PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Futbolunu Buyurun Burada Masaya Yatıralım!!

CABBARİ
14-05-2007, 18:53
selamlar
arkadaşlar ne olacak bu bizim Türk futbolu?
eskiden milli takımlara bakardım inanılmaz süper topçularımız vardı avrupaya kök söktürüyorduk ama son 5-6 senedir ne milli takımlardan ne galatasaraydan nede fener beşiktaştan tık yok ülke puanımız bile neredeyse sıfırlandı:(:(
bir türk vatandaşı oalrak bu beni çok üzmekte
2000 ruhu ne milli takımda nede diğer takımlarımızda kalmadı
sizce sebebi ne olabilir??
buyurun burada tartışalım
selametle

TARANTİNO
14-05-2007, 18:56
Evet bu konu güzel oldu...herkes buradan seviyeli bir şekilde medeni insanlar gibi yazsın,tartışsın,fikirlerini ortaya koysun...Ne Olacak Bu Türk Futbolunun Hali...:wave:

pencere77
14-05-2007, 18:59
şike ve teşvik primi teklif edilen futbolcular bu durumu bana şu kişi şike veya teşvik priminde bulundu dese buradan itibaren durum düzelmeye başlar.bu arada TEKNİK DİREKTÖR meselesi.ikide bir teknik direktör gönderilmesine karşıyım.sabırlı olunsun ve türk antrönerlerine sahip çıksınlar
aklımda oldukça yazarım

MusaKa92
14-05-2007, 19:00
valla ne yalan söliyim UEFA ve SÜPER kupayı aldığımız seneyi özlüyorum.

şike ve teşvik primi teklif edilen futbolcular bu durumu bana şu kişi şike veya teşvik priminde bulundu dese buradan itibaren durum düzelmeye başlar.bu arada TEKNİK DİREKTÖR meselesi.ikide bir teknik direktör gönderilmesine karşıyım.sabırlı olunsun ve türk antrönerlerine sahip çıksınlar
aklımda oldukça yazarım
Valla Haklısın Türk Teknik direktörleri öldü mü noldu? Örneğin; Bülent Korkmaz Galatasarayı eledi Kayseri erciyesle Kayseri erciyes ligten düşme durumu varken düşmedi..

CABBARİ
14-05-2007, 19:03
ben bu ülkede iddia diye bir oyun kagıdına para verildiği sürece oynandıgı sürece alınan hiçbir puana inanmıyorum
şike ve teşvik primleri Pencere77 arkadaşımızında dediği gibi almış başını gidiyor her yenigün birşeyler çıkıyor
artı uefa da piyon niyetine kullanılan birde şenez erzik var bize en ufak faydası yok böyle yöneticilik olmaz ya!!!

MusaKa92
14-05-2007, 19:07
ben bu ülkede iddia diye bir oyun kagıdına para verildiği sürece oynandıgı sürece alınan hiçbir puana inanmıyorum
şike ve teşvik primleri Pencere77 arkadaşımızında dediği gibi almış başını gidiyor her yenigün birşeyler çıkıyor
artı uefa da piyon niyetine kullanılan birde şenez erzik var bize en ufak faydası yok böyle yöneticilik olmaz ya!!!
İddia ya para verince noluyor ben onu anlamadım? iddia da ki paralar futbolculara teşvik primi olarak mı yansıyor

pencere77
14-05-2007, 19:07
ayrıca medyamızda futbolculara her galibiyetten sonra çok fazla göklere çıkarıyorlar. bu durum futbolcularda aşırı özgüven sonuçta hüsran.sevinmeyi ve olaylardan ders çıkarmayı bilmiyoruz.medyamıza büyük görev düşüyor.tabii sözüm spor köşe yazarlarına ve tvde ki futbol yorumcularına.reyting kaygısıyla düzeysiz faydasız tartışmlar birçok kanalda vardır

MusaKa92
14-05-2007, 19:09
ayrıca medyamızda futbolculara her galibiyetten sonra çok fazla göklere çıkarıyorlar. bu durum futbolcularda aşırı özgüven sonuçta hüsran.sevinmeyi ve olaylardan ders çıkarmayı bilmiyoruz.medyamıza büyük görev düşüyor.tabii sözüm spor köşe yazarlarına ve tvde ki futbol yorumcularına.reyting kaygısıyla düzeysiz faydasız tartışmlar birçok kanalda vardır

