PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abdullah Gülün Cumhurbaşkanı adayı olması Kararına Nasıl Bakıyorsunuz?

Admin
24-04-2007, 21:16
Anketimiz amacından saptıgı İçin kapatılmıştır.Yorum yaparken yine parti tutma eylemleri gözlenmiştir.Bizim anket açmamızda sadece fikirle sorulmuştu olumlu veya olumsuz.

Bu yüzden cogu arkadaşımız birbirine düşmektedir.

Anket tamamlanamadan Kapatılmıştır.Oy veren ve yorum yapan arkadaşlarımıza teşekkurler.

eraybal
24-04-2007, 21:47
olumsuz bakıyorum...

Admin
24-04-2007, 21:53
Ben erdogan olur gibi geliyordu abdullah gulun aday olması sasırttı

Commando
24-04-2007, 21:55
Yorum yok..

banshee8831
24-04-2007, 22:07
erdoan gibi olmasında aman nasıl olursa olsun :D

Admin
24-04-2007, 22:09
erdoan gibi olmasında aman nasıl olursa olsun :D

:) :)

saraçTürk
24-04-2007, 22:11
Hayırlı olsun derim.ben Türk milliyetçilerinden olmasını isterdim.
Dini bütün bir cumhurbaşkanı , sezer gibi inançsız değil.saygılar

sezgincoskun
24-04-2007, 22:16
başka çaresi yok bu işin. tüm devlet artık tekel oldu. düşünsenize artık veto filan olmaz.

muzzo
24-04-2007, 22:18
olumsuz bakıyorum...

umuter
24-04-2007, 22:27
abdullah gül dışışleri konusunda daha etkin bir isim o yüzden türkiyenin diğer ülkelerle olan diyaloglarında eminim faydası olur eğer cumhurbaşkanı olursa hayırlısı ne ise o olsun tabi ki

turkmaya
24-04-2007, 22:27
Olumsuz karşılıyorum. Benim fikrim cumhurbaşkanı çok iyi hukukcu olmalı.

sonsuzyol
24-04-2007, 22:33
önemli olan türkiye cumhuriyetine saygılı olması :abdullh oldu tayıp oldu farketmez ikiside bir.ama türkiyenin ilerisini düşünen yok ne olacağım düşüncesi var bence iyi olmuyacak hayırlısı olsun bakalım

hallederiz
24-04-2007, 22:34
bence olumlu.iyi olur inşallah

kral..
24-04-2007, 22:36
bence olumlu

turkmaya
24-04-2007, 22:40

Çok yanlış düşünüyorsunuz bu ülke dinle yönetilmez yasalarla yönetilir. Hukuk bilmeyen birisi 70 milyon türk milletinin akibetini ilgilendiren bir yasa hakkında nasıl karar verebilir? Ayrıca Türkiye'de yaşadığınızı unutuyorsunuz herhalde, Türk milleti Cumhuriyetle yönetilen bir ülkede yaşıyor, inançlarında tamamen özgürdür.

ezelsozer
24-04-2007, 22:41

İnşallah Anayasaya bağlı, toplumun tüm kesimlerine cevap verecek bir Cumhurbaşkanı olur.En yakın örnek Sayın Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer.

korali
24-04-2007, 22:51
olumsuz olumsuz olumsuz

forewer43
24-04-2007, 22:52
Konu hakkındaki düşüncelerini yazanlara cevap verilmemesi dogru olmazmı.Bilgi paylaşılmıyor anket yapılıyor sanırım dogrumu

tike®
24-04-2007, 22:56
Konu hakkındaki düşüncelerini yazanlara cevap verilmemesi dogru olmazmı.Bilgi paylaşılmıyor anket yapılıyor sanırım dogrumu
öyle olması lazım ama:) birazdan polemik çıkartmaya başlarlar:wave:

cafermirci
24-04-2007, 23:02
olumlu bakıyorum.

cemil-s
24-04-2007, 23:06

Kardeş size katılıyorum biz hem TÜRKüz hem MÜSLÜMAN ikisindende vazgeçmiyoruz:

bengü
24-04-2007, 23:10
hayırlı olsunolumlu bakıyorum ülke kazandı

hüseyin
24-04-2007, 23:22
Çok yanlış düşünüyorsunuz bu ülke dinle yönetilmez yasalarla yönetilir. Hukuk bilmeyen birisi 70 milyon türk milletinin akibetini ilgilendiren bir yasa hakkında nasıl karar verebilir? Ayrıca Türkiye'de yaşadığınızı unutuyorsunuz herhalde, Türk milleti Cumhuriyetle yönetilen bir ülkede yaşıyor, inançlarında tamamen özgürdür.

türkiye cumhuriyetine cumhurbaşkanlığı yapmış kişilerin hukuk profösörleri olduğunumu sanıyorsun(a.n sezer hariç)...cumhurbaşkanının bir ton danışmanından biri olan hukuk danışmanlarının ne iş yaptıklarını sanıyorsun...

ahmetcetin
24-04-2007, 23:25
arkadaşlar her seferinde türkiye güçlü devlet sözlerini devamlı olarak duymaktayız, peki o zaman şu veyabu şekil biri cumhurbaşkanı olduğunda ve halkın arzu etmediği bir yönetim sergilense yücetürk milleti,devlet idareleri bunu bertaraf etmekten acizmiki bu kadar endişeye kapılanlar oluyor. sonuçta gelende türkiye cumhuriyeti vatandaşı niye o da olamasın,niye bunda bu kadarısrar ediliyor anlıyamıyorum,ters giden bir şeyler varsa yüce türk milleti bununda üstesinden gelecek güç ve kudrete her zaman sahiptir.halkın gücü ve kudreti her zaman her şeyin üstündedir. ben bu şekilde düşünüyorum,herkese sevgi ve saygılar.

drvet06
24-04-2007, 23:26
Ha Erdoğan, ha Gül,
Ne kadar bağırsa da bülbül,
Memleketi ne hale getirdiler,
Soldu, mahsun oldu sümbül...

Bir çok akplinin ormanları talan edip, 2B denilen ve şimdiki Cumhurbaşkanı Sezer'in veto ettiği yasayı beklediğini, nasıl köşe dönmeyi düşünerek ellerini oğuşturduklarına şahitim.

Liyakatı sıfır, sadakatı devlete millete değil, onu o koltuğa getirenlere, ehliyeti bakkaldan almış, Cumhurbaşkanının bir çok haklı gerekçeyle onaylamadığı kaç bin güya bürokratın vekillikten asalete geçeceğini, adam başı geriye dönük kaçar milyar alacaklarını bilen var mı?

Bir taraftan namaz kılıp, diğer taraftan nasıl hırsızlık yaptıklarına kılıf olarak; "devletin başı müslüman değil, o yüzden her şey mübahtır" diye uydurdukları kılıfı acaba şimdi hangi minareye dikecekler?

Kalkıp utanmadan milli gelir 10.000 dolar olacak diyorlar. Tabii, kendi yandaşının gelirini milyon dolarlara çıkarırsan öyle hesap edersin. Benim, sade vatandaşın geliri ne kadar artmış, uzakta aramayın, cebinize bakın. Para zaten yoktur da, borcunuz ne kadar artmış, kredi kartı ödemeleriniz ne kadar yükselmiş, düşünün.

Özetle; Erdoğan başbakanlığı emanet edip geri aldığı gibi, şimdi de Cumhurbaşkanlığını Gül'e emanet etti. Geri almak üzere tabii.

Şahsi fikrim; bu zihniyetin Çankaya'ya çıkmamasıdır. Hem de ASLA!...

Saygılarımla,

hüseyin
24-04-2007, 23:31
bazı kesimlerin hadlerini bilmeleri için abdullah gül ismi iyi bir seçim..

ertex74
24-04-2007, 23:39
arkadaşlar bu anket seviyeli olarak devam ederse çok menmun oluruz aksi olursa hem siz hem biz üzülüyoruz üyelerimiz olarak dikkat edilmesini supersatforum ailesi olarak rica ederiz ..

saygılarımızla..

Özgür Erge
24-04-2007, 23:42
bencede olumlu abdullah gülün geçmesi

xcalemuon
24-04-2007, 23:44
Şaka Gİbİ Adammi Kalmadi

veysel644
24-04-2007, 23:57
olumlu tabiki. Sezer gibi köşkden inmeyen halka yabani gibi bakan,davranan olmasında. Cenaze namazına gelip bir besmeleyi çok gören bir kişi yedi seneyi ziyan etti. Ükesine, Milletine, bayragına, dinine baglı biri olsun. Bu degerler Sayın Gülde var diye düşünüyorum... :45:

ayhanb53
24-04-2007, 23:59
Olumlu görüş bildiriyorum ve hukukçu olmalı diyen arkadaşa da cevabım bazen hukukçularda adil kararlar veremeyebiliyor...Ben abdullah güle inanıyorum..Ayrıca şunu da söyleyeyim CHP lilerin AKP iktidarına söyledikleri yani laik olmadığı Atatürk inkılaplarına bağlı olmadığı sözlerine hele hiç katılmıyorum ve nerdeyse 2/3 oy çoğunluğu kazanmış bir iktidara bu yakıştırma oy verenlere de hakaret oluyor...Hepimiz Atatürkçüyüz ve onun ilkelerine bağlıyız..Saygılar

ikitaş
25-04-2007, 00:07
Ha Erdoğan, ha Gül,

Bir çok akplinin ormanları talan edip, 2B denilen ve şimdiki Cumhurbaşkanı Sezer'in veto ettiği yasayı beklediğini, nasıl köşe dönmeyi düşünerek ellerini oğuşturduklarına şahitim.

Liyakatı sıfır, sadakatı devlete millete değil, onu o koltuğa getirenlere, ehliyeti bakkaldan almış, Cumhurbaşkanının bir çok haklı gerekçeyle onaylamadığı kaç bin güya bürokratın vekillikten asalete geçeceğini, adam başı geriye dönük kaçar milyar alacaklarını bilen var mı?

Bir taraftan namaz kılıp, diğer taraftan nasıl hırsızlık yaptıklarına kılıf olarak; "devletin başı müslüman değil, o yüzden her şey mübahtır" diye uydurdukları kılıfı acaba şimdi hangi minareye dikecekler?

Kalkıp utanmadan milli gelir 10.000 dolar olacak diyorlar. Tabii, kendi yandaşının gelirini milyon dolarlara çıkarırsan öyle hesap edersin. Benim, sade vatandaşın geliri ne kadar artmış, uzakta aramayın, cebinize bakın. Para zaten yoktur da, borcunuz ne kadar artmış, kredi kartı ödemeleriniz ne kadar yükselmiş, düşünün.

Özetle; Erdoğan başbakanlığı emanet edip geri aldığı gibi, şimdi de Cumhurbaşkanlığını Gül'e emanet etti. Geri almak üzere tabii.

