PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güncel BJK Haberleri

DEJAVU®42
07-05-2007, 14:21
Kartal seyircisiz kalabilir
Only the registered members can see the link

Gözlemci raporlarına göre Beşiktaş taraftarı maçın son 9 dakikasında topluca ve organize küfür etmiş. Gözlemciler de Fırat Aydınus’a 8 puan verdi.
Beşiktaş'tan olaylı şekilde F.Bahçe’ye giden Tümer, derbi sonu soyunma odası koridorunda kendisinin de bulunduğu fotoğrafları görünce isyan etti. Tümer “Neden benim resimlerim hâlâ burada asılı. Çıkartın kardeşim benim resimlerimi buradan” diye bağırdı.

DEJAVU®42
07-05-2007, 14:22

Beşiktaş'tan kınama!
Siyah-beyazlıların resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, maç sonunda her iki takımın yöneticilerinin birlikte protokol odasına geçmeleri sonrasında, içeride çok büyük bir kalabalık olduğunu fark eden Başkan Yıldırım Demirören'in, arabalarını bekleyen Fenerbahçeli yöneticilerle 30 dakika birlikte oturduğu, tansiyonun hiçbir şekilde yükselmemesi için protokol odasındaki televizyonun kapatılmasını ve odadaki yöneticiler dışındaki tüm Beşiktaşlı ve Fenerbahçeli konukların stattan yavaş yavaş ayrılmalarını rica ettiği kaydedildi.

Açıklamada, ''Sayın başkanımız daha önceki maçlarda da olduğu gibi, konukların en iyi şekilde ağırlanması, konukların stada girişinden, maç sonu arabalarına gidişlerine kadar büyük itina gösterilmesini sağlamıştır. Sayın başkanımızın böylesine titizlikle ev sahipliği yaptığı karşılaşmadan sonra bu tarz maksatlı haberlere imza atanları kınıyoruz'' denildi.

DEJAVU®42
07-05-2007, 14:23

Kartal'ın kara haftası
Futbolda Fenerbahçe'ye yenilerek şampiyonluk yarışında yara alan Beşiktaş, hentbolda ise finalde Milli Piyango'ya yenilip Türkiye Kupası'ndan oldu. Ayrıca, siyah-beyazlılar basketbol play-off maçlarında bayanlarda Fenerbahçe, erkeklerde de Galatasaray'a mağlup olmaktan kurtulamadı.

-FUTBOLLA BAŞLADI-
Beşiktaş'ın geçtiğimiz hafta sonundaki kötü gidişi Turkcell Süper Lig'deki Fenerbahçe derbisi ile başladı.

5 Mayıs Cumartesi günü BJK İnönü Stadı'nda oynanan karşılaşmaya, galip gelerek 110 haftalık liderlik hasretine son vermek ve bitime 3 hafta kala şampiyonluk için büyük avantaj yakalamak için çıkan siyah-beyazlılar, sahadan 1-0 yenik ayrıldı.

Beşiktaş, bu yenilgiyle Fenerbahçe'nin 5 puan gerisine düşerken, şampiyonluk yarışında büyük yara almış oldu.

-HENTBOLDA KUPA GİTTİ-
Hentbol Erkekler Süper Ligi'nde şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş, iddialı olduğu Türkiye Kupası'nda ise aradığını bulamadı.

Bursa'da dün oynanan finalde Milli Piyango'ya 35-26 yenilen siyah-beyazlılar, hem kupadan oldu, hem de bu sezon ilk kez yenildi.

-BAYANLAR, AKATLAR'DA YENİLDİ-
Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımı da geçtiğimiz hafta sonunundaki siyah-beyazlıların yenilgi geleneğini bozmadı.

Fenerbahçe ile mücadele ettiği Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi play-off final serisine, Caferağa Spor Salonu'ndaki galibiyetle başlayıp durumu 1-1'e getiren siyah-beyazlılar, dün Akatlar Spor Salonu'nda 72-70 mağlup olup, seride 2-1 geriye düştü.

Böylece Beşiktaş, futboldan sonra basketbolda da ezeli rakibi Fenerbahçe'ye kendi evinde yenilmiş oldu.

-ERKEKLER, GALATASARAY KARŞISINDA 2-0 GERİDE-
Beko Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisinde ise Beşiktaş, ezeli rakibi Galatasaray'a yenilmekten kurtulamadı.

Siyah-beyazlılar, Ahmet Cömert Spor Salonu'nda dün oynanan serinin 2. maçında sahadan 80-73'lük skorla yenik ayrılıp, 2-0 geriye düştü.

