PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yenelim bitsin!

TEKNİSYEN101
02-06-2007, 18:20
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu'nda yer alan Türkiye, 6. maçında bugün deplasmanda Bosna-Hersek ile karşılaşacak. Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'daki Asım Ferhatovic Olimpiyat Stadı'nda oynanacak karşılaşma TSİ 21.00'de başlayacak. ATV'den naklen yayınlanacak Bosna Hersek-Türkiye milli maçını İsveçli hakem Peter Fröjfeldt yönetecek. Fröjdfeldt'in yardımcılıklarını Stefan Wittberg ve Henrik Andren yapacak. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Martin Ingvarsson.

Grupta yaptığı ilk 5 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik sonucu 13 puan toplayan ve Yunanistan'ın 1 puan önünde liderlik koltuğunda oturan (A) Milli Futbol Takımı, Bosna-Hersek maçını da kazanarak, grupta ilk yarı maçları sonucunda finallere gitme konusunda ciddi bir avantaj yakalamak amacında.

(A) Milli Futbol Takımı'nda Emre ve Tümer sakatlıklarından ötürü bugünkü Bosna Hersek ve Salı günü oynayacağımız Brezilya maçlarında forma giyemeyecek.

Kendi evindeki ilk 2 maçını yitiren, geride kalan 5 maçta 7 puan toplayarak 3. sırada yer alan Bosna-Hersek ise, gençleştirilmiş kadrosuyla mücadele edeceği karşılaşmayı kazanması durumunda, ilk 2 sıra için umutlarını kalan maçlara taşıyacak.

Millilerde sarı kart alarmı

(A) Milli Futbol Takımı'nın bugün Bosna-Hersek ile yapacağı 2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu 6. maçı öncesi, ay-yıldızlı ekipte 4 futbolcu sarı kart cezası sınırında bulunuyor.

Aday kadroda yer alan oyuncular içinde elemelerde daha önce yapılan maçlarda birer sarı kart gören Hamit Altıntop, Mehmet Aurelio, Sabri Sarıoğlu ve Emre Aşık, bugünkü maçta da sarı kart görmeleri halinde cezalı duruma düşecek.

Statü gereği, elemelerde aralıklı da olsa 2 sarı kart gören oyuncular cezalı duruma düşüyor.

Bosna Hersek:
Guso
Berberovic
Bajic
Damjanovic
Misimovic
Krunic
Rahimic
Zeba
Custovic
Muslimovic
Ibisevic

Türkiye:
Rüştü Reçber
Hamit Altıntop
Gökhan Zan
Servet Çetin
İbrahim Üzülmez
Gökdeniz Karadeniz (Sabri Sarıoğlu)
Mehmet Aurelio
Yıldıray Baştürk
Arda Turan
Tuncay Şanlı
Hakan Şükür (Ümit Karan)

STAT: Asım Ferhatovic Olimpiyat
SAAT: 21.00
HAKEM: Peter Fröjfeldt
YAYIN: ATV

Bosna ile 2. randevu

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu 6. maçında bugünkü randevuda Türkiye ile Bosna-Hersek, tarihte ikinci kez karşılaşacak.

İki ülke (A) milli futbol takımları arasında ilk karşılaşma 16 Ağustos 2000 tarihinde oynandı.

Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da yapılan özel maçı 2-0 ev sahibi ekip kazandı.

Bugünkü maç, iki ülke (A) milli futbol takımları arasındaki ilk resmi müsabaka olma özelliğini de taşıyor.