Saygılarımla,

sizi cumhurbaşkanı yapalım ne dersiniz?:8[1]: :8[1]:

ali gel
25-04-2007, 00:09
sezerden başka hangi cumhur başkanı hukukcuydu arkadaşlar cumhur başkanı incelemez hukukcularına inceletir cumhur başkanı siyaset bilmeli ecevitin başına kitap vurunca türkiye ne hale geldi bir anda yarı yarıya fakirleştik 3 kuruş için yasalar çıkardık bunları unutmayın hukukcudan cum olmaz abdullah gül hayırlı ise olsun

polatnaci
25-04-2007, 00:13
KirŞehİrlİler Olarak Sayin Abdullah GÜl Ün CumhurbaŞkani AdayliĞini Kutluyoruz TÜrkİyemİze Hayirli Olsun

yasarol
25-04-2007, 00:15
Türkiye iki ayrı ülkeye dönüştürülmek istenmektedir.ABD nin oyununa gelmeyelim

hüseyin
25-04-2007, 00:23
Ha Erdoğan, ha Gül,

Saygılarımla,

bu ülkede yaşıyorsan 2000 yılındaki krizide 94 yılı 5 nisan kırizinide yakın tarih oldukları için hatırlatmak isterim bunlarıda tayyipmi yaptı arkadaşım..bu krizleri çıkarıp halkın anasını ağlatanlar şuan nerede ne yapıyorlar hiç merak ettinmi..bunlara liyakat sadakat ehliyetini bakkaldan deyilde şarküteriden aldıkları içinmi türkiyeyi yönetme görevi verildi...

sanki heryer güllük gülüstanlıktıda,memlekette herkez birbirine ikram yarışındaydı şu tayyip denilen adam geldi ortalık karardı bozardı..yani bu kadarıda pes doğrusu...şimdi birileride çıkar askeri darbeleride tayyip yaptı derse hiç şaşırmam...haa darbe demişken..darbeyle gelip cumhurbaşkanlığı koltuğuna yayıla yayıla oturmuş olan kenan paşaya ses çıkaramayanlar halkın oylarıyla gelmiş olanlara neden acaba bu kadar tepki ve ötesi bir hırçınlık...sezerin görünen koltuk bırakmanın altında binlerce koltuğundan olacakların bağırtılarımı..devir sauna devri..hamamda tasta deyişiyor,deyişmeyen toplar tasını tarağını..

mach
25-04-2007, 00:24

hukukçularıda gördük kardeş....
vatana milletehayırlı olsun.

hüseyin
25-04-2007, 00:31
Şaka Gİbİ Adammi Kalmadi

beyenmiyorsan cumhurbaşkanlığı seçimlerine bir katkı olarak senin önerdiğin isim kimdir..

ali gel
25-04-2007, 00:34
bu ülkede yaşıyorsan 2000 yılındaki krizide 94 yılı 5 nisan kırizinide yakın tarih oldukları için hatırlatmak isterim bunlarıda tayyipmi yaptı arkadaşım..bu krizleri çıkarıp halkın anasını ağlatanlar şuan nerede ne yapıyorlar hiç merak ettinmi..bunlara liyakat sadakat ehliyetini bakkaldan deyilde şarküteriden aldıkları içinmi türkiyeyi yönetme görevi verildi...

sanki heryer güllük gülüstanlıktıda,memlekette herkez birbirine ikram yarışındaydı şu tayyip denilen adam geldi ortalık karardı bozardı..yani bu kadarıda pes doğrusu...şimdi birileride çıkar askeri darbeleride tayyip yaptı derse hiç şaşırmam...haa darbe demişken..darbeyle gelip cumhurbaşkanlığı koltuğuna yayıla yayıla oturmuş olan kenan paşaya ses çıkaramayanlar halkın oylarıyla gelmiş olanlara neden acaba bu kadar tepki ve ötesi bir hırçınlık...sezerin görünen koltuk bırakmanın altında binlerce koltuğundan olacakların bağırtılarımı..devir sauna devri..hamamda tasta deyişiyor,deyişmeyen toplar tasını tarağını..

kılevyene saglık haklısın kardeş

bayazdede
25-04-2007, 00:34
Hayırlı olsun.Bence en güzel aday

mach
25-04-2007, 00:37
Ha Erdoğan, ha Gül,

Saygılarımla,

Bu ülkenin sectiği bir hükümeti yok saymanız belli başlı bir hata olarak görüyorum.neredeyse meclisin 3 te 2 sini oluşturan bu çoğunluğa neden bu kadar tepkilisiniz anlamıyorum.Doğruyu konuşmak gerekirse millet açkarnını doyuramaz haldeydi bu hükümet sayesinde karnını doyurur hale geldi.CHP namı diyar bay Deniz Baykal boşuna konuştu hep Atatürkçü görüş diye nitelendirdiği konuşmaları Atatürkçülükle alakası yok kendisi büyük bir fiyaskoya uğrayacağı için napsın her tarafa saldırgan tavırlar sergiliyor.Değil Başbakan sen bakan bile olamazsın sayın baykal. yüce Atatürk ü kendi oyunlarına alet etme o vatanımızın başmimarıdır.Az yürek az vicdan varsa Yüce Atatürk ün adını bile anma.Sen Atatürk ün kurduğu o büyük partiye yakışmıyorsun.Hem yaşlandın sen artık köşene çekilmelisin bence

Saygılarımla!!!

lececafe
25-04-2007, 00:38
oyumu olumlu kullandım ama bence yazık olur. apdullah bey çok mükemmel bir insan.
yanıl mıyorsam dünya dış işleri bakan ları toplan tısına tc den aptullah bey çağrıl mış tı çok tevazulu bir şey .
koltuk merklısı olmadığınıda göstermişti zati
ama isterse banada laf düşerse destek bizden :)

resul1967
25-04-2007, 00:49
olumlu bakıyorum sezerden iyidir

lececafe
25-04-2007, 01:02
:present:
Bu ülkenin sectiği bir hükümeti yok saymanız belli başlı bir hata olarak görüyorum.neredeyse meclisin 3 te 2 sini oluşturan bu çoğunluğa neden bu kadar tepkilisiniz anlamıyorum.Doğruyu konuşmak gerekirse millet açkarnını doyuramaz haldeydi bu hükümet sayesinde karnını doyurur hale geldi.CHP namı diyar bay Deniz Baykal boşuna konuştu hep Atatürkçü görüş diye nitelendirdiği konuşmaları Atatürkçülükle alakası yok kendisi büyük bir fiyaskoya uğrayacağı için napsın her tarafa saldırgan tavırlar sergiliyor.Değil Başbakan sen bakan bile olamazsın sayın baykal. yüce Atatürk ü kendi oyunlarına alet etme o vatanımızın başmimarıdır.Az yürek az vicdan varsa Yüce Atatürk ün adını bile anma.Sen Atatürk ün kurduğu o büyük partiye yakışmıyorsun.Hem yaşlandın sen artık köşene çekilmelisin bence

Saygılarımla!!!

kardeş çene yorma bu kafalar kendi partilerinin toplantısını kendi partililerine kapatarak seçim yapan insanları sever. sandalye kafada kırılmadan iş çıkmaz.
not: ya bu kredi kartını silah zoru ile kullanıyo bu insanlar.
devlet bankası yüzde 2-3 faiz veriken sen yüzde yüz verene yatırırsan devlet ne yapsın
nato kafa nato mermer ha tayyip bey için bu zihniyet diyen kim onunla oturup konuştuda zihniyetini biliyo tayyip bey ençok dediği şey bu ülkede hiç birşey hiç bir parti veya kurumun tekelinde olamaz.
tayyip bey laikliğini veya atatürkçülüğünü nasıl göstersin .
yargıtay şehitlerimizin cenazesinde onu yuhlamak cürretini gösteren o insan müsfettelerinin bu vatan için yaptıklarını merak ediyorum maaşlarıda tahminen 3-4 milyar bide yazık yazık ya üzülmemek elde deyil atamızın dediği ileri hep ileri lafı ilerici geriler yüzünden tc bu halde üzlüyorum bu ülke nereye gidiyor.
adamlar oyunu kullanma görevini yapmış çoğunluğu deyilde rivadaki tatilini kesememiş beeeeeeeeeeeey efendiler oyunu kullansın diye yırtınıyo madem seçimde nerdeydin sessiz çooooooooooğunluk yağlı beeeeeeeeeeylerrrrrrrrrr (yuh onlara) seçim doğruyu yansıtmı yo demek nedemek ya tekrar yuhhhhhhhhhhhhhhhhhh çene yorma bu yeni bölme tekniği atatürkçü o zihniyet bölemezsiniz yırtınsanızda bölemezsiniz iyi şeyleri inşallah ileride göreceğiz rahmetlik ECEVİT başbakanken biz birdaha iktidar yüzü göremeyeceğiz ama bu ülke için bu kanunlar çıkacak demiş bazı karalar can yaksada geleceğimizi kurtarır tc borcunu ödeyemez borç için sırada beklerken şimdi lazım olursa alırız diyecek duruma gelmedimi elbette bazı sınavlardan geçeceğiz eski bölücülük şimdi atatürkçü yada o zihniyet demeye başladı ya ço uzattım ama inanın üzülmemek elde deyil adam ın biri 350 ytl ile geçincem diye yırtınıyo zoruna gitmiyo sayın lar 3- 5 milyar maaş alıyo atatürkçü deyil atatürkçü diye uğraşıyo ha beyimiz (borsa) oynamasınıda biliyor ... saygılarımla........

1970divrigi
25-04-2007, 01:02
Başbakan,Abdullah Gül'e olan vefa borcunu ödemiştir.Gül,başbakanlık görevini Erdoğan'a bırakmıştı.Adı kirli işlere karışmamış bir isim,meclisin(halkın genelinin temsil edilmediği bir meclis (%30))kararına saygılıyım.Bana göre Cumhurbaşkanı'nı halk kendisi seçmeli

bulletfromhell
25-04-2007, 01:12
olumlu bakıyorum sezerden iyidir
eğer bakış açınız böyleyse haklısınız...ama şunuda söyleyeyim:beton bile otursa o koltukta sezerden iyidir...en azından teröristleri affetmez....gerçekçi bi bakış açısıyla bakarsakta çok üzgünüm ama dış politikamızın içine eden bir dış işleri bakanı nasıl oluyorda bu ülkenin başı olarak bizi temsil edecek bi mevkiye seçiliyor yorumu sizlere bırakıyorum....:46: :46: :46:

pusan
25-04-2007, 01:15
eskikiler ne yaptilar da?

Isleri gücleri koltuk kavgasi degilmiydi.Her sey Türkiye icin derler gelirlerdi.
Ben size söyleyeyim DEMOKRATI ÜLKEDE .
Kim gelirse gelsin hosgelsin istersen Abdullah gül gelsin.Türkiyemiz icin calisan gelsin...

