını birer birer sılasınlar kaç şey yazabileçekler hep söylüyorum yine hocalarının dediğini tekrarlamadan geçemiyeçeğim bizim ona giydidiğimiz gömlek bu gömlek değil bencede ya gömlek ya içindeki farklı hele hele birde siyaseten böyle yapıyor denmesi ne kadar kötü çünkü zamanında onlar başka siyasileri nasıl andıklarını yazmaya utanıyorum bu yüzde HAYIR diyorum

ALAATTİN
02-04-2007, 16:06
hayır olmamalı

Hakan Gül
02-04-2007, 16:16
Cumhurbaşkanı demek Türkiye'nin dışa açılan vitrini ve halkın yansımasıdır..Cumhurbaşkanlığı kurumu ise tamamen laiktir ve öyle kalacaktır..Tayyip Erdoğan'da bu özelliklerin bulunduğunu ve bizi temsil edebileceğini düşünmüyorum..Bence başbakan bile olmamalı...

mddd
02-04-2007, 16:21

hayır olmamalı

Kemal Turan
02-04-2007, 16:42

Dinlemeyen arkadaşlar dinlesin.

ttk lı
02-04-2007, 16:50
Hayir.......?

kurt
02-04-2007, 16:57
olmasın

haka
02-04-2007, 17:02
kesinlikle olmaması gerekiyor

akosat
02-04-2007, 17:09
evet olmalı refah kavuşmak istiyorsanız

rıza
02-04-2007, 17:17
bence hiç ama hiç olmamalı çünkü devlet bundan onceki zamanlarında daha iyidiiiiiiiiiii

starke
02-04-2007, 17:20
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 'nda cumhurbaşkanlığı olma şartlarını haiz olan herkes cumhurbaşkanı olabilir .. yok şu şunu demiş -yok bu bunu demiş.. dersek , yakın geçmişte kimlerin hangi konularda neler söylediği ortaya çıkarılırsa ve kriter , " insanların konuştukları ise " cumhurbaşkanı olacak kimse bulamayacağız demektir.

kimilerinin sayın başbakanın eşinin başı kapalı olmasını engel olarak ileri sürmesini ise ,tıpkı irandaki gibi özel yaşama ve kişi haklarına müdahale olarak görüyorum.. eğer iran -küba -kuzey kore - uganda -etiyopya -sudan gibi üçüncü dünya ülkesi olmak ve içe kapanmak istiyorsak , şu başörtü-türban olayını bir şekilde çözmeliyiz. avrupa birliği üyesi olmaya aday bir ülkeye yakışmıyor.

biz kendi içimizde bu tip kısır çekişmelerle boğuşmaya devam edersek , bazılarının iddia ettiği gibi " avrupa birliği bizi oyalıyor ,almayacak değil.. biz bu görüntümüzle avrupa birliğine girmeye layık bir ülke olamayacağız "

mustimusty
02-04-2007, 17:31
arkadaşlar kim olsun iyi güzel soru bence makamı kople kaldırılmalı türkiyede cuhurbaşkanlığı kaldırılmalı diye düşünüyorum

mesutokay
02-04-2007, 17:32
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 'nda cumhurbaşkanlığı olma şartlarını haiz olan herkes cumhurbaşkanı olabilir .. yok şu şunu demiş -yok bu bunu demiş.. dersek , yakın geçmişte kimlerin hangi konularda neler söylediği ortaya çıkarılırsa ve kriter , " insanların konuştukları ise " cumhurbaşkanı olacak kimse bulamayacağız demektir.

kimilerinin sayın başbakanın eşinin başı kapalı olmasını engel olarak ileri sürmesini ise ,tıpkı irandaki gibi özel yaşama ve kişi haklarına müdahale olarak görüyorum.. eğer iran -küba -kuzey kore - uganda -etiyopya -sudan gibi üçüncü dünya ülkesi olmak ve içe kapanmak istiyorsak , şu başörtü-türban olayını bir şekilde çözmeliyiz. avrupa birliği üyesi olmaya aday bir ülkeye yakışmıyor.

biz kendi içimizde bu tip kısır çekişmelerle boğuşmaya devam edersek , bazılarının iddia ettiği gibi " avrupa birliği bizi oyalıyor ,almayacak değil.. biz bu görüntümüzle avrupa birliğine girmeye layık bir ülke olamayacağız "

çok meraklısın ab üyeliğine bakıyorum, sıkışınca yok avrupalı olamadık yok insan hakları böyle şeylerin arkasına sığınarak kendinizi kandırmayın onlar değilmiydi Hz Muhammed'e hakaret eden şerefsizleer, M.Kemal ATATÜRK'e hakaret edenler sen onları savunmaya devam et bu ülke kimin umrunda sonra türban takacak ülke bulamazsın. Tam Bağımsız Türkiye

Volkan
02-04-2007, 17:33
ankette evet - hayır ve karamsızım seçenkleri bulunuyor. her türlü seçime saygılı olun.

Volkan
02-04-2007, 17:35
çok meraklısın ab üyeliğine bakıyorum, sıkışınca yok avrupalı olamadık yok insan hakları böyle şeylerin arkasına sığınarak kendinizi kandırmayın onlar değilmiydi Hz Muhammed'e hakaret eden şerefsizleer, M.Kemal ATATÜRK'e hakaret edenler sen onları savunmaya devam et bu ülke kimin umrunda sonra türban takacak ülke bulamazsın. Tam Bağımsız Türkiye

bak arkadaşım seni bidaha uyarmıyacam. seçimini yaptıtysan tamam burda polemik yaratmak istiosan tavsiye etmem. lütfen dikkat et. bir daha uyarmıyacam.

civagil
02-04-2007, 17:37
henüz olmasın daha yapılacak çok şey var.Tayip başkanlıktan çekilirse AKP nin yarı yarıya oy potansiyeli düşer.Bunu dedemde biliyor.Onların yapmak istedikleri iki şey var.Biri tek parti olarak iktidara gelmek. diğeri Tayibin cumhur başkanı olması . en azından istedikleri şimdilik bu .Ama yapacakları şey uyumlu birini kendilerinden birini bir kuklayı oraya oturtmak sonrada iktidarda tek olup dönemin sonlarına doğru cumhur başkalığından istifa ettirip yerine tayibi oturtmak pilan bu tahmin ediyorumki eğer işler güzel giderse halkımızında buna ses çıkaracağını zannetmiyorum . NASIL HÜKÜM GİYMİŞ BİRİNİ İSTEYE İSTEYE BAŞBAKAN YAPTIYSAK CUMHURBAŞKANIDA YAPARIZ YETERKİ ÜLKE BİRAZ DÜZELSİN

mesutokay
02-04-2007, 17:38
bak arkadaşım seni bidaha uyarmıyacam. seçimini yaptıtysan tamam burda polemik yaratmak istiosan tavsiye etmem. lütfen dikkat et. bir daha uyarmıyacam.

millet konuşunca bir şey yok, benim dediklerim senin hoşuna gitmiyor anlaşılan

TARANTİNO
02-04-2007, 17:40
millet konuşunca bir şey yok, benim dediklerim senin hoşuna gitmiyor anlaşılanKarşılıklı polemiğe girmeyiniz...:warn:

Volkan
02-04-2007, 17:41
millet konuşunca bir şey yok, benim dediklerim senin hoşuna gitmiyor anlaşılan

benim senin yazdıklarınla işim olmaz ben sadece burdaki ortamı germemeye ve aranızda tartışmanızı engellemeye çalışır ben bu konuda tercihimi yapıp mesajımı yazdım. ondan sonra benim burda bu konuya bir yorumu olmuşmu bak. ben burda kuralları uygularım düzeni sağlamaya çalışırım.

lececafe
02-04-2007, 17:41
neden olmasın ki demokrasi ile seçilmedimi yanıt.. evet
cumhur olmanın şartı ne ....
ya bu ülke neden seçimle deyil de dayatmayla yönetiliyor
ordumu seçsin yani cumhur başkanını
yada deniz bey efendimi (kendi partisi tam demokratik ya :)...)
ya kim nasıl seçili yodu bu cumhur başkanınıda tayyip beye gelince deyişiyo bu işler...
arkadaşlar benim fikrim bu
valla inanamıyorum ya
açlık sınırlarından bahsediyoz ülkemizin işsizliğinden bahsediyoz
ana muhalefetin tek derdi cumhur olsun mu olmasınmı
kendi ne teklif edilse partiside istemiyo zaten!!!!!
neyse bence demokrasinin gerekleri neyse o yerine getirilsin
madem demokrasi ile yönetiliyoz.

starke
02-04-2007, 18:00

evet kardeşim... ben avrupa birliğini can-ı gönülden istiyorum. bizim değerlerimize hakaret edenler ise kendi ettiğinden utansın ,onlar beni bağlamaz..

ama olayın esas yüzü var.. ben 42 yaşındayım .benim dedem ve onun dönemi yokluk yoksulluk içinde geçti ..babamın dönemi Türkiyesi de yoklu içinde yoksulluk içinde geçti ..benim çocukluk-gençlik dönemimin Türkiyesi de , kemerlerinizi sıkın yakında tünelin ucu görünecek .. masalları ile ziyan oldu gitti.

artık çocuklarımın neslinin de bu masallarla ziyan olmasını istemediğim için avrupa birliği üyeliğini istiyorum..

içeriğinde zerre kadar insan hakları -demokrasi - insana saygı ve ekonomik fırsat eşitliği olmayan bu hayat tarzında yaşamaktan bıktı bu millet.

başka bir nokta.. arkadaş.. biz burada ,kimseye hakaret etmeden fikirlerimizi yazıyoruz. böyle sloganlarla birşey elde etmenin anlamı yok.

bu ülke bu tip slogan savaşları ile başlayan çatışmalarla 1980 öncesinde kardeş kavgasına binlerce kurban verdi. lütfen dikkat.

mesutokay
02-04-2007, 18:03
benim senin yazdıklarınla işim olmaz ben sadece burdaki ortamı germemeye ve aranızda tartışmanızı engellemeye çalışır ben bu konuda tercihimi yapıp mesajımı yazdım. ondan sonra benim burda bu konuya bir yorumu olmuşmu bak. ben burda kuralları uygularım düzeni sağlamaya çalışırım.

ilgine teşekkürler iyi çalışmalar sana

mesutokay
02-04-2007, 18:16
evet kardeşim... ben avrupa birliğini can-ı gönülden istiyorum. bizim değerlerimize hakaret edenler ise kendi ettiğinden utansın ,onlar beni bağlamaz..

ama olayın esas yüzü var.. ben 42 yaşındayım .benim dedem ve onun dönemi yokluk yoksulluk içinde geçti ..babamın dönemi Türkiyesi de yoklu içinde yoksulluk içinde geçti ..benim çocukluk-gençlik dönemimin Türkiyesi de , kemerlerinizi sıkın yakında tünelin ucu görünecek .. masalları ile ziyan oldu gitti.

artık çocuklarımın neslinin de bu masallarla ziyan olmasını istemediğim için avrupa birliği üyeliğini istiyorum..

içeriğinde zerre kadar insan hakları -demokrasi - insana saygı ve ekonomik fırsat eşitliği olmayan bu hayat tarzında yaşamaktan bıktı bu millet.

başka bir nokta.. arkadaş.. biz burada ,kimseye hakaret etmeden fikirlerimizi yazıyoruz. böyle sloganlarla birşey elde etmenin anlamı yok.

bu ülke bu tip slogan savaşları ile başlayan çatışmalarla 1980 öncesinde kardeş kavgasına binlerce kurban verdi. lütfen dikkat.

yaş olarak benden büyüksün, ama bazı şeylerin halen farkına varamamışsınız yurt dışında çalışanların en büyük farkı hakkı sosyal hakkı başka bir şey yok Almanyada marktan euro ya geçince dengeler bozuldu, şu anda orada tipik köle sistemi çalışıyor, senin izlediğin o diziler gibi değil magazin programlarındaki avrupa hayatı, 55'den sonraki masalları hepiniz inandınız halen de savunuyorsunuz 80 öncesinde senin hepinizin çocukları için mücadele edildi kimsenin kölesi olmasın kimsenin kuklası olmasın ama senin başka masallarla uyutulduğun için hepsi boşa gitti o zamanda bu zaman görüldü, heryerde taşeron çalıştırıyor istediğini işe alıyor istemediğinide istediği zaman şutluyor bu taşeronluğuda İstanbula getiren Sayın Başbakanın kendisidir benim karşı çıkmam budur artık gerisini siz anlayın herkeze saygılar

zirve44
02-04-2007, 18:28
gönlüm olmasından yana ama olmamalı:45:

starke
02-04-2007, 18:40
yaş olarak benden büyüksün, ama bazı şeylerin halen farkına varamamışsınız yurt dışında çalışanların en büyük farkı hakkı sosyal hakkı başka bir şey yok Almanyada marktan euro ya geçince dengeler bozuldu, şu anda orada tipik köle sistemi çalışıyor, senin izlediğin o diziler gibi değil magazin programlarındaki avrupa hayatı, 55'den sonraki masalları hepiniz inandınız halen de savunuyorsunuz 80 öncesinde senin hepinizin çocukları için mücadele edildi kimsenin kölesi olmasın kimsenin kuklası olmasın ama senin başka masallarla uyutulduğun için hepsi boşa gitti o zamanda bu zaman görüldü, heryerde taşeron çalıştırıyor istediğini işe alıyor istemediğinide istediği zaman şutluyor bu taşeronluğuda İstanbula getiren Sayın Başbakanın kendisidir benim karşı çıkmam budur artık gerisini siz anlayın herkeze saygılar

kardeş .. konuyu nereden nereye getirdin. sen benim dizi seyrettiğimi nereden biliyorsun. halbuki taaa yıllar önce trt de bizimkiler dizisinin 5-10 bölümünü izledim ve ondan sonra hiçbir diziyi izlemedim.

12 eylül öncesi döneminin canlı şahidiyim.. o günlerde ve öncesinde kimlerin kimlerle kolkola girdiğini ,hangi tertipler içinde olduğunu çok iyi gözlemledim ve hiç unutmadım. sadece " cebinde bir gazeteyi bulundurduğu için " gencecik yaşında toprağa giren farklı görüşten binlerce vatan evladı oldu.

sizin bu derece atılgan olmanızı anlıyorum . ama gerçekler böyle değil maalesef...

lütfen " sayın başbakan cumhurbaşkanı olmamalı " derken de dürüst olalım. cumhurbaşkanı olmamalı.. diyenlerin tamamı zaten 2002 genel seçimlerinde sayın başbakana ve partisine oy vermemişti. bunu anlayabiliriz.

anlaşılmayan ise , 28 şubat darbesinden sonra gazete patronlarının villalarında kurulup , Türk milletine 2001 yılında tarihinin en ağır ekonomik krizini - yolsuzluğunu-hırsızlığını yaşatan ve bu sebeple " milletin 2002 seçimlerinde yok ettiği " yüce divanda 34 yıl hapis cezası istemiyle yargılananların yandaşlarının sıkılmadan yüzsüzce -hiç birşey olmamış gibi bu konularda kendilerini hüküm sahibi görmek istemeleridir.

km046
02-04-2007, 18:44
cumhur başkanı olmalımı olmamalımı neye göre olmalı veya neye göre olmamalı önce bunu çözelim öncelikle ikdidardaki bir partinin başkanı olarak pek tabiki hakkı ancak ülkenin menfaati ve istikrar açısından bir dönem daha onun başbakanlıgına ihtiyaç var belki bazı arkadaşlar kıza bilir ancak 5 yıl öncesini unutmayalım biz geçmişteki sıkıntılı günleri çabuk unutan bir toplumuz affetmeyi severiz geçmişteki hatayapanların hatasını bu döneme lütfen yüklemeyelim bu adaletsizlik olur şuan herşey güllük gülistanlık değil ancak hiçmi hırsızın suçu yoktu hakim bey onun için eleştirilerde biraz daha ........

lececafe
02-04-2007, 18:50

dostum benim bölgem de tariş özelleşti işçilerin 3 te 2 sini çıkardı işler daha hızlı ve daha ucuz yürüyor italyan birşirket busene çok büyük bir tesis açacak devlet daireleri yan gelip yatma yeri olmuş bu ülke insanların aç gözlülüğü ile bu halde adam bu ekonomide işe girene kadar boğaz tokluğuna razı girdiğinin senesi zam diye yırtınıyo işe giriş 800 milyon askeri ücret malum beyimiz boğaz tok luğuna razıyken 800 milyonu siliveriyo, teşerona geçmeye geç kaldık be kardeş özel şirkete ver bi yol yapımı koy 2 sene de teslim bak işine devletimiz hantallıktan kurtulsun. çiftçi olupta para kazana bilen yok ama birazda öz eleştiri yıllarca birçok kredi verilmiş aflar ama kimse yeniliğe gitmemiş kimi ay 30maaş hop cepte
kimi malım para etti demiş herkez işinin yürüdüğüne kazndığına bakmış
yeminle geçensene sattığım üzüm parası borçların yarısına yeetmedi ben ce tc de taşeronluk olmak üzere birçok uygulamaya geç bile kalında
dünyada bişeyin başına geçipte kendi çevresini düşünmeyecek insan inşallah hala vardır ama ya tc de yok yada bişeyin sorumlusu deyil.
kimse yanlış anlamasın ama bence tc deki herkez öz eleştiride yapacak
dünyada hiç bi kanunyanlış olsun diye çıkmaz iş onu uygulamak ta
saygılar

besterkan
02-04-2007, 19:03
kesinlikle olmamalı.bu vatanı kurtarıp ezan sesinin sürmesini sağlayanların kemikleri sızlamasın.

baygin
02-04-2007, 19:06
bence olmamalı.başbakanlığı bile doğru düzgün becerememiş birinin ülkenin başı olarak bu ülkeyi ne denli iyi yansıtacağı konusunda şüphelerim var.ha yarın çıkıp herhangi bir belediyenin başkan adayı olsa hiç düşünmeden oyumu ona veririrm.çünkü harika bir belediyeci.ancak kötü bir siyasetçi ve diplomasinin d harfinden bile anlamıyor.

bu senin hüsnü kuruntun. diğer başbakan bozuntularını da gördük milletin anasını ağlattılar. allah tayyibi başımızdan eksik et:sunglasses2: mesin.

