PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alişan, ayrılık için 'Herşey Allah'tan' dedi

DEJAVU®42
26-04-2007, 19:53
Only the registered members can see the link

Erkan Koç’un hazırlayıp sunduğu ve her hafta Çarşamba günleri Radyo 7’de yayınlanan Erkan’la Çok Canlı’nın bu hafta ki konuğu yeni albümü “Ve Kimselere Güvenmiyorum” isimli albümüyle “Alişan” oldu.

Piyasaya çıktığı günden beri hiç özel hayatıyla gündeme gelmeyen Alişan ismi son günlerde magazin programlarında oldukça anılır olmuştu. Mehmet Ali Erbil’in kızı Sezin Erbil ile yaptığı nişanın bozulmasının ardından ve İbrahim Tatlıses’in veliahtlık bırakma sözlerinden sonra hayatında gergin günler geçirdiğini söyleyen Alişan;

“Planladığım herşey altüst oldu. Bana birileri ilişkiniz bitecek dese inanmazdım. Ama herşey Allah’tan. Bundan sonrası da ne olur bilinmez. Bilinen bir gerçek var ki bundan sonra zor. Artık evlilik hakkında konuşmak bile istemiyorum. Böyle bir darbe yedikten sonra evlilikle ilgili bütün planlarım suya düştü. 5–6 sene sonra belki. Çok düzgün bir aile yaşantısı olan Alişan’ın elindeki imkanlar başka kişilerde olsaydı daha farklı bir hayat sürebilirdi. Ama Alişan anne ve babası ile birlikte aynı evde yaşayan ve böyle bir aile kurmak isteyen birisiydi.”

2 yıllık bir aranın ardından sevenlerinin karşısına yeni bir albümle çıkan Alişan neden çalışmalarına 2 yıl ara verdiğini şöyle anlattı;

“Albüm çıktıktan hemen sonra diğer albüm için çalışmalar ufak ufak başlar. Bu albüm yeni çıkmasına rağmen şimdiden diğer albüm için besteler gelmeye başladı. Bir önceki albümüm çıktıktan bir sene sonra Avrupa müzikle sorunlar yaşadım. Karşılıklı olarak hukuki yoldan çözümler için uğraşıyoruz. Derken Erol Köse den bir teklif geldi. Erol Köse işini çok iyi yapan bir insan. Ardından anlaştık Erol beyle bu albüm hazırlandı. Serdar Ortaç, Neki, Altan Çetin parçaları, Türküler, arabesk fantezi eserlerden oluşan bir albüm hazırladık. Her yeni yaptığın işte kendini ve yaptığın işi yenilemek zorundasın. Bizi beğenen ve dinleyen belirli bir hayran kitlemiz zaten var. O kitleye de ihanet edemezsin. Yaptığın işte 360 derece değişirsen yediğin ekmeğe ihanet edersin. Ama dinleyiciler bizden değişik soundlar bekliyor. Benim özüm halk müziği olmasına rağmen dinleyicinin beklediği o farklılığı her albümde bir iki eserle karşılamaya çalışıyorum.”

Erkan Koç’un Halk Müziğinin Patronu İbrahim Tatlıses’midir, sorusuna Alişan;

“Halk Müziğinin patronu tabiî ki o değil. Fakat 30 senedir zirvede ki bir isim. Yaptığı yanlış işlerde olabilir doğru işlerde sonuçta zirvedeki isim odur.
İlk veliaht sözü söylendiğinde televizyonda İbrahim Tatlıses gibi biri ekranlarda benden sonra ki Alişan’dır demesi benim için büyük gururdur. Ama ne zaman ki başkaları da gösterilmeye başlandı benim gururum kırıldı ve bu konuyla ilgili sayfayı kapattım.
Veliahtlık olayıyla ilgili bana sorulan bir soruda şikâyetimi dile getirdim. Bana söylenen bir sözün başkasına da söylenmesi hakkındaydı bu şikâyet. Kimsenin veliahdı falan değilim.”