PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilinçli yurtdışı eğitim hamlesi

DEJAVU®42
25-04-2007, 23:20
Only the registered members can see the link

01 Mayıs – 15 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek Post-it® ile World Best Language 50 Courses Turkey Tour’07 projesi; yurtdışında dil eğitimi almak isteyen üniversite öğrencilerini yurtdışında okul seçimi konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Öğrenciler, bu seminerler serisi sayesinde ABD’den İngitere’ye, Fransa’dan Yeni Zellanda’ya, Kanada’dan Avustralya’ya kadar yüzlerce dil okulu ve okulun bulunduğu bölge konusunda detaylı bilgi alabilecek.

Ayrıca etkinlikler çerçevesinde son sınıf üniversiteliler de Yurtdışında Sertifika&Diploma programları hakkında geniş bilgi sahibi olabilecek.
Advis Akademik Danışmanlık Eğitim Danışmanı İpek Şen’in verdiği bilgiye göre; İngiltere için 2006 yılında Türkiye genelinde öğrenci vizesi başvurusu olarak 11,836 başvuru yapılmış, bu sayının 3020 kadarı Yaz Okulu öğrenci başvurusu; ve toplamda 10,669’u vizeden olumlu sonuç almış ve İngiltere’deki eğitim programına katıldı.

İpek Şen şöyle devam etti: “Amerika için ise durum şöyledir; 2005-2006 yıllarında Türkiye, Amerika’nın dünya genelinde en çok öğrenci aldığı 8.ülke konumundadır. Avrupa genelinde bakıldığı zaman ise Türkiye 1.sırada yer almaktadır. Amerika’ya dil eğitimi için Türkiye’den giden öğrenci sayısı yılda yaklaşık 6000-7000 öğrenci kadardır. Bu sayıya üniversite ve yüksek lisans öğrenci başvurularını da eklediğimizde 11.030 kadar öğrenci Amerika için söyleyebiliriz.” dedi.

Post-it® ile World Best Language 50 Courses Turkey Tour’07 projesinin bu seneki sponsorları:

Ana Sponsorlar:Post-it® ve Scotch®
Ana Medya Sponsorları: Akşam, Alem FM&Lig Radyo, İnfomag ve Bussines Week

TV Yayın Sponsoru: HABER 7 TV

Medya Sponsorları: Chip, Our Future, Genç Gelişim, Volume, IT Bussines Weekly, DVD+

İletişim Sponsorları: Haber7.com, Memurlar.net, Sonsayfa.com, Ensonhaber.com, Haber10.com, Haber3.com, Maksimum.com, Spor3.com, Sporx.com, Medyafaresi.com, Arkadaş.com, Secretcv.com, Tebeşir.com....

İnternet Yayın Sponsoru: Ejder Bilişim

Detaylı bilgi için, 0212 283 4124 numaralı telefonu arayabilir ve Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ipek@advis.com.tr (ipek@advis.com.tr) adresine e-mail gönderebilirsiniz.