PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özhan Canaydın: Haluk Ulusoy'a, 'çekilsen iyi olur' demedim

umsado
18-01-2006, 20:47
Birinci Lig Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Özhan Canaydın, yarın Ankara'da başlayacak Futbol Federasyonu Genel Kurul Toplantısı öncesi yaşanan süreçte, başkan adayı Haluk Ulusoy'a, “çekilsen iyi olur” demediğini ifade etti.

Canaydın, yaptığı yazılı açıklamada, seçimler öncesi gelişmelerle ilgili bugün bir gazetede yer alan bilgilerin yanıltıcı ve gerçeleri yansıtmadığını kaydetti.

Canaydın, kulüpler birliği olarak Haluk Ulusoy'u destekleyeceklerini açıkladıkları toplantıdan sonra gelişen süreçte, Ulusoy'a “çekilsen iyi olur” demediğini kaydetti.

Sözkonusu toplantıyı, katılan hiçbir kulüp başkanının terketmediğinin altını çizen Canaydın, “Kulüpler Birliği Başkanı olarak Türk Futbolu'nu yakından ilgilendiren bu konuya ilişkin olarak herkes ile konuştum, bunun da en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Görüşmelerimde herkesle aynı mesafede kaldım ve fikir alışverişinde bulundum” biçiminde ifadelere yer verdi.

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ile birkaç kez görüştüğünü bildiren Canaydın, Erzik'in, adayların tümünün çekilmesi halinde bu görevi onurla yapacağını ifade ettiğini kaydetti.

Açıklamada, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in kendisini aradığını ve fikir alışverişinde bulunduklarını da vurgulayan Canaydın, kulüpler birliğinin son toplantısında konuşulan konuların kendi içinde kalması gerektiğine inandığı için detaylara fazla girmek istemediğini sözlerine ekledi.

Alıntı hurriyet.com.tr