PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marlboro Nasıl Tutuldu?

kucer06
02-06-2007, 21:24
Marlboro firması ilk kurulduğunda işleri çok kötü gidiyomuş. Şirket iflasın eşiğindeyken bi adam gelmiş, “Satışları bir ayda 3 katına çıkarırım ama bunun karşılığında da şirketin yarısına ortak olurum. Yok çıkaramazsam ömrümün sonuna kadar fabrikada bedava tütün sararım” demiş.
Malbora’nın sahipleri zaten çıkmaz sokaktaymış, “Bi haftaya kalmaz batıcaz, kaybedicek neyimiz var ki” diyerek kabul etmişler teklifi. Adamın bunlardan tek isteği binlerce boş Malbora kutusuymuş. Zaten depoda milyonlarcası varmış, talebini karşılamışlar hemen. Sonra bizimki bütün paketleri tek tek ezmiş ayağıyla, gece 12’den sonra da hepsini uçaktan bütün Amarika’nın üstüne atmış.

Sabah millet uyanınca bi bakmış ki her tarafta boş malbuş kutuları “Yav, bu sigara bu kadar çok içildiğine göre vardır bi hikmeti” diyerek tekel bayilerine akın etmişler. Şirket o ay 3 değil 5 katı satış yapmış. Taabi bizim adam da şirketin yarısına ortak olmuş. O kişi de Philip Morris’in ta kendisiymiş.

TEKNİSYEN101
02-06-2007, 21:56
valla helal olsun

banshee8831
02-06-2007, 22:30
hmm güzelmiş du fikir :D türk yatırımcılara duyurulur :D bir ürün yaptıktan sonra sizde böyle yapın :D gerçi reklam diye bişi var ama herkes reklama nası denk gelcek :D

Pasilobus
02-06-2007, 22:35
aslında balon bir haber
sebebi ise Philip Morris babasıyla kurduğu bir şirketin fes edilmesinden sonra tek başına kurdugu bir şirktmiş ve kazanmış
selametle

YANSIMA_38
02-06-2007, 23:10
o herifin aslini arastırmak lazim bi yerden türk lük karışmış olmasın :puah: :puah: :puah:

Simba
02-06-2007, 23:11
Marlboro firması ilk kurulduğunda işleri çok kötü gidiyomuş. Şirket iflasın eşiğindeyken bi adam gelmiş, “Satışları bir ayda 3 katına çıkarırım ama bunun karşılığında da şirketin yarısına ortak olurum. Yok çıkaramazsam ömrümün sonuna kadar fabrikada bedava tütün sararım” demiş.
Malbora’nın sahipleri zaten çıkmaz sokaktaymış, “Bi haftaya kalmaz batıcaz, kaybedicek neyimiz var ki” diyerek kabul etmişler teklifi. Adamın bunlardan tek isteği binlerce boş Malbora kutusuymuş. Zaten depoda milyonlarcası varmış, talebini karşılamışlar hemen. Sonra bizimki bütün paketleri tek tek ezmiş ayağıyla, gece 12’den sonra da hepsini uçaktan bütün Amarika’nın üstüne atmış.

Sabah millet uyanınca bi bakmış ki her tarafta boş malbuş kutuları “Yav, bu sigara bu kadar çok içildiğine göre vardır bi hikmeti” diyerek tekel bayilerine akın etmişler. Şirket o ay 3 değil 5 katı satış yapmış. Taabi bizim adam da şirketin yarısına ortak olmuş. O kişi de Philip Morris’in ta kendisiymiş.

entresan gercekten reklamın iyisi kötüsü olmazmış:D

mehmet07
02-06-2007, 23:32
ben sigarayı bıraktım bu tür haberlerde pek çekici gelmiyor ama paylaşımiçin yinede tşk ler

kucer06
02-06-2007, 23:53
o herifin aslini arastırmak lazim bi yerden türk lük karışmış olmasın :puah: :puah: :puah:

Kayserili Olabilir :puah: :8[1]: :puah:

bulletfromhell
02-06-2007, 23:56
Kayserili Olabilir :puah: :8[1]: :puah:
olabilir kardeş kesinlikle katılıyorum....:puah: :puah: :puah:

zabataygatör
03-06-2007, 00:03
bence palavra

YANSIMA_38
03-06-2007, 01:03
kucer06 ve bulletfromhell kardesim katılıyorum olabilir :nod: :45: :puah: :puah:

tarzan
03-06-2007, 03:02
yalanın babası geçin bunları ciddi konulara girin faydalı yanları olan

CABBARİ
03-06-2007, 13:48
yalanın babası geçin bunları ciddi konulara girin faydalı yanları olan

yazınızın bir kısmını düzelttim lütfen mesajalrınıza dikkat ediniz

pencere77
03-06-2007, 14:04
pek inandırıcı değil ama gerçekte olabilir.

umuter
03-06-2007, 14:11
ya burada anlatılamak istenen şey :insanlarda "sürü psikolojisi" var bunu iyi değerlendirmişler işte pazarda bile öyledir bi tezgahın önü kalabalık olduğu zaman herkes oraya toplanır ve alış veriş yapmaya başlarlar ne alacağından emin olmayanların yaptığı alışveriş türü bu şekilde ,işte