PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hıtbord horizantal yayınlarda sinyal sorunu

TEKNİSYEN101
15-05-2007, 22:02
arkadaşlar hıtbord uydusundaki vertical yayınları izliyorum fakat horizantal yayınları izleyemiyorum, sinyal yok yazıyor,37 ekran tv ve uydu cihazım ile dama çıktım ayar yapayım diye damda çekiyor, acaba kablodamı bir sorun var
yardımlarınız için şimdiden teşkkürler

Admin
15-05-2007, 22:04
arkadaşlar hıtbord uydusundaki vertical yayınları izliyorum fakat horizantal yayınları izleyemiyorum, sinyal yok yazıyor,37 ekran tv ve uydu cihazım ile dama çıktım ayar yapayım diye damda çekiyor, acaba kablodamı bir sorun var

Kablodadır buyuk bir ihtimal veya Disecgte

MusaKa92
15-05-2007, 22:06
eğer ikiside olmazsa bi format at :d

tike®
15-05-2007, 22:18
LNB ayarlarını kontrol ettiyseniz diğer çanağınızdaki LNB takıp deneyin sorun belli olacaktır:45:

TEKNİSYEN101
15-05-2007, 22:21
öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim, damda ayar yaparken aynı dısec aynı lnb ile baktım herhangi bir sorun yoktu yalnız tv ye giden kablo yerine ara kablo kullandım, büyük ihtimal tv kablosunda bir sorun var diyeceğim ama türksattaki bütün horizantal yayınları alıyorum, bende çok şaşırdım nasıl oluyor diye?

YANSIMA_38
15-05-2007, 22:34
o halde arkadasım arkadasların dedıgı gıbı damda cıkıyorsa ya kablonda ya dayzeg de sorun vardır once dayzeg ucunu degıstır 3 yada 4 e tak dene

TEKNİSYEN101
15-05-2007, 23:06
o halde arkadasım arkadasların dedıgı gıbı damda cıkıyorsa ya kablonda ya dayzeg de sorun vardır once dayzeg ucunu degıstır 3 yada 4 e tak dene

bilgi için sağol

dayzeg i de değiştiridim bir şey değişmiyor, ilginç olan türksat ve sirrus taki horizantal yayınları izleyebiliyorum.