PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Müşteriler Volswagen diyor!

DEJAVU®42
23-04-2007, 11:40
Only the registered members can see the link

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ile Ka Araştırma Şirketi'nin ortak girişimiyle başlatılan Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) çalışmasının 2006 yılı 4. çeyrek sonucuna göre Volkswagen Binek Araçlar müşteriyi en çok memnun eden marka seçildi.
Türkiye genelinde 81 il ve tüm ilçelerde gerçekleştirilen görüşmelerle şekillendirilen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi sonuçlarına göre, Volkswagen Binek Araç markası, 2006 yılının son çeyreği sonuçlarına göre müşterisini en çok mutlu eden binek otomobil markası oldu.
2005 yılı son çeyrek sonuçlarında da aynı başarıya imza atan Volkswagen Binek Araç, böylece geçtiğimiz yılın da Türkiye'de binek otomobil sektöründe müşterisini en fazla mutlu eden markası olmayı başardı.
Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME)'nin veri toplama aşamasında, tüm tesadüfi örnekleme ve telefon anketi yöntemi ile 10 bin 425 ayrı görüşme gerçekleştirildi. Araştırma sonunda 82 puan toplayan VW Binek Araç markası, 2006 yılı TMME ortalaması olan 76 puanının 6 puan üstünde bir sonuçla Türk tüketici tarafından değerlendirildi.
Volkswagen Binek Araçlar Marka Genel Müdürü Birgül Ak Karacahisarlı; tüm Doğuş Otomotiv ekibi, yetkili satıcı teşkilatı ve iş ortaklarıyla beraber müşteri memnuniyetini ön planda tutarak satış ve satış sonrasında önemli bir yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.
Karacahisarlı, yaptığı açıklamada, "Bu yatırımın, müşteri nezdinde üst üste iki yıl takdir toplaması ve Volkswagen markasını bu alanda sektör birinciliğine taşıması bizleri mutlu etmiş, gururlandırmıştır.
Hedefimiz, kaliteli hizmet anlayışımızı iş ortaklarımızla satış ve satış sonrasında geliştirerek sürdürmektir" dedi.

İHA

banshee8831
23-04-2007, 11:51
bravo valla volkswagene.gerçektende hem kalite hemde müşteri memnuneyiti açısından 10 numara bir marka.ama keşke biraz daha ucuza satılsa otomobilleri eskisi gibi halk arabası olsa ne olurduki :D

bulletfromhell
23-04-2007, 12:31
kalitesine göre pahalı bi araba.aldığıma pişman olduğum bi araç.japon arabaları 20 basar volkswagene....bir çok üretim hatası ve teknik hatası var.ancak kullanıcıların birçoğu arabadan anlamadığı için ve sadece aracın dış görünümü ve iç dizaynına baktıkları için yukarıdaki sonucun ve yorumun ortaya çıkması çokta anormal değil.....selametle

CABBARİ
23-04-2007, 12:52
çok kaliteli araç çıkartıyorlar ama çok dikkatli olmak lazım bir parçası arıza yapsın dünyanın parası
bende vw touran var yakıt oksijen sensörü yanmış tam tamına 800 ytl çok dikkkatli kullanmak gerekir
selametle

bulletfromhell
23-04-2007, 12:57
çok kaliteli araç çıkartıyorlar ama çok dikkatli olmak lazım bir parçası arıza yapsın dünyanın parası
bende vw touran var yakıt oksijen sensörü yanmış tam tamına 800 ytl çok dikkkatli kullanmak gerekir
selametle
ona baksasn benimkindede klima ısı sensörleri yandı..allahtan garanti kapsamında......madem mevzu açıldı söyleyeyim...vw grubunun (vw ve audi) en zayıf halkası şanzımandır....2 tane dostumun -biri audi diğeri passat sahibi-ve benim şanzımanım arıza yaptı ve değiştirdiler....garanti dışında olsaydı 7200 ytl. fiyatı var....allah aşkına nasıl bi daha güvenipte o aracı alırım yada tavsiye ederim????küçük çaplı oluşan problemleri ve servis rezaletlerini yazmıyorum bile

hagiwatt
23-04-2007, 13:07
wolksvagen polom var yıllardır kullanırım ufak tefek şeyler harici sorun yok