Bence medyanında futbola bir zararı yok. yani olduğu tartışılır

pencere77
14-05-2007, 19:11
medyanın bence azda olsa suçu var.%15-20 arası

cencelik
14-05-2007, 19:11
sayın cabbari size katıldığımı söyleyemiyecem,çünkü son beş alıtı senedir milli takımımızda jeneresyon değişimi olduğunu görmüşsünüzdür diye düşünüyorum tabiki bu değişim biraz zaman almaktadır bence yeni jeneresyon milli takım futbolcularımız çokta kötü değiller dünya kupası elemelerini elimizden kıl payı kaçırdığımızı düşünürsek bence yavaş yavaş takım oturmakta hele son zamanlardaki yunanistanı kendi sahasında yenmemiz milli takım futbolcularımız üzerinde olumlu yönde etkilemiştir kendilerine olan güvenlerini tazelemiştir.yani kısacası milli takımımızın çokta kötü olduklarına kanaat getirmiyorum.saygılar,sevgiler sunarım

CABBARİ
14-05-2007, 19:12
İddia ya para verince noluyor ben onu anlamadım? iddia da ki paralar futbolculara teşvik primi olarak mı yansıyor

hayır öyle değil
iddia daha önceki senelerdede ortaya çıktı farklı farklı projelerle türk futbolcusunu neredeyse bazı kesimleri zengin etti gökdenizin ifadesinin %85 hala polis elinde federasyon elinde %15 medya duyurdu bakalım daha neler neler vardı
iddia Türk futbolunu bataklığa sürükleyen bir sebep bence!!!

MusaKa92
14-05-2007, 19:13
sayın cabbari size katıldığımı söyleyemiyecem,çünkü son beş alıtı senedir milli takımımızda jeneresyon değişimi olduğunu görmüşsünüzdür diye düşünüyorum tabiki bu değişim biraz zaman almaktadır bence yeni jeneresyon milli takım futbolcularımız çokta kötü değiller dünya kupası elemelerini elimizden kıl payı kaçırdığımızı düşünürsek bence yavaş yavaş takım oturmakta hele son zamanlardaki yunanistanı kendi sahasında yenmemiz milli takım futbolcularımız üzerinde olumlu yönde etkilemiştir kendilerine olan güvenlerini tazelemiştir.yani kısacası milli takımımızın çokta kötü olduklarına kanaat getirmiyorum.saygılar,sevgiler sunarım
Burda Tartıştığımız sadece Türk Milli Takımı deil Türk futbolu. Birazda bu yönden bak

MusaKa92
14-05-2007, 19:14
hayır öyle değil
iddia daha önceki senelerdede ortaya çıktı farklı farklı projelerle türk futbolcusunu neredeyse bazı kesimleri zengin etti gökdenizin ifadesinin %85 hala polis elinde federasyon elinde %15 medya duyurdu bakalım daha neler neler vardı
iddia Türk futbolunu bataklığa sürükleyen bir sebep bence!!!

:49::49::49::49::49:

pencere77
14-05-2007, 19:14
son zamanlardaki yunanistanı kendi sahasında yenmemiz milli takım futbolcularımız üzerinde olumlu yönde etkilemiştir kendilerine olan güvenlerini tazelemiştir.yani kısacası milli takımımızın çokta kötü olduklarına kanaat getirmiyorum.saygılar,sevgiler sunarım

fakat kendi takımlarımız fener galatasaray beşiktaş trabzon gibi takımlarımızın avrupadaki başarısı ortada.kaç senedir başarısızlık.uefa şampiyonlar ligi hep hüsran

CABBARİ
14-05-2007, 19:16

tabi orası öyle ama hala hakanla tugayla rüştüyle biryere gitme çabasındalar!!
yıldıray hala milli takıma çagrılıyor ve hala bizim türk takımları onu istiyor heyret ediyorum artı yeni yüzler lazım buna bir şekilde el atmak lazım

MusaKa92
14-05-2007, 19:19
yıldıray hala milli takıma çagrılıyor ve hala bizim türk takımları onu istiyor heyret ediyorum artı yeni yüzler lazım buna bir şekilde el atmak lazım

Tüm takımların paflarında müthiş oyuncular var. Şu 11 yaşındaki Muhammed'e ne demeli? Barcelona'dan teklif almış(Muhammed kim derseniz: Alex'in formasını almak için Alex'in başında dönen çocuk)Zehir gibi gencler var. 10 sene sonrasına bakacam...

