PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kulüpler Birliği Toplandı Sınırsız Yabancı Kararı Alındı.

ruzgarm
30-05-2007, 17:52
Sınırsız yabancı

Kulüpler Birliği İstanbul'da toplandı. Başkan Özhan Canaydın, toplantı sonrası aldıkları kararı açıkladı.

Özhan Canaydın, yabancı sınırlamasının kalkması yönünde karar aldıklarını belirterek, "Tüm kulüplerimiz Türk futbolunun gelişmesi için bu kararın çıkarılması ıistiyor. TFF'nin gerekeni yapacağına inanıyoruz" dedi.

Canaydın, toplantıya gelen Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci'ye, yabancı oyuncu sınırlaması konusunda tam serbestlik istedikleri yönünde fikirlerini beyan ettiklerini belirtti.

Affan Keçeci'nin, bu taleplerini yönetim kuruluna ileteceğini vurgulayan Canaydın, yabancı oyuncu konusunda herhangi bir kriter getirilip getirilmeyeceğininin sorulması üzerine, “Hayır, bizim isteğimiz İspanya, İtalya ve Almanya'daki sistemin uygulanması” cevabını verdi.

Beşiktaş ile Denizlispor'un temsilcilerinin, mazeret göstererek katılmadıkları toplantıda, geride kalan sezonu değerlendirdiklerini anlatan Canaydın, “Önemli konulardan biri de futboldaki şiddet ve gerekli tedbirlerin alınması. Fair-play anlayışı içinde yeni sezona iyi bir şekilde başlamak üzere fikir birliğine vardık” dedi.

FEDERASYONLA ÖNEMLİ TOPLANTI

Özhan Canaydın, (A) Milli Takım'ın Brezilya ile yapacağı özel maçın ardından, Futbol Federasyonu ile Turkcel Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı'nın önemli bir toplantı yapacağını söyledi.

Toplantıda, isteklerini ortaya koyacaklarını kaydeden Canaydın, “Uzun süreceğini tahmin ettiğimiz toplantı sonunda, istekleri karara bağlayıp, yeni sezonu hem kulüplerin, hem taraftarların, hem de devlet mekanizmasının mutluluğu içinde geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

İLGİNÇ GÖRÜŞME

Toplantının ardından Özhan Canaydın'ın, Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur ve takım menajeri Süleyman Hurma ile otel lobisinde uzun süre görüşmesi dikkat çekti.

Toplantı sonrası tüm kulüp temsilcileri otelden ayrılmasına rağmen, Mamur ve Hurma'yı göndermeyen Canaydın'ın görüşmesi, Kayserispor'un yıldız futbolcuları Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal'ın transferine yönelik olarak yorumlandı.

KEÇECİ: KONU ÇOK YÖNLÜ İRDELENECEK

Toplantının ikinci bölümüne katılan Affan Keçeci, çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kendilerine iletilen taleple ilgili bilgi verdi.

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un, FIFA ve UEFA kongrelerine katılmak üzere İsviçre'de olduğunu ve onu temsilen toplantıya geldiğini ifade eden Keçeci, şunları söyledi:

“Biz toplantıya katılmadan önce oy birliğiyle aldıkları bir kararı bize ilettiler. Onların teklifi, yabancı oyuncu konusunda tam serbestlik. Ben bu öneriyi 1 Haziran'da Bosna Hersek'te yapacağımız yönetim kurulu toplantısında arkadaşlarıma anlatacağım ve alınacak karar yürürlüğe girecektir. Ama yönetim kurulu konuyu çok yönlü irdeler. Yaklaşık 3-4 aydır ilgili kurullarımız bu konuyu incelemekte. Hem ülkemizin geçmişteki yabancılarla ilgili durumları, hem FIFA ve UEFA'ya bağlı tüm ülkelerdeki durumlar inceleniyor. Ülkemiz için en faydalısı, en doğrusu neyse, bu kararı yönetim kurulu alacaktır. Çünkü konunun içinde, milli takım da söz konusudur. Bu bakımdan, konunun çok yönlü olarak incelenmesi gerekli. En doğrusunun olacağına kimsenin şüphesi olmasın. Futbol Federasyonu, üzerine düşen görevi layıkıyla yapacaktır. Bu karar, ülkenin yararına bir karar olarak çıkacaktır. İlk yönetim kurulu toplantısında kararımız netleşir”.

