PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir veda, bir elveda

Hakan Gül
27-05-2007, 06:37
Only the registered members can see the link

Köln ile anlaşan Ümit Özat, şampiyonluk kupasını kaldırdı, golünü attı ve “Adam gibi geldim, adam gibi gidiyorum” deyip, alkışlarla ayrıldı; Rüştü ise kutlamalara bile katılmadı.
27.05.2007

Gözyaşını tutamadı
Fenerbahçe için tarihi bir geceydi. Önceki senelerde olduğu gibi 100. yılda da kaptanlık görevini üstlenen ve kazanılan şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Kaptan Ümit Özat içinse dün gecenin bir başka anlamı daha vardı. Tecrübeli futbolcu, Sarı-Lacivertli formayı son kez giyiyor, kaptanlık pazubandını koluna son kez takıyordu. Çünkü Daum’un takımı Köln ile 3 yıllığına anlaşmaya varmıştı. Bunu herkes biliyordu. Pazubandı kolunda sahaya çıktığında tüm tribünlerden müthiş bir sevgi gösterisi başladı. Sevgiyle, gururla, coşkuyla alkışlanıyordu Ümit.

Alkışlarla ayrıldı
Bu, adam gibi bir adama vefa gösterisiydi. Artık sel olmuş akıyordu yaşlar gözünden Ümit’in. Ardından 2. Kaptan Tuncay ile birlikte şampiyonluk kupasını kaldırdı coşkuyla. 55. dakikada bir de gol atınca dünyalar onun oldu. Arkadaşları onu eller üzerine kaldırıp, vedalarını yaptı. Hocası isteğini göz önüne alıp, kendisini 58’de oyundan çıkardı alkışlatmak için. Gerçekten de öyle oldu. Stat alkıştan inliyordu. Yine nemlendi gözleri. Sonra kupa töreni ve son veda. Son sözleri bir veda, bazılarına mesaj gibiydi: “Adam gibi geldim, adam gibi oynadım, adam gibi gidiyorum.”

Yakışmadı
Kadıköy’de bayram vardı dün, coşku, sevinç, kutlama vardı. Bu kadar güzelliğin sonunda ise geceye hiç yakışmayan bir görüntü vardı. Buna neden olan da, 12 yıl Fenerbahçe formasını giyen kaleci Rüştü’ydü. Oynamak istediğini söyleyen ancak Zico tarafından 18’e bile alınmayan Rüştü, Ankaragücü maçı için takım elbiselerini giyip, şükrü Saracoğlu Stadı’na gelmişti. Sonra maç bitti ve kutlamalar başladı. Tüm futbolcular numara sırasıyla tek tek anons ediliyordu. Sıra 34’e geldiğinde Rüştü’yü bekleyenler yanıldı. Çünkü ortalıkta yoktu milli kaleci ve onun numarası atlanıp, 35 Lugano anons edildi. Törene katılmak için davet bekleyen Rüştü, bu isteği gerçekleşmeyince, “Milli takım kampına gidiyorum” diyerek stattan ayrılmıştı çünkü. Onun bu tavrına çok kızan Başkan Aziz Yıldırım’ın, Fenerbahçe ile ilişkisini keseceği ileri sürüldü.

Aziz46
27-05-2007, 08:45
Rüştü çok ayıp etmiş hadi tmm kızabilirsin kadroya alınmıyorum die ama Şampiyonluk kutlamasınada katılmaması çok ayıp....

tako 2000
27-05-2007, 09:07
Sayın ümit özata bundan sonraki futbol yaşantısında başarılar.umarım dışarıda ülkemizi en iyi şekilde temsil eder

Hakan Gül
27-05-2007, 10:04
Büyük kaptan; bugüne kadar döktüğün terin her damlası için sana teşekkür ediyor ve yeni takımında başarılar diliyoruz..
Bu takım senin gibi efsaneleri unutmaz..

pencere77
27-05-2007, 10:19
Ümit Özata başarılar dilerim yeni takımı Köln'de