PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlhan Mansız'ın karar günü

ufuk
13-06-2007, 12:24
Beşiktaş'ın eski milli futbolcusu İlhan Mansız, futbola dönüp dönmeyeceğini yarın İstanbul'da düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacak.

İlhan Mansız'ın, Çırağan Sarayı'nda gerçekleştireceği basın toplantısında, futbola dönüp dönmeyeceğini, dönecekse hangi kulüpte oynayacağını ve sakatlığıyla ilgili açıklamalarda bulunacağı bildirildi.

2001-2002 sezonunda Beşiktaş formasıyla attığı 21 golle, Galatasaraylı Arif Erdem ile birlikte ''Gol Krallığı''nı paylaşan İlhan Mansız'ın, 2002 Dünya Kupası'nda yıldızı parladı.

Daha sonra yaşadığı sakatlıklar nedeniyle sahalardan uzak kalan İlhan Mansız, en son Ankaragücü formasını giymişti.
32 yaşındaki İlhan Mansız, geçen sezon başında Almanya'da geçirdiği trafik kazası nedeniyle futbola ara vermişti.

KAYNAK:SPORX

YANSIMA_38
13-06-2007, 12:28
ılhan kendını harcadı artık dıkıs tutmaz gıbıme gelıyo oysakı ıstıkrarlı olsa hem ulke hem kendı ıcın cok ıyı olacaktı yınede hayırlısı ınsallah doner ıyı olurda turkıyenın ısıne yarar

Pasilobus
13-06-2007, 12:29
neden bu kadar üzerine düştülerki bu olayın?
çırağan sarayında futbola dönecekmi dönmeyecekmi diye reklam yapıyorlar
tuncay avrupaya gidiyor bu kadar ses getirmedi bu ne haldir anlamadım

caner1960
13-06-2007, 12:48
İlhan Mansız mı, o da kim? öyle bir topçu varmıydı ya!

temel50
13-06-2007, 13:33
ilan mansız bundan sonra futbol oynayamaz mankenlige devam etsin

siestagunay
13-06-2007, 14:29
artist geldi artist gitçek yaws.. çırağında yapıcakmış basın toplantısını.. kendine yazık etti..

hgursel
13-06-2007, 16:26
Mansız diye bir futbolcu olduğunu unutmuştuk. Bu saatten sonra futbola dönse ne olur dönmese ne olur

eraybal
13-06-2007, 16:56
onun dönemi bitti..gençlerimizle ilgilenelim...

bulletfromhell
13-06-2007, 19:11
o gitsin almanyaya nina ve kızıyla otursun...evinin erkeği olsun....bi kadın için kendi geleceğini yakan adamada anca ev erkekliği yakışır...selametle

ufuk
14-06-2007, 16:41
İlhan Mansız'dan futbola veda

Beşiktaş'ta yıldızı parlayan, (A) Milli Futbol Takımı'yla Dünya 3.'lüğü yaşadıktan sonra Güney Kore'nin Vissel Kobe takımına transfer olan İlhan Mansız, 1,5 yıl önce Ankaragücü'nde ara verdiği futbol yaşamına artık son verdiğini açıkladı.

Çırağan Sarayı'nda basın mensuplarının karşısına çıkan İlhan Mansız, 2002 yılında yaşadığı bir sakatlığın ardından hatalı operasyon geçirdiğini belirterek, ''Yapılan hatalı ameliyat sonrası sağ dizimden 3 ameliyat olmak zorunda kaldım. Geçirdiğim tedavi programının ardından Ankaragücü'nde futbola yeniden döndüm. Eski sakatlığımın nüksettiği dönemde Almanya'da bir trafik kazası geçirdim ve bu kez sol dizim hasar gördü. Yeniden futbola dönebilmek için Almanya ve ABD'de yoğun bir tedavi dönemi geçirmeme rağmen her iki dizimde de su toplama olduğu için Bayern Münih'in doktoru olan Hans Wohlfahrt'ın da kararıyla futbolu bırakma kararı aldım'' ifadelerini kullandı.