MURATEXC
02-04-2007, 19:12
hayır olmasın diyorum olursa kimse onun yerini tutamaz başbakan onemlidir ve başbakanlık ta ondan başka hiç kimse yurutemez diyorum bence baş bakan kalsın ki turkiyeyin borcunu kapatsın başkalarına devr etmesin benim fikrim baş bakan olsun diyorum cumhurbaşkanı olmasınnnnnnnnnnnnnnnnnnn

saygılar

starke
02-04-2007, 19:12
kesinlikle olmamalı.bu vatanı kurtarıp ezan sesinin sürmesini sağlayanların kemikleri sızlamasın.

peki ..sayın başbakan o kelimeleri sarfetmeseydi , cumhurbaşkanı olmalı mıydı ?

talipygt
02-04-2007, 19:17
bencede olmamalı rahmetlik özal cuhurbaşkanı olunca anap bitti şimdi sıra AKP de eğer cumhurbaşkanı olursa akp de biter diye düşünüyorum

bulletfromhell
02-04-2007, 19:31
bu senin hüsnü kuruntun. diğer başbakan bozuntularını da gördük milletin anasını ağlattılar. allah tayyibi başımızdan eksik et:sunglasses2: mesin.
bey kardeşim çok seviyorsan senin sorunun.git seçimlerde bi daha onun partisine oy ver.banane......ben sadece fikrimi söyledim.:devilprv:

leventizmir
02-04-2007, 19:34
ASLA ve asla böyle bir şeyi kabul etmem mümkün değil :nono: :nono:

merterz
02-04-2007, 19:36
hakkında onlarca dosya olan biri nasılolurda o makama gelir önce herşey ellerindeyken dokunulmazlıgı kaldırıp aklansın sonra yoksa kaos yaşanır ülkede bu memlekete yazıktır herkes iyi düşünmeli bence

afif4747
02-04-2007, 19:48
en iyi ona yakışır bügüne kadar neden böyle anketler çıkmadı demekki bu ülkede kimse iyi şeyleri hazmedemiyor şürekli vurgun lazımmış erdoğan istemiyor diye istenmiyor

radikal
02-04-2007, 19:56
cumhurbaşkanlıgı gibi bir makama talip olacak kişinin üzerinde hiç şaibe olmaması lazımdır ayrıca tüccar olmaması gerekir hem cumhurbaşkanlığı hem ticaret pek ahlaki omaz kanaatindeyim

umuter
02-04-2007, 20:14
haberlerde izlediğimde şöyle diyordu :başka birisi AKP den cumhurbaşkanı olacak 3 yıl görev yaptıktan sonra istifa edecek sonra TAYYİP cumhurbaşkanı olacak ve onun yerine de ABDULLAH GÜL geçecek başbakan olarak böylece AKP 10 yıl süre ile cumhurbaşkanlığını elinde tutacak bence bu formülü uygulayacak AKP VE DE GAYET MANTIKLI BİR FORMÜL

nyasar
02-04-2007, 20:15
Atatürk fikir ve düşüncesine uygun bir cumhurbaşkanı adayı bulunmaladır. Dünyanın bu günlerine bakarak buna çok ihtiyacımız olduğu görülüyor

cakirvet
02-04-2007, 20:15
Yavru Vatan Kıbrısı gözden çıkarmış 8.1 milyar Dolara Kuzey Iraktaki Türkmenleri ve dolayısıyla Türkiyenin geleceğini satmış, Memlekette satılmadık nokta bırakmamış, Dış politikada çuvallamış, Sevr anlaşmasını adım adım imzalayarak aziz şehitlerimizin ruhlarını sızlatmış, Talabani ve Barzaniyi Kanka ilan etmiş, memlekette ayrımcılık ve kadrolaşmanın kitabını yazmış, vatana bir çivi çakmadığı halde tüm reklamcılardan daha iyi reklam yaparak reklam oscarını kazanmaya aday birinin Cumhurbaşkanı olmasını herhalde en çok Barzani,Talabani, Bölücü başı Apo ve tarih boyunca türlü hilelerle vatanımızı parçalamak isteyen haçlı zihniyetinden başka kim isteyebilir.

aakdas
02-04-2007, 20:17
Ben kararsızım fakat Başbakanımızın Cumhurbaşkanı olmasını istemiyorum bir dönem daha Başbakanlığına ihtiyacımız var diye düşünüyorum.Geçmiş günleride unutmamak lazım örneğin banka faiz oranları,ssk önceki dönemlerde ssk ya gittiğimizde 3 kişi gidiyorduk bir ilaç hesaplatma ve ödeme kuyruğu ile ilaç alma diye 2 kuyruk vardı şimdi dışarıdan alınabiliyor.Bazı kişiler ssk nın birleşiminden memnun olmayabilir ama çoğu kişide memnundur.Herkes istediği hastaneye gidebiliyor.Bir zamanlar elektrik otomatiğe bağlanmıştı her 2 ayda bir fatura zamlı gelirdi sanki o zamanlar memur ve işçi maaşları ile asgari ücret çokmu iyiydi.Eğer Cumhurbaşkanı olursa şahsen Abdullah GÜL ü Başbakan olarak görmek isterim

cakirvet
02-04-2007, 20:30
Ben 13 yaşında bir kız öğrenciyim.Ama buna rağmen yaşıtlarımın bilmediğini ben bilirim.Şu an ülkemiz paramparça ırklara bölünmüş bir durumda.Yok efendim kürdüymüş,yok lazıymış falan filan...Aslında bunları sadece bazı devlet satıcıları değil devleti bölmek isteyen dış kuvvetler yapıyor.Bu olayada bazı bölücüler yardım ediyo.Ve ben 18 yaşıma gelince inanın bütün bu adaletsizliği ortadan kaldırtmak için elimden geleni yapacam.Tabi Türkiye Cumhuriyetiortada kalırsa.(ben bu yazıyı babamın adresinden yazıyom kimse beni yalancı zannetmesin ve kınamasın gerçeklerden kaçamayız...)Only the registered members can see the link devleti çökertmek istiyenlerden önce davralım ey aziz Türk halkı...

TARANTİNO
02-04-2007, 20:39
Ben 13 yaşında bir kız öğrenciyim.Ama buna rağmen yaşıtlarımın bilmediğini ben bilirim.Şu an ülkemiz paramparça ırklara bölünmüş bir durumda.Yok efendim kürdüymüş,yok lazıymış falan filan...Aslında bunları sadece bazı devlet satıcıları değil devleti bölmek isteyen dış kuvvetler yapıyor.Bu olayada bazı bölücüler yardım ediyo.Ve ben 18 yaşıma gelince inanın bütün bu adaletsizliği ortadan kaldırtmak için elimden geleni yapacam.Tabi Türkiye Cumhuriyetiortada kalırsa.(ben bu yazıyı babamın adresinden yazıyom kimse beni yalancı zannetmesin ve kınamasın gerçeklerden kaçamayız...)Only the registered members can see the link devleti çökertmek istiyenlerden önce davralım ey aziz Türk halkı...Bende ona bakıyordum...o yaşınıza rağmen olgun bir insan gibi yazıyorsunuz...inanmak biraz güçleşiyor açıkcası...neyse zaten önemli olan yaş değildir...insanın kafa yapısı ve kendisini yetiştirmesidir önemli olan...sevgilerimle...:wave:

mesutokay
02-04-2007, 21:01
kardeş .. konuyu nereden nereye getirdin. sen benim dizi seyrettiğimi nereden biliyorsun. halbuki taaa yıllar önce trt de bizimkiler dizisinin 5-10 bölümünü izledim ve ondan sonra hiçbir diziyi izlemedim.

12 eylül öncesi döneminin canlı şahidiyim.. o günlerde ve öncesinde kimlerin kimlerle kolkola girdiğini ,hangi tertipler içinde olduğunu çok iyi gözlemledim ve hiç unutmadım. sadece " cebinde bir gazeteyi bulundurduğu için " gencecik yaşında toprağa giren farklı görüşten binlerce vatan evladı oldu.

sizin bu derece atılgan olmanızı anlıyorum . ama gerçekler böyle değil maalesef...

lütfen " sayın başbakan cumhurbaşkanı olmamalı " derken de dürüst olalım. cumhurbaşkanı olmamalı.. diyenlerin tamamı zaten 2002 genel seçimlerinde sayın başbakana ve partisine oy vermemişti. bunu anlayabiliriz.

anlaşılmayan ise , 28 şubat darbesinden sonra gazete patronlarının villalarında kurulup , Türk milletine 2001 yılında tarihinin en ağır ekonomik krizini - yolsuzluğunu-hırsızlığını yaşatan ve bu sebeple " milletin 2002 seçimlerinde yok ettiği " yüce divanda 34 yıl hapis cezası istemiyle yargılananların yandaşlarının sıkılmadan yüzsüzce -hiç birşey olmamış gibi bu konularda kendilerini hüküm sahibi görmek istemeleridir.

