PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : harddiske nasıl format atilir

seyitcan
27-05-2007, 12:01
arkadaşlar ben hardiske format atmak istiyorum acaba nasıl format atilir bilgisi olan arkadaslarin yardımını bekliyorum şimdiden teşekkurler

ufuk
27-05-2007, 13:01
bu linkte format atma hakkında bilgi bulabilirsin Only the registered members can see the link

Volkan
27-05-2007, 13:05
arkadaşlar ben hardiske format atmak istiyorum acaba nasıl format atilir bilgisi olan arkadaslarin yardımını bekliyorum şimdiden teşekkurler

arkadaşım Bir tane XP cd si bul cd rom a tak bilgisayarı tekrardan başlat açılırken cd den ön yükleme için bir tuşa bas der bir tuşa basarsın sonrasında cd otomatik olarak bazı işlemler yapar bu işlemlerden sonra sana XP kurmak istediğin sürücüyü seçmeni ister sende hangi bölüme kurmak istiyorsan onu seçersin sonrasında bu sürücüyü biçimlendirmek istiyormusun diye bir yazı çıkar orda biçimlendirme seçenekleri mevcuttur. biçimlendirip yeni XP kurabilirsin.

daha eski bir yolu da vardır Windows 98 de oluşturulmuş bir başlangıç disketini bilgisayara takarsın bilgisayarı yeniden başlatırsın bilgisayar disket sürücüden açılır karşına çıkan seçeneklerden birincisini seçip beklersin en son A: simgesi çıkınca format :C yazıp enter tuşuna basarsan biçimlendirme başlar.

seyitcan
27-05-2007, 22:04
teşekkurler arkadaslar