Eger bir kisinin önü kesilirse bu Demokrati anlayisi degil..Bunun adi Diktatorluk dur..

rgurkan09
25-04-2007, 01:22
olumlu gibi ama görecez nasıl olcek :D:D :) :P

cakirb16
25-04-2007, 01:28
aslında çoğu arkadaşım öncelikle hüseyin burada gerekli olan cevapları yazmışlar ama bende birşeyler eklemek istiyorum.
Şu atatürkçülük atatürkçülük diye heryerde yaygara yapan arkadaşlara soruyorum.atatürk neden devrim yaptı?hayır sizin dediğiniz doğru değil benim dediğim doğru.ben size katılmıyorum oyüzden sizin devriniz geçti der gibi yeni bir anayasa yeni bir yönetim yeni bir oluşum.işte bunu yapan atatürk.o kimseye bağlı kalmayın kimsenin sizin düşüncelerinizi,inançlarınızı dayatmayla değiştirmesine izin vermeyin,ilerici olun çağa ayak uydurun demek istemedimi sayın atatürkçüler.
Eğer öyleyse yok atatürk şöle dedi yok atatürk böle dedi.milliyetçilik devletçilik yaygaraları yapmanın 100 sene evvel yaşamış bir insanı sanki peygambermiş gibi her dediği doğrudur diye düşünmenin ilericilikle,akılla alakadarlığını bana nasıl açıklarsınız merak ediyorum.
Bu başbakanı ve meclisi halk seçti ve halkın seçtikleri cumhurbaşkanını seçecekler.O yüzden halka saygılı olalım.Bu ülkede özgürlük varsa bende özgür irademi kullanarak herzaman ileri diyorum ve bazı şeylerin değişmesi gerektiğine inanıyorum.Artık herkez inançlarına,fikirlerine uygun yaşasın istiyorum.Atatürk de Fatih sultan mehmet de geride kaldı.Ama geride bırakılmayacak tek bir şey var oda inanç.Ben şimdiki iktidarın bizim başımıza gelebilecek en hayırlı kişiler olduğuna inanıyorum ve onlar bişileri değiştirecekse eminim ki bu halkı memnun edicek.Allah yardımcıları olsun işleri çok zor.

erdal05
25-04-2007, 02:05
daha iyisi olamazdı.....dünyayı ve türkiyeyi tanıyan,halk gibi yaşıyan bir cumhurbaşkanı...tam da cumhurun başkanı,bu kadar olur.....hayırlı olsun,bu bir kazançtır....

celalamca
25-04-2007, 02:11
kşilerin şahsına yönelik hiç bir sözüm yoktur ancak siyasi ideolojileri atatürk cumhuriyetine tamamen tersbir tutum ve davranış içindedirler özde değil sözde atatürkçü ve cumhuriyetçilerdir.bunlardan yana olanlar a.k.p.yi destekliyenler bireli balda ve kaymakta olanlardır her iktidarların böyle adamları vardır ve olacaktır bunlar avantacı hampacılardır yalakalardır.bunlar kör yatıp şaşı kalkanlardır sade vatandaşın neler çektiğini bilirlerde işlerine gelmez millet inim inim inliyor be.insanlar açlık ve sefalet altında yaşıyor 20 şer metre arayla caddeler ve sokaklar dilenciden geçilmiyor.bumu bunların sağladıkları adalet ve kalkınma bunların ideolojisi başka ama amaçlarına asla ve asla ulaşamıyacaklardır.bu milletle bunlar düpedüz alay ediyorlar garip guraba diyeyalancıların ampulleri çabuk söner.hiç şüpeniz olmasın.saygılarımla.

jems63
25-04-2007, 02:12
olumlu olumlu bencede dis politiasi daha saglam oldugu icin TURKIYE'nin dis politikasinda olumlu adimlar atilir her sey hayirlisiyla lsun vatan ve milletimiz icin

cakirb16
25-04-2007, 02:15
celalamca dan alıntı:
a.k.p.yi destekliyenler bireli balda ve kaymakta olanlardır her iktidarların böyle adamları vardır ve olacaktır bunlar avantacı hampacılardır yalakalardır.
sen bu ülkenin %40 ından bahsediyosun değilmi yoksa benmi yanlış anladım.

banshee8831
25-04-2007, 02:18
bence iyi oldu tmm güzel hiç değilse erdoan çıkmadı ya ben olacam diye ona şükür.işlerin bu ülkede daha çok başbakanda bittiğini ve gözlerin daha çok başbakanda olduğu için asıl başbakanın kim seçileceği bence konuşulmalıdır.çünkü sezer döneminde sezer ismini çok nadiren duydum.eğer abdullah gül de böyle olacaksa zaten birönemi yok.ha eğerki benim tahminime uygun yani hem solu hem sağı hemde diğer kesimleri güzel bir şekilde idare edebilecekse oyumu veririm.ama gidipte akp adına işler yapacaksa hurra diye ormanlarda gizli toplantılar yapıp ülke adına bilimum su altından kararlar alacaklarsa ben oyumu veremem.ama ilk gördüğümden beri iyi bir imajı olduğuna karar verdim ve bu düşüncemi uygulayacağı sanmıyorum :D

sonuç olarak vatana millete hayırlı olsn.bakalım daha ilk aday. diğer adaylar kim acaba belki deniz baykalda ister o koltuğu.belkide türkiyenin gruru CEM UZAN zuahahhahah :D:D:D:D:D

ondan sonra der heryere ben seçilince mazut bedava,ekmek su yol ücretsiz,ülkeyi satmak bedava,türkler gidecek ermeniler gelecek die saçma sapan bilimum şeyler ortaya atardı valla

NOT:kusura bakmayın biraz dalgaya aldım ama türkiyenin acı gerçekleri bunlar.ve mesajımda eğer kusur varsa affola çünkü bu siyaset işinde yeniyim :D

rose
25-04-2007, 02:36
bence akp den hiçbir kişi cumhurbaşkanlığı makamına layık değildir ...çünki zihniyetleri politikaları ve düşünüşleri şeriatçı laiklik ve atatürk karşıtı ve ayrıça bunların hepsi beyni yıkanmış kendilerini şeyhlere ve fetullah gülene teslim etmiş kuklalardan bu ülkiye hayır gelmeyeceği gibi şu 4 sene zarfında birçok zararlarıda olmuştur....ülke kaosa sürüklenmiş terör artmış işsizlik artmış tarikatlar çoğalmış vatan toprağı araplar ve tarikatlar arasında miras gibi paylaşılmış iktidara gelirken verdikleri sözlerin hiçbirisini yapmamışlar ...kendi inanış ve görüşe sahip olan kendi tarafı insanlar işe yerleştirilirken diğerleri işsiz kalmış....ab ye gireceğiz türkiyenin şerefini iki paralik etmişler ....avrupa gazetelerinde türkiye ab nin arka kapısından girmeye çalışan bir fare olarak tanımlanmış işte türkiyenin haysiyeti şerefi ve avrupalı gözünde pisbir fare olmaya kadar düşmüş...atatürkün bir türk dünyaya bedeldir olarak bıraktığı türkiye bir türk dünya gözünde beşpara etmez olarak aşağılanmıştır türkiye...bütün bunlar türkiyeye böyle bir iktidar ve bunların seçtiği cumhurbaşkanının yakışmayacığını göstermektedir...slmlar...

starke
25-04-2007, 02:36
son derece olumlu bakıyorum. sadece sayın gül 'ün değil , Türkiye Büyük Millet Meclisi 'nin seçtiği ( anayasa 'nın amir hükümlerine ve tarifine uygun ) herhangi bir kişinin cumhurbaşkanlığına olumlu bakarım.

çünkü o meclisteki vekiller ,benim vekillerimdir . benim- onun -milletin oyu ile oraya gittiler. anayasa öyle diyorsa öyle olacak. o meclisten bir vekili ( cumhurbaşkanlığı için ) beğenmemek -hor ve hakir görmek tam anlamıyla " milleti hor ve hakir görmektir. "

hani hakimiyet kayıtsız şartsız milletindi , hani ( anayasa maddesidir ) millet bu hakimiyeti kendi hür iradesiyle seçtiği vekiller eliyle kullanırdı ?

son 3-4 aydır özellikle ana muhalefet partisinin ( sayın başbakan hakkında ) yürüttüğü ve sayın başbakanın eşinin bile dahil edildiği son derece yakışıksız - saldırgan politika , kendilerini bitirmiştir.

ana muhalefet partisi , bu politikası ile aslında kendi istikbalini de tüketmiştir. şöyle ki :

eğer sayın başbakan cumhurbaşkanı olsaydı , ak partide mutlak bir liderlik savaşı olacak , bu liderlik savaşı ve ( ak parti seçmeninin gözünde ) sayın başbakanın partinin başında olmaması sebebiyle ak partinin oyları çok büyük oranda düşecekti.

fakat ana muhalefet partisinin sayın lideri bu olayda son derece büyük ve tarihi bir hata yaptı , bu hatasını sonbaharda yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinde partisi ( birkez daha hezimete uğrayarak ) görecektir.

bu süreçte gösterdiği serinkanlı ve devlet adamına yakışır tutumdan dolayı , sayın başbakanın ve dolayısıyla ak parti 'nin ( yaşanan fukaralık -geçim sıkıntısı -işsizliğe rağmen ) popularitesi önemli ölçüde arttı ve daha da artacaktır.

sonuç olarak rahatlıkla şimdiden ilan edilebilir ki : kasım 2007 milletvekili genel seçimlerinde ( sayın baykal 'ın sayesinde ) ak parti 2. kez tek başına iktidardır.

ali gel
25-04-2007, 02:38
kşilerin şahsına yönelik hiç bir sözüm yoktur ancak siyasi ideolojileri atatürk cumhuriyetine tamamen tersbir tutum ve davranış içindedirler özde değil sözde atatürkçü ve cumhuriyetçilerdir.bunlardan yana olanlar a.k.p.yi destekliyenler bireli balda ve kaymakta olanlardır her iktidarların böyle adamları vardır ve olacaktır bunlar avantacı hampacılardır yalakalardır.bunlar kör yatıp şaşı kalkanlardır sade vatandaşın neler çektiğini bilirlerde işlerine gelmez millet inim inim inliyor be.insanlar açlık ve sefalet altında yaşıyor 20 şer metre arayla caddeler ve sokaklar dilenciden geçilmiyor.bumu bunların sağladıkları adalet ve kalkınma bunların ideolojisi başka ama amaçlarına asla ve asla ulaşamıyacaklardır.bu milletle bunlar düpedüz alay ediyorlar garip guraba diyeyalancıların ampulleri çabuk söner.hiç şüpeniz olmasın.saygılarımla.

bu ülkeyi bu hale bunlar getirmedi senin gibi atatürkünarkasına sıgınıp ülkeyi yiyenlerdir ayrıca akp yi destekleyenlere yaptıgın hakaretleri sana iyade ediyorum akp ye laf söyleye bilirsin ancak ona oy verenlere böyle hakaret etmeye hakkın yok lütfen medeni olalım

rose
25-04-2007, 02:44
celalamca yerden göğe kadar haklısın görüşlerine katılıyorum...sen birazını yazmışsın daha anlatacak çok şey var oysaki....yazından dolayı teşekkürler ve selamlar...

starke
25-04-2007, 02:49
bence akp den hiçbir kişi cumhurbaşkanlığı makamına layık değildir ...çünki zihniyetleri politikaları ve düşünüşleri şeriatçı laiklik ve atatürk karşıtı ve ayrıça bunların hepsi beyni yıkanmış kendilerini şeyhlere ve fetullah gülene teslim etmiş kuklalardan bu ülkiye hayır gelmeyeceği gibi şu 4 sene zarfında birçok zararlarıda olmuştur....ülke kaosa sürüklenmiş terör artmış işsizlik artmış tarikatlar çoğalmış vatan toprağı araplar ve tarikatlar arasında miras gibi paylaşılmış iktidara gelirken verdikleri sözlerin hiçbirisini yapmamışlar ...kendi inanış ve görüşe sahip olan kendi tarafı insanlar işe yerleştirilirken diğerleri işsiz kalmış....ab ye gireceğiz türkiyenin şerefini iki paralik etmişler ....avrupa gazetelerinde türkiye ab nin arka kapısından girmeye çalışan bir fare olarak tanımlanmış işte türkiyenin haysiyeti şerefi ve avrupalı gözünde pisbir fare olmaya kadar düşmüş...atatürkün bir türk dünyaya bedeldir olarak bıraktığı türkiye bir türk dünya gözünde beşpara etmez olarak aşağılanmıştır türkiye...bütün bunlar türkiyeye böyle bir iktidar ve bunların seçtiği cumhurbaşkanının yakışmayacığını göstermektedir...slmlar...

sayın kardeşim.. sizinle biz farklı bir ülkede yaşıyoruz galiba.

sizin fikirlerinize saygı duyarım ama şu yazdıklarınız tamamen asılsız ve eleştiriden uzak ve hakaret mahiyetinde görünüyor.