CABBARİ
14-05-2007, 19:22
Tüm takımların paflarında müthiş oyuncular var. Şu 11 yaşındaki Muhammed'e ne demeli? Barcelona'dan teklif almış(Muhammed kim derseniz: Alex'in formasını almak için Alex'in başında dönen çocuk)Zehir gibi gencler var. 10 sene sonrasına bakacam...

galatasaray 2 senedir paf takımda şampiyon
çok süper yıldızlar var
seneye 3 tanesini A takıma koy bak nasıl oynuyorlar sonra koy milli takıma kendine güvenleri gelsin!!!

MusaKa92
14-05-2007, 19:23
galatasaray 2 senedir paf takımda şampiyon
çok süper yıldızlar var
seneye 3 tanesini A takıma koy bak nasıl oynuyorlar sonra koy milli takıma kendine güvenleri gelsin!!!

Örnek: Arda

MusaKa92
14-05-2007, 20:01
eee başka yorum yok mu?

Hakan Gül
14-05-2007, 20:03
Artık Avrupa'dan futbolcu almak değil futbolcu yetiştirme zamanıdır...Sürekli Avrupa'dan futbolcu getirdiğimiz sürece Türk futbolu bir adım ileri gitmez..

MusaKa92
14-05-2007, 20:08
Artık Avrupa'dan futbolcu almak değil futbolcu yetiştirme zamanıdır...Sürekli Avrupa'dan futbolcu getirdiğimiz sürece Türk futbolu bir adım ileri gitmez..

Avrupalılarda ne var demi?

Hakan Gül
14-05-2007, 20:14
Avrupalılarda ne var demi?
Kardeşim tamam Avrupalılar güzel oynuyor ama adam burada oynar ve gider..Milli takıma kim futbolcu yetiştirecek.? Parayı verip hazır futbolcuyu alma yani işin kolayına kaçma devri kapansın artık..Bizde futbolcularımızla övünmek ve gurur duymak istiyoruz..Bugün neden Türk Futbolu bi R.Carlos yetiştirmesin ? onlardan bi eksiğimiz yok..

Bak Beşiktaş'lı Muhammed'e..Barcelona hemen ablukaya aldı..Adamlar işi biliyo..

MusaKa92
14-05-2007, 20:18
Kardeşim tamam Avrupalılar güzel oynuyor ama adam burada oynar ve gider..Milli takıma kim futbolcu yetiştirecek.? Parayı verip hazır futbolcuyu alma yani işin kolayına kaçma devri kapansın artık..Bizde futbolcularımızla övünmek ve gurur duymak istiyoruz..Bugün neden Türk Futbolu bi R.Carlos yetiştirmesin ? onlardan bi eksiğimiz yok..

Bak Beşiktaş'lı Muhammed'e..Barcelona hemen ablukaya aldı..Adamlar işi biliyo..

Abi mesela Kézman Fener bu oyuncuyu golcü diye aldı ve milyonlarda $ para verdi. Kaç gol attı bugüne kadar bi bilmek istiyorum.. Tuncay Kézmandan daha çok attığı belli...