YANSIMA_38
02-06-2007, 20:13
valla topram ınsallah yenerız ama bosna cok calıskan bı takım allah var yukarda cıkacak sonuctan sasırmam :45:

bulletfromhell
02-06-2007, 20:24
b.hersek pek öyle görünmesede tehlikeli takım....akılcı oynamak ve saha içindeki futbolcularımızın 90 dk boyunca 'kırmızı alarm' şeklinde durmaları lazım...özellikle atak yaparken sıfır hata yapmamız lazım..en küçük bi dalgınlık pahalıya patlar...

draculu45
02-06-2007, 21:15
insallah bu aksam işi bitiririz

TEKNİSYEN101
02-06-2007, 21:24
şu an itibari ile 1-0 öndeyiz

CABBARİ
02-06-2007, 21:28
1-1 oldu pisi pisine gol yedik:(:(

TEKNİSYEN101
02-06-2007, 21:40
2-1 öne geçtik

CABBARİ
02-06-2007, 21:40
iyi oldu sabri attı 2-1 oldu
tuncay oynamaya başladıydı gol oldu

Hakan Gül
02-06-2007, 21:51
Yaw Servet adamın önüne attı yine gol yedik 2-2..İlk yarı bitti..

TEKNİSYEN101
02-06-2007, 21:53
bu servet nasıl milli takımda oynuyor hayret ediyorum

CABBARİ
02-06-2007, 21:56
servet seneye birde galatasarayda oynayacak vay halimize:(

YANSIMA_38
02-06-2007, 21:57
servetlık bı ıs degıl arkadaslar demıstım adamlar cok ters oynuyo her an pozısyon yaratıyorlar her atakta tehlıke kokuyo ama ınsallah alacaz amin...

Hakan Gül
02-06-2007, 22:04
Yaw takip ediyorum bütün kafa toplarına çıkıyo ama vuruşları kısa düşüyo bu servetin..İsabet yok adamın vuruşlarında ya Milli Takımda oynuyorsan daha dikkatli olacaksın hiç özveri yok :(

TEKNİSYEN101
02-06-2007, 22:07
bu arada arkadaşlar yunanistan 2-0 öne geçti

Pasilobus
02-06-2007, 22:23
takım hiç iyi değil dogru düzgün atağımız yok
şimdi yıldıray giriyor bakalım nasıl olacak

wetin
02-06-2007, 22:38
takım kütü oynuyor şimdi ümit karan oyuna girdi inşallah yeneriz

muhteşem
02-06-2007, 22:38
tanıyamıyorum bizim milli talkımı bu ne ciddiyetsizlik
ümit girdi sabri çıktı bakalım ne olacak

TEKNİSYEN101
02-06-2007, 22:52
yazıklar olsun admalar 3-2 öne geçti

Simba
02-06-2007, 22:55
Gercekten yazık ya

YANSIMA_38
02-06-2007, 22:57
evet arkadaslar agzımı hayra acmadıgım ıcınmı aceba am adamlar cıns oynuyo artı kısısel hatadan 2 gol yedık saglık olsun ne dıyelım ayaklarına saglık :present:

TEKNİSYEN101
02-06-2007, 23:04
bosnayıda potaya soktuk bundan sonra diğer maçlarda cırmalarız, maçı alsaydık %90 avrupa şampinasına katılacaktık

mehmet07
02-06-2007, 23:37
insan 2 defa öne geçtiği maçı verirmi

bulletfromhell
02-06-2007, 23:41
evet arkadaslar agzımı hayra acmadıgım ıcınmı aceba am adamlar cıns oynuyo artı kısısel hatadan 2 gol yedık saglık olsun ne dıyelım ayaklarına saglık :present:
yok kardeş...senin ağzını hayra açmaman değil mesele....bana göre her daim kötü bir kaleci olan ve kariyerinde çoğu zaman şansı ile ayakta kalan,bu sezon doğru düzgün maç oynamamış olan rüştü'yü kaleye koymak cinayetti...şu an en formda türk kaleci serdar...o niye tercih edilmez anlayamadım..:devilprv: ..üstüne üstlük norveç maçı sonrası herkes beraberliğe sevinirken ben bu platformda fatih terim'e iyice giydirdim ve 'şans faktörüyle aldığımız beraberliğe sevinmeyelim..:nono: .fatih hoca bu kafayla giderse b.hersek maçında duman oluruz' dedim....fatih terim bence taktik anlayış olarak yine yanlışlar içerisindeydi...bana göre fatih terim'in düşünceleri ve taktik anlayışı sorgulanmalı.:angry8: ..acaba gelişen futbol anlayışında kendini yenilemiyormu yoksa birilerinin etkisinde kalıp 36 lık hakan şükürü ve 35 lik rüştüyü oynatmaya mecburmu bırakılıyor????:mad2: :mad2: :mad2:

cetindeniz
03-06-2007, 00:02
bu milli takımında artık hiç bir umudum kalmadı doğrsu

YANSIMA_38
03-06-2007, 01:08
yok kardeş...senin ağzını hayra açmaman değil mesele....bana göre her daim kötü bir kaleci olan ve kariyerinde çoğu zaman şansı ile ayakta kalan,bu sezon doğru düzgün maç oynamamış olan rüştü'yü kaleye koymak cinayetti...şu an en formda türk kaleci serdar...o niye tercih edilmez anlayamadım..:devilprv: ..üstüne üstlük norveç maçı sonrası herkes beraberliğe sevinirken ben bu platformda fatih terim'e iyice giydirdim ve 'şans faktörüyle aldığımız beraberliğe sevinmeyelim..:nono: .fatih hoca bu kafayla giderse b.hersek maçında duman oluruz' dedim....fatih terim bence taktik anlayış olarak yine yanlışlar içerisindeydi...bana göre fatih terim'in düşünceleri ve taktik anlayışı sorgulanmalı.:angry8: ..acaba gelişen futbol anlayışında kendini yenilemiyormu yoksa birilerinin etkisinde kalıp 36 lık hakan şükürü ve 35 lik rüştüyü oynatmaya mecburmu bırakılıyor????:mad2: :mad2: :mad2:

valla kardesim burası türkiye nerde duzen varki milli takimda olacak bı kac mac duzgun gıttıkya ılle bı sorun cıkacaktı ve mac oncesı havada kokuyodu bı sorun olacagı o yuzden hıssettım ben ama ayaklarına saglık henuz kaybettıgımız bısey yok ılerkı gunlerde allah yardımcımız olsun :45: :present:

merkez73
03-06-2007, 01:27
Bosna Herseği başarılarından dolayı tebrik ederim...Ammmaaaa
1-Bu adamlar özellikle 4 numara ve oyunun 70 inci dk civarında oyundan çıkan şahıs neyi varsa koydu oyunda...
2-Maç sonunda tüm stat ve futbolcular Avrupa şampiyonasına gitmiş gibi sevindiii???(Bu adamlar yunanistana farklı yenildi)
3-Geçen şampiyonadaki Azarbaycan maçı geldi aklıma????Zar zor 1-0
4-Bir laf geldi aklıma "İyilik etme borçu kalırsın...","Acıma acınacak hale düşersin"
5-Haydi kolay gelsin...ve ya ayıkla pirincin taşını???