4,5 yıldır hükümette olan ak partinin hangi şeriatçı uygulamasını gördünüz ?

bu dönemde Türk milleti ve devleti bırakın beş paralık olmayı , dünyada itibarı artan bir devlet ve millet oldu.

hükümetin özellikle gelir dağılımındaki bozukluk - işsizlik -fakirlik konusunda başarısız olduğunu söylerseniz son derece doğrudur.

fakat hiçbir gerçekliği olmayan ve tamamen sizin ideolojik görüşünüze dayanan bu yazınızın hiçbir geçerliliği yoktur. zaten milletin büyük çoğunluğu da sizin gibi düşünmüyor.

starke
25-04-2007, 02:56

ben bir memur emeklisiyim , son derece güç şartlarda yaşıyorum , bir elim yağda-balda da değil .. hayatımda hiç kimseye yalakalık yapmadım ve ak partiyi destekliyorum.

sizin gibi beğenmediğim bir partiyi destekleyenlere de bu derece çirkin yakıştırmalarda da bulunmam. çünkü hangi partiden - inançtan olursa olsun bütün türk milletini ( siz de dahil ) kardeşim olarak görürüm.

umarım yukarıda yazdığınız yazıyı düzeltirsiniz. çünkü hiç yakışık almıyor ..

yturan
25-04-2007, 03:27
Abdullah GÜL'ÜN Cumhurbaşkanlığına son derece olumlu bakıyorum. Necdet Sezer Hukukcu Cumhurbaşkanıydı! hangi hukuka uydu. Cumhur-un kaçını temsil etti?

rose
25-04-2007, 03:31
sn starke yukarda yazdıklarımı sade bendüşünmüyorum türkiyenin %80 inin düşüncesi böyle ...bazı azınlık kesimin akp hayranı oluşundan akp ye oy vermek suretiyle bu iktidarın başa geldiği açık....avrupa ve amerikada akp hükümetini iktidar olmasını şeriatçı ve laiklik karşıtıtı olduğu için benimsemedi yadırgadı hatta şok bile oldu ama ne çare başageldi çekelim bari bu sıkıntıyı dediler ve halende yadırgıyorlar...aynı türk halkının yadırgadığı gibi....bu hükümetin şeriatçı ve tarikatların kuklası olduğunu sırf ben demiyorum arkadaş çevrem iş arkadaşlarım patronum yolda işe gidip gelirken kulak misafiri olduğum halkta benim yukarda yazdığım şeyleri söylüyor hatta daha fazlasını ateş püskürürcesine söylüyor...ne şeriatçı politikasını gördün diyorsun daha ne olsun cami önlerinde toplanan tarikat yanlıları atatürke ve laikliğe küfür ediyor tayyip asker ve polisin elini kolunu bir emirle bağlıyor ordaki şeriatçılar atatürkün sülalesine ve laikliğe küfredip bu düzeni yıkıp şeriatı getireceğiz kahrolsun atatürk türlkiyesi kahrolsun laik sistem diyorlar polis ve asker tayyipten gelen emir doğrultusunda atatürke ve laikliğe edilen küfür ve laneti seyrediyor ve bu o....çocuğu şeriatçılar yakalanmadığı gibi olayda örtbas ediliyor....başka bir şeriatçı saldırıda laik sistemin temeli ve koruyucusu anayasa mahkemesine düzenleniyor bu olayda örtbas ediliyor...danıştaş ve sayıştaya yetkili kişilerin yerleştirilmesine akp engel oluyor kendi istedikleri şeriatçı tarikatçı kişiler yerleştiriliyor...bütün bu izlenen politika şeriatçılığı tarikatçılığı ülke yönetiminin her kademesine yerleştirerek etkinleştirme politikası değilde nedir pekii sorarım sana...yarın bu şeriatçı zihniyet tamamen ülke yönetimine hakim olduğunda seninde alışkın olduğun pekçok şeye yasa konduğunda ve sen bu şeriatçı yasalarla sıkıştığında bu laiklik günlerini özlemeyecekmisin ah nerde o eski laik türk devleti demiyecekmisin tabiki ben dahil türkiyenin tamamı bunu diyecek ama iş işten geçmiş olacek ülke batmış o...çocuğu şeyhlerin ve tarikatları yönetimine geçmiş olacal ozaman ....uyanalım arkadaşlar....slmlar...

ODAK
25-04-2007, 06:33
olumsuz bakıyor , 1995 deki konuşmaları ve çizgisinin değişmediğine inanıyorum..

sinem
25-04-2007, 07:07
tabiki olumlu ok

veshan
25-04-2007, 07:17
ferq etmez,yeterki,Turkiyede edalet ve qanun hokm sursun...azer...

davutkorucu
25-04-2007, 07:21
olumlu bakıyorum

Türkiye için en hayırlı aday bence

eşinin kapalı olması ise beni ilgilendirmez

özelektronik
25-04-2007, 07:55
Öncelikle vatana ve millete hayırlı olsun demekten başlarsak daha iyi olur.her makam ve kurum bulundukları ülkeyi ve o ülkede yaşayan insanların fikirlerini göstermesi gerektigine inanıyoruz.bakın nediyor türk halkına ve fikirlerine saygısı olmayan bir köşe yazarı

Bu uyku hali...

Bu zavallılık...

Bu zekásızlık artık yeter.

kimden bahsediyor kim adına konuşuyor belli degil türk halkına hakaret yetkisini kendisine kiminde verdigi belli degil.
tekrar söylüyorum tüm vatana millete hayırlı ve ugurlu olsun.

conti
25-04-2007, 08:08
noter olarak

mustafam
25-04-2007, 08:20
bence de olumsuz ama şartlar bunu gerektiriyor demekki anayasayı bilmemesi sorunmu etrafında ve kabinesinde bilen vardır mutlak yanına onuda alacaktır ama bir tüek milliyetcisi olarak ben kabineden degilde dışardan anayasayı bilen biri olmasını tercih ederdim tayyip bey birazdaha oy kazana bilirdi ama şimdi çoookkk oyy kaybedecek haa yine meclise girer ama tek degil
üç parti olarak belkide dört parti şu anda son kartlar açılıyor

emrb_77
25-04-2007, 08:43
olumsuz bakıyorum çünkü laik türk cumhuriyetinde türbanlı bir eşle nasıl cumhurbaşkanı olunabiliyor???

eturk1
25-04-2007, 08:51
hayırlısı olsun hepside bu vatanın evladı Abdullah gül kendini geliştirmiş kültürlü bir insan hukukçu olacak diye bir şart olamaz çünki geçmişteki cumhurbaşkanlarının pek çoğu askeri kökenli veya siyasetçi, en azından anayasa kitapçıgını başbakana fırlatarak ülkeyi ekonomik krize sürüklemeyecek bir kişilik olsun yeter aslında o makama yakışacak tek bir kişi vardı oda rahmetli başbakanımız Bülent Ecevitti Allah Rahmet eylesin

anthony99
25-04-2007, 08:53
hayırlısı olsun.

inat
25-04-2007, 08:57
eşi Türkiye'yi mahkemeye veren bir kişiden Cumhurbaşkanı
oluyor ve olumlu diyoruz...

Bknz.Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi...

Sonsuzluk
25-04-2007, 08:58
Hukukcu mu???

Bu iş siyaset işi kardeşim sen ne hukukundan bahsediyorsun...

Ama şuda var Abdullah Gül'ün sen siyasi ve sosyal geçmişi hakkında hiç bir bilgin yok galiba...

ADI : ADDULLAL ( ALLAH'IN (c.c) KULU)

SOYADI: GÜL ( PEYGAMBERMİZİN (s.a.v) GÜLÜ

NE DİYELİM İSMİNE LAYIK, ve HAYIRLI OLUR İNŞALLAH....

:present: :present: :present:

ruzgarm
25-04-2007, 09:01
Bence Sonuçta Akp hükümetinden mutlaka biri olacaktı ben AKP hükümettinden içlerinde en anlamlısı A.Gül ama ben hepsine karşıyım Cumhurbaşkanını oy çokluğu değil Halk,Millet seçmesi gerekir. Artık Paslaşmalar çoğalır bakalım ne yasalar çıkacak başımıza Allah sonumuzu Hayır Eyleye

®adakoglu
25-04-2007, 09:02
Türkiye için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

maho02
25-04-2007, 09:07
katılıyorum sezer dinsiziden kurtulduğumuz için çok mutluyum

telat
25-04-2007, 09:08
bence çok olumlu ve yerinde bir karar oldu. tüm halkımıza hayırlı olsun.güzel türkiyemizin dahada büyümesine katkısı olacağına inanıyorum. güzel günler bizleri bekliyor inşallah.

metin537
25-04-2007, 09:16
O makama kim gelirse gelsin ülkemizin çıkarları doğrultusunda hareket etmek zorundadır. Hukukçu olması şart değil. Danışmanlar ordusu ne güne duruyor? Sezer hukukçuydu ama ekonomi bilmediğinden krizlerden krizlere yuvarlandık durduk. Gül bence iyi bir seçimdir.

Mehmet Kaynaklı
25-04-2007, 09:22
bencede olumlu türk milletinin örf ve adetlerine uyan bi isimdir hayırlı olur inşaallah

jarwik
25-04-2007, 09:25
kesinlikle hayır cühela sürüsünün fikirlerini görüyoruz burada başka bişey demiyorum .. kafanızda bişey oturtmadıysanız inşallahla.. manşallahla, hayırlı olsunla bile fikir beyan eden var suscaksın kardeşim bişi konuşamıyorsan ...türkçülükle . dincilikle ilgili kalıpları alıp taşımıycaksın ortaya.. o kadar herkesin aklı eriyor.. cahil fikirlerini empoze etmeye kalkmıycaksın. senin fikirlerin bin yıl öncede vardı vardığımız nokta bu .. farkılı olacak hukuk bilecek..ekonomi bilecek denildigi zaman .. o biliyorduda noldu .. e ozaman hiç bilmeyeni seçelim gibi mantık yürütenleride kınıyorum.. saygılar

ercanakman
25-04-2007, 09:40

Bu ülkeye yakışan bir cumhurbaşkanımız vardı üstelik Atatürk'ten sonra en çok sevilen bir başkan ama arkadaş ne yazmış dini bütün istemiş o zaman lütfen iran'a git güzel kardeşim hee pardon iran dedimde orasıda olmaz geçen hafta bir iş sebebi ile iranda idim tahranda inanın bana bir tane kara çarşaflı bayana rastlamadım 5 gün kaldım ve bayanlarının olsun erkeklerinin olsun modernliklerine o baskı rejiminde hayran oldum o yüzden bir daha iran'ı türkiye ile karşılaştırmamaya karar verdim ama maalesef bizim örümcek kafalılar hala tutturmuşlar bir dindar başkan diye...Beyler bu ülkede bir kurum var dikkatinizi çekerim ve artık üst taraf değil alt taraf rahatsız 60 ları hatırlayanlar veya okuyanlar bilir dalga alttan daha sert vurur anlayan anlar inşallah...

hunturks
25-04-2007, 09:40

evet osmanlı dinle yonetti ve halka işkence edrek 600 yıl geçirdi öylemi?????bir kere sizin niyetiniz bozuk.laiklik kisvesi altından yapmadıgınız kalmıyor.sizin asıl derdiniz sokakta okulda kapalı türbanlı kızlar gezecegine mine etkli yarı çıplak hatta çıplak kızlar gezsinki azgınlıgınızı giderebilin.develet dini bütün olursa halkta dini bütün olur ozamanda ayarladıgınız kızlar namusdur dindir diye sizinle yatmazlar ve bu sizi korkudan öldürüyor degilmi????