bulletfromhell
14-05-2007, 20:32
fenerbahçe tebrik bölümündede aynılarını söyledim şimdide söyliyeyim:
1. futbola yetenekli bir ırkımız var...brezilya kadar olmasa bile arjantinlilerden iyiyiz.
2.futbol okullarına öğrenci alınırken torpil adam kayırma vb bilimum türkiyeye has işler fazlasıyla olmaktadır.
3.Muhammed Demirci tesaDüfen keşfedilmiş bir süper yetenektir....Ya keşfedilmese noolacaktı?
4.özellikle istanbul'un mahalle aralarında üç büyüklerin minik takımlarında oynayanlardan çok daha yetenekli çocuklar vardır...hatta bu çocukların yanında minik takımlarda oynayanlar kazma statüsünde kalır...çünkü bunların çoğu ikinci maddede bahsettiğim sebeplerle oralara girmişlerdir.
5.ekonomik olarak türkiye çok güçlü bir ülke değildir ve buna paralel olarakta hiç bir kulübümüzün herhangi bir futbolcuya 25-30 milyon $ ödeyecek durumu yoktur.
6.bununla birlikte hiçbir kulübün divan kurulları ve üyeleri kulüplerin Roman Abramovich gibi insanlara satılmasını desteklememektedir.
7.bu tabloda ancak yapılabilecek olan -ki zaten tüm kulüplerimizin yaptığı- avrupanın ıskartaya çıkmış yada avrupada iş yapamamış ve yapamayacak olan futbolcuları toplamaktır.ancak ucuz etin yahnisi her zaman pahalı olur.
8.teknik direktörlerimizin bir çoğu oldukça yetenekli olmasına rağmen bu ülkede bir yere gelmenin yolu birileriyle sıkı dirsek temasında olmaktır.
9.fatih terim ve mustafa denizli'yi hariç sayarsak bu ülkedeki hocaların bir yerlere gelmek için mutlak medya desteğine bunu sağlamak içinde yakın medya ilişkilerine ihtiyacı vardır.
10.yakın medya ilişkileri özellikle birilerinin çıkarına ters düştüğü zaman bu yakın ilişkiler o teknik direktörün kellesini götürür.
11.özellikle üç büyükler bu risk mevcut olduğu için türk medyasıyla ilişkisi olmayan yabancı hocaları tercih etmektedirler.
12.yedinci maddede olduğu gibi türkiyeye gelen hocalar avrupada iş bulamayan hocalardır.
13...son söz..torpili adam kayırmayı bırakıp salt yeteneğe göre futbolcuları yetiştirip ,teknik direktörlere iş verirsek adam oluruz....sırf istanbulda sokakta top oynayan çocukların içinden kulüplere kazandırılabilecek o kadar çok yetenek varki...değerlendirmeyi bilene....selametle

cencelik
14-05-2007, 21:31

sayın cabbari greçekten haklısınız yeni topçular taze kan lazım,taze beyinler lazım lig maçlarını seyrediyorum anadolu takımlarında şahane topçularımız var,hakan şükür,rüştü reçber,ergün penbe,yıldıray baştürk ve o jeneresyona yaptıkları hizmet'ler için sonsuz teşekkür edip yola genç,dinamik ve fişşek gibi topçularla devam etmeli.saygılar sevgiler

CABBARİ
15-05-2007, 09:33
sayın cabbari greçekten haklısınız yeni topçular taze kan lazım,taze beyinler lazım lig maçlarını seyrediyorum anadolu takımlarında şahane topçularımız var,hakan şükür,rüştü reçber,ergün penbe,yıldıray baştürk ve o jeneresyona yaptıkları hizmet'ler için sonsuz teşekkür edip yola genç,dinamik ve fişşek gibi topçularla devam etmeli.saygılar sevgiler

zaten avrupalı insan genç oyuncuya para veriyor diğrlerine bakmıyor bile
fenerbahçe hala roberto carlosu almak için mücadele veriyor anlamış değilim
ardaya teklif üstüne teklif geliyor nazar değdi çocuga
Türk futboluna yeni isimler gerekir hem takımlarımızda hem milli takımlarda bir senemiz gitsin önemli değil ama yeni gençlerin kendine güveni gelsin milli takımımızı ve diğer anadolu takımlarını bir değiştirip deneyelim derim
selametle