DEJAVU®42
03-06-2007, 01:40
Only the registered members can see the link

KADROLAR
Stat: Asım Ferhatovic Olimpiyat
Hakemler: Peter Fröjdfeldt, Stefan Wittberg, Henrik Andren (İsveç)
Bosna-Hersek: Guso, Rahimic, Bajic, Music, Damjanovic, Muslimovic, Misimovic, Dzeko, Radeljic, Hrgovic, Maletic
Türkiye: Rüştü, Hamit, Servet, Gökhan Zan, İbrahim Üzülmez, Aurelio, Sabri, Gökdeniz, Tuncay, Arda, Hakan Şükür
C Grubu'nda Bosna Hersek-Türkiye maçının yanısıra, iki karşılaşma daha oynanacak. İkinci sıradaki Yunanistan, Macaristan'ı konuk edecek. Dördüncü sıradaki Norveç, Malta'yı ağırlayacak. Grupta beş maç oynayan takımlardan Türkiye 13 puanla lider, Yunanistan 12, Bosna ve Norveç yedişer puana sahip, Macaristan altı puanla beşinci sırada...
Bu maç öncesinde konuşan TFF Asbaşkanı Affan Keçeci Türkiye'nin bu maçtan galibiyetle ayrılacağına inandığını söyledi. Keçeci, Yunanistan maçı öncesinde aynı duyguları taşığını rakibin önemli olduğunu ancak 3 puanı Türkiye'nin kazanacağını belirtti...
dakika 2. Maçta gol yok...
Grupta 13 puanla lider durumdayız, Bosna Hersek'in ise 7 puanı var...
İlk atak bizim, Gökdeniz ortaladı Hakan Şükür'e gelmeden savunma araya girdi kornere attılar...
dakika 7 mücadelede gol yok...
dakika 10 Mehmet Aurelio sarı kart gördü, cezalı duruma düştü...
GOOOOOOOOOOOOOOL dakika 13 Arda ortaladı, Hakan Şükür güzel vurdu ve top ağlara gitti...1-0 öndeyiz
dakika 18 1-0 öndeyiz Bosna Jeko ile bir gol kaçırdı, Rüştü son anda kurtardı...
Sahaya atılan meşaleler nedeniyle maç durdu, 2 dakikalık aranın ardından maç yeniden başladı...
dakika 25 maçta Hakan'ın attığı golle 1-0 öndeyiz...
GOOOOOOOOOOL dakika 27 Muslimoviç'in golüyle skora denge geldi...
dakika 34 Bosna'da beraberlik var
GOOOOOOOL dakika 39 Tuncay'ın pası, Sabri çok iyi ceza sahasına girdi ve topu ağlara gönderdi 2-1 öne geçtik...
GOOOOOOOOL ilk yarının uzatma anlarında Bosna Hersek'ten Dzkeo takımı adına beraberlik golünü attı skor 2-2 oldu...
Teknik Direktör Fatih Terim ikinci yarıya Gökdeniz-Hüseyin değişikliğiyle başladı
dakika 47 Maçta 2-2'lik beraberlik var...
dakika 50 Millerimiz Arda'yla gole çok yaklaştı güzel vurdu kaleciden döndü...
dakika 52 İkinci yarıda daha iyi oynuyoruz, Grubumuzdaki diğer maçlarda Yunanistan Macaristan önünde, Norveç'te Malta önünde 1-0 önde...
Grubumuzdaki diğer maçta Yunanistan Macaristan önünde farkı 2'ye çıkardı...
İkinci yarıda da ilk yarıda olduğu gibi sahaya yine meşaleler atıldı, şu an maç yine durdu...
Maç 1 dakikalık duraklamanın ardından yeniden başladı...
dakika 55 skor 2-2
dakika 60 maçın 3'de 2'lik bölümü geçildi skorda denge var 2-2...
Bosna Hersek'te 2. golü atan Dzeko oyundan çıktı, Zeba oyuna girdi...
Milla takımımızda Arda oyundan çıktı, Yıldıray Baştürk oyuna girdi...
dakika 65 İkinci yarıda oyunun hakimiyiz, skorda denge devam ediyor 2-2...
dakika 68 Bosna Hersek mutlak bir golü kaçırdı, Servet düştü, Rüştü kapattı ve son anda Gökhan Zan kale çizgiden çıkardı...
dakika 70 Yıldıray'ın getirdiği topta Aurelio ortaladı Hakan Şükür müsait pozisyonda vuramadı...
Ümit Karan oyuna giriyor, Sabri çıktı dakika 75...
dakika 80 maçta 2-2'lik skor var...
dakika 81. Ümit Karan'la gole yaklaştık, Hamit ortaladı, Ümit Karan yatarak vurdu auta gitti...
dakika 84 Aurelio sağdan sıfıra indi ortaladı Tuncay vurdu top üstten auta gitti...
Bu arada grubumuzdaki diğer maçlarda Yunanistan Macaristan önünde 2-0, Norveç'te Malta önünde 3-0 önde...
Maçta 90 dakika Bosna Hersek korner atışında Rüştü boşa çıktı, Gustoviç'in golü skor 3-2 oldu...
C GRUBU
1-YUNANİSTAN 15
2-TÜRKİYE 13
3-NORVEÇ 10
4-BOSNA HERSEK 10
Bosna Hersek maçı 3-2 kazandı...