Yorgunmucit
25-04-2007, 09:43
Görünüşüyle zihniyeti farklı

KAON-TR™
25-04-2007, 09:46
Bir kesim bazılarına dinsiz diyor değer taraf şeriatcı diyor.:smiles22: Ya Allah aşkına bu insanlar meclise zembillemi indi?Madem biz seçtik neden dert yanıyoruz?

Kimse kusura bakmasın ama çok az insan mesaj yazarken tarafsız olmuş hala particiliğin etkisinde yazılıyor.:(Biz hala bu kafayla gidersek askere zor alırız teskere:(

Devlet gibi devletmi istiyoruz ilk önce kendi kafalarımızı değiştirmemiz lazımki bu mecliside değiştirebilelim.Sağcı,solcu,laik,şeriatcı benim için hiç fark etmez yeterki yüce Türk Milletini layık olduğu yere çıkartsınlar.Gerisi boş herkes kendi inancını içindeki gibi yaşar...Kimseye zorla ne başını açtırabilirler nede kapatabilirler...

TOPRAK67
25-04-2007, 09:56
olumlu bu görevi layıkıyla yerine getireceğini düşünüyorum inançlı olması da iyidir abes olan %18 le %100 ün temsilcisiymişler gibi konuşanlardır kendilerinin de ne olduğunu biliyoruz

oscarrr_18
25-04-2007, 09:59
başka çaresi yok bu işin. tüm devlet artık tekel oldu. düşünsenize artık veto filan olmaz.

ülkemizin islam ülkesi olması zorunamı gidiyor chp gibi

ercanakman
25-04-2007, 10:00
evet osmanlı dinle yonetti ve halka işkence edrek 600 yıl geçirdi öylemi?????bir kere sizin niyetiniz bozuk.laiklik kisvesi altından yapmadıgınız kalmıyor.sizin asıl derdiniz sokakta okulda kapalı türbanlı kızlar gezecegine mine etkli yarı çıplak hatta çıplak kızlar gezsinki azgınlıgınızı giderebilin.develet dini bütün olursa halkta dini bütün olur ozamanda ayarladıgınız kızlar namusdur dindir diye sizinle yatmazlar ve bu sizi korkudan öldürüyor degilmi????

neden mini etekli kızlara bu kadar takmış durumdasın kardeşim yoksa içinde bağzı yenemediğin dürtülermi var.
Kimse bu ülkede osmanlının 550 yılını sorgulamıyor ve yargılamıyor sadece son yılları yargılanıyor ve sorgulanıyor şahsi korkular içinde milletini devletini satan kişileri uçkur sevdasına vatanını satan şerefsizleri sorguluyor.
Kimse bana milliyetçilikten bahsetmesin hele sen hiç bahsetme sözde değil özde milliyetçi ol kardeşim özdeeeeee...

ileyn
25-04-2007, 10:00
Bende olumsuz bakanlardanım...ama Türkiye Cumhuriyeti Ulusu ,bu makamın takipçisi olacaktır

asa3
25-04-2007, 10:04
Bu ülkeye yakışan bir cumhurbaşkanımız vardı üstelik Atatürk'ten sonra en çok sevilen bir başkan ama arkadaş ne yazmış dini bütün istemiş o zaman lütfen iran'a git güzel kardeşim hee pardon iran dedimde orasıda olmaz geçen hafta bir iş sebebi ile iranda idim tahranda inanın bana bir tane kara çarşaflı bayana rastlamadım 5 gün kaldım ve bayanlarının olsun erkeklerinin olsun modernliklerine o baskı rejiminde hayran oldum o yüzden bir daha iran'ı türkiye ile karşılaştırmamaya karar verdim ama maalesef bizim örümcek kafalılar hala tutturmuşlar bir dindar başkan diye...Beyler bu ülkede bir kurum var dikkatinizi çekerim ve artık üst taraf değil alt taraf rahatsız 60 ları hatırlayanlar veya okuyanlar bilir dalga alttan daha sert vurur anlayan anlar inşallah...
Arkadaş herhalde sen durmadan aynaya bakıyorsun ve hep kendini görüyorsun köhnemiş düşüncelerinle birlikte:nono: ne demekmiş örümcek kafalılar cumhurbaşkanlığı makamı kimsenin malı değil türk halkının malıdır ve oraya kim gelirse gelsin oraya gelene saygı duymak zorundasınız kendi düşüncenden olursa iyi olmazsa kötü öyle yağma yok bu parlementoyu bu halk seçti parlementoda cumhurbaşkannı seçecek ve herkez buna razı olacak inançlı olunca kötü olmayınca iyi kişilerin inancı hiç kimseyi ilgilendirmez eşinin kapalı olmasıda kimseyi ilgilendirmez o kendi tercihidir.başı açık ve mini etekli biri olsada kimseyi ilgilendirmez helehele farklı düşüncede olanları hiç ilgilendirmez:nono:

KAON-TR™
25-04-2007, 10:09
Arkadaş herhalde sen durmadan aynaya bakıyorsun ve hep kendini görüyorsun köhnemiş düşüncelerinle birlikte:nono: ne demekmiş örümcek kafalılar cumhurbaşkanlığı makamı kimsenin malı değil türk halkının malıdır ve oraya kim gelirse gelsin oraya gelene saygı duymak zorundasınız kendi düşüncenden olursa iyi olmazsa kötü öyle yağma yok bu parlementoyu bu halk seçti parlementoda cumhurbaşkannı seçecek ve herkez buna razı olacak inançlı olunca kötü olmayınca iyi kişilerin inancı hiç kimseyi ilgilendirmez eşinin kapalı olmasıda kimseyi ilgilendirmez o kendi tercihidir.başı açık ve mini etekli biri olsada kimseyi ilgilendirmez helehele farklı düşüncede olanları hiç ilgilendirmez:nono:

Altını çizdiğim kelimelerinize aynen katılıyorum:45:

ertex74
25-04-2007, 10:14
arkadaşlar biribirimize karşı hoş görülü olalım her şeyden önce kardeşiz yok bir birimizden farkımız üstünlügümüz anket ve tartışma seviyeli olarak devam etsin kimse üzücü durumlara maruz kalmasın..

saygılar.

hunturks
25-04-2007, 10:26
neden mini etekli kızlara bu kadar takmış durumdasın kardeşim yoksa içinde bağzı yenemediğin dürtülermi var.
Kimse bu ülkede osmanlının 550 yılını sorgulamıyor ve yargılamıyor sadece son yılları yargılanıyor ve sorgulanıyor şahsi korkular içinde milletini devletini satan kişileri uçkur sevdasına vatanını satan şerefsizleri sorguluyor.
Kimse bana milliyetçilikten bahsetmesin hele sen hiç bahsetme sözde değil özde milliyetçi ol kardeşim özdeeeeee...

onun bunun lafını alıp durmadan aynı şeyleri soyleyen geri kafalı insanlarsınız.ataturkun soyledigi bu lafı öyle bir çarpıttınız ki goren herkes ataürkü sizin yüzünüzden din düşmanı sandı.bu ülkeyi yeni düşünce ve sözlerle ileri götürün.bakın cumhuriyetin 90.yılına dogru yaklaşıyoruz ve hala sizin gibiler 10.yıl marşında takılıp kalmış.bir gösrteiye çıkıyorsunuz turkiye laiktir laik kalacak ve 10.yıl marşını söyleyip geziniyorsunuz.asıl gerici zihniyet bunlardır.muhalefet edecekseniz bile neye ve nasıl muhalefet edeceginizi bilin...

Mehmet Kaynaklı
25-04-2007, 10:31
kesinlikle hayır cühela sürüsünün fikirlerini görüyoruz burada başka bişey demiyorum .. kafanızda bişey oturtmadıysanız inşallahla.. manşallahla, hayırlı olsunla bile fikir beyan eden var suscaksın kardeşim bişi konuşamıyorsan ...türkçülükle . dincilikle ilgili kalıpları alıp taşımıycaksın ortaya.. o kadar herkesin aklı eriyor.. cahil fikirlerini empoze etmeye kalkmıycaksın. senin fikirlerin bin yıl öncede vardı vardığımız nokta bu .. farkılı olacak hukuk bilecek..ekonomi bilecek denildigi zaman .. o biliyorduda noldu .. e ozaman hiç bilmeyeni seçelim gibi mantık yürütenleride kınıyorum.. saygılar
türkiye müslüman bir ,ülkedir tabiki işini allahla ve maşallahla vede hayırlısıyla yapacaktır

ercanakman
25-04-2007, 10:32

Bak benim güzel kardeşim türkiye cumhuriyeti ordusuna tam 25 yıl hizmet ettim ve bu hizmetimin 15 yılı doğuda geçti sakın bana hür irade den bahsetme 2002 yılı şeçimlerinde güney doğuda görevli idim ve bir çeyrek altına şahsiyetini kişiliğini satan nice şerefsiz gördüm sakın bana bu ülkenin hür iradesi deyip geçme anladınmı ben aynaya her baktığımda şerefli türk ordusunun üstün hizmet ve ŞEREF madalyalı bir şahsını görürüm ve bu gün kendimi sorgulamaya alıyorum mecbur olmadığım halde neden ve niçin 15 yılımı bu ülke hudutlarında terör denen bela ile uğraşarak harcadığımı düşünüyorum senin gibi şahıslar rahat uyusun insan gibi yaşasın diyemi nice şehitler verdim yazıklar olsun size ve sizin gibi düşünenlere burdan klavyeden icraatlar yapmak kolay ama unutma eğer o klavyeden icraat yapıyorsan onda verilmiş 30000 şehidin emeği var (kellenin değil )ŞEHİDİN..sen gene cevap vermeye devam et güzel kardeşim yaz yazabildiğin kadar....