YANSIMA_38
15-05-2007, 09:46
evet cabbari arkadasim cok guzel bi konuya deyinmissin bunun icin sana ozellikle tesekkur ediyorum biz turkler cok duygusaliz ya hani o ona celme takar o onun onune tas koyar o onu karalar o onun arkasindan atar yok o futbolcuyu ben almistim yok soyle yok boyle sacmalanip duruyo ortalik boyle olunca genc futbolcularda sasırıp kalıyo bı fuybolcu parlıyo gelecek vaad edıyo hemen akbaba gıbı ustune cullanıyo klupler adam daha 19 yada 20 yasında halıyle bocalamaya baslıyo bılıyo cok sey beklenıyo ondan bu yuku kaldıramadıgı anlarda bıde bızde su huy varya sabır hıc yok hemen yuhalamalar yerden yere vurmalar kımse bısey ıcın sabretmıyor hemen olsun bıtsın bundan da ne doguyo basarısızlık 2000 ruhu hem takımlarımızda hem mıllı takımımızda neden vardı takımlarımız ıstıkrarlıydı acelecı degıldı hersey zamanla oturup ısler sırayla ıslıyordu ve casarı geldı ama o basarı bı daha gelemedı cunku kımse sabretmıyor bı senede hem sampıyon hem sampıyonlar lıgı yada uefa kupasını alıcaz dıye ortaya cıkıyolar ama bunlar hep hayal gıbı sonuclanıyo oncelıkle trıbunler mac ıcın gelecek savasa veya ıcındekı kufuru dokmeye degıl yanı ısın aslı sakın ve sabırlı olmak gerekıyor ben boyle dusunuyorum ve boyle o onu kolluyo bu bunu kolluyo demeyle bı yere varamayız dıyorum...

CABBARİ
15-05-2007, 10:29
evet cabbari arkadasim cok guzel bi konuya deyinmissin bunun icin sana ozellikle tesekkur ediyorum biz turkler cok duygusaliz ya hani o ona celme takar o onun onune tas koyar o onu karalar o onun arkasindan atar yok o futbolcuyu ben almistim yok soyle yok boyle sacmalanip duruyo ortalik boyle olunca genc futbolcularda sasırıp kalıyo bı fuybolcu parlıyo gelecek vaad edıyo hemen akbaba gıbı ustune cullanıyo klupler adam daha 19 yada 20 yasında halıyle bocalamaya baslıyo bılıyo cok sey beklenıyo ondan bu yuku kaldıramadıgı anlarda bıde bızde su huy varya sabır hıc yok hemen yuhalamalar yerden yere vurmalar kımse bısey ıcın sabretmıyor hemen olsun bıtsın bundan da ne doguyo basarısızlık 2000 ruhu hem takımlarımızda hem mıllı takımımızda neden vardı takımlarımız ıstıkrarlıydı acelecı degıldı hersey zamanla oturup ısler sırayla ıslıyordu ve casarı geldı ama o basarı bı daha gelemedı cunku kımse sabretmıyor bı senede hem sampıyon hem sampıyonlar lıgı yada uefa kupasını alıcaz dıye ortaya cıkıyolar ama bunlar hep hayal gıbı sonuclanıyo oncelıkle trıbunler mac ıcın gelecek savasa veya ıcındekı kufuru dokmeye degıl yanı ısın aslı sakın ve sabırlı olmak gerekıyor ben boyle dusunuyorum ve boyle o onu kolluyo bu bunu kolluyo demeyle bı yere varamayız dıyorum...

yalnız ilginçtir birde şöyle bir durum var genç futbolcu daha 18 ine yeni girmiş gelecegin yıldızı!! bilmem kimin veliahtı!!! yeni bir doğuş parladı!! gibi abuk subuk medya manşetleri bu futblcuların uçuruma gitmesine sebep oluyor

YANSIMA_38
15-05-2007, 10:45
yani iste arkadasim bunun gibi daha birsuru sacmalik var medya zaten en onde gelen suclulardan en ufak bi hatirlatma yunan macini hatirlayin sahaya her sey yagiyo kale arkasinda kavga var millet atesten kacar gibi kaciyo adamlar akilli bizimkiler gibi acemi yonetmenleri yok filim varmis gibi her kareyi yansitmiyorlar medyayada cok is dusuyo unutmayalim isvicre macini ha olmamasi gereken seyler ama oldu ıste ama bunu filim gibi her karesini gostermek bize zarar verir verdide birak degerlendirmeyi gozlemci yapsin kagit uzerinde sen ne her kareyi dunyaya izletiyon gerci bizi nasil yakalariz diye ugrasiyorla o ayri konuda bize bizden baska kimseden fayda olmaz yani her kesimiyle medya yonetıcı futbolcu herkez akilli ve sakin olmasi lazım