Üzüldüğü konunun, sakatlık yaşadığı dönemde basına kendisine iyi bakmadığı şeklinde haberlerin yansıması olduğunu kaydeden İlhan, futbolcu arkadaşlarına da tavsiyede bulunarak, ''Faal oldukları dönemde sakatlığa karşı kendilerini sigortalatmaları. Benim sigortam vardı ve eğer 2002 yılında futbolu bırakmış olsaydım milyon dolarlar içeren bir tazminat alabilecektim ancak benim futbol oynama isteğim ağır bastı o dönemde'' diye konuştu.

-''PİŞMAN OLDUĞUM BİR ŞEY YOK''-
Geriye dönüp baktığında pişman olduğu bir şey olmadığını aktaran İlhan, ''Tabii ki tüm yaşadıklarım bende çeşitli etkiler bıraktı. Bu saatten sonra da geride kalanları değerlendirmek için geç. Dönemin şartları ne gerektiriyorsa ben en iyisini yapmaya çalıştım'' dedi.

Milli Takım'la 2002 yılında Dünya 3.'sü olarak Türk futbolunda çıtayı yükselttiklerini anlatan İlhan, yine benzer başarıların geleceğine inandığını vurgulayarak, ''Potansiyeli yüksek bir takımımız var'' ifadesini kullandı.

Türk futbolunun en büyük sorunu olarak alt yapıdan gelen oyuncuların (A) takımlara kolay kazandırılamamaları olduğunu belirten İlhan Mansız, ''Futbolcular başarılı dönemlerinde çok çabuk göklere çıkartılıp, ardından formsuz olunduğunda da hemen yerden yere vuruluyor'' diye konuştu.

İlhan Mansız, ilerde Türk futboluna katabileceği şeyler olduğunu düşündüğünü de dile getirerek, Köln Futbol Akademisi'nde bu sene kayıtların dolduğunu ancak gelecek sene burada eğitim alıp antrenörlük lisansı almak istediğini kaydetti.

-''MODA VE TASARIM YAPACAĞIM''-
Yeni projeler üzerinde çalışacağını söyleyen İlhan Mansız, moda ve tasarım üzerine çalışmalar planladığını ifade etti.

İtalya ve Almanya'da moda ile tasarımcılık üzerinde eğitim almak istediğini anlatan İlhan, bayan iç çamaşırı üzerine de üretim yapmayı planladığını belirterek sözlerini tamamladı.

kaynak:mynet

Aziz46
14-06-2007, 18:19
Açıkçası sevdiğim bir futbolcuydu...Futbol hayatına tekrar dönseydi bu kadar aradan sonra fazla başarı göstereceğini sanmıyorum...Ama genede futbol'u bıraktığı için üzüldüm ...Çünki kendisi içinde kolay olmasa gerek...

Hakan Gül
14-06-2007, 19:16
Bu kadar sakatlıktan sonra futbola dönerek kendini büyük tehlikeye atmış olurdu.Gerçekten güzel oyuncuydu ama başı dertten kurtulmadı.Bundan sonraki hayatında başarılar dilerim.

DEJAVU®42
14-06-2007, 20:37
bence gerektigi gibi yaşamadı profosyenelce davranmadı tabii bunun üzerine gelen sakatlıklar keşke daha düzenli bir hayatı olsaydı böylece türkiye iyi bir futbolcusnu kaybetmezdi hayırlısı olsun

bulletfromhell
14-06-2007, 20:38
büyük bi kayıp değil bence....yeni nesil modacı kılıklı ev erkeği....:puah: :puah:

TEKNİSYEN101
16-06-2007, 04:40
bir parladı kayboldu, sağlık olsun

YANSIMA_38
20-06-2007, 01:30
kendı kendını yaktı ıste mankenlıgı sectı tıpıde musaıt en ıyısı o ısı yapsın o :puah: :puah: