PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye Eurovision'da finale kaldı

freestar
11-05-2007, 09:45
Kenan Doğulu Finlandiya’da düzenlenen yarışmada finale kalma başarısını gösterdi

11.05.2007 06:21

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen 52. Eurovision Şarkı Yarışması'nın yarı finalinde Türkiye'yi ''Shake It Up Şekerim'' adlı parçasıyla temsil eden Kenan Doğulu, finalde yarışma hakkı kazandı.

Türkiye'nin de katıldığı yarı finalde ilk 10'a girenler, 12 Mayıs Cumartesi günü yapılacak finalde yarışacak 24 ülkenin arasında yer alacak. Türkiye'yi temsil eden Kenan Doğulu, cumartesi günü 22. sırada sahneye çıkacak.

Telefon aracılığıyla kullanılan oylar sonucu yarı final sıralaması ve finale kalan 10 ülke şöyle belirlendi:

1-Belarus, 2-Makedonya, 3-Slovenya, 4-Macaristan, 5-Gürcistan, 6-Letonya, 7-Sırbistan, 8-Bulgaristan, 9-Türkiye, 10-Moldova.

KENAN DOĞULU: ''FİNAL DAHA İYİ OLACAK''

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de dün gece yapılan 52. Eurovision şarkı yarışması yarı finalinde Türkiye'yi finaldeki 24 ülke arasına sokan Kenan Doğulu, ''Finalde daha da iyi olacağız'' dedi.

Finale kalan 10 ülke, yani Belarus, Makedonya, Slovenya, Macaristan, Gürcistan, Letonya, Sırbistan, Bulgaristan, Moldova ve Türkiye'nin kazanan şarkıcıları ve sahne ekipleri geceyarısından sonra basın toplantısı düzenlediler.

''Shake it Up Şekerim''le yarışmaya katılan Kenan Doğulu, çok mutlu olduğunu söylerken, gecenin ''unutamayacağı gece olduğunu'' belirtti.

Şarkının finale kalacağına her zaman inandığını söyleyen Doğulu, herkese çok teşekkür etti ve finalde daha da verimli olacağını, daha iyi sonuçla Eurovision'da kazanacağını söyledi.

Only the registered members can see the link

AA

anthony99
11-05-2007, 10:59
haydi hayırlısı

TEKNİSYEN101
11-05-2007, 11:44
inşallah kazanırız

CABBARİ
11-05-2007, 12:05
inşallah bu şarkıyla birinci bile olacagız
selametle

SexymanTR
11-05-2007, 12:10
Bu şarkı ile ilk 4 ü hakkediyoruz.aksi hali politik olur. :45:

osmann
11-05-2007, 12:17
kazansak ne kazanıcağız? ingilizce şarkı ile birinci olmak birincilimi? sanırım ingilizler bizden daha çok sevinirler. Ben türkçe şarkıdan yanayım. Türk türkçe okur. Aynı fransızın fransızca ingilizin ingilizce almanın almanca vs. gibi. Haa şayet onlar (alman.ingiliz vs.) türkçe şarkı okuyorlarsa başka. Bu kadar insan başka millete benzemek ister yanii. Hayır ben kabul etmiyorum. Böyle birincilik kazanım değil dir. bana göre tabii. Ne mutlu türküm diyene... Ha bide kenan efendi laik atatürkçü kimliğini gösterecekmiş. sevsinler. Atatürk yabancı müzik mi dinliyordu yoksa ormancıyımı? Laikmiş. hikaye hepsi. Binmişler emperyalist ve kapitalist lerin alametine gidiyoz kıyamete. yazık. efsun. vah.

pencere77
11-05-2007, 12:23
inşallah bu şarkıyla birinci bile olacagız
selametle

yunan ve rus şarkıları iyi şarkılara benziyor.zorlarsa bu iki lke zorlar.ilk 4 içinde oluruz sanırım

TARANTİNO
11-05-2007, 12:24
kazansak ne kazanıcağız? ingilizce şarkı ile birinci olmak birincilimi? sanırım ingilizler bizden daha çok sevinirler. Ben türkçe şarkıdan yanayım. Türk türkçe okur. Aynı fransızın fransızca ingilizin ingilizce almanın almanca vs. gibi. Haa şayet onlar (alman.ingiliz vs.) türkçe şarkı okuyorlarsa başka. Bu kadar insan başka millete benzemek ister yanii. Hayır ben kabul etmiyorum. Böyle birincilik kazanım değil dir. bana göre tabii. Ne mutlu türküm diyene... Ha bide kenan efendi laik atatürkçü kimliğini gösterecekmiş. sevsinler. Atatürk yabancı müzik mi dinliyordu yoksa ormancıyımı? Laikmiş. hikaye hepsi. Binmişler emperyalist ve kapitalist lerin alametine gidiyoz kıyamete. yazık. efsun. vah.Siyaset bölümü açılırsa sizi oraya alalım...altı üstü basit bir şarkı yarışmasından emperyalist ve kapitalistlikleri çıkartmayı başardınız...şayet şarkıcımız sonuncu olursa komünist olma tehlikesi varmı...:49:

ekrem956
11-05-2007, 13:20
selam bu kadar katı olmamak lazım bence kazanmak önemli olmalı kazanırsan nasıl olsa bir şekilde ülke reklamı oluyor,ben bu yönünü düşünürüm,sağlıcakla.

freestar
11-05-2007, 13:47
kazansak ne kazanıcağız? ingilizce şarkı ile birinci olmak birincilimi? sanırım ingilizler bizden daha çok sevinirler. Ben türkçe şarkıdan yanayım. Türk türkçe okur. Aynı fransızın fransızca ingilizin ingilizce almanın almanca vs. gibi. Haa şayet onlar (alman.ingiliz vs.) türkçe şarkı okuyorlarsa başka. Bu kadar insan başka millete benzemek ister yanii. Hayır ben kabul etmiyorum. Böyle birincilik kazanım değil dir. bana göre tabii. Ne mutlu türküm diyene... Ha bide kenan efendi laik atatürkçü kimliğini gösterecekmiş. sevsinler. Atatürk yabancı müzik mi dinliyordu yoksa ormancıyımı? Laikmiş. hikaye hepsi. Binmişler emperyalist ve kapitalist lerin alametine gidiyoz kıyamete. yazık. efsun. vah.

Kardeş sen anladığım kadarıyla eurovisionu pek takip etmemişsin daha önceleri türkçe şarkıyla katıldık.Örneğin Sibel Tüzün Süper Star kaçıncı olduk dersin, hem ne olmuş ingilizce şarkı ile katılmışız kıyametmi koptu sana şunuda sormak istiyorum bu yarışmada sadece bizmi ingilizce şarkıyla katıldık.Sana tek bir sözüm var gerçekten yazdıklarını çok komik buldum :8[1]: