PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : D Smart hakkındaki bazı görüşlerim aldığım cevaplar

tike®
09-06-2007, 23:36
D smart doğan yayın kuruluşuna balğı bir platformdur.Kullandığı cihaz humax marka cihaz olup gerek yazılım
gerekse sistemin yeni olmasından dolayı kapasitesinin çok altında çalışmaktadır.Cihazda hem ethernet hemde modem girişi vardır

Şimdi gelelim neden D Smart surusuna(Sorular kendi sitelerinden alıntıdır bazılarını buraya aktardım )

D-Smart’ta abonelik sistemi yoktur. Uydu alıcınızı satın alırken ödeyeceğiniz miktar dışında sizden hiçbir
aylık ödeme istenmez.

Doğrudur şuan için istenmiyor:) hedeflerinin 50-60 civarında d smarta özel kanal olduğunu biliyorum
bunların içerisinde en az 5 veya 6(vizyon film kanalı) kanal ile şuan bildiğim kadarı ile anlaşmaya çalışılıyor
bunlar ücretli olacak ücretlendirme kontör sistemi ile uygulanacak ve kontörler d smart bayilerinden satılacak

D-Smart ile yüksek ses ve görüntü kalitesi sağlayan dijital yayında televizyon izlersiniz.

Bunu her dijital uydu alıcısı olan zaten izleyebiliyor artı olarak lanse etmek sadece bilgisi olmayan kişilere
satış yapabilmek için yapılan stratejidir

Elektronik rehber özelliğin size sunduğu kolaylıklardan faydalanabilir ve TV izlemeyi daha keyifli hale getirirsiniz.

Bazı büyük kanallarımız EPG sitemini uyguluyor ama yeterli değil bir elin parmağını geçmezler bu d smart için
artı olabilir(ama sadece bu zaman için:) )

D-Smart uyduda var olan kanalları otomatik olarak sıralanmış şekilde ekranlarınıza getirir.

Bu bir artı değil sadece dayatma tekniğidir insanların neyi nerde izleyeceği konusunda hür bırakılması taraftarıyım

Kendi tercihinize göre sıralanmış Favori Kanal Listesi oluşturma imkanı sunar.

İlk çıkan yazılımlarda tek favori listesi vardı şuanki yazılımla 4 liste yapılabiliyor ama favori listesi içerisinde
bir kanal seçip kanal arttırdığınızda sonraki kanal favori listesi içerisindeki değilde ana listedeki kanala geçiyor
bunun için favori yapmanın hiç bir anlamı yok

Ebeveyn kontrolü hizmeti ile istediğiniz kanalı engelleme imkanı verir.

Bu özellik olmayan uydu alıcısı varmı?heralde bu tv satarken renki tv demek gibi birşey sanki siyah beyaz tv kaldı:)

D-Smart ile Türksat uydusunda şifresiz olarak yayınlanan kanalların yanı sıra sadece D-Smart kanallarına da ücretsiz erişebilirsiniz.

belgeseller,spor ve tjk kanalları d smartın kilit kanalları olacak bilindiği gibi üç büyüklerin şampiyonlar ligi ve süper lig
maçları haricindeki tüm maçlarının Türkiye içi ve dışı olmak üzere yayın haklarını satın aldı.Bunları izlemek istiyorsak işte
bunun için d smart:)

Yalnızca D-Smart’ta bulunan kanalları, seçkin film ve dizileri izleme ayrıcalığını yakalarsınız.

Şuan için bu bahsi geçen kanalları ben göremedim gören varsa söylesin:)

İzleseniz de izlemeseniz de mevcut kanallara ileride bir bedel ödenmesi söz konusu değildir

Kontörlü sisteme geçince bu bu açıklamanın cevabı ne olacak merak ediyor bekleyip göreceğiz :)

Bu cevapların bazıları benim şahsi fikrim bazılarıda yetkili kişilerden alınan cevaplardır.Kontör kısmı ile ilgili bir
kaç bilgi daha yazayım.Sadece film izlemekde değil at yarışı veya sayızal loto gibi oyunlar içinde kullanılacak
d smart üzerinden online oynanabilecek.Bunun için d smart hiçbir zaman kart yada modül gibi abonelikle satılmayacak
uydu alıcısı olarak satılacak.Boşuna kart yada modül aboneliği çıkar diye beklemeyin:)