Mehmet Kaynaklı
25-04-2007, 10:44
Bak benim güzel kardeşim türkiye cumhuriyeti ordusuna tam 25 yıl hizmet ettim ve bu hizmetimin 15 yılı doğuda geçti sakın bana hür irade den bahsetme 2002 yılı şeçimlerinde güney doğuda görevli idim ve bir çeyrek altına şahsiyetini kişiliğini satan nice şerefsiz gördüm sakın bana bu ülkenin hür iradesi deyip geçme anladınmı ben aynaya her baktığımda şerefli türk ordusunun üstün hizmet ve ŞEREF madalyalı bir şahsını görürüm ve bu gün kendimi sorgulamaya alıyorum mecbur olmadığım halde neden ve niçin 15 yılımı bu ülke hudutlarında terör denen bela ile uğraşarak harcadığımı düşünüyorum senin gibi şahıslar rahat uyusun insan gibi yaşasın diyemi nice şehitler verdim yazıklar olsun size ve sizin gibi düşünenlere burdan klavyeden icraatlar yapmak kolay ama unutma eğer o klavyeden icraat yapıyorsan onda verilmiş 30000 şehidin emeği var (kellenin değil )ŞEHİDİN..sen gene cevap vermeye devam et güzel kardeşim yaz yazabildiğin kadar....

malesef konuşmayı örenememişsin

perfect8
25-04-2007, 10:46
Slm. Arkadaşlar Cumhurbaşkanını elbette meclis seçmeli yasalar bunu böyle söylüyor ama eğer meclis içerisinde o makama uygun bir kişi yok ise siyasi partiler anlaşarak meclis dışından da seçilebilir.meclisin kararına saygılı olmak gerekir .demokrasinin bir tahammüller rejimi olduğunu unutmayalım.ben kendi düşüncemi söyleyeyim başörtüsü bahane edilerek bu ülkede özellikle büyükşehirlerde cami önlerinde cuma çıkışlarında eylemler yapılıyordu.bunlar neden acaba birden kesildi?merak ediyorum...sn. Necmettin Erbakan beyefendinin başbakan olduğu dönemde sn.Abdullah Gül ün libya ziyaretini hatırlayalım arkadaşlar bedevi çadırında o sahneyi lütfen atalarımıza karşı söylenen sözleri ve hakaretleri bir hatırlayalım ve unutmayalım dişişleri bakanımız sn Abdullah Gül idi. tepkisiz kaldı. bizi temsil edemedi.ve maalesef devlet adamı olamadığını gösterdi... gelelim diğer konuya yani kadınlarımızın üzerinden namusları üzerinden politika yapanlara ... arkadaşlar ,HER KADIN NAMUSUNU KENDİ İÇİN TAŞIR. Onun için kimsenin dinimizce örtünmenin farz olduğu ama türbanın farz olmadığı siyasallaştırılmadığı bir TÜRKİYE istiyorum.
sn Abdullah Gül beyefendinin değerli eşinin de türbanın bahane edilerek AİHM ye avrupa insan hakları mahkemesine başvurarak TÜRKİYE CUMHURİYETİ ni ve anayasalarını yok kabul ederek şikayet etmesinide esefle karşılıyorum.ve bu gibi nedenlerle cumhurbaşkanı olmasına bende karşıyım bir vatandaş olarak... devleti oluşturan yasama yürütme ve yargının çok iyi bilinmesi gerekir.ve bu yargıya güvenmeyen bir kişinin devletin başında en üst kademesinde olmasınada gönlüm asla razı değil... bence meclise ve kabineye baktığımda en iyi adaylardan birinin sağlıkta ve sosyal güvenlikte reformlar yapan çağ atlatan biri olan sn. Murat Başeskioğlu olmasını isterdim... ama yine diyorumki ülkemiz için hayırlısı ne ise olsun ... saygılarımla....

baygin
25-04-2007, 10:54
culk diye oturdu erdoğanın alnından öperim her babayiğidin harcı değil sırasını vermek. heleki böyle bir mevki için ellerim patlarcasına alkışlıyorum........................

ercan5858
25-04-2007, 10:56
Bunlar bu ükeyi kendi cikarlari ugruna peskes cekmis bir yaratiklardir ben onlari herhangibi bir hayvana benzetmet istemiyorum bu dünyada yasayan bütün düsünen konusan ven konusmayan tüm canli varliklarin hepsinin kendilerine göre bir serefi ve namusu var ama bunlar ney olduklarini ben bir türlü bulamadim arastirdim ve halada arastiriyorum ama bulacagim sanmiyorum.

cihaner
25-04-2007, 10:56
Bu Ülkenin örümcek kafalı, çağdışı insanlardan kurtulması lazım.

ercan5858
25-04-2007, 10:57

KAON-TR™
25-04-2007, 10:58
Bu tartışma bitmezzzzz:) unutulmasın ki bu ülkede din üzerinden siyaset yapanlarda Atatürk üzerinden siyaset yapanlarda hep kaybetmişlerdir ve kaybetmeyede devam edeceklerdir ara sırada olsa millet uyanıyor ve gereken cezayı veriyor:)

Siyaset Türkiye'nin çıkarları uğruna yapılmalıdır.İktidar ak derse muhalefet kara der,iktidar kara derse bu sefer muhalefet ak der.EYYYY sayın milletin vekilleri hiçmi bu ülke için ortak bir noktanız yok:devilprv:

omni
25-04-2007, 11:00
akp nin çankaya da bir noteri var artık,hayırlı(!) olsun...

ertex74
25-04-2007, 11:09

malesef sizin gibiler ve lafını bilmeyen ler nedeni ile bu ankent ve yorumlara
yazık oluyor

antigs28
25-04-2007, 11:11
Bence sonunda çankaya ya bağımlı cumhurbaşkanlığı dönemi kapanmıştır.Hayırlı uğurlu olsun....

Mehmet Kaynaklı
25-04-2007, 11:12
malesef sizin gibiler ve lafını bilmeyen ler nedeni ile bu ankent ve yorumlara
yazık oluyor
evet üstad haklısınız konu ta çeyrek altına kadar uzadı çok ayıp çok üzüldüm

cankaraman
Bu sekilde bir yere varilamaz, oncelikle bu vatan bizim beraber yasiyorsak birbirimize saygili olmaliyiz. Vekilleri biz sectigimize gore cogunlukta Abdullah Gulu onermisse bu da bizim istegimizi yansitmis oluyor. Anlamadigim bir sey var inancli olmanin ne zarari varki hemen bu dillere tesbih ediliyor. Bence Adullah Gul en iyi secim adamin gecmisi belli yaptiklari ortada bunlari gormemek icin art niyetli olmak lazim

KAON-TR™
akp nin çankaya da bir noteri var artık,hayırlı(!) olsun...
şimdi bazılarının zamanında DYP'nin,DSP'nin veya CHP'ninde vardı demesimi gerekiyor.:warn:

KAON-TR™
25-04-2007, 11:14
Siz çok şerefliyseniz buyrun Türkiye'ye gelinde vatan için birşeyler yapın:devilprv: davulun sesi uzaktan hoş geliyor galiba:nono:

meterahmet
25-04-2007, 11:21
Çok yanlış düşünüyorsunuz bu ülke dinle yönetilmez yasalarla yönetilir. Hukuk bilmeyen birisi 70 milyon türk milletinin akibetini ilgilendiren bir yasa hakkında nasıl karar verebilir? Ayrıca Türkiye'de yaşadığınızı unutuyorsunuz herhalde, Türk milleti Cumhuriyetle yönetilen bir ülkede yaşıyor, inançlarında tamamen özgürdür.[/B]

evet arkadaşım düşüncelerine tamamı'ile katılıyorum.

deniz17
25-04-2007, 11:37
Olumlu Olumlu

deniz17
25-04-2007, 11:39
Olumlu

pencere77
25-04-2007, 11:39
olumlu bakıyorum

mavi bereli
25-04-2007, 11:45
Sayın bakanın cumhurun başına geçmesini hiç de olumlu bulmuyorum.teşekkürler

tarık_kara
25-04-2007, 12:02
Ya göz göre göre kukla devlet oluyoruz arkadaşlar milli hassasiyetleri düşünen yok herkes cebini düşünüyor

A. GÜL seçilirse AB ve ABD nin istediklerinin hepsi harfiyen yerine getirilecektir

Ben olumsuz bakıyorum

sedatseki
25-04-2007, 12:10
Turkıye'yı yaralı yatagından kaldırıp yurutmeye baslayan ınsanlardan bırı olan sayın Abdullah GÜLün cumhurbaskanı olması turkıye ıcın ve tabıkı turk ınsanı ıcın buyuk bır sanştır.
Siyaseti ve ülkeler arası diyaloğu bılen ve bıldıklerı bununla sınırlı kalmayan,bılgı bırıkımıyle Turkıye'ye bır cok sey katabılecek olan sayın Gül,ılımlı tavrı ve anlasmalı kısılıgıyle butun ınsanların hak ve özgurlukler ıcın de yasmasını saglayacaktır.
Anadoluyu ve turk ınsanının ne ıstedıgını bılen ve bu ıstekler dogrultusunda sona ulasmak ıcın sımdıye kadar durmadan calısan sayın Gül bundan sonrada aynı amac ıcın kendısını sevmeyenler ıcınde çalısmaya devam edecektır,
bu onu dıger ınsanlardan ayıran ozellıklerden bır tanesıdır.
Fikir kısırlıgından dolayı,Sayın Gül'ü ve onun yol arkadaşlarını eleştiren insanlar yapılanlara baksınlar ve sadece başlarını önune eğsinler.

SEYFİ
25-04-2007, 12:12
Aslında ben Deniz baykal'ın aday olarak açıklanmasını bekliyordum!:)
Süpriz oldu:)

vendeta
25-04-2007, 12:16
olumlu bakıyorum

selo0937
25-04-2007, 12:34
tarihin gördüğü en ayrımcı,halkına tepeden bakan,yanaşmayan sezer den 1000 kat iyi olur

CABBARİ
25-04-2007, 12:35
gördüğüm kadarıyla olabileceginin en iyisi abdullah güldü onu seçtiler hayırlı olsun bence mantıklı bir seçim
selametle

asa3
25-04-2007, 12:38
Bunlar bu ükeyi kendi cikarlari ugruna peskes cekmis bir yaratiklardir ben onlari herhangibi bir hayvana benzetmet istemiyorum bu dünyada yasayan bütün düsünen konusan ven konusmayan tüm canli varliklarin hepsinin kendilerine göre bir serefi ve namusu var ama bunlar ney olduklarini ben bir türlü bulamadim arastirdim ve halada arastiriyorum ama bulacagim sanmiyorum.

araştırmana gerek yok aynaya bakman yeterli

serefguler
25-04-2007, 12:38

arkadasim boyle nasil konusursun hem milliyetci oldugunu soyluyorsun hem de ahmet necdet sezer gibi bir adama inancsiz oldugunu soyluyorsun unutma onu oraya oturtanlarin basinda devlet bahceli geliyor ben afyonluyum ve hem ahmet necdet sezer hemde tum ailesi dini butun insanlar namaz kilmadigini nerden biliyorsun bazilari gibi cami cami dolasip shov mu yapmasi lazim bu soylediklerini esefle kiniyorum

endal
25-04-2007, 12:45
abdullah gül ideal bir cumhurbaşkanı olacak ve bazılarının saplantılarını haksız
çıkaracaktır.

muraat
25-04-2007, 12:59
bence harika olur abdullah gül her kesime hitap edecek kişiliğe sahip ve devlatın başında musluman oğlu musluman olması gayet güzel bu toprakların her karışında turk kanı var ve oynanan oyunları az cok herkes görüyor ve anlıyor kimse saf değil 3-5 capulcu her gün meydanlara inip yalandan ihtilal kokan hareketler yapmasın her gün 100 lerce müslüman katlediliyor kimsenin sesi cıkmıyo saygılar....