CABBARİ
23-04-2007, 13:08
ona baksasn benimkindede klima ısı sensörleri yandı..allahtan garanti kapsamında......madem mevzu açıldı söyleyeyim...vw grubunun (vw ve audi) en zayıf halkası şanzımandır....2 tane dostumun -biri audi diğeri passat sahibi-ve benim şanzımanım arıza yaptı ve değiştirdiler....garanti dışında olsaydı 7200 ytl. fiyatı var....allah aşkına nasıl bi daha güvenipte o aracı alırım yada tavsiye ederim????küçük çaplı oluşan problemleri ve servis rezaletlerini yazmıyorum bile

benimkinide iyi niyet garantisinden hallettilr garanti süresi dolmuştu %75 karşıladılar geri kalanını ben hallettim
selametle

bulletfromhell
23-04-2007, 13:14
e zaten sattıkları malın çokta iyi bişey olmadığının kendileride farkında...touran model lüks araç segmentindedir....ve phaeton' un ardından ikinci sıradadır....onda bile yakıt sistemi arıza yapıyor...onun için böyle iyi niyet vs. gibi abuk subuk isimlerle müşteriye yardımcı olmaya çalışıyorlar....yoksa hem temiz bi dayak yerler hemde bi daha bu ülkede araç satamazlar....

CABBARİ
23-04-2007, 13:17
e zaten sattıkları malın çokta iyi bişey olmadığının kendileride farkında...touran model lüks araç segmentindedir....ve phaeton' un ardından ikinci sıradadır....onda bile yakıt sistemi arıza yapıyor...onun için böyle iyi niyet vs. gibi abuk subuk isimlerle müşteriye yardımcı olmaya çalışıyorlar....yoksa hem temiz bi dayak yerler hemde bi daha bu ülkede araç satamazlar....

yok dostum yanılıyorsun
touran lüks sınıf yalnız phatendon sonra gelmez o senin değigin touregdir?

bulletfromhell
23-04-2007, 13:19
doğru pardon.....touareg ten sonra geliyor....yani 3. sırada.....ne olursa olsun olmamalıydı bence.

CABBARİ
23-04-2007, 13:37
doğru pardon.....touareg ten sonra geliyor....yani 3. sırada.....ne olursa olsun olmamalıydı bence.

olunca birşey yapamıyorsun maalesef
servisi çok pahalı ama kaliteside keza ona göre diğer araçlara göre daha iyi
karar halkın
selametle

bulletfromhell
23-04-2007, 13:43
valla yok......keşke nissan yada toyota alsaydım diyorum...:frusty: :frusty: .en azından bi arkadaşımda 18 yıllık toyota,bi abimdede 13 yıllık nissan var ...adamlar yıllık bakımdan başka servis alanını görmüyolar...araçlarıda canavar gibi...üsütüne üstlük nissanın yedek parça olayında oyak ile lojistik ortaklığı var....parça gelmedi yada çok pahalı gibi sorunlarıda yok....japonlar iyidir.....bi dahaki sefere ya mercedes alırım (sıfır yada ikinci el)yada japon......gayrısı hava civa....

CABBARİ
23-04-2007, 13:45
valla yok......keşke nissan yada toyota alsaydım diyorum...:frusty: :frusty: .en azından bi arkadaşımda 18 yıllık toyota,bi abimdede 13 yıllık nissan var ...adamlar yıllık bakımdan başka servis alanını görmüyolar...araçlarıda canavar gibi...üsütüne üstlük nissanın yedek parça olayında oyak ile lojistik ortaklığı var....parça gelmedi yada çok pahalı gibi sorunlarıda yok....japonlar iyidir.....bi dahaki sefere ya mercedes alırım (sıfır yada ikinci el)yada japon......gayrısı hava civa....