gerçekleri sizde iyi biliyorsunuz ama işinize gelmiyor bahsettiğiniz 2001 krizinden daha kötü gizli bir kriz var bunun adıda 2006-2007 krizi, bahsettiğiniz medya patronları yine aynı değilmi niye ülkeyi güllük gülistanlık gösteriyorlar sanki herkeze mail atmışlar fax çekmişler her şey bu kadar kolay değil gerçekler böyle değil gibi, ABD-AB diyerek ortalarda geziyorlar, 28 ŞUBAT sürecini hazırlayanların başında yine sayın Başbakan yokmuydu bir şiir okudu hapse girdi kendini mazlum lider yaptı şimdi oğlu gemi alacak duruma geldi kim neler götürdüğü belli meydanlara çıkıp kaşarlısını başkaları yapıyordu diyor,

miralaymir
02-04-2007, 21:17
Asla olmamalı.Olmalı veya bir dönem sonra olmalı diyen kardeşlerime sorayım:Bu "cani"ye sayın diyen kişi başbakan oldu da cebinizdeki parada, refah seviyenizde bir artış oldu mu? Uluslar arası arenada değerimiz yükseldi mi? Bize kazandırdıkları neler oldu, kaybettirdikleri neler? Bazıları birilerinden, özellikle de hükümetin borozanı olan medyadan etkileniyor olabilir.Bu yüzden bizlere neler kaybettirdiklerine dikkat etmeden konuşuyor olabilirler.Lütfen sağduyu ile yaklaşın.Bu hükümetin bu millete yaptığı kötülükleri tarih kitapları yaza yaza bitiremeyecektir.Bunların bu millete devlete verdikleri zararı bundan sonra gelecekler 50 senede onaramayacaklardır. İsterseniz hafızanızı biraz tazeleyeyim: Mehmetçiğin başına çuval mı geçirilmedi, topraklarımız haraç mezat satılmadı mı (hem de hiç satılmaması gerekenlere), Kerkük Türkleri perişan edilmedi mi, yıllık geliri 3 milyar dolar olan ve adı da TÜRKtelekom olan bir kurum iki yıllık karına satılmadı mı, Tüpraş,Seydişehir aluminyum ve benzeri stratejik kuruluşlarımız yok pahasına satılmadı mı,vakıflar yasası sebebiyle vatan haini vakıflara sınırsız mal edinme hakkı tanınmadı mı,Tayyip çocuklarınızenginlerin parasıyla Amerika'da okutmadı mı, daha dün okulu bitiren oğlunu kızını en yağlı yerlerde işe başlatıp altına da bir gemi çekmedi mi,maliye bakanı oğlu için yasa yönetmelik değiştirip mısır ithalatından, pastörize yumurtadan vergiyi kaldırmadı mı,Tüpraş hisseleri yahudi iş adamına otel odalarında maliye bakanı tarafından satılmadı mı,çıkıp televizyonlara bu milletin malını mülkünü "Babalar gibi satarım." demedi mi?..............
Bütün bunları sayfalar dolusu yazmak mümkün.Ben sadece hafızalarınızı tazelemek istedim, gerisini de sizler tamamlayın tamamlayabilirseniz. Bir başbakan bir teröriste "sayın" der mi? Vatandaşına "Ananı da al git lan!" der mi?
Bu vatanı için canını vermiş şehit Mehmetçikler için "Askerlik yan gelip yatma yeri değil ! " demek nedir? Bakanları köylü için "Gözünüzü toprak doyursun." demedi mi?Kardeşim hangisini anlatayım:Dokunulmazlığı kaldıma sözü verdiği halde kaldırmadığını mı, başörtüsü benim namus meselem dediği halde (Kahramanmaraş konuşmasında), kılını kıpırdatmadığını mı, Başdanışmanı Zapsu'nun başbakanı için elin Amerikalısına "Üstüne sifon çekmeyin." dediği halde en yakın kankisi olmaya devam ettiğini mi?Ben deha neyi anlatayım!
Paradan 6 tane sıfırı atmış da en büyük milliyetçi kendisiymiş! Peki benim mutfağımda hala neden 2003 'ten daha kötü yemekler kaynıyor? Benim cebim neden daha fazla para görmüyor?Milli gelir 2500 dolarmış da 5577 dolar olmuş! Peki benim cebimde neden 500 dolar yok.
Bu millet, "o" cumhurbaşkanı da olsa hesabını soracaktır mutlaka. Belki daha önce oy verenlerin bir kısmı ar yoluna gene oy verecekler, ama sandığa gömülme vakitleri geldi artık.Allah bu millete böyle bir iktidarsızlığı bir daha göstermesin!Allah bu millete acısın.Lütfen iki kere değil, iki bin kere düşünün: Milletimiz için hayat memat meselesi artık!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad2: :devilprv: :praying:

bengü
02-04-2007, 21:20
bence cumhurbaşkanı olmalı cünkü cumhur demek halk demektir şimdiye kadar cumhur başkanları cankayadan dışarı cıkıp halkın arasına girmedi bizler tayyip beyle başbakanların nasıl halkla ic ice ve yanyana olmasını gerektiğini öğrendik inşallah tayyip bey bu seferde cumhurun da halkla kucaklaşmasını sağlar ve tayyip hem kendini hemde ülkeyi dünyaya kabulendirdi ama bu:present: ülkede bazıları bunu görmek istemiyor varsın görmesinler güneş balcıkla sıvanmaz

vorol
02-04-2007, 21:23
Gundemdeki konu siyaset birazda Tabi dozu kaçmadan.Biliyorsunuz su anda sayın tayyip erdoganın tum siyasi arenada ve kamuoyunda cumhurbaskanı adayı olup olmayacagı konusuluyor.

Şimdi tum supersatforum topluluguna soruyoruz.

Tayyip Erdoğan Sizce Cumhurbaşkanı olmalımı?Anketimiz bu mesajın ustunde yer alaktadır.Lütfen oylarınızı bekliyoruz.

Anketimiz 7 gun surecektir.

Lütfen herkes fikirlerini yazarken kişilik,kurum vs. gibi haklara saygı göstererek kendi fikirlerini mesajına yazsın.

hakaret derecesinde yazılan mesajlar silinecektir...

hAyIr

teraz34
02-04-2007, 21:32
sevgili arkadaşlar bencede olmamalı !!!

nedeni ise memlekette satılmayan çok az kaldı her taraf peşkeş yapılmış durumda şöyle bir uzanalım akdeniz ve ege bölgelerine yabancılar resmen mahalle kurmuşlar aralarında bir türk yok yani o kadar parselleme varki görmeniz gerekiyor yada soruşturun ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz.

ayrıca argo konuşan uslup sizce uygunmu ben kesinlikle karşıyım şu ülkeme acıyorum ve çok üzülüyorum nereye giderseniz gidin bizim ülke kadar güzel özgür çok az yer vardır dışardan iyi görünüyor ab ülkeleri ama öyle değil
bu eleştirileri yaparken karşı değilim fakat zamanı şimdi olmadığını düşünüyorum cumhurbaşkanlığı çok saygın bir makam lütfen burayada daha uyumlu kavgasız her kesimi kucaklacayacak saygılı birinin olması huzursuzluğunda önüne geçilmiş olur ve kaos da olmaz

atacan35
02-04-2007, 22:23
hayır cumhur başkanı olmamalı nedenini herkes biliyor

katama
02-04-2007, 22:29
hayır cumhur başkanı olmamalı nedenini herkes biliyor

Tayyibin Başbakanlığını beğenmiyorum. 5 yıl boyunca ülkeyi kötü yönetti. Fakat cumhurbaşkanı olmaması için herkesin bilipte benim bilmediğim sebep nee?

Mehmet Kaynaklı
02-04-2007, 22:37
doğrusunu konuşmak gerekirse şu anda bütçe iyi durumda ama milleti sıktı bu ne yaptı kasayı doldurdu gelen ne ypacak kasayı boşaltacak sağa sola savuracak haliyle bu savurganlık bir kaç sene milletede yansıyacak gelene iş vercek gidene para verecek milletçe savurganlığı severizya

bence bununla 5 sene daha yola devam diyorum daha bunu çözemedim

ysagdic
02-04-2007, 22:40
kesinlikle hayır hatta siyasetten bile uzaklaştırılmalı

hidro
02-04-2007, 22:43
olmamalı.....olmamalııı.....

tolgaakkaya
02-04-2007, 22:53
tabii ki olmalı. kim olacak yani .
muhalefet bile yapmayı beceremeyen insanlar mı olacak.
kriz falan da olmayacak. ak parti bir dahaki seçimde de tek başına iktidar olacak.
bu ülkeyi şu anda hakedenler yönetiyor. ve ben de hakettiklerine inananlardanım... :45:

goksayuydu2
02-04-2007, 23:05
bence olmamalı olursa hata yapar

senay10
02-04-2007, 23:06
bence olmamalı.belediye başkanlıgı ve başbakanlığı bile doğru düzgün becerememiş birinin ülkenin başı olarak cumhuriyeti temsil edemeyeceğine şüphelerim var.kötü bir siyasetçi ve diplomasinin d harfinden bile anlamıyor.
vatandaşını tersleyen
çocuklara şeker dağıtma ile bu iş
olmaz o kola turka satsın.