Pasilobus
15-05-2007, 10:54
bencxe yanılıyuorsunuz medya o kadar çok etkilid eğil eger oyle olsaydı bakın tuncay şanlıya nasıl oynuyor yıllardır aslanlar gibi bitirse onu bitirirlerdi

YANSIMA_38
15-05-2007, 10:58
bencxe yanılıyuorsunuz medya o kadar çok etkilid eğil eger oyle olsaydı bakın tuncay şanlıya nasıl oynuyor yıllardır aslanlar gibi bitirse onu bitirirlerdi

arkadasim bi kisiden bahsetmiyoz biz kurum ve kuruluslardan ona bakiyorsan onun gibi birsuru futbolcu var onlarimi sayalim imdi

MusaKa92
15-05-2007, 12:02
arkadasim bi kisiden bahsetmiyoz biz kurum ve kuruluslardan ona bakiyorsan onun gibi birsuru futbolcu var onlarimi sayalim imdi

Barcelona Tuncay'ın peşindeymiş bu arada:46:

CABBARİ
15-05-2007, 20:14
hatta son senelerde birşey dikkatimi çekiyor artık eskisi gibi göbekli yaşlı hakemlerde kalmadı gençlerde çok iyi maç yonetiyor bencehakemlerimizide iyi yetiştirip fifa kokartını taktırıp avrupada en azından bir final yarı final mucadelesini yönetmesini saglamalıyız
selametle

MusaKa92
15-05-2007, 20:30
hatta son senelerde birşey dikkatimi çekiyor artık eskisi gibi göbekli yaşlı hakemlerde kalmadı gençlerde çok iyi maç yonetiyor bencehakemlerimizide iyi yetiştirip fifa kokartını taktırıp avrupada en azından bir final yarı final mucadelesini yönetmesini saglamalıyız
selametle

Hakemler iyi yetiştiriliyor ama hakemlerden kötüsü yok bu Türkiye'de:49: Hep hakemlerin üstüne yükleniliyor. Hakemlerde kötü oluyor:45:

bulletfromhell
15-05-2007, 20:37
hakemler teknik bilgi yönünden yeterli ve yetenekli olabilirler ama kafalarında çok tilki dolaşıyo...'acaba fenerbahçe aleyhine şükrü saraçoğlu stadında penaltı çalarsam,aziz başkan mustafa çulcuyu arayıp maç almamı engellermi' vb.gibi....çünkü türkiyede işler torpille hatır gönülle ikili ilişkilerle yürür..bu makus talih değişmedikçe bizim futbolumuzdan bi halt olmaz....babanın oğlu olsa yeteneksizse yeteneksizdir....en gıcık aldığın adam olsa yetenekliyse yeteneklidir....bunu hazmetmek zorundalar...başka çıkış yok....

MusaKa92
15-05-2007, 20:40
Hakemlerimize çok tepki var. Bir Barcelona maçını izliyorum. Hakem düdük çalıyor sadece kaptan gidiyor. Türkiye'de bakıyorum. Hakem çalmadan gidiyorlar 10 kişi birden. Birde @bulletfromhell ' in dediği var. Çok sıkıntılı hakemlerimiz çooook.

Pasilobus
16-05-2007, 21:13
herşeyi zamana bırakın mutlaka tekraren en iyiye ulaşacagızdır

CABBARİ
19-05-2007, 20:06
işte görüyorsun
türk futbolu diyoruz her zaman 3 takımdan birisi şampiyon oluyor devlet dogru düzgün 3 takım dışındaki,lere yardım yapmıyor
bence bu şekilde daha tatsız tuzsuz oluyor
bir fenerbahçe bir galatasaray 5-6 seneye bir şampiyon olsa bence daha çekişmeli daha zevkli olacak
selamtle

bulletfromhell
19-05-2007, 20:19
işte görüyorsun
türk futbolu diyoruz her zaman 3 takımdan birisi şampiyon oluyor devlet dogru düzgün 3 takım dışındaki,lere yardım yapmıyor
bence bu şekilde daha tatsız tuzsuz oluyor
bir fenerbahçe bir galatasaray 5-6 seneye bir şampiyon olsa bence daha çekişmeli daha zevkli olacak
selamtle
valla ağam bu dediğin ingilterede de aynı italyada da ispanyada da....yapcak bişey yok ....money talks.....

