PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hotbİrd Ve Hİspasat Sİnyal Sorunu

sevketensari
07-06-2007, 09:40
Bu sabah yağmurdan mı bilmiyorum türksatta yayın var iken çok uğraşmama lnb ayarı yapmama çanakla oynamama rağmen hem hotbirtte hem de hispasatta sinyal alamadım üç sabit çanağı disec ile bağladım bağlantıları da kıntrol ettim aynı problemi yaşayan başka arkadaşlar var mı?

Simba
07-06-2007, 09:48
Bu sabah yağmurdan mı bilmiyorum türksatta yayın var iken çok uğraşmama lnb ayarı yapmama çanakla oynamama rağmen hem hotbirtte hem de hispasatta sinyal alamadım üç sabit çanağı disec ile bağladım bağlantıları da kıntrol ettim aynı problemi yaşayan başka arkadaşlar var mı?
Hotbird-astra-eutel 3 tek canakta sorun yok arkadaşım.disceg bozulmuş olabilir. birde evden gelen kabloyu direk canak antenlere baglayın

sevketensari
07-06-2007, 11:00
sayın kosovalı disecte türksatta var fakat yayın geliyor.diğer hotbird ve hispasatta yayın gelmiyor

Simba
07-06-2007, 11:04
sayın kosovalı disecte türksatta var fakat yayın geliyor.diğer hotbird ve hispasatta yayın gelmiyor
Anladım ama disecgte zaten 1 bölme sabit calısır.Diğer girişlerde sorun vardır.Turksat calışıyor diye Bu discgin bozuk olmadıgı anlamına gelmez:warn:

sevketensari
07-06-2007, 14:02
pekala deneyip sonucu size belirteceğim

sevketensari
08-06-2007, 08:56
maalesef diseci değiştirdim lnb ile oynadım hotbird % 45-50 lere çıktı ama hispasat yine sinyal yok acaba yağmur nedeniyle lnb bozulmuş olabilir mi?su filan almış olabilir mi?

ozay_74
08-06-2007, 09:35

Arkadaşım aynı sorunu bende yaşadım.Ben de de türksat ,astra,hortbird uyduları yağmurlu havada uçtu gitti yağmur kesildi geri geldi.Üçü birden gittiğinden su alma yani kısa devre vb. bir durum üzerinde değerlendirme yaptım.Bazı arkadaşlar diseq i değiştir dediler değiştirdim.Şu anda bir sorun yok gibi.Fakat sağnak yağışlı havalarda test etme şansım olmadı.Yani sorun ne tam anlayamadım.Sanırım biraz da yaz aylarında sinyaller daha zayıf gelmekte, birde kötü havalarda özellikle yazın elektriklenme (bulutların yoğunluğu) fazla olduğunda sinyaller iyice zayıflamakta.

Saygılar,