Gelirlerini tamamen reklamdan kazanılacak para üzerine kurdular kendileri cihaz satmıyorlar Arçelik Beko Sunny Next Goldmaster
ve Botech firmaları aracılığı ile dağıtımını yapıyorlar.Belirli zamanlarda ekranda yazı çıkartarak hediyeler veriyorlar bu sayede
reklamların izlenmesi sağlıyorlar kumanda üzerinden bastırdıkları tuş ilede kaçkişinin reklamları izlediğini tesbit edip
firmalardan reklam ücreti alıyorlar:)

Sonuç olarak ülkede 7 milyon uydu alıcısının üzerine yeni ve ucuzda olmayan bir sistem satmaya çalışıyorlar işler kolay değil
ne diyelim Allah Yardım etsin mevcut sistemle ve kanal sayısı ile tutunmaları bana göre çok zor ilk yapmaları gereken
cihazın yazılımının piyasa şartlarınındaki istekleri karşılayacak şekilde düzenlenmesidir bunuda bizzat ilettim

Alanda satanda iyi araştırsın öyle karar versin sonradan pişman olmayalım:)

bulletfromhell
09-06-2007, 23:41
ağzına sağlık ustam...gerçekleri bütün çıplaklığıyla söylemişsin....bu işi baştan tüm gerçekleriyle söyleyelimki insanlara,goldmaster vb. markaların reklamlarına kanıp satın aldıktan sonra yazılım bulamadığı için kapımıza gelip 'abi kaonlar kaç para,bu cihazı kaça okutabiliriz' problemleriyle karşılaşıp boşu boşuna masraf etmesinler...

Admin
09-06-2007, 23:43
Tiker yazdıklarını tek tek okudum haklısın aslında uzun yazı okumam ama:) valla haklısın

DEJAVU®42
09-06-2007, 23:49
tiker ustam elline saglık böylece d samart üzerinde yapılan tartışmalara bir yon vermiş oldun herkes bu cihazın ve plartforumun ne oldugunu ögrenmiş oldu bundan sonra yapılacak tartışmalar bu acıklama göz onüne alınarak yapılırsa daha iyi olur

serhat15
10-06-2007, 00:08
:46: ben her yerde yazıyorum tebrik etmek gerekir bukadar teknolojiye açık geniş hafızalı bir cihazı nasıl olmuşta bu kadar yavaş işlem yapan kanal taşıması olmayan kurulumu insanı canınan bezdiren menürenkleri ve tipi sıradanolan bircaza dönüştümüşler helal olsun yani:angry8:

tike®
10-06-2007, 19:03
:46: ben her yerde yazıyorum tebrik etmek gerekir bukadar teknolojiye açık geniş hafızalı bir cihazı nasıl olmuşta bu kadar yavaş işlem yapan kanal taşıması olmayan kurulumu insanı canınan bezdiren menürenkleri ve tipi sıradanolan bircaza dönüştümüşler helal olsun yani:angry8:
şuan için sistem yeni bayi ve servisleri gezip fikir alıyorlar umarım bu doğrultuda yeni yazılım gelir

yalcinticaret
10-06-2007, 20:49
evet arkadaşlar tike arkadaşımın yazdıkları çok yerinde asıl top bizlerde mesela örnek vereyim abonelik yok deniyor ama cihaz içinden çıkan sözleşme imzalatılıyordu
bu satan ve alan için negatif karşılandı bayiler olarak bu tür şikayetlerimizi ilettik ki kendileride takip ediyorlar ve sonuç imza zorunluluğu kaldırıldı bence bu bile bir gelişmedir
yani asıl top bizlere düşüyor evet arkadaşlar çok ince eleyip sık dokuyalım ben bayi olduğum halde bugune kadar topu topuna 3 adet sattım onuda illa discovery izlemek isteyen müşterilerime ( yapacak bişi bırakmadılar satmaktan başka )
demen o ki hiç bir şeyin garantisi yok discovery nasıl digitürk ten ayrıldı ise d smart ta da olabilir zaten bunu açık açık sözleşmede belirtmiş ( yayıcı kuruluş anlaşma gereği gibi ifadeler var )
d smart umarım bizler bizler diyorum hepimiz bi şekilde böyle yazdıkça daha çok bilgilenecek ve kararını ona göre verecektir D smart ise kendini bizlerin isteklerine göre ayarlmak zorunda kalacağına inanıyorum

kendi sahsi görüşümdür cihaz alıp almamakta herkes kendi karar veribilir etki yapmak istemem ama ;

d smart ın su an için piyasada bulunan en düşük fiyatlı fta cihazdan tek farkı
discovery paket ve kendi d smart kanallarından başka bir artı yani yok