-HAFTA SONUNUN MAÇLARI-
Beşiktaş'ın geçen hafta sonunda oynadığı maçlar ve sonuçları şöyle:

Turkcell Süper Lig:
Beşiktaş-Fenerbahçe: 0-1
Hentbol Erkekler Türkiye Kupası finali:
Beşiktaş-Milli Piyango: 26-35
Beko Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisi:
Beşiktaş Cola Turka-Galatasaray Cafe Crown: 73-80
Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi play-off final serisi:
Beşiktaş Cola Turka-Fenerbahçe: 70-72

DEJAVU®42
07-05-2007, 14:24

"Beşiktaş beni tarihinden silemez"
Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot, Nevzat Demir Tesisleri'nde dün yaptığı açıklamada, Fenerbahçe ile 5 Mayıs Cumartesi günü oynanan maçın ardından sarı lacivertli oyuncuların tahrik edici haraketlerde bulunduklarını söylemiş, hatta büyük bir kavganın çıkmasını son anda önlediklerini vurgulamıştı. Kolot ayrıca eski bir Beşiktaşlı olan Tümer Metin'in, İnönü Stadı koridorlarında bulunan resmine "Benim resmimin burada ne işi var" diyerek tepki gösterdiğini aktarmıştı. Kolot'un yaptığı bu açıklamanın üzerine konuşan Tümer, böyle bir olayın yaşanmadığını ifade ederek, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Ben daha önce Fortis Türkiye Kupası maçı için İnönü Stadı'na geldiğim zaman resmimin orada olmadığını görmüştüm. Lig maçı bitiminden sonra da çıkarken koridorlarda bir defa daha böyle bir olaya tanıklık ettim. Açıklamam odur ki, Beşiktaş beni silebilir, ama tarihinden silmeye hakkı yok. Çünkü orada sadece ben değil, Beşiktaş'tan ayrılıp nice kulüplere giden birçok meslektaşım var. Takdirini kamuoyuna bırakıyorum."

TEKNİSYEN101
24-09-2007, 13:56
Cisse'nin cezası belli oldu...

Süper Lig'in altıncı haftasında oynanan Beşiktaş-Denizlispor maçının doksanıncı dakikasında üstüste gördüğü iki sarı kart sonrası kırmızı kart ile oyun dışı kalan Eduaro Cisse'ye yirmi bin dolar ceza verileceği öğrenildi. Beşiktaş yönetimi, teknik heyetin Fransız futbocu hakkında verdiği rapor doğrultusunda, Cisse'nin oyun dışı kalış sebebi gerekcesiyle bu miktarda ceza verdikleri kaydedildi.
Öte yandan konu ile ilgili bir açıklama yapan menajer Sinan Engin, Cisse'ye verilen para cezasının yanı sıra bu akşam yapılacak antrenman öncesi Fransız futbolcunun sert bir dille uyarılacağını ve bir daha bu kadar kolay kırmızı kart görmemesi için dikkatli olması istenecek. Engin ayrıca Beşiktaş'ta Cisse'nin gördüğü kırmızı kartın ardından, ciddi tedbirler alacaklarını ve bu olayın başka oyuncular tarafından tekrarlanması halinde tutumlarının daha da sertleşeceğini vurgulayarak şunları söyledi:
"Cisse'nin görmüş olduğu kırmızı kartın affedilir tarafı yok. Biz Beşiktaş teknik heyeti olarak bu futbolcuyu bugün ki antrenman öncesi de sert bir dille son uyarımızı yapacağız. Hiçbir futbolcumuzun bu kadar basit bir şekilde takımını yalnız bırakmasını istemiyoruz. Cisse'ye vermiş olduğumuz ceza da takımdaki diğer futbolculara örnek teşkil edecek. Ancak böyle bir olay bir daha tekrarlanırsa, cezalarımız daha da ağır olacak. Futbolcularımız bu kadar ucuz kırmızı kart görmemeli. Cisse nazarında yapacağımız uyarı her oyuncumuza da ders olsun".

kaynak: DHA

onursnl
24-09-2007, 14:17
Haketti bunu bu kadar kolay kart görmemeliydi.

TEKNİSYEN101
28-10-2007, 22:53
Beşiktaş, evinde 2. kez puan kaybetti

Turkcell Süper Lig'in 10. haftasında sahasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile 0-0 berabere kalan Beşiktaş, bu sezon sahasında 2. kez puan kaybetti.

Siyah-beyazlılar, 4. haftadaki 0-0'lık Kayserispor maçının ardından bu sezon seyircisi önünde 2. kez kazanamadı.