metsem25
02-04-2007, 23:08
kesinlikle olmamalı çünki bu ülke yönetecek başka adam yok. alternatifi olmayan bir adam beğensenizde beğenmesenizde yine başbakan o olacak bazı şeyleri görmek hemen olmuyor 5 sene içinde hortumlanan banka duydunuzmu 5 sene önce doların hali nasıldı şimdi nasıl 5 sene önce kaç kişi intahar etti devalüasyon dan bunları unutmayı unutmayınki bu yönetici kadrosundan daha iyi yönetici kadrosu gelmez bu ülkeye. Daha önce yemişler yemişler heryeri boşaltmışlar bunların geri gelmesi elbetteki hemen olmuyor.
UNUTMAYIN GÜZEL GÜNLER GELECEK

msarim
02-04-2007, 23:12
arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyoruz herşey açık açık ortada arkadaşın belirtiği gibi cumhur başkanı olursa sadece akpartinin cumhur başkanı olur şunuda bahsetmeden geçemiyeceğim ben MUSTAFAKEMAL ATATÜRKÜN kurduğu TC vatandaşıyım ve kesinlikle cumhur başkanı olmasını istemiyorum aslında açıkca yazmak istemiyorum bazılarının zoruna gidebilr herkesin görüşüne saygım var

akcayhalil
02-04-2007, 23:13
bence olmamalı..

cirik33
02-04-2007, 23:34
kesinlikle hayır

olcy
02-04-2007, 23:47
Asla olmamalı.Olmalı veya bir dönem sonra olmalı diyen kardeşlerime sorayım:Bu "cani"ye sayın diyen kişi başbakan oldu da cebinizdeki parada, refah seviyenizde bir artış oldu mu? Uluslar arası arenada değerimiz yükseldi mi? Bize kazandırdıkları neler oldu, kaybettirdikleri neler? Bazıları birilerinden, özellikle de hükümetin borozanı olan medyadan etkileniyor olabilir.Bu yüzden bizlere neler kaybettirdiklerine dikkat etmeden konuşuyor olabilirler.Lütfen sağduyu ile yaklaşın.Bu hükümetin bu millete yaptığı kötülükleri tarih kitapları yaza yaza bitiremeyecektir.Bunların bu millete devlete verdikleri zararı bundan sonra gelecekler 50 senede onaramayacaklardır. İsterseniz hafızanızı biraz tazeleyeyim: Mehmetçiğin başına çuval mı geçirilmedi, topraklarımız haraç mezat satılmadı mı (hem de hiç satılmaması gerekenlere), Kerkük Türkleri perişan edilmedi mi, yıllık geliri 3 milyar dolar olan ve adı da TÜRKtelekom olan bir kurum iki yıllık karına satılmadı mı, Tüpraş,Seydişehir aluminyum ve benzeri stratejik kuruluşlarımız yok pahasına satılmadı mı,vakıflar yasası sebebiyle vatan haini vakıflara sınırsız mal edinme hakkı tanınmadı mı,Tayyip çocuklarınızenginlerin parasıyla Amerika'da okutmadı mı, daha dün okulu bitiren oğlunu kızını en yağlı yerlerde işe başlatıp altına da bir gemi çekmedi mi,maliye bakanı oğlu için yasa yönetmelik değiştirip mısır ithalatından, pastörize yumurtadan vergiyi kaldırmadı mı,Tüpraş hisseleri yahudi iş adamına otel odalarında maliye bakanı tarafından satılmadı mı,çıkıp televizyonlara bu milletin malını mülkünü "Babalar gibi satarım." demedi mi?..............
Bütün bunları sayfalar dolusu yazmak mümkün.Ben sadece hafızalarınızı tazelemek istedim, gerisini de sizler tamamlayın tamamlayabilirseniz. Bir başbakan bir teröriste "sayın" der mi? Vatandaşına "Ananı da al git lan!" der mi?
Bu vatanı için canını vermiş şehit Mehmetçikler için "Askerlik yan gelip yatma yeri değil ! " demek nedir? Bakanları köylü için "Gözünüzü toprak doyursun." demedi mi?Kardeşim hangisini anlatayım:Dokunulmazlığı kaldıma sözü verdiği halde kaldırmadığını mı, başörtüsü benim namus meselem dediği halde (Kahramanmaraş konuşmasında), kılını kıpırdatmadığını mı, Başdanışmanı Zapsu'nun başbakanı için elin Amerikalısına "Üstüne sifon çekmeyin." dediği halde en yakın kankisi olmaya devam ettiğini mi?Ben deha neyi anlatayım!
Paradan 6 tane sıfırı atmış da en büyük milliyetçi kendisiymiş! Peki benim mutfağımda hala neden 2003 'ten daha kötü yemekler kaynıyor? Benim cebim neden daha fazla para görmüyor?Milli gelir 2500 dolarmış da 5577 dolar olmuş! Peki benim cebimde neden 500 dolar yok.
Bu millet, "o" cumhurbaşkanı da olsa hesabını soracaktır mutlaka. Belki daha önce oy verenlerin bir kısmı ar yoluna gene oy verecekler, ama sandığa gömülme vakitleri geldi artık.Allah bu millete böyle bir iktidarsızlığı bir daha göstermesin!Allah bu millete acısın.Lütfen iki kere değil, iki bin kere düşünün: Milletimiz için hayat memat meselesi artık!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad2: :devilprv: :praying:

Bencede kesinlikle olmamalı,Ayrıca arkadaş ilk mesajında geçekten çok güzel şeyler yazmış kendisini takdir ettim.. :present: Ne yazık ki artık pek yapcak bir şey kalmadı..Meclisede yine gircekler,Cumhurbaşkanlığına istediklerini (ülke için hayırlı olanı değil) çıkartıcaklar..:angry8:

polatnaci
02-04-2007, 23:53
Hayir Olmamali Daha Erken En İyİ Aday Abdullah GÜl

nikk
03-04-2007, 00:02
vatanı milyeti avrupaya peşkeş çekiyorlar bide ne hatlerine cumurbaşkanı olmak
atatürkün mekanı bukadar uçuzzmuu ya.
allah vatanımızı ve milletimizi böyle kan emicilerden korusun
iiide türk silahlı kuvvetleri var
onlarda olmasa vayy halimizeee.
zamanında atalarımız savaşışmış almışş orada kan var kardeşşş 1 sürü insanın kanıvar 5 kuruşa peşkeşş çekilemezz yapancı alacana türk oğlu türk olsın 5 kuruş azzzz versin parayı ne olurkii hiç1 şey olmazzz
ama 1 taraflara yalakalık olacakyaaa
anlamadılar hala avrupa kabuledrmi diye düşünüyorlar bu vatan onları kabul edermi hiç soruyorlarmı acaba.......................

nikk
03-04-2007, 00:05
Hayir Olmamali Daha Erken En İyİ Aday Abdullah GÜl
ak partiden biri olursa haaa erdoğan olmuşş ha başkası
sonuçta hepsi değiştik bizz demedimi
erdoğanda neçmettin erbakanın yolundan gidiyor daha anlamadınızmıyaaa
ooooooo kardeş sen baya geri kalmışşsınyaaa
çifçiye lan diye şehide kelle diyen
apoya sayın diyen 1 partinin hiç 1 "elananından"
hayır gelmezzzz:nono::nono::nono::badprv::badprv::badprv::mad2::mad2::nono::nono::mod::mod:

Redline26
03-04-2007, 00:07
Türkiyede demokrasiye inanıyorsak ve meclis seçerse olmalı türkiyede erdoğana sen cumhurbaşkanı olamazsın dersek akp ye oy vermiş olan % 30 lara varan seçmenin yani türk vatandaşının bu ülkede olmadığını iddaa etmiş oluruz nedeni onu seçecek olan meclis te bulunan milletvekilleri demokratik yollarla milletvekili olmuşlardır ve cumhurbaşkanı seçileceği zamanda eğer bu kişiler milletvekili iseler kimi seçerlerse o olmalı
yukarıda bir arkadaş karanlığa götürür diye yazmış zamanındada biz asarız keseriz diye iktidara gelenler olmuştu bu ülke onlarıda gördü bu ülkenin vatanını seven askeri polisi vatandaşı var kimse bu ülkeyi karanlığa götüremez

acaba başbakandamı demokratik yolla milletvekili seçildi. unuttunuz mu Siirtte' ki hileyi bir başka milletvekilinin yerine geçip başbakan olmadımı

Redline26
03-04-2007, 00:08
Kesinlikle Cumhurbaşkanı olmamalı.

