PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kartal 3. maçın tekrarını istiyor

DEJAVU®42
28-04-2007, 18:19
Only the registered members can see the link

Beşiktaş 3. maçın tekrarını istiyor
Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Aziz Akkaya, rakiplerinin maç sırasında bir ara 4 yabancı oyuncuyu anda anda sahaya sürdüğünü ve kendisinin buna hemen itiraz ettiğini belirterek, ''Kural, oyuncunun oyuna girdiği anda işler. Maçın tekrarı gerekiyor'' dedi.

Akkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki sezon önce Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda aynı durumla kendilerinin karşı karşıya kaldığını hatırlatarak, ''BOTAŞ Spor, oyun başlamadan yabancıların sahada olduğunu iddia ediyor. Ama federasyonun yönetmeliği açık. Oyuncu sahaya girdiği anda kural işliyor. Yani kural '4. yabancı oyuncu tespit edildiği anda' diyor. BOTAŞ Spor'da 4 yabancı oyuncu sahadaydı. Ben hemen itiraz ettim. Ama onlar molaya döndüler. Hakem de molayı verdi. Molada oyuncuyu değiştirdiler'' diye konuştu.

Aziz Akkaya, maçın tekrarının gerektiğini savunarak, ''30 Nisan Pazartesi günü rakibimizle seride yapacağımız 4. ve son karşılaşmadan önce federasyonun bu konuda kararını vermesi gerekiyor'' dedi.

BOTAŞ Spor ile dün yaptıkları karşılaşmanın daha 1. dakikasında Lovelace'ın sakatlandığını ifade eden antrenör Akkaya, şunları söyledi:

''5. dakikada da Braxton gözüne aldığı darbe nedeniyle birkaç dakika görme sıkıntısı yaşadı. Bu arada rakip farkı açtı. Aradaki farkı kapattık, ancak bitime 23 saniye kala iki tane kötü düdükle kaybettik. Dünkü maçta çok iyi oynadık. Serideki son karşılaşmayı kazanıp finale çıkacağımıza inanıyorum. Taraftarlarımızı da serinin son mücadelesine bekliyoruz. Salona gelip bizi desteklesinler.''

Bu arada dünkü maçta sakatlanan Lovelace'ın durumu bugün çekilecek MR sonrası belli olacak.