Ligin yeni takımlarından İstanbul Büyükşehir Belediyespor ise rakip sahada oynadığı 5. maçında ilk puanını Beşiktaş karşısında aldı.

Lacivert-turuncu ekip, sezonun ilk haftasında Fenerbahçe'yi 2-0 yendikten sonra, ikinci büyük maçında Beşiktaş ile de 0-0 berabere kalmayı başardı.

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da İlyas, maçın 80. dakikasında sakatlanarak, sedye ile soyunma odasına götürüldü

beşiktaş74
30-10-2007, 15:16
bu hocayla bu kadar ertuğrula bir an önce müdehale edilmeli

TEKNİSYEN101
07-11-2007, 18:25

"Bu utancı temizleyecekler!"

Beşiktaş Genel Menajeri Sinan Engin, Liverpool karşısında aldıkları yenilgiyle Beşiktaş camiasına ve Türk halkına böyle bir hüsran yaşattıkları için çok üzgün olduklarını belirtti. Sorunlar konusunda "teşhisi koyduk" diyen Engin ocak ayında transfer yapacaklarını açıkladı!

Sinan Engin, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, Liverpool maçından sonra başta Beşiktaş camiası olmak üzere, tüm Türk halkından özür dilediklerini belirtti.

Beşiktaş camiasına ve Türk halkına böyle bir hüsran yaşattıkları için çok üzgün olduklarını kaydeden Sinan Engin, ''Bu utancı onlara yaşattığımız için başta Beşiktaş camiası olmak üzere, tüm Türk halkından özür diliyoruz. Bu utancı yaşatanlar, bu utancı temizleyeceklerdir'' dedi.

Genel menajer Engin, Turkcell Süper Lig'de Sivasspor ile yapacakları maçtan başlayarak bu utancı silmek için çabalayacaklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:
''Hüsrana uğradık, ama artık bunu unutmamız lazım. Başta başkanımız olmak üzere bütün camiamıza karşı sorumluluklarımız var. Bunun bilincinde olarak önümüzdeki Sivasspor maçından başlayarak bu utancı sileceğiz.''

-''TEŞHİSİ KOYDUK''-
Sinan Engin, takımda yaşanan sorunlar konusunda ise teşhisi koyduklarını ve ocak ayında buna göre hareket edeceklerini belirtti.

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde henüz her şeyin bitmediğine dikkat çeken Engin, ''Ocak ayında takımın geleceği ile ilgili kararlar alacağız. Takımın geleceği ile ilgili teşhisi koyduk. Tedavisini ocak ayında ara transferlerle yapacağız'' dedi.

Aziz46
07-11-2007, 18:29
Ya Bir BEŞİKTAŞLI olarak utanıyorum nedir bu skor ...Bu adamların işi top oynamak deilmi ? Bunlar ne biçim futbolcu ya artık utanıyorum okula igtmeyecektim utancımdan sınav wardı gittim yahu KARA Kartal sen naptın öle yüzümüzü kararttın ..104 yıllık mazinden bu skor KARA leke olarak duracak.... Ya kalenin önüne hepsi yatsaydo bu kadar çok gol yemezlerdi wallahi billahi bu kadar olmazdı ya !!! Bundan sonra Bütün maçlara PAF takımla çıksın Yoksa Bu KOF takımla bi yere ulaşamayız...

TEKNİSYEN101
20-01-2008, 11:32

Delgado: "Sivasspor'a saygı duyulmalı"

Beşiktaş'ta Kasımpaşa'ya karşı muhteşem bir gole imza atan Mattias Delgado, "Arkadaşlarım iyi oynadıkça, ben de daha iyi oynamaya başladım" dedi.. Arjantinli yıldız yedikleri goller ve lider Sivasspor'u da değerlendirdi..

Delgado , son dönemde artan formuyla ilgili, ''Arkadaşlarım iyi oynadıkça, ben de daha iyi oynamaya başladım. Bu sezon birbirimizi daha iyi tanıdık. Cisse ve Tello gibi oyuncular orta alanın daha da güçlü olmasını sağladı'' derken, Kasımpaşa karşısında 2 gol yemeleriyle ilgili bir soru üzerine ise, ''Golü hepimiz atıyoruz, hepimiz de yiyoruz. Başarı için hep birlikte birşeyler yapmalıyız'' yanıtını verdi.

Delgado, lig lideri Sivasspor ile ilgili bir soruya ise, ''Sivasspor, saygı duyulması gereken bir rakip. Ancak sıralamada yalnızca Sivasspor'un üstüne değil, diğer rakiplerin de üstüne çıkmamız gerekiyor'' dedi.