umuter
03-04-2007, 00:09
vatanı milyeti avrupaya peşkeş çekiyorlar bide ne hatlerine cumurbaşkanı olmak
atatürkün mekanı bukadar uçuzzmuu ya.
allah vatanımızı ve milletimizi böyle kan emicilerden korusun
iiide türk silahlı kuvvetleri var
onlarda olmasa vayy halimizeee.
zamanında atalarımız savaşışmış almışş orada kan var kardeşşş 1 sürü insanın kanıvar 5 kuruşa peşkeşş çekilemezz yapancı alacana türk oğlu türk olsın 5 kuruş azzzz versin parayı ne olurkii hiç1 şey olmazzz
ama 1 taraflara yalakalık olacakyaaa
anlamadılar hala avrupa kabuledrmi diye düşünüyorlar bu vatan onları kabul edermi hiç soruyorlarmı acaba.......................
zaten darbeler bu memleketin yıllarını alıp götürmedi mi arkadaşım ??siyasete asker değil siyasiler müdahale etmelidir ya da halk askerin görevi vatanı düşmana karşı korumak ve savunmaktır

nikk
03-04-2007, 00:13
ben 23 yaşındayım baba banada gemi lasana
adı genesis 1 olsun
erdoğanın oğluna bu lafff
bide kendiniş maliye bakanı zan eden unakıtana
"başbakan olacak o kelleye"
insanına değervermeyen 1 başbakan önce insan olamazzz sonrada insanlığın hakkını veremzzz ve insanca ölemzzz
ecevit gibi olamazzz asla

myben
03-04-2007, 00:57
Hayır olmamalı
olmalı diyen arkadaşlara bir sorum var cebren ve hile ile bi takım insanları ezerek basa gelen bi hukumet 70 trilonluk vergi borcunu sumen altı eden bi hukumet her ulusa seslenişte ekmege zam yapılmadı diyen bi hukumeti nasıl savunabiliyosunuz şaşıyorum sizlere yuce rabbim akıl vermiş ne olur dogru kullanın

HADİGARİ
03-04-2007, 01:15
Başbakan sn Recep Tayyip ERDOĞAN Cumhurbaşkanı olması benim fikrimce uygun değil nedeni ise Türkiye için koyduğu bir hedefi var onu gerçekleştirsin öncelikle.
Pes doğrusu ...!!! Recep Tayyip Erdoğan ve yandaşlarının koydukları hedef eskazara gerçekleşirse Türkiye Cumhuriyetini araki bulasın. AMAN HA ALLAH ESİRGESİN .........!!!!!!!!!

EFE_KENTLİ
03-04-2007, 01:15
bunlardan hayır gelmez olmamalı bir önce kurtulmamız lazım bu yönetimden

headend
03-04-2007, 01:29
olsun kardeşim adam ne dedi vatandaşa git ananıda getir ...!!!!!! yarından sonra cumhurbaşkanı olursa peşinden koşanlar analarınıda götürür tebrik için... bu ülke için ölen ŞEHİTLERE . kelle diyen bir cumhurbaşkanı ..ne günlere kaldık yarabbi.. diger tarafta KIBRISI 60 kuruşa satan bir cumhurbaşkanı . ikisi yakışır herhalde ....!!!!!!!!!!!

HADİGARİ
03-04-2007, 02:00
Tarih tarihi ne kadar bildiginizle olculur .... Bizim bildigimiz tarih bize ogretilen tarihtir hepsi bu. Turkiye Cumhuriyeti, Osmanli İmparatorlugunun temelleri uzerinde kurulmustur. Dolayisiyla ona planlanan hersey bize planlanmistir ve uygulanmistir zaten bunu biliyoruz onemli olan bu zinciri bu halkayi kirmaktir. Halkayi kırabilmek icinde dirayetli iktidarlara, gozupek bir medyaya, dogrulari gercekleri bilen bir halka ihtiyacimiz var medyanin doldurusuna gelip ulke elden gidiyor demek her zaman kolaydir. Bu ulke bizim kimsenin bir yere gittigi yok. Birilerine sırt cevirmekle de ne uzanıtız ne kısalırız eger karsindaki bir devlet lideri ise devlet liderine has bir sekilde karsilik vermelisin dusman'da olsa!!!! devlet olmanin bilinci bunu gerektirir. Devleti de hukumetler temsil ettigine gore T.C.'nin sani ve serefi herseyden once gelir (yok amerikan baskaniyla gorusmem yok irak devlet baskanina rest cekerim diyemezsin)

Saygilar Sevgiler Evet tarih, şayet uzun yaşamamışsan sana öğretilen tarihtir.Başka türlü olmasıda mümkün değildir. Bu öğretiye hepsi bu dediğin zamansa geçmiş tarihini inkar etmekten öte bir şey ifade etmediği gibi cehaletini sergiler. Bir büyüğün olarak sana tavsiyem Ulu Önderimiz Atamızın NUTUK'unu ve yine GENÇLİĞE HİTABINI özümsiyerek iyi okumandır.NE MUTLU TÜRKÜM diyebilen bu ulusun hiçbir ferdi belki kırılır ama ne ABD, ne AB, ne TALABANİ nede BARZANİ önünde eğilmez....!!!!!! Denizli'den sevgilerimle ....

starke
03-04-2007, 03:18
şöyle son sayfaları gözden geçirdimde... konu nereden nereye geldi.

sevgili kardeşlerim . sizin-bizim Atatürkçü olmamamızla sayın başbakanın cumhurbaşkanı olup olmamasının ne alakası var .onu anlamadım. bir arkadaşımız " Atatürk cumhuriyetinde bu başbakan ,cumhurbaşkanı olmamalı " gibi bir yazı yazmış..

Atatürkçülük-ulusçuluk-milliyetçilik- dindarlık gibi mefhumları ,ne kadar da slogan seviyesine indirmişiz meğer.. yukarıdaki değerler ,hepimizin değerleridir ve hiç kimse ( karşısındaki itiraf etmedikçe ) bu değerlere herkesten daha fazla sahip olduğunu iddia etmemelidir.

bir kardeşimiz de " kesinlikle hayır hatta siyasetten bile uzaklaştırılmalı " diyor... ne yapacaksınız ? milletin " anasının ak sütü gibi " helal oylarıyla seçilen birisini " adnan menderes 'e yapılan gibi " asacak mısınız ?

meğer , biz milletçe ne yazık ki demokrasinin henüz d sinde bile değilmişiz.. bu yargıyı , burada yazı yazan kardeşlerimizin fikirleri için değil , bu kadar kin ve nefret dolu olduğumuz için yazıyorum ve ülkem ve milletim adına üzülüyorum.

bereket versin ki , Aziz Türk Milleti 'nin ekseriyeti sağduyulu ve kimin ne olduğunu çok iyi biliyor.

sayın başbakanın ve partisinin elbette çok eleştirilecek yönü vardır. özellikle " imf 'ye verilen faiz dışı bütçe fazlası taahhütü sebebiyle " milletin gelirinde gerçek bir artış olmadığı bir gerçektir. bu hükümetin sosyal - ekonomik politikalarını eleştirebilirsiniz.

fakat , " Anayasal şartları taşıdığı halde " bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşının " cumhurbaşkanlığına layık olmadığını , hakarete varan ağır sözlerle iddia etmek hoş değil..

o olmamalı da , rahmetli Adnan menderes 'in yüzünde sigara söndüren , rahmetli Ecevit 'i ( aynı partide iken ) parti içi hizipçilik yaparak canından bezdiren , yılda birkaç kez kurultay toplamaktan ve parti içindeki muhaliflerini ( şişli belediye başkanı sarıgül ) antidemokratik yollardan sindiren , daha da kötüsü , hadepli ( şimdiki dtp nin kapatılan eski versiyonu ) leyla zana-hatip dicle gibi devlet düşmanlarını kendi partisinin listelerinden aday gösterip millet meclisine sokan sayın Baykal mı olmalı ?

mzdarc
03-04-2007, 09:34
Bence her türk vadandaşı gibi aday olmak onunda kanuni hakkıdır ama secilir veya seçilemez o meclisin işidir
Bence kimse engellenemez aknuna karsı özürlü bir durumu yoksa tabii

asa3
03-04-2007, 09:37
şöyle son sayfaları gözden geçirdimde... konu nereden nereye geldi.

sevgili kardeşlerim . sizin-bizim Atatürkçü olmamamızla sayın başbakanın cumhurbaşkanı olup olmamasının ne alakası var .onu anlamadım. bir arkadaşımız " Atatürk cumhuriyetinde bu başbakan ,cumhurbaşkanı olmamalı " gibi bir yazı yazmış..

