PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : okulstar yarışması

davutkorucu
24-04-2007, 00:51
Bu da okulstar yarışması

Only the registered members can see the link'ın merkezi'ne bağlı Türkali köyü ilköğretim okulunda okul star yarışması düzenlendi. Televizyonlardaki görüntüleri aratmayan yarışmanın jürilerini köyün sağlık ocağında görevli doktor, memur ve okul öğretmenleri oluşturdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında okuldaki starları tespit edebilmek amacıyla Türkali Köyü İlköğretim okulu bahçesinde Türk Halk Müziği Ses Yarışması düzenlendi. Okul Müdürü Hakkı Dursun Kıran, Müdür Yardımcısı Berrin Uysal, okul öğretmenleri, veliler ve köylülerin izlediği yarışma, Türkali Sağlık ocağı tabiplerinden Dr. Bilal Cin, Dr. Elif Demiralay, aynı sağlık ocağında görevli memur Deniz Kavraz, Türkali İlköğretim Okulu öğretmenleri Şenay Doğu, Akif Başdağ, Fahrettin Yılmaz'ın jüriliğinde gerçekleşti.

6. ve 7. sınıflarda okuyan öğrencilerin yoğun katılımının olduğu gözlenen yarışmada star adayları, puanlamada ve jürinin yorumlarında ecel terleri döktü. Yarışmaya kimileri yöresel kıyafet ve kara çarıklarla katılırken, kimileri de sesi, yorumu ve kıyafetleri nedeniyle jurinin eleştiri oklarına hedef oldu. Arkadaşlarının alkış ve tezahüratları arasında hünerlerini sergileyen öğrencilerden 50 puan alan Ayşegül Aydın birinci, 49'ar puan alan Anıl Durgut ikinci, Ayşe Çoşkun ise üçüncü oldu. Birincinin açıklanmasının ardından Ayşegül Aydın, sevinçten göz yaşlarını tutamadı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sonrasında okul önünde düzenlenen törenle okulun starı seçilen Ayşegül Aydın'a birincilik ödülü verildi.