bu yeni corolloda hoşuma gitti benim harbi güzel araç yapmışlar ama dieselleri gevşek tank gibi arabaya 1.4 motor koymuşlar90 beygir araba nasıl kaldırsın onu:49:

alemci_1987
23-04-2007, 13:47
bende de 520 i var hec arıza olmadı

bulletfromhell
23-04-2007, 13:50
bu yeni corolloda hoşuma gitti benim harbi güzel araç yapmışlar ama dieselleri gevşek tank gibi arabaya 1.4 motor koymuşlar90 beygir araba nasıl kaldırsın onu:49:
yeni corollaların motor sistemide farklı....dizellerin durumunu bilmiyorum ama kullanıcılar memnun....çok acaip yaw bu beygir gücü verileri....mesela bende 115 beygir fsi motor var...ama 102 beygirlik standart motorlar şehir içinde daha iyi torque üretiyor...ama uzun mesafede ve yüksek devirde hız konusunda nal topluyorlar o ayrı hikaye....

CABBARİ
23-04-2007, 13:54
yeni corollaların motor sistemide farklı....dizellerin durumunu bilmiyorum ama kullanıcılar memnun....çok acaip yaw bu beygir gücü verileri....mesela bende 115 beygir fsi motor var...ama 102 beygirlik standart motorlar şehir içinde daha iyi torque üretiyor...ama uzun mesafede ve yüksek devirde hız konusunda nal topluyorlar o ayrı hikaye....

bendede 115 beygir fsi motor var şehir dışında uzun yolda yakıtı süper gücüde süper ama şehir içinde hem çok yakıyor hem çok tekliyor

bulletfromhell
23-04-2007, 14:03
bendede 115 beygir fsi motor var şehir dışında uzun yolda yakıtı süper gücüde süper ama şehir içinde hem çok yakıyor hem çok tekliyor
tekleme olayı şundan olabilir....normal motorlarda gaz teli vardır...bizdeki yani euro 4 standardında üretilen motorlarda gaz teli yoktur ,gaz pedalında elektro potansiyometre vardır.bunun amacıda ani gaza yüklenmelerde hızlı bir şekilde yakıtın motora giderek fazla egzoz gazı üretmesini engellemektir...potansiyometre ne kadar yüklenirsen yüklen en az emisyonda egzoz üretecek kadar yakıtı motora pompalar....çevreci amaçlı anlayacağın....
ikinci olarakta bu motorlar 98 oktan yakıtlara uygun dizayn edilmiştir.bizim ülkede bir ara 98 vardı ama şimdi yok...en iyi bulabileceğin yakıt opet full force 97....yalnız bağımsız bir kuruluşun araştırmasına göre 97 olarak satılan yakıtlarda bile bizim ülkede elde edilen en iyi sonuç 93 oktan....yani bizim ülke hileli benzin cenneti....dolayısıylada kısa mesafelerde ve düşük devirlerde seninde benimde hissettiğimiz sıkıntılar bu 2 sebebe bağlı....yoksa otobanda 220 ile gidenlerden selektör yaparak yol istiyorum ben.....:8[1]: :8[1]: :8[1]: :8[1]: :8[1]:

CABBARİ
23-04-2007, 14:22
tekleme olayı şundan olabilir....normal motorlarda gaz teli vardır...bizdeki yani euro 4 standardında üretilen motorlarda gaz teli yoktur ,gaz pedalında elektro potansiyometre vardır.bunun amacıda ani gaza yüklenmelerde hızlı bir şekilde yakıtın motora giderek fazla egzoz gazı üretmesini engellemektir...potansiyometre ne kadar yüklenirsen yüklen en az emisyonda egzoz üretecek kadar yakıtı motora pompalar....çevreci amaçlı anlayacağın....
ikinci olarakta bu motorlar 98 oktan yakıtlara uygun dizayn edilmiştir.bizim ülkede bir ara 98 vardı ama şimdi yok...en iyi bulabileceğin yakıt opet full force 97....yalnız bağımsız bir kuruluşun araştırmasına göre 97 olarak satılan yakıtlarda bile bizim ülkede elde edilen en iyi sonuç 93 oktan....yani bizim ülke hileli benzin cenneti....dolayısıylada kısa mesafelerde ve düşük devirlerde seninde benimde hissettiğimiz sıkıntılar bu 2 sebebe bağlı....yoksa otobanda 220 ile gidenlerden selektör yaparak yol istiyorum ben.....:8[1]: :8[1]: :8[1]: :8[1]: :8[1]:

