PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SHP de seçime katılmıyor

Hakan Gül
26-05-2007, 19:29
Only the registered members can see the link

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Parti Meclisi ve il başkanlarının kendisine verdiği yetki çerçevesinde, seçime katılmama kararı aldı.
SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın yazılı açıklamasında Cumhuriyet mitinglerinde vatandaşların kendisine “bölünmeyinö çağrısında bulunduğunu belirterek, SHP’nin 22 Temmuz genel seçimlerine katılmayacağını açıkladı. Karayalçın, birleşik oy pusulasıyla ilgili kuraya SHP’nin katılmayacağını bugün YSK’ya resmen bildirileceğini kaydetti.

Karayalçın, sol bir iktidar seçeneği sunulmasına katkıda bulunmak için yerleşik siyasi alışkanlıkları zorlayarak CHP-DSP işbirliği içinde yer alma talebini daha önce de dile getirdiğini vurguladı. “Siyasal yaşamımızda pek alışılmadık açıklıktaki bu yaklaşımımıza şimdiye kadar CHP yönetiminden ya da geçtiğimiz Mart ve Nisan aylarında ittifak görüşmeleri yaptığımız DSP yönetiminden herhangi bir yanıt gelmemiştirö diyen Karayalçın şöyle devam etti:
“Birleşik oy pusulası için yarın yapılacak kura çekiminden önce, partimizin yüzde 10 seçim barajını aşamayacağını görerek, geçmişte başta Ankara olmak üzere çok sayıda kentimizin belediye yönetimlerinin nasıl kaybedildiğini bir kez daha hatırlayarak, çok daha önemlisi cumhuriyet mitinglerinde sarıldığım, kucaklaştığım, ellerini sıktığım binlerce yurttaşımızın bana yapmış oldukları ‘bölünmeyin’ şeklindeki seslerini dikkate alarak ve SHP Parti Meclisinin 6 Mayıs tarihinde verdiği yetkiyi kullanarak, partimizin seçimlere katılmaması kararını aldım."

Aziz46
26-05-2007, 20:18
acikcasi ÜzÜldÜm :(:(:(

CABBARİ
26-05-2007, 20:57
zaten shp seçimlere girse bile oy potansiyeli belli bir parti boşu boşuna milyon dolarlar harcamasında mantık yoktu murak karayalçın bence iyi bir tercih yapmış
selametle

bulletfromhell
26-05-2007, 21:02
valla büyük bi kayıp değil bence....

cosby
26-05-2007, 21:16
çok büyük davranış

cosby
26-05-2007, 21:20
Only the registered members can see the link

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Parti Meclisi ve il başkanlarının kendisine verdiği yetki çerçevesinde, seçime katılmama kararı aldı.
SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın yazılı açıklamasında Cumhuriyet mitinglerinde vatandaşların kendisine “bölünmeyinö çağrısında bulunduğunu belirterek, SHP’nin 22 Temmuz genel seçimlerine katılmayacağını açıkladı. Karayalçın, birleşik oy pusulasıyla ilgili kuraya SHP’nin katılmayacağını bugün YSK’ya resmen bildirileceğini kaydetti.

Karayalçın, sol bir iktidar seçeneği sunulmasına katkıda bulunmak için yerleşik siyasi alışkanlıkları zorlayarak CHP-DSP işbirliği içinde yer alma talebini daha önce de dile getirdiğini vurguladı. “Siyasal yaşamımızda pek alışılmadık açıklıktaki bu yaklaşımımıza şimdiye kadar CHP yönetiminden ya da geçtiğimiz Mart ve Nisan aylarında ittifak görüşmeleri yaptığımız DSP yönetiminden herhangi bir yanıt gelmemiştirö diyen Karayalçın şöyle devam etti:
“Birleşik oy pusulası için yarın yapılacak kura çekiminden önce, partimizin yüzde 10 seçim barajını aşamayacağını görerek, geçmişte başta Ankara olmak üzere çok sayıda kentimizin belediye yönetimlerinin nasıl kaybedildiğini bir kez daha hatırlayarak, çok daha önemlisi cumhuriyet mitinglerinde sarıldığım, kucaklaştığım, ellerini sıktığım binlerce yurttaşımızın bana yapmış oldukları ‘bölünmeyin’ şeklindeki seslerini dikkate alarak ve SHP Parti Meclisinin 6 Mayıs tarihinde verdiği yetkiyi kullanarak, partimizin seçimlere katılmaması kararını aldım."

kendisini kutluyor ve bir sosyal demokrat olarak yaptığı katkıdan dolayı teşekkür ediyorum:45:

Aziz46
26-05-2007, 22:50
Karayalcın SOL partinin oyları bolunmesın dıe yaptıgı bu uygulamadan dolayı Kutluyorum...Adam dior CHP-DSP-SHP war zaten göz önünde bulunan sol parti olarak DSP+CHP birleşti geriye tek ben kaldım....Ortada 2 partı kalmıs oldu halk ta ya bana werır yada ChP ye bana wermesınler baska SOL partı yanı daha guclu olan CHP+DSP'ye wersinler...

bulletfromhell
26-05-2007, 23:48
amanda aman...sanki çok matah bi partide millet ona oy atacaktı....:puah: :puah: :puah:

Aziz46
26-05-2007, 23:57
kardesım atan atar 1 oy bile bu ulke için hayat ve mat meselesıdır... adam watanı dusunuor dior benım zihniyetımde birisi geldin basa basıları gibi yan gelıp yatmıor..........................

bulletfromhell
27-05-2007, 00:04
kardesım atan atar 1 oy bile bu ulke için hayat ve mat meselesıdır... adam watanı dusunuor dior benım zihniyetımde birisi geldin basa basıları gibi yan gelıp yatmıor..........................
fanatizme karşı söyleyecek sözüm yoktur...selametle

şimal
27-05-2007, 00:09
hayırlısı olsun.

Hakan Gül
27-05-2007, 06:26
Arkadaşlar helal olsun ya akşam konuları açtım sabah bi bakıyorumki etraf savaş alanına dönmüş..Bu yaptıklarınız 1.Foruma, 2.Yöneticilere ve diğer emeği geçenlere ve en çokta BANA yaptığınız bir saygısızlıktan öteye geçmez..
Biz bilgilendirme amacıyla konu açıyoruz siz gelip tartışıyorsunuz..Eğer sizin emeğe karşı saygınız buysa aynen devam edin..
Konu Kapanmıştır...!!!

Simba
27-05-2007, 07:58
Forumda siyasi konuların açılması yaskalanmıştır.Bunuda ek olarak belirtelim Only the registered members can see the link