Atatürkçülük-ulusçuluk-milliyetçilik- dindarlık gibi mefhumları ,ne kadar da slogan seviyesine indirmişiz meğer.. yukarıdaki değerler ,hepimizin değerleridir ve hiç kimse ( karşısındaki itiraf etmedikçe ) bu değerlere herkesten daha fazla sahip olduğunu iddia etmemelidir.

bir kardeşimiz de " kesinlikle hayır hatta siyasetten bile uzaklaştırılmalı " diyor... ne yapacaksınız ? milletin " anasının ak sütü gibi " helal oylarıyla seçilen birisini " adnan menderes 'e yapılan gibi " asacak mısınız ?

meğer , biz milletçe ne yazık ki demokrasinin henüz d sinde bile değilmişiz.. bu yargıyı , burada yazı yazan kardeşlerimizin fikirleri için değil , bu kadar kin ve nefret dolu olduğumuz için yazıyorum ve ülkem ve milletim adına üzülüyorum.

bereket versin ki , Aziz Türk Milleti 'nin ekseriyeti sağduyulu ve kimin ne olduğunu çok iyi biliyor.

sayın başbakanın ve partisinin elbette çok eleştirilecek yönü vardır. özellikle " imf 'ye verilen faiz dışı bütçe fazlası taahhütü sebebiyle " milletin gelirinde gerçek bir artış olmadığı bir gerçektir. bu hükümetin sosyal - ekonomik politikalarını eleştirebilirsiniz.

fakat , " Anayasal şartları taşıdığı halde " bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşının " cumhurbaşkanlığına layık olmadığını , hakarete varan ağır sözlerle iddia etmek hoş değil..

o olmamalı da , rahmetli Adnan menderes 'in yüzünde sigara söndüren , rahmetli Ecevit 'i ( aynı partide iken ) parti içi hizipçilik yaparak canından bezdiren , yılda birkaç kez kurultay toplamaktan ve parti içindeki muhaliflerini ( şişli belediye başkanı sarıgül ) antidemokratik yollardan sindiren , daha da kötüsü , hadepli ( şimdiki dtp nin kapatılan eski versiyonu ) leyla zana-hatip dicle gibi devlet düşmanlarını kendi partisinin listelerinden aday gösterip millet meclisine sokan sayın Baykal mı olmalı ? ne kadarda haklısın kardeş teşekkür ederim masumane olarak açılmış bir anket ne yazzıkki birilerinin siyasi düşüncesine uymadığı için kinlerini kusma bölümüne dönüştü bu yüzden form yöneticilerinden ricam konuyu kapatsınlar yada herkes eleştiri sınırlarını aşmadan kimseyi aşşağılamadan yazılarını yazsın unutmayalımki bu gün akp yi bu halk seçti uzaydan gelipte seçmediler yapılan bu saldırılar bir yerde ona oy veren halkımızada yapılmış sayılır halk memnun olmadığı partiyi zamanı gelince silmesini çok iyi bilir.saygılarımla:nono::

iboaydo
03-04-2007, 10:32
ben hayır dedim ülke batakta zate cumhurbaşkanı olursa anca türkiye cumhuriyeti çöker.. aman millete uzak alahına yakın olsun.. hayır...

kardesim hangi bataktan bahsediyorsun ya farklı ülkedemi yasıyoruz anlamıyorum sen 5 sene önce nerdeydin bu ülke batarken

toycan
03-04-2007, 10:36
arkadaşlar sizce bu adamlar yargıya askere ve ünüversitelere karşı demokratik davranıyor mu ki siz demokrasiden bahsediyorsunuz her unsuru baskı altına alan bu hükümet değil mi hangi devirde bu baskıyı gördük söyleyin adamlar her kaleyi yıkmak için kendi ellerine geçirmek için uğraşıyorlar 4 lü imza yetkisini elde edince neler değişeçek hep birlikte göreçeksiniz ben pazarlamacı istemiyorum biz bu devlet ve millet için öleçek insanları başımızda görmek istiyoruz başka devlet kurma hayalleri içinde yaşayanları değil

tike®
03-04-2007, 10:40
ne kadarda haklısın kardeş teşekkür ederim masumane olarak açılmış bir anket ne yazzıkki birilerinin siyasi düşüncesine uymadığı için kinlerini kusma bölümüne dönüştü bu yüzden form yöneticilerinden ricam konuyu kapatsınlar yada herkes eleştiri sınırlarını aşmadan kimseyi aşşağılamadan yazılarını yazsın unutmayalımki bu gün akp yi bu halk seçti uzaydan gelipte seçmediler yapılan bu saldırılar bir yerde ona oy veren halkımızada yapılmış sayılır halk memnun olmadığı partiyi zamanı gelince silmesini çok iyi bilir.saygılarımla:nono::
Zaman zaman uyarılar yapıyoruz kişilik haklarına saygılı olun particilik yapmayın diye malesef çok fazla kişi bu konuya dikkat etmiyor elimizden geldiğince hoş görülü olmaya çalışoyoruz kimse kırılmasın diyoruz ama olmuyor.Düşünmedi değilim anketi mesaja kapalı yapsakmıydık acaba sadece evet hayır diye.

Cumhur başkanını halk seçsin diyoruz ama demokratik bir şekilde yazı bile yazamıyoruz mesajların%50 hakaret dolu elbette benim sizin bütün üyelerinde yaraları var üzüntüleri var ama bunu anlatmanın yolu böyle olmamalı...

550 vekili bizler meclise soktuk hepimiz şikayetciyiz muhalefetinden iktidarına kadar cumhuru secsek ne farketedecek? ilk önce kendi kafamızı değiştirmemiz gerek.

Bundan sonra hakaret ve particilik gibi mesajların silinmesinde fazla hoş görülü olmayacağız yada konuyu kapatıp kurtulacağız yoksa bazılarını forumdan uzaklaştırmak zorunda kalacağız.Lütfen herkes mesajlarına dikkat etsin...

naum99
03-04-2007, 10:53
olmasın..ılk.once.sozlerını.tutsun.dokunulmazlıkları.kaldırsın..cıftcıyı.kendı.cıkarları.icin.perısan.etıller.unakıtan.mısır.naklıyatı.yapsın.oglum.dıye..amerıkadan.alıp.kendı.çıftcımıze.kota.koyuyoruz.ulkede.neyı.duzeltılerki.emeklilik.yasını.yukseltıler..kapkaclar.arttı.ısssızlık.artıyor.ekonomi.iyı.ama.imf.zam.dıyor.nasıl.dususse.eflasıyon.dusuyor.vatandasın.çebıne.yansımıyor..neden.arastırma..yapanlar.ekmegı.peynırı..sutu.yol.ucretlerıni.gostemıyorlar.da.supurge.çallılarını.gosterıyolar.halkın.kulanmadı.yılda.bır.kez.kulandı.seyleri.gosterıpte.halkı.kandırmasınlar..askerı.ucrete.5.yılda.nekar.verdıler.hepsını.aldılar.30.bın.kısının.katılıne.sayın.dıyen.kısı.olamaz.suc.isleyen.bırı.aramızdan.devlet..memuru.olabılırmı.hapse.gıren.bıri..guzel.bır.fabrıkada.ise.gırebılırmı.gıremez.hapse.gıren.bırı.cumhur.baskanı.olamaz.zaten.secılmesıde.supelı.dunyanın.hıc.bır.yerınde.boylesecılme.yok.sıırt.mılet.vekılı....tum.savaslardakı.tum.sehıtlerımıze.alahtan.rahmet.ruhları.sad.olsun.onlar.olmasaydı.bız.olmazdık.herkese.saygılar

iboaydo
03-04-2007, 11:25
arkadaşlar sizce bu adamlar yargıya askere ve ünüversitelere karşı demokratik davranıyor mu ki siz demokrasiden bahsediyorsunuz her unsuru baskı altına alan bu hükümet değil mi hangi devirde bu baskıyı gördük söyleyin adamlar her kaleyi yıkmak için kendi ellerine geçirmek için uğraşıyorlar 4 lü imza yetkisini elde edince neler değişeçek hep birlikte göreçeksiniz ben pazarlamacı istemiyorum biz bu devlet ve millet için öleçek insanları başımızda görmek istiyoruz başka devlet kurma hayalleri içinde yaşayanları değil

bu ülkede yargı,asker ve üniversiteleri hükümetmi baskı altına alıyor yoksa onlar mı hükümeti baskı altına alıyor siz hiç dünyanın herhangi biryerinde ülkenin başbakanına karsı bu kadar küstahça konusan rektörler toplulugunu birarada gördünüzmü?Ülkeyi sürekli darbeyle tehdit eden askerler toplulugunu biarada gördünüzmü?bu dediğim kurumların hangisinde secimle görev dagılımı oluyor.Üniversitelerde sözüm ona secim oluyor ama 1.gelen aday rektör olamıyor.Kusura bakmayın ama bana demokrasiden bahsetmeyin yıllardır aynı kafadan gelen yasakcı zihniyet yönetiyor bu ülkeyi bırakın hükümetleri falan yıllardır kenan evren darbesinden beri rektörler ve asker yönetiyor bu ülkeyi hangi demokrasiden bahsediyorsunuz

sezar5
03-04-2007, 11:32
sayin basbakan cumhurbaskani olmamali
cunki ona daha basbakan olarak turkiyenin ihtiyaci var ama ileriki yillarda ola bilir .
bazi arkadaslar kesinlikle olmasin ulkeyi batirdi felan diyorlar ben onlara katilmiyorum onlar artniyetli ve siyasi konusuyorlar ulkede yapilanlari gormuyorlarsa eger sadece yapilan ihracata baksinlar yeter

turkiyenin cumhuriyet tarhinin ihracati ne kadar son iki yillik ihracati ne kadar
ona bakin ulkenin nerden nereye geldigini gorursunuz
lutven siyaset yapmayalim siyaset bize hic bir sey kazandirmaz
burakalim curumus eskimis siyaseti birbirimize sim siki sarilalim turkun turkten baska dostu yok denecek kadar az olan dunyada kenetlenip ulkemizi en iyi yerlere getirelim, sakin olaki art niyetli insanlara kanmayalim .

gergedan
03-04-2007, 11:40
Başbakanımız, Cumhurbaşkanı olmamalıdır. Kendilerine bu ülkenin çook ihtiyacı vardır.