YANSIMA_38
11-06-2007, 20:18
:nono:: :nono:: :45: evet arkadaslar yanı bu bı gercek ınsanlarımızı kandırmakıcın her yolu denıyorlar ben bı elektronıkcı olarak evıme sokmam bu cıhazı kendı tercıhım neyını para verıp alım yavaslıgınamı kafasına gore dızılısınemı tek el gıbı bısey olusunamı en saglıklısı kendı receverın ben boyle dusunuyom ama halkımız en yakın bı elektronıkcıye yada foruma sorma zahmetı duymuyo gıdıp gıdıp alıyo benım kuzen almıs 5 gunde bır kıtlenıyor cıhaz fıs cek tak ısın yoksa sunuda ekleyım canavar gıbı bızım laf atmıcagımız bı cıhaz yap her seyı kontrol altında olsun bende herkeze onereyım elektronıkcı olarak

dayı83
11-06-2007, 20:54
eline emeğine sağlık okadar işin arasında fırsat bulmuşsun kolay gelsin:wave:

hozkaya
11-06-2007, 21:26
Açıklamalar çok net ve herkazin anlayabileceği şekilde olmuş.Teşekkürler.

TEKNİSYEN101
08-09-2007, 01:55
emeğine sağlık

f47xfenerli
08-09-2007, 02:19
D smart doğan yayın kuruluşuna balğı bir platformdur.Kullandığı cihaz humax marka cihaz olup gerek yazılım
gerekse sistemin yeni olmasından dolayı kapasitesinin çok altında çalışmaktadır.Cihazda hem ethernet hemde modem girişi vardır

Şimdi gelelim neden D Smart surusuna(Sorular kendi sitelerinden alıntıdır bazılarını buraya aktardım )

D-Smart’ta abonelik sistemi yoktur. Uydu alıcınızı satın alırken ödeyeceğiniz miktar dışında sizden hiçbir
aylık ödeme istenmez.

Doğrudur şuan için istenmiyor:) hedeflerinin 50-60 civarında d smarta özel kanal olduğunu biliyorum
bunların içerisinde en az 5 veya 6(vizyon film kanalı) kanal ile şuan bildiğim kadarı ile anlaşmaya çalışılıyor
bunlar ücretli olacak ücretlendirme kontör sistemi ile uygulanacak ve kontörler d smart bayilerinden satılacak

D-Smart ile yüksek ses ve görüntü kalitesi sağlayan dijital yayında televizyon izlersiniz.

Bunu her dijital uydu alıcısı olan zaten izleyebiliyor artı olarak lanse etmek sadece bilgisi olmayan kişilere
satış yapabilmek için yapılan stratejidir

Elektronik rehber özelliğin size sunduğu kolaylıklardan faydalanabilir ve TV izlemeyi daha keyifli hale getirirsiniz.

Bazı büyük kanallarımız EPG sitemini uyguluyor ama yeterli değil bir elin parmağını geçmezler bu d smart için
artı olabilir(ama sadece bu zaman için:) )

D-Smart uyduda var olan kanalları otomatik olarak sıralanmış şekilde ekranlarınıza getirir.

Bu bir artı değil sadece dayatma tekniğidir insanların neyi nerde izleyeceği konusunda hür bırakılması taraftarıyım

Kendi tercihinize göre sıralanmış Favori Kanal Listesi oluşturma imkanı sunar.

İlk çıkan yazılımlarda tek favori listesi vardı şuanki yazılımla 4 liste yapılabiliyor ama favori listesi içerisinde
bir kanal seçip kanal arttırdığınızda sonraki kanal favori listesi içerisindeki değilde ana listedeki kanala geçiyor
bunun için favori yapmanın hiç bir anlamı yok

Ebeveyn kontrolü hizmeti ile istediğiniz kanalı engelleme imkanı verir.