haklısınız olabilir
birde şu çok önemli bence her benzin aynı değil firmadan firmaya değişiyor
şahsen ben denedim bp den aldıgım benzinle petrolofisinden aldıgım benzin farklı petrolofisi 15 km daha fazla yol yapıyor

ertex74
23-04-2007, 14:34
bence wolswogen almış oldugu parayı hak ediyor tüm standartları full ve saglam kaliteden hiç ödün vermediler şimdiye kadar

caner1960
23-04-2007, 15:11
Bencede vosvos

bulletfromhell
23-04-2007, 16:46
dedim ya kişiye göre değişir...hayatta bi daha yanına yanaşmayacağım bi araç....

bulletfromhell
23-04-2007, 16:47
haklısınız olabilir
birde şu çok önemli bence her benzin aynı değil firmadan firmaya değişiyor
şahsen ben denedim bp den aldıgım benzinle petrolofisinden aldıgım benzin farklı petrolofisi 15 km daha fazla yol yapıyor
orası kesin öyle zaten...shell den almayın kesinlikle...en kötü benzin onlarda...opet,total,bp,po..bu dördündende sorun yaşayan duymadım...

kucer06
23-04-2007, 16:53
Arkadaşlar reklam olmasın ama benzin,mazot fark etmez Total'den şaşmayın derim ben

Onur Özkan
23-04-2007, 17:14
hocam o istasyona göre değişiyor ama bp nin istasyonları düzenli olarak kontrol ediliyor diye biliyorum...!!!

davutkorucu
15-05-2007, 21:08
paylaşım için teşekkürler

muzo
15-05-2007, 21:20
valla konu vosvos tan çıktı ben daha önce polo klasik almıştım istanbula gittim dönüşümde bursa üzerinden geliyordum yolda bir ses geldi bursadaki servisine saptım birses geldi dedim müşteri kobuldaki arkadaş bana önceden randevu almam gerektiğini söyledi... arkadaşlar söylermisiniz bana ne ön ceden bildirmiyorki ben şu rada arıza yapacam diye velasılı adamlar bakmadı arabaya birdaha nasıl alırım bu vosvosu

bulletfromhell
15-05-2007, 21:27
valla konu vosvos tan çıktı ben daha önce polo klasik almıştım istanbula gittim dönüşümde bursa üzerinden geliyordum yolda bir ses geldi bursadaki servisine saptım birses geldi dedim müşteri kobuldaki arkadaş bana önceden randevu almam gerektiğini söyledi... arkadaşlar söylermisiniz bana ne ön ceden bildirmiyorki ben şu rada arıza yapacam diye velasılı adamlar bakmadı arabaya birdaha nasıl alırım bu vosvosu
birader sen gel bide izmirdeki servisleri gör..adamlarda utanma sıkılmada yok...göz göre göre yalan söylüyorlar...adamlarla çözemediğin sorunu doğuş otomotive aktarıyorsun,,sonuç: sıfır..türkiye distribitörü ama kendi servislerine toz kondurmuyolar..it iti yer ama kemiğini atmaz misali...aklı olan sakın volkswagene bulaşmasın...hatta o gruba ait diğer araçlarada(Audi,seat,skoda)..çünkü türkiye distribütörlüğü çok gevşek.....üstüne üstlük türkiyeye sokulan araçlar fabrikaların ürettiği en düşük kalite ve ufak üretim hataları olan araçlar...paralarımızı ona buna resmen peşkeş çekiyolar...hemde bize kalitesiz malları kaktırarak.....son lafım şudur..paranız varsa gidin mercedes alın,paranız yoksa aklınız varsa gidin japon arabalarından alın....selametle