demir20
03-04-2007, 12:20
hayır

dogan_gunes
03-04-2007, 12:41
bencede olmamalı olursa akp sahipsiz kalıp dağılır ayrıca şimdiye kadar ölkeyi yöneten en iyi parti akp ve başbakanda en iyi başbakandır belki bizler daha iyilerini görmediğimiz için bunada iyi diyoruz olabilirizde eğer bu bize bir ah çektirmişse bundan öncekiler bize bin ah çektirmişler

cem70
03-04-2007, 12:43
bencede olmamalı daha detayli konulara girmek istemiyorum cünkü deymez bence saygilarimla.

rose
03-04-2007, 12:46
asla cumhurbaşkanı olmamalı...başbakanken bir hayırını görmedik hayırından çok zararı oldu ülke ecevit döneminden daha beter oldu....işsizlik arttı...kaptı kaçtı arttı pkk arttıı terör her alanda arttı çiftçi üretici yine emeğinin karşılığını alamıyor....diğerleri vatanseverdi vatan toprağını satmıyordu bu satmatık toprak bırakmadı....ülke bir fiil işgal edilmiş oldu...zengin yine zengin fakir yine fakir oldu....ab ye gireceğiz diye türkiyenin şerefini iki paralık etti...bir türk dünyaya bedeldir sözünün içine etti...laiklik ve atatürkü sevmiyorlar...türküm demekten nefret ediyorlar...zaten başbakan olduğunda avrupa ve amerika eyvah türkiyeyide kaybettik şeriatçı oldu dediler....el kadı gibi teröristlerin dizinin dibinde çekilmiş fotoğrafları ülkemizi amerika ve avrupanın gözünde irandan sonra ikinci terörist ülke konumuna getirdi...vatandaş derdini yandığında vatandaşın anasına küfreden ilk başbakan oldu ananıda algit diye bir başbakana yakışmayan argo ve çingene bir tavır sergiledi...vatandaşı teröristle yüzyüze getirdi....anayasa mahkemesine saldırıyı örtbas ederek bu tür hareketleri desteklediğini ispat etti...daha neler var anlatacak ....bu adam birde cumhurbaşkanı olursa siz düşünün türkiyenin halini.....türkiye binladin elkadılarla dolar küçük iran olur...Alllah bunu başımıza cumhurbaşkanı olmasını nasip etmesin....slmlar....

besterkan
03-04-2007, 12:50
peki ..sayın başbakan o kelimeleri sarfetmeseydi , cumhurbaşkanı olmalı mıydı ?

hayır,gene de olmamalı.gerçekten değiştiğine inanamıyorum."amacıma uaşmak için papaz cübbesi bile giyerim" söyleminde bulunan kişiye nasıl inanayım.
cumhurbaşkanı olacak kişi toplumun her kesimi tarafından benimsenebilmeli ve kabul görmeli diye düşünüyorum.yani belirlenecek aday üzerinde bir uzlaşı sağlanmalı.
aslında halk seçebilse daha da güzel olurdu.

Özgür Erge
03-04-2007, 12:58
asla cumhurbaşkanı olmamalı...başbakanken bir hayırını görmedik hayırından çok zararı oldu ülke ecevit döneminden daha beter oldu....işsizlik arttı...kaptı kaçtı arttı pkk arttıı terör her alanda arttı çiftçi üretici yine emeğinin karşılığını alamıyor....diğerleri vatanseverdi vatan toprağını satmıyordu bu satmatık toprak bırakmadı....ülke bir fiil işgal edilmiş oldu...zengin yine zengin fakir yine fakir oldu....ab ye gireceğiz diye türkiyenin şerefini iki paralık etti...bir türk dünyaya bedeldir sözünün içine etti...laiklik ve atatürkü sevmiyorlar...türküm demekten nefret ediyorlar...zaten başbakan olduğunda avrupa ve amerika eyvah türkiyeyide kaybettik şeriatçı oldu dediler....el kadı gibi teröristlerin dizinin dibinde çekilmiş fotoğrafları ülkemizi amerika ve avrupanın gözünde irandan sonra ikinci terörist ülke konumuna getirdi...vatandaş derdini yandığında vatandaşın anasına küfreden ilk başbakan oldu ananıda algit diye bir başbakana yakışmayan argo ve çingene bir tavır sergiledi...vatandaşı teröristle yüzyüze getirdi....anayasa mahkemesine saldırıyı örtbas ederek bu tür hareketleri desteklediğini ispat etti...daha neler var anlatacak ....bu adam birde cumhurbaşkanı olursa siz düşünün türkiyenin halini.....türkiye binladin elkadılarla dolar küçük iran olur...Alllah bunu başımıza cumhurbaşkanı olmasını nasip etmesin....slmlar....

rose dostum haklısın sana katılıyorum eğer olursa elimizde toprak kalmayacak:(:(

kesikkaya
03-04-2007, 13:15
Amarikan çıkarlırını öne alan; bu uğurda Büyük orta doğu projesi eşgüdüm başkanlığını üstlenen bir kişinin cumhurbaşkanlığına getirilmesi, T.C. için felaket olur. Başbakanken bile ülkemizin onurunu ayaklar altına almıştır...

iboaydo
03-04-2007, 13:33
rose dostum haklısın sana katılıyorum eğer olursa elimizde toprak kalmayacak:(:(

dostum kaç metrekare topragımız gittide böyle konusuyorsun kıbrısı kastediyorsan suan toprak vermeden havalimanlarının açılması konusuluyor 80 yıldır desteklediğiniz siyasetçiler nerdeydi.eger o politika olmasaydı kıbrısı sürekli izalasyon altında bulacaktık.Bence biraz insaf sınırları altında eleştirelim.5sene önceki kıbrısla suanki kıbrısın dünyadaki konumu birmi:nono::

ali karaca
03-04-2007, 13:50
evet adaylığını koymalı

ekrem
03-04-2007, 15:08
Bence olmamalı zaten yeteri kadar sivil halkı payladı azıcık dinlenip olgunlaşmalı kanahatindeyim .......................

ural elektronik
03-04-2007, 15:28
tayyıp erdoğan cumhur başkanı olmasın

mitobey
03-04-2007, 16:36
Tarantİno Sana Yakinda Bİ SÜprİzİm Olucak..Çok BeĞeneceĞİndem Çok Emİnİm...yazdiĞim Yazinin Neden Tamamini Kaldirdin..dÜzeltebİlİrdİn!.

samyeli_07
03-04-2007, 16:42
Tekrar yazıyorum, Ülkemizin kendilerine çoook ihtiyacı vardır. Kesinlikle Cumhurbaşkanı olmamalıdır!

TARANTİNO
03-04-2007, 16:49
Tarantİno Sana Yakinda Bİ SÜprİzİm Olucak..Çok BeĞeneceĞİndem Çok Emİnİm...yazdiĞim Yazinin Neden Tamamini Kaldirdin..dÜzeltebİlİrdİn!.Benimde size olacak...ama şu an için bu hakkımı saklı tutuyorum...ve ne yapacağımıza sizler değil bizler karar veririz...söyleyiniz neymiş bu sürpriz...

mitobey
03-04-2007, 16:52
TÜrkİyenİn 4. Hacker'indan Ne Gİbİ Bİ Hedİye Olabİlİr..ha..?

CABBARİ
03-04-2007, 16:57
TÜrkİyenİn 4. Hacker'indan Ne Gİbİ Bİ Hedİye Olabİlİr..ha..?

siz kendinizi 4. hackermi görüyorsunuz?
ciddi bir büyüklük var o zaman sizde
kibir insanogluna ne getirmiki ne götürsün kardeş....

TARANTİNO
03-04-2007, 16:58
TÜrkİyenİn 4. Hacker'indan Ne Gİbİ Bİ Hedİye Olabİlİr..ha..?Sen kaşındın arkadaşım...birde tehdit haa...defol çakal...beni kötü kötü konuşturuyorsun...süreresiz banlandın...istiyorsan ip lerimi vereyim...adresimi bile verebilirim...sen kim oluyorsunda beni tehdit ediyorsun...istediğin yerde istediğin zaman karşılaşmaya hazırım...saklı tutuğum hakkımı kullanıyorum sana güle güle...

CABBARİ
03-04-2007, 17:00
Sen kaşındın arkadaşım...birde tehdit haa...defol çakal...beni kötü kötü konuşturuyorsun...süreresiz banlandın...istiyorsan ip lerimi vereyim...adresimi bile verebilirim...sen kim oluyorsunda beni tehdit ediyorsun...istediğin yerde istediğin zaman karşılaşmaya hazırım...saklı tutuğum hakkımı kullanıyorum sana güle güle...

birde 4. hackerim diyor hacker olan adam kendini aleni buradn beyan etmez demekki saf bir kalbi varmış:8[1]: saf!!!!!

tike®
03-04-2007, 17:01
Benimde size olacak...ama şu an için bu hakkımı saklı tutuyorum...ve ne yapacağımıza sizler değil bizler karar veririz...söyleyiniz neymiş bu sürpriz...
bende sizin kadar sabır yok malesef

Nakkus
03-04-2007, 17:21
Toplum olarak tartışmayı,bizden farklı düşünene saygı duymayı,herzaman eleştirdiğimiz mecliste nasıl kavga eder koskoca adamlar dediğimiz ve bir anket konusunda dahi tartışmayı beceremediğimiz için..!

KONU KAPANMIŞTIR