PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rüştü: Göreve hazırım

Hakan Gül
29-05-2007, 18:19
Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçında 2 Haziran Cumartesi günü deplasmanda Bosna Hersek ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı'nda, kaleci Rüştü Reçber görev verilmesi halinde oynayabilecek düzeyde olduğunu göstermeye çalışacağını ifade etti.

Only the registered members can see the link

Polat Rönesans Oteli'nde Tümer Metin, Emre Belözoğlu ve Servet Çetin ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan kaleci Rüştü Reçber, uzun süren sakatlık ve tedavi sürecinin ardından hazır olduğunu belirtti. Rüştü, teknik direktör Fatih Terim'in şans vermesi durumunda, oynayabilecek düzeyde olduğunu göstermeye çalışacağını ifade etti.

Büyük bir sorumluluk duygusu içinde oldukları milli takım ortamında, futbolcuların oynayıp oynamamak gibi bir sıkıntı yaşamadığını, herkesin milli takımda bulunmanın şerefinin farkında olduğunu kaydeden Rüştü, ''Sakatlığım süresince hocam benimle çok yakından ilgilendi. Oynayıp oynamayacağımı bilmiyorum ama oynatırsa her türlü şeyi yapabilecek seviyede, başarabilecek düzeyde olduğumu göstermeye çalışacağım. Karar, taktir hocamızındır'' diye konuştu.

Ligin sona ermesiyle yaşanan rehaveti yok edip Bosna Hersek maçına yoğunlaşmaya çalıştıklarını kaydeden Rüştü, ''Bunda da biz tecrübe ve birikimi fazla olan futbolcuların önemli rolü var. Oynayıp oynamamız önemli değil, bulunduğumuz ortamdan memnunuz'' diye konuştu.

Bosna Hersek'in kadrosunda yapılan büyük değişimle ilgili bir soruya Rüştü, ''Yeni takımlarıyla ilgili çalışmaları hocamız yapmıştır ve bizlere gösterecektir. Ama yeni bir ekip olması oyuncuların çoğunluğunun değişik olması bazen avantaj, bazen de dezavantaj olabilir. Biz bunu kendi adımıza avantaja çevirmeliyiz'' yanıtını verdi.

''SERDAR ÇALIŞMASININA KARŞILIĞINI ALIYOR''
Milli takıma çağrılan Fenerbahçe'deki takım arkadaşı kaleci Serdar'ın çıkışını değerlendiren Rüştü, ''Serdar çalışmasının karşılığını alıyor'' dedi.

Fenerbahçe'de kaleye geçtikten sonra ortaya koyduğu performansı herkesin gördüğünü, Fatih terim'in de bunu değerlendirerek kendisini milli takıma çağırdığını kaydeden tecrübeli file bekçisi, ''Onun için de güzel bir fırsattır. Kendisini tebrik ediyorum'' diye konuştu.

Fenerbahçe'de formasını kaybettikten sonra milli takımın şimdiki aday kadrosuna da çağrılmayan Volkan'ın ise şanssız bir dönem geçirdiğini ifade eden Rüştü, ''Volkan şanssız dönemler yaşadı. Bu dönemler içinde sıkıntılar tabii ki oldu. Ama futbolun içinde karşılaşılabilen olaylardan birini yaşadı. Volkan, inanıyorum ki en kısa zamanda eski günlerine dönüp tekrar hak ettiği yerlere gelecek. Mühim olan karşılaşılan olaylardan dersler çıkararak daha da yüksek başarılar çıkarabilmek için çaba sarf etmektir. Ümit ediyorum ki Serdar, hocamız görev verirse en iyisini yapacaktır. Volkan ise mümkün olabildiğince kendini toparlayıp tekrar buraya gelecektir'' şeklinde konuştu.

Çalışmanın, bir işin en önemli adımı olduğunu düşündüğünü kaydeden Rüştü, ''Her zaman bulunduğum ortamlarda oynadığım kulüplerde, çalışmayı ve saygı göstermeyi ilke edindim. Milli takımın 1991-1992 jenerasyonundan esinlenen bir kültürü var. O dönemden kalan tek benimdir. Arada gelenlerde var. Bizler gittikten sonra bu kültürü devam ettirecek jenerasyonu bırakacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.
.userRating,.doThis{padding:6 0 6 0;background-color:#F3F3F6;border-bottom:solid 1px #A4ABC1;border-top:solid 1px #A4ABC1;width:460;} .t1{font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;} .b{font-weight:bold;} .f11{font-size:11px;} .c000{color:#000000;} .bulletRedSmall{font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;color: #CC0000;font-size: 65%} .textMedBlack{font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:70%;line-height:140%;font: normal; color: #000000} .dSp{width:135px;padding-right:10;margin-left:10px} .dIc{height:20px;vertical-align:middle}