PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tayfun Cora: "Olgunlaştım"

TEKNİSYEN101
06-06-2007, 17:16
Kayserispor'da kiralık olarak forma giyen Trabzonspor'un savunma oyuncusu Tayfun Cora, gurbetin kendisini olgunlaştırdığını belirterek, dışarıda iken Trabzonspor'un değerinin daha iyi anlaşıldığını söyledi.
Kiralık olarak forma giydiği Kayserispor'da ortaya koyduğu başarılı performansla göz dolduran Tayfun Cora, yeniden Trabzonspor'a dönmenin mutluluğunu yaşıyor. "Medyatrabzon" adlı internet sitesine açıklama yapan Tayfun Cora, Trabzonspor'un değerinin dışarı çıkıldığı zaman daha iyi anlaşıldığını dile getirdi. Trabzonspor'dan isteyerek ayrılmadığını, birtakım olayların Kayserispor'a gitmesine neden olduğunu belirten futbolcu, "Bir süre Trabzonspor'dan uzak kalmak bence çok mantıklıydı. Kayserispor'a gidiş amacım orada daha başarılı olmak, çok sevdiğim Trabzonspor'a daha güçlü bir şekilde geri dönmekti. Kayserispor formasıyla 37 maçta görev yaptım. Bu da kendime güven ve tecrübe açısından iyi oldu. Bundan sonra edindiğim tecrübeleri bordo-mavili renkler için kullanacağım" dedi.

Asıl amacının Trabzonspor forması altında kalıcı olmak olduğunu vurgulayan Tayfun Cora, "Artık çok sevdiğim bordo-mavili formayı bir daha çıkartmamak üzere giymek istiyorum. Trabzonspor'da oynayarak bazı şeyleri ispatlamayı amaçlayacağım. İdealimdeki bu formayı yeniden giymek için mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Elbette benim de hatalarım olmuştur. Hatasız insan olmaz. Her insan hata yapar. Ama bu hatalara gösterilen tepkilerin aşırı olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Yeni sezonun daha farklı olacağını ve kendisinin de yeni sezonda herkesin beğenisini kazanıp tartışılmayacak bir futbolcu olmak için var gücüyle çalışacağını ifade eden Cora, daha tecrübeli olduğunu belirterek, zorlukların üstesinden geleceğine inandığını ifade etti. Başarı için Trabzonspor camiasının kenetlenmesi gerektiğini belirten Tayfun Cora, "Trabzonspor'un başarılı olması için kenetlenmesi lazım. Trabzonspor'un dışarıda fazla dostu yok. Bunları gözlerimizle gördük. Şimdi Trabzonspor'u daha iyi anlıyor ve daha fazla seviyorum. Yarım kalan işimi tamamlamak, bu takımda artık kalıcı olmak istiyorum. Ayrıca Trabzonspor'da, Trabzonlu oyuncu sayısı da artmalı" şeklinde konuştu.