muzo
15-05-2007, 21:51
birader sen gel bide izmirdeki servisleri gör..adamlarda utanma sıkılmada yok...göz göre göre yalan söylüyorlar...adamlarla çözemediğin sorunu doğuş otomotive aktarıyorsun,,sonuç: sıfır..türkiye distribitörü ama kendi servislerine toz kondurmuyolar..it iti yer ama kemiğini atmaz misali...aklı olan sakın volkswagene bulaşmasın...hatta o gruba ait diğer araçlarada(Audi,seat,skoda)..çünkü türkiye distribütörlüğü çok gevşek.....üstüne üstlük türkiyeye sokulan araçlar fabrikaların ürettiği en düşük kalite ve ufak üretim hataları olan araçlar...paralarımızı ona buna resmen peşkeş çekiyolar...hemde bize kalitesiz malları kaktırarak.....son lafım şudur..paranız varsa gidin mercedes alın,paranız yoksa aklınız varsa gidin japon arabalarından alın....selametle

aynen katılıyorum kardeş sana bizim arkadaş golf aldı alanya'da kaza yaptı alanyada değil antalyada yaptır dediler olurbu böyle bir şey ben alanyadayım arabayı antalyaya yollayacaklar.

harkan
06-09-2007, 22:54

merhaba bende izmirliyim bütün dediklerin doğru arkadaşım.bende daha önce opel astra vardı 1.4.daha sonra 2005 model sıfır bora aldım.astra varken gözüm hep borada idi,ama borayı aldım bin pişman oldum.kasa güzel ama gaz teli olmadığı için gazı geç algılıyor.woswos bence uzun yol arabası.uzun yolda çok rahat ama şehir içi ben memnun kalmadım.en kısa sürede tekrar astra almayı düşünüyorum:wave:

pencere77
07-09-2007, 08:36
arabam yok derdim yok.ama arabam olsa iyi olurdu.forumdaa para toplayalımda araba alalım bana.ne de olsa mübarek cuma günü bugun.hem de ramazan ayı'nın girmesine az kaldı.:wave::ty: isteyenlere banka hesap numaram verilir.yüklü miktarda yatırın paraları.sevabı bol olsun

:wave::ty::):yahoo::nod:

osmann
07-09-2007, 09:26
arabam yok derdim yok.ama arabam olsa iyi olurdu.forumdaa para toplayalımda araba alalım bana.ne de olsa mübarek cuma günü bugun.hem de ramazan ayı'nın girmesine az kaldı.:wave::ty: isteyenlere banka hesap numaram verilir.yüklü miktarda yatırın paraları.sevabı bol olsun

:wave::ty::):yahoo::nod:

Alıpta başına belamı saracaksın arkadaşım. Baksana adamlar kan ağlıyor. Benzincilerden servislerden arabaların markalarından... ömürlerini yemiş bu arabalar. bırak arabasız ol benim gibi. iett var. tramvay metro var..canavar gibi. birde akbil al. çift giçişte tek yazıyor. trafik sorunuda yok. ohhh keka. araba neymiş vesselam:tongue:??? :)) selametle.

banshee8831
07-09-2007, 14:10

yok dostum 3. sıradada değil.sen yanlış yazmışssın.

1.phaeton
2-touareg
3-passat
4-touran
5-eos
6-jetta
7-golf
8-beetle

burda yanlız yanlış bir satış politikası var.beş para etmez beetle'a 50 küsür milyar fiyat koymuşlar.volkswageni volkswagen yapan halk arabası imajı bence 50 milyar olmamalı.eğer eskiden ekmek su gibi satılan beetle şu an itibari ile 50 milyardıysa demekki eskiden insanlar çok zengindi.ama hayır.volkswagen sırf beetle'ı biz ürettik diye 20-30 milyar değer biçecekleri arabaya 50 milyar yazmış helal olsun...

satelcom
08-09-2007, 17:36
arkadaşlar yerlimalı yurdun malı her Türk o nu kullanmalı.ben şahsen tofaş ürünlerinden şaşmam.2004 doblo 1.910/105bg jtd sahibiyim.hem arabamdan hemde servislerden oldukça memnunum.ne transporterle ne de caddy ile değişmem.parçasıda ucuz.servislerde müdüre bastırınca işçilik ücretindende indirim yapıyorlar.daha ne olsun.