Bu özellik olmayan uydu alıcısı varmı?heralde bu tv satarken renki tv demek gibi birşey sanki siyah beyaz tv kaldı:)

D-Smart ile Türksat uydusunda şifresiz olarak yayınlanan kanalların yanı sıra sadece D-Smart kanallarına da ücretsiz erişebilirsiniz.

belgeseller,spor ve tjk kanalları d smartın kilit kanalları olacak bilindiği gibi üç büyüklerin şampiyonlar ligi ve süper lig
maçları haricindeki tüm maçlarının Türkiye içi ve dışı olmak üzere yayın haklarını satın aldı.Bunları izlemek istiyorsak işte
bunun için d smart:)

Yalnızca D-Smart’ta bulunan kanalları, seçkin film ve dizileri izleme ayrıcalığını yakalarsınız.

Şuan için bu bahsi geçen kanalları ben göremedim gören varsa söylesin:)

İzleseniz de izlemeseniz de mevcut kanallara ileride bir bedel ödenmesi söz konusu değildir

Kontörlü sisteme geçince bu bu açıklamanın cevabı ne olacak merak ediyor bekleyip göreceğiz :)

Bu cevapların bazıları benim şahsi fikrim bazılarıda yetkili kişilerden alınan cevaplardır.Kontör kısmı ile ilgili bir
kaç bilgi daha yazayım.Sadece film izlemekde değil at yarışı veya sayızal loto gibi oyunlar içinde kullanılacak
d smart üzerinden online oynanabilecek.Bunun için d smart hiçbir zaman kart yada modül gibi abonelikle satılmayacak
uydu alıcısı olarak satılacak.Boşuna kart yada modül aboneliği çıkar diye beklemeyin:)

Gelirlerini tamamen reklamdan kazanılacak para üzerine kurdular kendileri cihaz satmıyorlar Arçelik Beko Sunny Next Goldmaster
ve Botech firmaları aracılığı ile dağıtımını yapıyorlar.Belirli zamanlarda ekranda yazı çıkartarak hediyeler veriyorlar bu sayede
reklamların izlenmesi sağlıyorlar kumanda üzerinden bastırdıkları tuş ilede kaçkişinin reklamları izlediğini tesbit edip
firmalardan reklam ücreti alıyorlar:)

Sonuç olarak ülkede 7 milyon uydu alıcısının üzerine yeni ve ucuzda olmayan bir sistem satmaya çalışıyorlar işler kolay değil
ne diyelim Allah Yardım etsin mevcut sistemle ve kanal sayısı ile tutunmaları bana göre çok zor ilk yapmaları gereken
cihazın yazılımının piyasa şartlarınındaki istekleri karşılayacak şekilde düzenlenmesidir bunuda bizzat ilettim

Alanda satanda iyi araştırsın öyle karar versin sonradan pişman olmayalım:)

ustam bu kadar kalite bir anlatım doğrusu ben aynı düşüncedeyim seninle
ama ifade edemezdim serkan dostumun dediği gibi bende uzun yazı okumam
ama öyle bir yazmışın ki okumamak ellde değil ahanda şapkamı çıkarıyom
bu yazına çok profesyonel ce içimizi okudun smail bayiliği için baş vurmuştum
onaylandı bakalım neler olacak ileride yazarım buraya:present::present::present:

aragorn99
15-09-2007, 01:27
YANSIMA_38 doğru söylüyorsunuz size katılıyorum.ne diyeyim bir çok yerde rastladım ama kimse memnun degil uefa maçlarını izlemek için mecbur bırakıyorlar. evimde 2 reciever war mecbur birine yükleticem ama NextWave YE-10000XFTA olurmu acaba bu cihaza

chris db
15-09-2007, 10:39
ne bileyim benim gibi bir tv müptelası bir adam digiturk e bile gerek duymamış ise bunada rağbet etmeyecektir şunu bilir şunu söylerim benim maç yayınları dışında hiçbir dijital platform anlam ifade etmez zaten film ve dizileri türkçe izlemekten keyif almam orijinal dilinde olmalı mübarek 5 tane uydu var elimde bir de emu lu cihaz oldumu zaten filmler diziler belgesel maç artı xxx yayınlar bile mevcur süper lig elinde ise reklamını yaparsın aksi takdirde türk halkının pekte dijital platform lara yatırım yapacağını düşünmüyorum valla ben uyduya devam....sulh&saygı

musti_can_68
29-10-2007, 09:14
teşekürler arkadaşım

atmaca28
22-02-2008, 21:41
arkadaşlar bencede tek kelime ile sansui den örnek almak lazım dimi.............

osmann
07-04-2008, 13:57
mesajları hızlı hızlı okumaya çalıştım ama gözüme çarpmadı aradığım....yada atladım....

Şunu merak ediyorum.. parayı verip dsmart ı aldık. şifreli kanallar için (discovery gibi) 1 yıl sonra para ödemek gerekecekmi?
ilelebet parasız izlenebilecekmi bütün kanallar?
Dijitürk ilk çıktığında üye olmuştum. baştan herşeyi izleyebiliyorduk...(moviemax lar falan) sonrasında paket paket bölümlendirdiler. kısıtlandı yaniii...
buda böyle bişey olabilirmi?
teşekkürler....

kurtlarr
27-07-2008, 20:48
oyüzden herzaman digitürk baska büyük yok

Simba
27-07-2008, 21:06
mesajları hızlı hızlı okumaya çalıştım ama gözüme çarpmadı aradığım....yada atladım....

Şunu merak ediyorum.. parayı verip dsmart ı aldık. şifreli kanallar için (discovery gibi) 1 yıl sonra para ödemek gerekecekmi?
ilelebet parasız izlenebilecekmi bütün kanallar?
Dijitürk ilk çıktığında üye olmuştum. baştan herşeyi izleyebiliyorduk...(moviemax lar falan) sonrasında paket paket bölümlendirdiler. kısıtlandı yaniii...
buda böyle bişey olabilirmi?
teşekkürler....
Zaten öyle olma yolunda malesef osman (malesef@sman) usta

erdemkoruklu
28-07-2008, 11:43
Merhaba arkadaşlar Dsmart konusuda dahil bir çok konuda forum sitelerine bakıyorum bir dsmart hayranlığı ve yalakalığı hakim yada diğer başka marka yada platform ile ilgili yazılar var küçük bir eleştiri yaptığınız zaman hemen hepsi üstünüze saldırıyor. Şunu söyleyeyim bizde uydu anteni satışı ve montajı yapıyoruz Dsmart da satıyoruz hiçbir zaman sattığımız ürünü göklere çıkarmıyoruz çünki antipatik oluyor. Değerli arkadaşımın eleştirilerine katılmamak elden değil bunları bizlerde zaman zaman kendilerine söylüyoruz bu problemleri düzeltirseniz daha fazla satış yaparız diyoruz umarım gerekli düzeltmeleri yaparlar da alan kişiler sorun yaşamaz burada zaten amaç dsmart ı kötülemek değil eleştiri yapmak zaten böylede yapılıyor. Saygılarımla

f.pala
28-07-2008, 12:06
uyarılar için teşekkürler ama bende evime sokmam o cihazları elimdeki cihaz daha eski ama onlara beş basar

selcukisen
28-07-2008, 15:23
açıklama için teşekkürler... ama biliyorsunuz bu sene şampiyonlar ligi ve uefa star ve diğer kanallarda ve şifreli olacak.. nasıl lig tv için digitürk almaya mecbur bırakıldıysak aynı şey burada da geçerli. şimdi ben ne yapayım ? bu maçları evimde seyretmek istiyorum ve mecburen alıcaz.. var mı başka yolu?

ozibo
28-07-2008, 16:36
açıklama için teşekkürler... ama biliyorsunuz bu sene şampiyonlar ligi ve uefa star ve diğer kanallarda ve şifreli olacak.. nasıl lig tv için digitürk almaya mecbur bırakıldıysak aynı şey burada da geçerli. şimdi ben ne yapayım ? bu maçları evimde seyretmek istiyorum ve mecburen alıcaz.. var mı başka yolu?

arkadaşım şampiyonlar ligi ön eleme maçlarını seyredemezsin ama grup maçları star da o da biss şifreleme sistemi ile şifrelenecek maçlarda.bir yerde okumuştum ama tam olarak hatırlamıyorum her maç için ayrı şifre kullanılacak fakat maçtan 1 saat önce şifreler verilecek diye.yani senin evindeki uydu alıcın biss şifreleme sistemini destskliyorsa ve internetin varsa maçları seyredersin.

sorbakalim
18-08-2010, 14:36
slm
sunny 7011 dsmart paketi aldım ama bir türlü yayını izleyemiyorum ya donuk donuk geliyor yada hiç gelmiyor nedeni ne olabir. dsmart modulu başka alıcıda çalışıyor şimdiden teşekkür ederim...