PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İŞte Beklenen Karar Mahkeme kararını açıkladı

yalcinticaret
01-05-2007, 18:19
Mahkeme kararını açıkladı

Only the registered members can see the link

01 Mayıs 2007 Salı 18:08
Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu tüm Türkiye’nin beklediği kararı açıkladı. Mahkeme CHP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminin 1. turunun iptaline yönelik başvurusunu kabul etti.

Şimdi ise gözler AK Parti’ye çevrildi. Peki bundan sonra ne olacak. ?

Ayrıntılar devamn edecek..

TÜRKİYE SEÇİME GİDECEK mi....

Only the registered members can see the link

Anayasa Mahkemesi, CHP’nin 367 konusundaki iptal başvurusunu yerinde bularak, cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turunu oy çokluğuyla iptal etti. Mahkeme toplantı yeter sayısının 367 olması gerektiğini belirtti.
Türkiye’nin otomatik olarak hemen seçime gitmesi bekleniyor. AK parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, Anayasa Mahkemesi’nin kararını “AK Parti olarak kararın gereğini yaparız” açıklamasını yaptı.

Hakan Gül
01-05-2007, 18:30
Bakalım bundan sonra neler olacak..

TARANTİNO
01-05-2007, 18:30
Anayasa Mahkemesi oturum için 367 milletvekilinin olmasına karar vermiş...şimdi neler olacak bekleyip görelim...görünen o ki...Cumhurbaşkanlığı şeçimi iptal edilip...erken seçime gidilecek ve Cumhurbaşkanı bu genel seçimden sonra yapılacak...vardır her şeyde bir hayır...bakalım neler olacak...

yalcinticaret
01-05-2007, 18:34
inşallah vatana millete hayırlı olur.. artık görev vatandaşın.. bizlerin

Aziz46
01-05-2007, 18:34
:clap2:: beklediğimiz haberde buydu saol kardeş ellerine sağlık :clap2::
:hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi:

gungun
01-05-2007, 18:51
ben size söyleyeyim.ilk anda aklıma gelen şu.erken seçime gideriz.yeni mecliste eğer tek başına bir parti 367 yi geçip iktidara gelemesse siz asıl ondan sonra görün.kaosun en az bir yıl süreceğini.alkış tutanları göreceğiz.asıl tehlikeli çatışmalar o zaman başlıyacak.VE YARIN doları borsaYı sabah görün.chp ye de kriz politikalarından dolayı birer tebrik mesajı atın.ben atacam.İYİ BİR SOL GÖRÜŞLÜ KİŞİ OLARAK....

pencere77
01-05-2007, 19:13
bakalım..ilk secimde herşey belli olacak.görünen köy kılavuz istemez

TARANTİNO
01-05-2007, 19:24
ben size söyleyeyim.ilk anda aklıma gelen şu.erken seçime gideriz.yeni mecliste eğer tek başına bir parti 367 yi geçip iktidara gelemesse siz asıl ondan sonra görün.kaosun en az bir yıl süreceğini.alkış tutanları göreceğiz.asıl tehlikeli çatışmalar o zaman başlıyacak.VE YARIN doları borsaYı sabah görün.chp ye de kriz politikalarından dolayı birer tebrik mesajı atın.ben atacam.İYİ BİR SOL GÖRÜŞLÜ KİŞİ OLARAK....Valla bu kararlar seçmende ters tepki yapar...Akp bu sefer %40 lara yakın oy alıp gelir...benim üzüntümde o...

pencere77
01-05-2007, 19:59
Valla bu kararlar seçmende ters tepki yapar...Akp bu sefer %40 lara yakın oy alıp gelir...benim üzüntümde o...

bende tam tersine seviniyorum.:wave: :wave: :wave: :wave:

TARANTİNO
01-05-2007, 20:04
bende tam tersine seviniyorum.:wave: :wave: :wave: :wave:İyi mutluluklar size...bakalım hayırlısı seçim göründü...gider oyumuzu kullanıp sonuca bakarız...ne olursa olsun Türkiyemiz için hayırlısı olsun...:wave:

bulletfromhell
01-05-2007, 20:10
valla bugün konuştuğum en koyu solcular bile 'haytım boyunca CHP ye oy verdim ama vallahide billahide bi daha vermem' diyolardı......bence iyide yaparlar....Akp ninde patlama yapacağını düşünmüyorum....kuvvetle muhtemel sağ partiler ağırlıklı 6 partili bi meclis olacak seçimlerde....en ironik tarafıda CHP baraJIN ALTINDA KALACAK...

kota
01-05-2007, 20:32
Başbakan R. Tayyip ERDOĞAN'ın siyasi geçmişine bakarak gelecekte ne olacağını tahmin etmek zor değil bence.Ne zaman önüne engel çıkartıldıysa oylarını katlayarak arttırdı.Bundan sonra da böyle olacak galiba.

CABBARİ
01-05-2007, 20:35
abdullah gül iki seçimi birden istediğini beyan etmiş kendine güveniyor kararlı
ülke menfaatleri için herşeye açığım ama bu dönemde olmaması gereken birşeydi euronun haline bir bakın döviz uçuşa gececek yarın birde borsaya bakın tarihi dip yapıp kapatmazsa ne derseniz deyin:(:(
selametle

eraybal
01-05-2007, 21:08
anayasa mahkemesı doğru kararı vermiştir.artık söz bizde..seçimlerde akıllı olup düzenli birleşme ve ittifaklar yapılırsa ülkemiz rejim tehditlerinden kurtulup atamızın yolunda askerle hükümet el ele gidecektir...

umuter
01-05-2007, 21:23
şu kritik dönemde kimsenin türkiye de ki zaten zar zor idare eden istikrarı bozmaya hakkı yok çünkü zamanında u istikrarı bozanlar meclis dışında kalmakla bunun bedelini ödediler zaten!!

umut55
01-05-2007, 21:31
evet bende dogruyol a verecekyim ama simdi akpartiye verecem
haksızlık yapıldı cunku

banshee8831
01-05-2007, 22:07
hadi bakalım oy kullanma yaşımda geldi erken seçim olsunda bende oy kullanıyım :D

EFE_KENTLİ
01-05-2007, 22:13
Valla bu kararlar seçmende ters tepki yapar...Akp bu sefer %40 lara yakın oy alıp gelir...benim üzüntümde o...

sanmam üstad ama hayırlısı

halil07
01-05-2007, 23:09
Arkadaşım burası TÜRKİYE sag gösterip sol vuran çokkk.

ozturk
01-05-2007, 23:28
öfkeyle kalkan zararla oturur ona buna kızıpta oy verılmez sonra zararı herkez ceker bır anlık ofkeyle veliye kızıp yanlış yapan hasana oy verırsen sonunda aglayan sen ve senın gıbıler olur saygılarımla

eraybal
01-05-2007, 23:36
evet bende dogruyol a verecekyim ama simdi akpartiye verecem
haksızlık yapıldı cunku

peki akp nin bu ülkeye ne kadar haksızlık yaptığının da farkında mısın..bence bi kez daha düşün..

davutkorucu
01-05-2007, 23:39
verilen her karar ülkemiz için hayırlı olur inşallah

az önce Başbakan canlı yayında seçim kararı aldıklarını açıkladı tv de en erken 24 Haziran en geç 1 Temmuz olarak tarihleride açıkladı

tike®
02-05-2007, 00:01
Konu sadece bilgilendirme amaçlı acık tutulmuştu ama farklı yönlere kaymaya başladı.Herkesin doğrusu kendinedir politikadaki görüşlerini kendine saklasın!

Konu Kapatılmıştır.Kolay gelsin....