tike®
03-06-2007, 01:42
konular birleştirildi...

pencere77
03-06-2007, 01:51
malesef yenildik.üzüldüm.fazla söze gerek yoktur bence

bulletfromhell
03-06-2007, 03:20
:angry8: :angry8: bazı yalaka spor yazarları yarın bunları pas geçecek ve incir çekirdeğini doldurmayacak şeyler yazacaklar.yanlışları hepimiz bilip insanların yüzüne vurmalıyız.aksi taktirde hem bu yalaka yazarlar hemde fatih terim doğruları yapmak için faciaların gelmesini bekleyecekler.:devilprv: :devilprv: :devilprv: isterseniz şimdiden bi kehanette bulunayım...fatih terimi eğer yarın acımasız biçimde eleştirenler çıkmazsa bir sonraki maçta (sanırım b.hersek) epey bi duman oluruz...ondan sonra yine şampiyona sonunda baraj maçları oynarız,karşımızada isviçre falan çıkar....ne dersiniz bayaa iyi dimi??:mad2: :mad2: :mad2:

işte norveç maçı sonrası bunları yazmıştım...anlaşılan tüm milli takım yöneticileri kulağının üstüne yatmış...aferin size...bu ülke sizin gibi yeteneksizlerle gurur duyuyor....:mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

Hakan Gül
03-06-2007, 10:11
Rüştü'nün suçu yok defansı görmüyormusunuz her dakka top kaçırıyor..Rüştü zaten sakat çıkmış maça, durmadan geri pas yapıyor Servet..Bu Serveti ilk 11'e almak tamamen hataydı 2. golü adamlara ikram etti Muslumovic'i 2 kere kaçırdı..Adamlar sağ kanada öyle önlem almış ki top Hamit'e geldiği an 3 kişi başında bitiyor..Bizim Fatih Terim uyumaya devam etsin..

MusaKa92
03-06-2007, 12:41
Ya 6 ay oynamamış kaleciyi kaleye alır. Herhalde yeniliriz :(

bulletfromhell
03-06-2007, 12:55
Rüştü'nün suçu yok defansı görmüyormusunuz her dakka top kaçırıyor..Rüştü zaten sakat çıkmış maça, durmadan geri pas yapıyor Servet..Bu Serveti ilk 11'e almak tamamen hataydı 2. golü adamlara ikram etti Muslumovic'i 2 kere kaçırdı..Adamlar sağ kanada öyle önlem almış ki top Hamit'e geldiği an 3 kişi başında bitiyor..Bizim Fatih Terim uyumaya devam etsin..
rüştünün teknik olarak 3. golde % 100 hatası var....diğer taraftada onu oynatmak onun suçu değil....tamamen f.terimin hatası...emekliliği gelmiş birine 'rüştü benim 1. kalecim' dersen adam ne oldum delisi olur...zaten kariyeri boyunca kötü bi kaleceydi...ne bulmuşlar onda anlamadım....servet hakkında yorum yapmıycam...onu shevchenkoya havale ediyorum....:puah: :puah: :puah: :puah: :puah: :puah: :puah:

CABBARİ
03-06-2007, 13:41
paniğe hiç gerek yok
yavaş yavaş toparlarız merak etmeyin
daha kaç maç var ve ikinci sıradayız

bulletfromhell
03-06-2007, 14:09
paniğe hiç gerek yok
yavaş yavaş toparlarız merak etmeyin
daha kaç maç var ve ikinci sıradayız
yok valla ağa...bu kafayla gidersek panik yapmaya gerek kalmadan dibi görürüz....acilen bişeyler yapılmalı....en öncelikli olarakta fatih terim'in kulağı çekilmelidir....son 2 maçın tek sorumlusu odur....yanlış oyuncuları sahaya biz sürmedik...bunun hesabını vermelidir...yok eğer 'ben f.terim'im...kimseye hesap vermem' tarzı kapris yaparsada başka birni bulsun getirsinler....abuk subuk kaprislerle inatlaşmalarla takımlar yönetilemez....:devilprv: :devilprv: :devilprv: