PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4450 de siriustan türksata geçince sinyal gelmiyor

soothsayer
04-06-2007, 17:41
arkadaşlar ya enteresan bir arıza ile karşılaştım. lnb sıfır taktım ve değiştirdim çanakları yeni bağladım ama siriustan türksata geçince sinyal gelmiyor. cihazı kapa aç sonra geliyo veya lnb beslemesini aç kapa geliyor. bu nasıl iş çözemedim gitti. 2 sefer diseq değiştirdim. böyle bir arıza ile karşılaşan varsa yardımcı olursa sevinirim. bi fikir verin bana ustalar.

®adakoglu
04-06-2007, 17:50
arkadaşlar ya enteresan bir arıza ile karşılaştım. lnb sıfır taktım ve değiştirdim çanakları yeni bağladım ama siriustan türksata geçince sinyal gelmiyor. cihazı kapa aç sonra geliyo veya lnb beslemesini aç kapa geliyor. bu nasıl iş çözemedim gitti. 2 sefer diseq değiştirdim. böyle bir arıza ile karşılaşan varsa yardımcı olursa sevinirim. bi fikir verin bana ustalar.

Cihazına orjinal yazılım yükle sonra emu yazılımı yükleyip deneyiniz.

Ressam
04-06-2007, 19:32

kablon uzunsa sinyal kaybı oluyor onu önlemek için sinyal yükslticiler var bir ucunu lnb takıyorsun diğre ucuda kabloya takıyorsu iki uçlu spletter gibi fiyatı
25-30 ytl arası bunu kullanmanı tavsiye ederim eğer kablon uzun ise değilse kullanma saygılar sevgiler

mustafayapici
05-06-2007, 11:31
dayzek secıyor ola bılır cıhaz bazan yazıldan dolayı butur hata olabılıyor

Alman
05-06-2007, 11:58
Bu olay benimde başımdan geçti, Kaliteli bir LNB ve diseq takarsan sorunun çözülür. Bu olayı ben Next LNB ile çözdüm (Yanlış anlaşılmasın reklam değildir)

Volkan
06-06-2007, 21:01
arkadaşım bunun bir sebebi
de cihazında hem turksat 1 C hemde Turksat 1 B üzerinde taratmna yaptıysan disegc ayarlarında ikjisindede aynı port yaparsan cihazı açıp kapaman gerekir böle bir durum söz konusu ise turksat 1B kaldır.

cinbo
06-06-2007, 22:19
senin sorunun tam anlamıyla daysek siwiçtir cihaz ve kullandığın lnb ve swiç lerin markalarınıda yazardan daha kolay sonuca gidersin

pencere77
10-06-2007, 10:49
lnb ayarlarını kontrol et.daysekide değiştir