PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EŞref Bİtlİs Suİkastİ - Turgut Özal’in ÖldÜrÜlmesİ, BaŞbaĞlar Katlİami Ve Bop

Memo007
04-06-2007, 00:24
ŞREF BİTLİS SUİKASTİ - TURGUT ÖZAL’IN ÖLDÜRÜLMESİ

BAŞBAĞLAR KATLİAMI VE BOP - BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ

Orgeneral Eşref Bitlis Şehit oldu. 1993 Senesinde. 17 Ocak günü uçağına düzenlenen teknik suikast nedeni ile. Türkiye Cumhuriyeti’nin şehit Jandarma Genel Komutanımız. Büyük Ortadoğu Projesi’nin önünde önemli bir engeldi.

Amerikan Jetleri Türk Hava Sahası’nda onun bulunduğu helikopteri taciz etmekten kaçınmamıştı.

O Amerika ki 2. Dünya savaşında Nükleer Bomba kullanmaktan çekinmedi.

17 Nisan 1993. Cumhurbaşkanı Turgut Özal şehit edildi. Türkiye’nin tonton Cumhurbaşkanı Türki Cumhuriyetlere getirdiği Amerika eksenin dışındaki açılım nedeni ile… O da BOP çizgisinin dışına kayıyordu.

5 Mayıs 1993. Babamın vefatı… İçimde çook derin fırtınalar kopardı. Birisinin sizi ansızın bırakıp gidebileceğini ilk o gün öğrenmiştim. Tarifimi imkansız bir karmaşa yaşıyorsunuz…

5 Temmuz 1993. Başbağlar Katliamı… Babamın acısını bastıran, soluksuz – sessiz ağıt çığlıkları atmama neden olan o vahşi eylem.

NEREDE KALDIN EY ADLİ İLAHİ diye bağırdım eylem… Öyle bir Adli İlahi istiyorum ki… Dilimden çıkanı gönlümün utancı ile bastırmaya çalışıyorum.

Türkiye’nin çizgisinin değiştiği süreç…

Bir dostu kaybetmenin acısını böylesine derinden yaşayacağımı hiç tahayyül etmemiştim. Rahmetli Ali Taşdelen’i Başbağlar’da kaybettim.

5 Temmuz 1993 yılında gerçekleşti… Acı haberi o gün radyonun canlı yayınında duyduğumda içim bir başka yanmıştı. Ruhu şad olsun.

1993 senesi benim için zor bir sene olmuştu.

Önce Eşref Bitlis Paşa’nın elim bir suikast sonucunda şehit edilmesi.

Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın hayatını kaybetmesi

Sonra Baba’mın 5 Mayıs 1993’de vefatı.

Ve 5 Temmuz’da Başbağlar katliamı…

Büyük Ortadoğu Projesi’nin bu sürecinde babamın ne işi var bilemiyorum.

Ama Eşref Bitlis Paşa’nın ölümü, Turgut Özal’a yapılan suikast ve Başbağlar Katliamı. Bunların önemli bir mesnedi vardır herhalde.

Hiroşima’nın nükleer bomba ile vurulması ne ise, Jandarma Genel Komutanı, Orgeneral Eşref Bitlis’in şehit edilmesi odur.

Nagasaki’nin radyoaktivite ile yakılması ne ise, Turgut Özal’ın ölümü ve Başbağlar Katliamı odur.

Peki biz bunun farkında mıyız…

Tedbirlerimizi aldık mı?

Hafızalarınızı bu tür konularda çok ama çok taze tutun...

Asla boşluk bırakmayın. Asla

CABBARİ
04-06-2007, 10:33
yazar babam diyor??
baabsı kim?
yazar kim?
onu açıklamamış

MUST1288
04-06-2007, 11:18
Çok kişi bunun farkında, farkında olmak istemeyen zihniyetler de hafta sonu istanbul Ritz otelindeki masonlar toplantısındaydı. Hem de tepedeki kişiler