PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öğretmenler çarşamba eylemde...

anthony99
24-04-2007, 10:25
Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş'e üye öğretmenler, 25 Nisan 2007 çarşamba günü sevk alarak okullarına gitmeyecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul müdür ve müdür yardımcısı atamalarında yazılı ve sözlü sınav şartını kaldıran yönetmeliği ve ek derslere ilişkin getirilen yeni düzenleme nedeniyle eğitim sendikalarını iş bırakma kararı aldı. Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş'e üye öğretmenler, 25 Nisan 2007 çarşamba günü sevk alarak okullarına gitmeyecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul yönetimlerinde kadrolaşmaya gidileceği tepkisine neden olan "Eğitim Kurumları Yöneticilerini Atama Yönetmeliği" nedeniyle binlerce öğretmen, 25 Nisan 2007 çarşamba günü sevk alarak okullarına gitmeyecek.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın 13 Nisan 2007 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren atama yönetmeliğine karşı tepkiler gittikçe büyüyor. Yayınlanmasının hemen ardından 4 ayrı eğitim sendikasının Danıştay'da yürütmeyi durdurma ve iptal içerikli 4 dava açmasına neden olan yönetmeliğe karşı sendikalar iş bırakma ve alanlara çıkma kararı aldı.

3 SENDİKAYA ÜYE BİNLERCE ÖĞRETMEN OKULA GİTMEYECEK

Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikalarının yönetimlerinin aldıkları karar doğrultusunda, 25 Nisan 2007 Çarşamba günü binlerce öğretmen işbaşı yapmayacak. Öğretmenler, çarşamba günü sevk alarak okullarına gitmeyecek, alanlara çıkacak. Çarşamba günü Ankara'daki öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı'nın Kızılay'daki binası önünde, diğer illerdeki öğretmenler ise il milli eğitim müdürlükleri önünde basın açıklamaları yapacak.
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Şuayip Özcan, uzun süredir planladıkları sevk eylemine son çıkartılan atama yönetmeliğinin "tuz biber" olduğunu ifade ederken, öğretmenlerin kadrolaşmanın yanı sıra ek derslerinde yapılan kesintiler ile grevli toplu sözleşmeli sendika hakkı konusunda da sorunlar yaşadığını kaydetti.

ANKA