kanaryam1950
25-04-2007, 13:01
benim için farketmez

zorlu1364
25-04-2007, 13:09
Cumhurbaşkanlığını hakeden ve olası gereken bir sieyasetçi, hayırlı uğurlu olsun.

erkan48
25-04-2007, 13:14
çok dogru ve yerinde bir karar.

suha29
25-04-2007, 13:35
bence yerinde bir karar hayırlı olsun TÜRKİYE için

sampiyon
25-04-2007, 13:38
ikisinden biri olacaksa oyum sayın abdullah güle veriyorum

ertex74
25-04-2007, 13:44
arkadasim boyle nasil konusursun hem milliyetci oldugunu soyluyorsun hem de ahmet necdet sezer gibi bir adama inancsiz oldugunu soyluyorsun unutma onu oraya oturtanlarin basinda devlet bahceli geliyor ben afyonluyum ve hem ahmet necdet sezer hemde tum ailesi dini butun insanlar namaz kilmadigini nerden biliyorsun bazilari gibi cami cami dolasip shov mu yapmasi lazim bu soylediklerini esefle kiniyorum

beyler inançları karıştırmayın kimin ne inancı oldugunun en iyisini yaradan bilir bu tür söylemlerden kaçının

ademh
25-04-2007, 13:48
olumlu bakıyorum vatanımız milletimiz için hayırlı uğurlu olsun..

nebioz
25-04-2007, 13:54
Benim Düşüncem Tayyip ERDOĞAN'ın başbakan olarak kalması yönünde idi.
Dolayısıyla Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL içlerinde en iyisi bence. (Demokratik kurallar çerçevesinde bu Cumhurbaşkanını bu Meclis seçeceği için AKPARTİ' den olacağı kesin o yüzden en iyisi dedim.)

satali
25-04-2007, 14:04
Olumlu bakıyorum ama Bülent ARINÇ'ı tercih ederdim. Hayırlı olur inşaallah.

gürün
25-04-2007, 14:36
değişen neki al birini vur ötekine.kimse üstüne alınması ama şöyle bir deyim vardır:'''ha hasan , ha kel hasan''' birde önce seçilmesi gerekir dimi.

wetin
25-04-2007, 15:21
yerinde bir karar hayırlı olsun

caner1960
25-04-2007, 15:27
Artık kanun çıkartmak yerine fetva vermeye başlarlar

muzo
25-04-2007, 15:32
olumlu bakıyorum çünkü o milletvekillerini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seçti ve yolladılar.Herkez bir partiye oy verdi ve 550 millet vekilini meclise yolladık cumhurbaşkanı'nı da meclis sececeğine göre bize hayırlı olması demek ten başka bir şey düşmüyor diye düşünüyorum. Hatırlayın daha önceki dönemlerdeki partilerin ne vaatlerle oy istediklerini ve iktidara geldiklerin de hiç bir şey yapmadan beş yılı doldurdular. Hatta onların kavgaları yüzünden bazı kişiler zengin oldu bazı kişiler'de iflas ettiler.Onun için şu anda görevde olan vekillere güvenmekten başka şansımız yok. Hayırlısı ne ise o olsun

okan0
25-04-2007, 15:41
Arkadaşlar biraz daha sağ duyulu davranın lütfen o koltuk bizim vatanımızı milletimizi kutarmış olan yiğit mustafa kemal ATATÜRK' ün koltuğudur buna nasıl vudumduymazlık yaparsınız hepinizin vatanında serbestçe dolaşması özgürlükler v.s gibi olayları bu büyük insana borçlu olduğunuzu unutmayın şimdi gül iyi veya kötü diyorsunuz aslında bilmiyormusunuz abdullah gülün recep tayyip erdoğanın ruh ikizi olduğunu adamalar güzel türkiyemizi yabancılara peşgeş çekiyorlar lütfen dikkat edin bu çok acil bi durum siz gençler muhtaç olduğunuz kan sizin asil vücüdunuzda saklı ve artık beklemek yok sabretmek yok lütfen herkez bayrağını cama yada balkona assın sesinimizi hep beraber yükseltelim ben izmirde oturuyorum koyu karşıyakalıyım ve cumhuriyet genciyim istanbul çağlayandaki cumhuriyet yürüşünü takip edin ve gidebilme gücü olan herkes orda türkiye cumhuriyetine sahip çıksın

taço
25-04-2007, 15:49
hayırlısı diyelim.olumlu karşıladım.

ertex74
25-04-2007, 15:55
sn üyelerimiz tartışırken seviyeli olmanızı istemiştik buna dikkat etmezseniz kapatırım bu anketi vay memleket satılmış vay bunun uşagı vay dinsizler
gibi sözlerinize dikkat edin sizler farklı ülkeninmi insanlarınız bir birinize burda kin kusuyorsunuz yazıktır ve cahilce buluyorum sözlerinize dikkat edin
ayıptır yaw kocaman insanlarsınız

Mehmet Kaynaklı
25-04-2007, 16:04
sn üyelerimiz tartışırken seviyeli olmanızı istemiştik buna dikkat etmezseniz kapatırım bu anketi vay memleket satılmış vay bunun uşagı vay dinsizler
gibi sözlerinize dikkat edin sizler farklı ülkeninmi insanlarınız bir birinize burda kin kusuyorsunuz yazıktır ve cahilce buluyorum sözlerinize dikkat edin
ayıptır yaw kocaman insanlarsınız

malesef haklısınız abiOnly the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

07SARAY
25-04-2007, 16:25
bencede olumlu.

kadir92
25-04-2007, 16:35
Abdullah Gülün cumhurbaşkanı olmasını hiç dogru bulmuyorum.çünkü ha tayip ha apdullah gül o emredeçek o yapacaktır.degişen hiç birşey yoktur.biz cumhuriyetle yönetilen ve atatürkün koymuş oldugu ilkelere sadık kalan ve uyan, birisinin cumhurbaşkanı olmasını istiyorduk.umarım abdullah gülde olursa atatürkün ilkelerine sadık kalır.ve bu kuralları degiştirmeye çalışmaz. Gün dogmadan neler dogar.

modern
25-04-2007, 16:45
Uygundur

alkara
25-04-2007, 16:48
tek kelimeyle mükemmel.:45: :present: :clap2::
Only the registered members can see the link

abdullah36
25-04-2007, 16:59
tek kelime ile mükemmel bir karar

ekrem
25-04-2007, 16:59
Olumsuz bakıyorum....................

furbur
25-04-2007, 17:08
Bencede gayet güzel olacaktır.
Niyetiniz hayır akıbetiniz hayır olsun.

hagiwatt
25-04-2007, 17:16
bence olmamalıydı
ben şahsen eski genel kurmay başkanı hilmi özkökü istiyorudum

ali gel
25-04-2007, 17:28
Çok yanlış düşünüyorsunuz bu ülke dinle yönetilmez yasalarla yönetilir. Hukuk bilmeyen birisi 70 milyon türk milletinin akibetini ilgilendiren bir yasa hakkında nasıl karar verebilir? Ayrıca Türkiye'de yaşadığınızı unutuyorsunuz herhalde, Türk milleti Cumhuriyetle yönetilen bir ülkede yaşıyor, inançlarında tamamen özgürdür.[/B]

evet arkadaşım düşüncelerine tamamı'ile katılıyorum.

bu güne kadar hangi cumhur başkanı hukukcuydu cumhur başkanı incelemez arkadaş onun hukuk ordusu vardır onlar inceler ona rapor halinde sunarlar artık içinize sindirin dikkat öcalan deyil bu gül ülkenin %99,9 müslüman müslüman mahellesinde salyongoz satmayın

Onur Özkan
25-04-2007, 18:55
bende hayırlı buluyorum akp de en dogru kararı verdi...!!!

Hayırlısı neyse o olsun...!!!

rodyarjan
25-04-2007, 19:34
arkadaşlar artık gözünüz aydın artık türkiyede taşalar yerine oturuyor.Bu sefer demokrasi adımlar atılmıştır artık askerlerin (TSK) değil de milletin sözü geçecek gibi.Hepimize hayırlı uğurlu olması dileğiyle.:):):):):):):):):):):):):):):)

Pasilobus
25-04-2007, 20:21
bencede olumlu
en azından siyasetin çinden gelmiş birisi

rose
25-04-2007, 20:33
sn sonsuzluk nekadar saçma bir benzetiş yapmışsın Abdullah diye allahı gül diye peygamberi kıyaslamışsın bu akp liler abdullah gül yada kim olursa olsun bu partiye ait olan hiçbirisinin Allah ve muhammedle hiçbir alakaları yok onların Allahı ve muhammedi onları kukla gibi yöneten şeyhleri ve bağlı oldukları maddiyatçı makam şan ve şöhret esiri olan tarikatlar ve irandaki mollalardır..
bakın irana kadınlar üzerindeki yasaları azbile bulmuşlar daha katı yasalar çıkaracaklar ...ne şerefsiz bir ******ki bu molla *****yaptığı halkın giyimine kuşamına a dan z ye herşeyine karışıyorlar özgürlük denen hiçbirşey kalmamış şah rıza pehleviden sonra humeyni şerefsizinden buyana ülke dahada berbat olmuş tüm hakimiyet halkın elinden alınmış molla denen götü boklu şerefsizlerin olmuş....işte akp yi fazilet partitlilere maddi destek veren onları yönetende tarikatlarıda yöneten kukla gibi kullananda iran devleti...bu gün bu akp bu irancı zihniyete sahip beyinleri yıkanmış kuklalardan başka birşey değil...ülkemizdeki tarikatlarda beyni yıkanmış gerici iranın görüşünü benimsiyor onlardan destek aldıkları için....bugün akp nin oluşturmak istediği devlet biçimi iran biçimidir...yani ellerinden gelse gizlice iranla anlaşıp ülkeyi irana teslim ederler birer mollada onlar olur başımıza molla kesilirler amaçlarıda bu zaten....Allaha çok şükürki askeriyemiz var sezerimiz varlaik ve %80 atatürkçü halkımız varda buna fırsat bulamıyorlar...ama sezerde gidiyor yerine abdullah gelirse cumhurbaşkanıda irancı başbakanda irancı şeriatçı olursa istedikleri yasaları sezer engeline takılmadan çıkartarak istedikleri gibi at oynatacaklar işte ozaman türkiyeyi kaybettik başımız sağolsun birbardak soğuk su içip hazmederiz herhalde...bunların olmaması için anavatan ve diğer partiler gülün c.başkanlığını onaylamamları lazım onaylarlarsa eğer onlardan derim ben...bence başbakanı nasıl halk seçiyorsa c.başkanınıda halk seçmeli....tüm dünyada c.başkanını halk seçiyor birtek bizde meclis seçiyor ..madem ab yi istiyor avrupaya ayak uyduruyorsak avrupa gibi c.başkanını halk seçsin..türkiyede ufak birşey olunca baskı yapan amerika avrupa nerde şimdi c.başkanını halk seçerse sizi avrupaya alırız diye baskı yapsalarya ....türkiyenin herşeyine karışıyorlar herdediklerini yaptırıyorlarda en gerekli anda neden sesleri çıkmıyor...bence halk sokaklara dökülüp ne akp yi ne a.gülü istiyoruz türkiye laiktir laik kalacak akp istifa gül çankayaya sakın yaklaşma gibi sloganlar atıp bunlara karşı olduklarını göstermeliler...recai kutan ve akp lilerden başka kim gelirse gelsin kabülümdür...slmlar...