Affan Keçeci, futbolda yaşanan şiddetin gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine, “Burada futbolda şiddet gündeme gelmedi, çünkü bu konu her zaman gündemimizde” diye konuştu.

hurriyet.com.tr 30 Mayıs 2007

bulletfromhell
30-05-2007, 18:05
eğer koşulsuz , kuralsız bi şekilde yabancı sınırlamasını kaldırmışlarsa bu ülke 2. veya 3. sınıf brezilyalıların cenneti olacak demektir...biz kalkıyoz altyapı diyoruz,adamların yediği naneye bak....bence en azından herhangi bir düzeyde (U-18,U-21 veya A takım) milli olma şartı getirilmeli....aksi halde türk futbolu en büyük darbeyi yemiş olacak....

YANSIMA_38
30-05-2007, 19:10
ortalıgı karıstırmak parayla degılya serbest olsun bakalşım bagırıp duranlar yıne basarısız olunca ne bahane bulacaklar..

CABBARİ
30-05-2007, 19:14
bu pek iyi olmadı
yabancı sınırlandırmasını ortadan kaldırmak bizim türk futbolcu üretimini tehlikeye sokacaktır ve bu sene oldugu gibi diğer senelerdede pek çok mehmet aurello örneği görebiliriz
selametle

ibalaban
30-05-2007, 19:43
Hayret yabancı futbolcu sayısına karşı çıkanlar ne oldu da serbest kalsın diyor. Baya çok şeyler değişmiş. Hayırlısı.

bulletfromhell
30-05-2007, 19:51
bu pek iyi olmadı
yabancı sınırlandırmasını ortadan kaldırmak bizim türk futbolcu üretimini tehlikeye sokacaktır ve bu sene oldugu gibi diğer senelerdede pek çok mehmet aurello örneği görebiliriz
selametle
ağam sana yemin billah ediyom en az aurelio gibisini bulup getirsinler ses çıkartırsam namerdim....ama facia görünüyo....3. sınıf abuk subuk ucuz adamları doldurup yerli oyuncularıda bu sezon iyice dara boğup hatta bi çoğunu bi nevi burnunu sürterek 2008-2009 sezonunda üç otuz paraya oynatmanın hesabı değilse bu bende adam değilim...selametle:devilprv: :devilprv: :devilprv:

CABBARİ
30-05-2007, 20:05
ağam sana yemin billah ediyom en az aurelio gibisini bulup getirsinler ses çıkartırsam namerdim....ama facia görünüyo....3. sınıf abuk subuk ucuz adamları doldurup yerli oyuncularıda bu sezon iyice dara boğup hatta bi çoğunu bi nevi burnunu sürterek 2008-2009 sezonunda üç otuz paraya oynatmanın hesabı değilse bu bende adam değilim...selametle:devilprv: :devilprv: :devilprv:
antalyasporda tunuslu bir çocuk var sana samimi konuşuyorum mehmet aurello ayarında bir çocuk devamlı milli takıma çagırılıyor yaşı daha 20 falan çocugun altında arabası yok minibüsle gidip geliyor klübe maça birde mehmet aurelloya bak padişah gibi!!!
demek istediğim şu kaliteli ve kalitesiz ayrımı yapmak için illaki 3 büyüklerden geçmek zorundasın

bulletfromhell
30-05-2007, 20:28
antalyasporda tunuslu bir çocuk var sana samimi konuşuyorum mehmet aurello ayarında bir çocuk devamlı milli takıma çagırılıyor yaşı daha 20 falan çocugun altında arabası yok minibüsle gidip geliyor klübe maça birde mehmet aurelloya bak padişah gibi!!!
demek istediğim şu kaliteli ve kalitesiz ayrımı yapmak için illaki 3 büyüklerden geçmek zorundasın
doğru söylüyosun......işin o boyutu her zaman mevcut....