CABBARİ
21-05-2007, 18:24
galatasaray fenerbahçe maçında gördük
futbolcular bir taraf yönetim bir tarafa tarafatar bir tarafa
taraftarın yaptıkları insani bir şey değil kesinlikle bütün dünyaya rezil olduk
Türk futbolunu sadece futbol olarak algılamamak gerekir her yönüyle yani taraftarıyla bile ele almak gerekir o zaman kaybettiğimizin görüntüsü ortaya çıkacaktır

pencere77
21-05-2007, 19:07
hafta sonu olan maçta ki görüntüler taraftarın yaptıkları hiç iyi değildi.futbol izlenir ama bizdeki bazı kimseler izlemek yerine pet şişe yağmuruna tutuyor

CABBARİ
22-05-2007, 09:45
hafta sonu olan maçta ki görüntüler taraftarın yaptıkları hiç iyi değildi.futbol izlenir ama bizdeki bazı kimseler izlemek yerine pet şişe yağmuruna tutuyor

hocam ugrada seni bir kutlayayım yaw:)

Pasilobus
19-10-2007, 21:40
bence turk futbolunu değil fatih terimi yatıralım buraya son yunanistan maçı malum:yell: :yell:

erhanula
19-10-2007, 22:54
arkadaşlar nasıl askerlik hepimizin namus borcuysa bence milli takımda oynamakta askerlik gibidir milli takımda oynamaya paramı alınır orda oynamak zaten ayrı bir şeref başarı olduğu zaman plaket yeterlidir bence bir milli takım hocası aylık kuru maaş 125 milyar alırsa başarıda ancak bu kadar olur.

sarıkanarya_41
19-10-2007, 22:54
sampıyon fenerbahce.................................................................

CABBARİ
05-05-2008, 16:30
son haftalardaki hırslarıyla arda halil ve hamit kardeşler nihat ve emre avrupa şampiyonası öncesinde hazırız diyorlar
selametle

MUTAF
05-05-2008, 17:29
sampıyon fenerbahce.................................................................

:hat:

f47xfenerli
05-05-2008, 18:36

dünyanın her yerinde iddia var usta sorun mali kaynak birazda
büyüklerin parayı verip hazıra konmaları durum bu yoksa ülkede
çok iyi genç futbolcu var ama büyüklerde oynamadımı kimse pek kale almıyor
en büyük örneğide gökhan gönül ve mehmet topal kendi takımlarında olsalardı terim bile eminim onları milli takıma çağırmazdı bikere idarecilerin
bunu yıkması şart milli takım açıklanıyor topçuların 100%95 i büyüklerden
iyi varken kötüyü seçmek denir buna neyse mevzu çok derin

inşallah avrupa şampiyonu oluruz yunan takımından ne eksiğimiz var

CABBARİ
05-05-2008, 18:52
artı bizim ülkemizde ciddi bir teşvik primi söz konusu bunuda unutmamak lazım
selametle

pencere77
05-05-2008, 18:58
selametle

bu hafta sivas epey uğraştı puan almak için ama malesef gücü yetmedi.sağlık olsun.

CABBARİ
05-05-2008, 19:02
sivas puan alsaydı inanın bana adım gibi eminim fenerbahçe paraya bogacaktı onları
akşam görmedinizmi adamalr birbirini yedi
galaatsarayın şansı iyiydi yoksa adamlar hem puan hem para kazanacaktı:)

f47xfenerli
05-05-2008, 19:05
aynen teşvik çok yalnış en büyük yalnış da büyüklerin
hakem sendromunu bırakmaları kendilerine bariz hata
yapılas bile hakem bülüm balımdır ammma ve lakin
sözüm tüm kulüplere rakibine yapıldımı kıyameti koparıyorlar
özelikle büyükler net söyliyorum kulüplerimiz hakemlerle
uğraşmaktan vaz geçerse tabi buna futbolcuların yalandan
kendilerini tamasını her şeye şidetli itiraz etmesini ve centilmenlik
göstermemesinide ekleyelim bunları aşarsa türk futbolu
açtığın konunun yarısını aşmış oluruz

f47xfenerli
05-05-2008, 19:11
sivas puan alsaydı inanın bana adım gibi eminim fenerbahçe paraya bogacaktı onları
akşam görmedinizmi adamalr birbirini yedi
galaatsarayın şansı iyiydi yoksa adamlar hem puan hem para kazanacaktı:)

işte sıkıntı burada usat açtığın konuyla çelışkili cevap veriyorsun
duyumunuz ne fener niye sivası paraya boğacakmış bunlar yalnış
söylemler o zaman bir fenerli de çıkıp gs i.b.b ye ne kadar para
verdi diye sormazmı bunlar yalnış gündemler üstad
içinden çikamayız sen yaptın ben yaptım polemiğine girdik bile

açtığınız konu türk futbolu ama fenere döndü neyse

f47xfenerli
05-05-2008, 19:14
burada ciddi bir konu açılmış takımlar üzerinden gitmesek
sağlıklı bir fikir çıkabilir yoksa konu fazla açık kalmaz sanırım

CABBARİ
05-05-2008, 19:21
ya ne alakası var
buradaki mevzu gerçeğe gerçek
ben inandıgım şeyleri, söylüyorum
sence olmadımı aziz aga teklif etmedimi ciddi ciddi konuş

f47xfenerli
05-05-2008, 19:33
ya ne alakası var
buradaki mevzu gerçeğe gerçek
ben inandıgım şeyleri, söylüyorum
sence olmadımı aziz aga teklif etmedimi ciddi ciddi konuş

ustam açtığın konu başlığına uymadığını belirttim biliyon
sende ben şahsen 30 senedir teşfik var derler ama ve lakin
ispatı varmı bütün herkesin ağzında yalnış olan bu varsa delilin
sunarsın bunu genel söyliyorum yoksa çamurdan ileri gitmiyor
düşüncelerimizi olmuş gibi sunarsak asıl yalnış bu derilmidir ve selam

basın ve görsel basın yılardır gündemimize atar bunalar bizde
polemiğini yapıp yeriz birbirimizi

f47xfenerli
05-05-2008, 19:41
türk futbolunda en beğendiğim futbolcudur ve adam gibi adamdır
hakan şükür adama yapmadığını bırakmadı görsel ve yazılı basın medyası
suçu ne peki dini gereği inancini belirtti diye zor bu ülkede düzen
cabbari baba

MUTAF
06-05-2008, 01:06
türk futbolunda en beğendiğim futbolcudur ve adam gibi adamdır
hakan şükür adama yapmadığını bırakmadı görsel ve yazılı basın medyası
suçu ne peki dini gereği inancini belirtti diye zor bu ülkede düzen
cabbari baba

+1905 :45:

CABBARİ
06-05-2008, 11:44
fakat ben bu ülkede hıncal uluç gibi yzarları istemiyorum
her ne sebeple olursa olsun bu adam yazar değil türk futboluna ve futbolcusuna zarar veriyor
selametle

sarıkanarya_41
06-05-2008, 14:07
selametle
evet oyleydı ve yapanlar zar zor da olsa gıttıler ve yerlerıne futbol adına bırseyler yapmak ısteyenler geldı nıhayet.saygılar.

CABBARİ
03-06-2008, 09:56
şampiyona öncesinde en hazır futbolcularımız bana göre nihat ve emre gibi görünüyor
selametle

CABBARİ
15-06-2008, 20:02
şampiyona öncesinde en hazır futbolcularımız bana göre nihat ve emre gibi görünüyor
selametle

nihat hakkında biraz yanılmışım:tomato:

CABBARİ
08-07-2008, 21:17
rahmetli hasan doğan federasyon ve milli takım içindeki bir çok kavgaya son vermişti
ALLAh gani gani rahmet eylesin
türk futbolu için bunun gibi insanlar gerekli ama zor görünüyor:(
selametle