PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lise öğrencisinin gasp oyunu

Hakan Gül
21-05-2007, 23:50
Only the registered members can see the link

Adana'da şakalaşırken kendisini bacağından bıçakla yaralayan arkadaşına cep telefonunu veren lise öğrencisi gencin gasp oyununu arkadaşının annesi bozdu.

Edinilen bilgiye göre, olay, önceki gün Kışla Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 3 arkadaş, Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu kutlamak için alkollü içecek alarak Baraj Çamlığı'na gitti. Alkol içip kendi aralarında şakalaşan gençlerden lise birinci sınıf öğrencisi E.E. (17) sağ bacağından bıçakla yaralandı. Yarası hafif olduğu için arkadaşlarıyla eğlenmeye devam eden E.E.'nin telefonunu, bıçağı kullandığı iddia edilen D.K. (18) telefon açma bahanesiyle aldı. Arkadaşlarıyla birlikte eğlenen E.E. daha sonra evlerine giderek kanlı elbisesini değiştirip Ömer isimli arkadaşının evinde yarasına pansuman yaptırdı.

Olayı ailesinden gizlemeye çalışan E.E., ablasının yarasını fark etmesi üzerine birlikte Adana Numune Hastanesi'ne başvurdu. Hastaneye gittiğinde ailesi 'üzülmesin' diye gasp yalanına başvuran E.E., kendisini, Baraj Çamlığı'nda koşu yaparken tanımadığı 2 kişinin bıçakla yaralayıp cep telefonunu gasp ettiklerini söyledi.
Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri de olayla ilgili çalışma başlattı. Gasp Büro Amirliği ekipleri, çalışmalarını sürdürürken D.K.'nin annesi oğlunun odasında bulduğu telefonun E.E.'ye ait olduğunu öğrenince annesini arayarak, "Senin oğlunun telefonu bizde kalmış" diyerek haber verdi.

Telefonun bulunması üzerine gasp yalanından vazgeçmek zorunda kalan E.E., "Korktuğum için yalana başvurdum. Ben hocamla konuşurken arkadaşım şakayla bacağımdan yaraladı. Sonra parka gittik. Alkol alırken arkadaşım telefonumu istedi. Benim sarhoş olduğumu düşünmüş. Sonra istediğim de "Ben almadım. Ben de değil" dedi. Sonra annesi annemi arayıp telefonun kendilerinde olduğunu söylemiş" şeklinde konuştu.

D.K. ise gasp iddiasını yalanlayarak, "Telefonu cebimde unutmuşum" dedi. E.E. hakkında polise yalan beyanda bulunmaktan, D.K. hakkında ise yaralama ve telefonu alıkoymaktan işlem yapıldığı bildirildi.

İHA