rose
25-04-2007, 20:39
maho02 sezer dinsizde bunlar çokmu dinli sezer bunlardan daha müslüman bence...hiçolmasa insanların dini duygularını sömürerek iktidara gelmiş değil sezer...sen ve senin gibi düşünen azınlığın yüzünden bu dinle alakası olmayan din sömürücüleri yönetiyor şimdi bizi ...hiç başbakanlığada cumhurbaşkanlığınada yakışmıyor bu yedi denizin dışarı attıkları...inşallah tek duam bu şeçimde bunlar silinir ve birdaha ülkenin başına gelmek bunlara nasip olmaz...

bengü
25-04-2007, 20:43
:45: milletimize ve vatanımıza hayırlı olsun ben olumlu buluyorum

ertex74
25-04-2007, 20:44
sn sonsuzluk nekadar saçma bir benzetiş yapmışsın Abdullah diye allahı gül diye peygamberi kıyaslamışsın bu akp liler abdullah gül yada kim olursa olsun bu partiye ait olan hiçbirisinin Allah ve muhammedle hiçbir alakaları yok onların Allahı ve muhammedi onları kukla gibi yöneten şeyhleri ve bağlı oldukları maddiyatçı makam şan ve şöhret esiri olan tarikatlar ve irandaki mollalardır..
bakın irana kadınlar üzerindeki yasaları azbile bulmuşlar daha katı yasalar çıkaracaklar ...ne şerefsiz bir o...çocukluğudur ki bu molla peze....enlerin yaptığı halkın giyimine kuşamına a dan z ye herşeyine karışıyorlar özgürlük denen hiçbirşey kalmamış şah rıza pehleviden sonra humeyni şerefsizinden buyana ülke dahada berbat olmuş tüm hakimiyet halkın elinden alınmış molla denen götü boklu şerefsizlerin olmuş....işte akp yi fazilet partitlilere maddi destek veren onları yönetende tarikatlarıda yöneten kukla gibi kullananda iran devleti...bu gün bu akp bu irancı zihniyete sahip beyinleri yıkanmış kuklalardan başka birşey değil...ülkemizdeki tarikatlarda beyni yıkanmış gerici iranın görüşünü benimsiyor onlardan destek aldıkları için....bugün akp nin oluşturmak istediği devlet biçimi iran biçimidir...yani ellerinden gelse gizlice iranla anlaşıp ülkeyi irana teslim ederler birer mollada onlar olur başımıza molla kesilirler amaçlarıda bu zaten....Allaha çok şükürki askeriyemiz var sezerimiz varlaik ve %80 atatürkçü halkımız varda buna fırsat bulamıyorlar...ama sezerde gidiyor yerine abdullah gelirse cumhurbaşkanıda irancı başbakanda irancı şeriatçı olursa istedikleri yasaları sezer engeline takılmadan çıkartarak istedikleri gibi at oynatacaklar işte ozaman türkiyeyi kaybettik başımız sağolsun birbardak soğuk su içip hazmederiz herhalde...bunların olmaması için anavatan ve diğer partiler gülün c.başkanlığını onaylamamları lazım onaylarlarsa eğer onlardan derim ben...bence başbakanı nasıl halk seçiyorsa c.başkanınıda halk seçmeli....tüm dünyada c.başkanını halk seçiyor birtek bizde meclis seçiyor ..madem ab yi istiyor avrupaya ayak uyduruyorsak avrupa gibi c.başkanını halk seçsin..türkiyede ufak birşey olunca baskı yapan amerika avrupa nerde şimdi c.başkanını halk seçerse sizi avrupaya alırız diye baskı yapsalarya ....türkiyenin herşeyine karışıyorlar herdediklerini yaptırıyorlarda en gerekli anda neden sesleri çıkmıyor...bence halk sokaklara dökülüp ne akp yi ne a.gülü istiyoruz türkiye laiktir laik kalacak akp istifa gül çankayaya sakın yaklaşma gibi sloganlar atıp bunlara karşı olduklarını göstermeliler...recai kutan ve akp lilerden başka kim gelirse gelsin kabülümdür...slmlar...

kullandıgınız kelimelere dikkat ediniz bir daha uyarmam sizlere bu ankette siyası görüşünüz sorulmadı sorulmazda sadece görüşünüzü güven ortamını olumlu veya olumsuz olarak degerlendirin konuyu saptırmayın ve karşılıklı atışırsanız bundan sizler zararlı çıkarsınız unutmayın bu ülkede yaşıyoruz hepimiz kardeşiz halkın iradesine saygı duyalım lütfen

rose
25-04-2007, 20:52
ertex74 bu sayfaya kadar neler söylüyorlar bende onların ateşine kapılıp yorumlarda bulunmak istedim ...lütfen onlarıda beni uyardığınız gibi uyarırsanız benden sonra gelecek ve bengibi gaza gelip ateşli konuşacaklarıda önlemiş olursunuz....slmlar..

bulletfromhell
25-04-2007, 20:53
valla tek kelimeyle söyleyeyim:OLUMSUZ....birincisi parti başkanının siyasi yasağı kalkana kadar hülle yaparak parti başkanının emri altında başbakanlık yapmıştır....ikincisi bu zat dışişleri bakanı olarak görev yaptığı sürece türkiye dış siyasette tam anlamıyla dibe vurmuştur..türkiyenin itibarı kalmadığı gibi sözüde geçmez olmuştur...tabi bu işte amerikaya kazık atıp teskereyi geçirmemelerininde rolü var...her ne kadar illet olsam bile amerikadan söz verilmişse tutulmalıdır...en nihayeti karşındaki dünya devi....üçüncüsü başbakanken parti başkanının güdümünde çalışan birisi cumhurbaşkanıyken hükümetin yanlış yaptığı işlere suskun kalırmı kalmazmı??????....dördüncüsü solcu olan sezer sol terör gruplarının militanlarını affetti...peki bu zatın islami teröristleri affetmeyeceğinin garantisi varmıdır????.....bu listeyi uzatabiliriz.....ancak son bir şey söyleyebilirim....şimdiki cumhurbaşkanımız olan zat,başbakanlarımız (Ecevit,Gül ve Erdoğan) ve dış işleri bakanımız sayın gül bu ülkenin 7 koca yılını çaldılar.....2000 yılı ile 2007 yi lütfen kıyaslayalım.....sırf dış politikada bile ciddi prestij kaybımız var....cumhurbaşkanı gidiyor.....yerine gül gelecek...peki sac ayağının üçüncüsü kim olacak?????...o gelen kişiyle birlikte erdoğan-gül ikilisi bu ülkenin kaç yılını daha heba edecekler merak ediyorum......ha şunuda söyleyeyim...şimdiki cumhurbaşkanının yerine 7 yıl boyunca bir beton otursaydı daha faydalı olurdu....yerine kim gelirse gelsin muhakkakki daha iyi olacaktır.......ama kaybolan 7 yıl maalesef geriye gelmeyecek...selametle

ertex74
25-04-2007, 21:02
ertex74 bu sayfaya kadar neler söylüyorlar bende onların ateşine kapılıp yorumlarda bulunmak istedim ...lütfen onlarıda beni uyardığınız gibi uyarırsanız benden sonra gelecek ve bengibi gaza gelip ateşli konuşacaklarıda önlemiş olursunuz....slmlar..

ve son olarak herkesi uyarıyorum siz üyeler olarak size yakışan seviyeli olmanızdır kimse kimseyi suçalamasın burdaki azminizi siyasi görüşünüzü
bunu millet ve halkınız için hayata geçirin ama burdaki gibi seviyesiz olursa
bundan ne halkımıza ne milletimize hayır gelir kısır çekişmelerden yıllardır bu halk
millet çok çekti enerjinizi milletimizin yolunda harçayın yoksa birbirinize sataşarak bir yere varılmaz bu ülkede sabahtan beri sizleri izliyorum birbirinize
kin kusuyorsunuz adeta ayıptır utanın hepiniz kardeşsiniz siyaset bir hizmettir
halka hizmettir temelinde halkımıza hizmet vardır bu bir yarıştır hizmet yarışı
iyi olan kazanır daima buna halkımız karar verir ...
saygılar

mertcan25
25-04-2007, 21:03
vatana millete hayırlara vesile olur inşallah ve herşey daha iyi olur umuduyla ALLAH hepimize vatanımıza hayırlı etsin İNŞALLAH....

Hakan Gül
25-04-2007, 21:09
Benim görüşüm tamamen olumsuz yönde..Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığının Türkiye'yi geriye götüren bi zihniyetin elinde olması istedikleri gibi at oynatmaları anlamına gelir..

hasan
25-04-2007, 21:13
niye kuşku duyuyorsunuzki? A.GÜL bu vatanın evladı değil mi? bu Devletin okullarında yetişmedi mi? İnançlı olması (Allah'a inanması), inancının değerlerini benimseyip öyle yaşaması niye handikap yaratıyor. Devleti yönetenler hep akşamcı, helal haram demeden kesesini dolduran, rüşvet ve adam kayırmayı Cumhuriyetin bekası gibi addedenlerden mi olsun yani? Sadece olumlu değil ülkemiz için bir şans olarak addediyorum. Kaç tane güleryüzlü, sempatik, sevecen, kültürlü ve bilgili Cumhurbaşkanımız oldu ki?

hasan
25-04-2007, 21:23
kimler at oynatıyor ki? Ülkesini ileri götürmek için gecesini gündüzüne katarak, saçını ağartan, döken ve her türlü fedakarlığı yapmaktan geri durmayanlar mı? Biraz insaf.... dolar 1.800'ü gördüğünde yıl kaç tı? Biz ne çok çabuk unutan bir millet olmuşuz! ülkemizi soyup soğana çevrenler hangi değerleri kalkan olarak kullandılar önce ona bakalım ve ona göre değerlendirelim diyorum. Fikrimi paylaşan paylaşmayan herkese sağlık esenlik ve mutluluklar diliyorum. Önyargılarımız haklılığımızı ispat etmiş olmaz.

ugurdikdonek
25-04-2007, 21:30
olumsuz

ugurdikdonek
25-04-2007, 21:31
olumsuz...........................ne farkı var erdoğandan .........

muzaffer1965
25-04-2007, 22:24
Olumsuz bakıyorum Devletle kavgalı olanın yeri değil orası saygılarımla

koral
25-04-2007, 22:30
olumsuz bakiyorum zaten dis isleri olarak ne yapti sezsiz sezsiz oturdu
saygilar.:46:

Admin
25-04-2007, 22:31
Anketimiz amacından saptıgı İçin kapatılmıştır.Yorum yaparken yine parti tutma eylemleri gözlenmiştir.Bizim anket açmamızda sadece fikirle sorulmuştu olumlu veya olumsuz.

Bu yüzden cogu arkadaşımız birbirine düşmektedir.

Anket tamamlanamadan Kapatılmıştır.Oy veren ve yorum yapan arkadaşlarımıza teşekkurler