PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fıkra Demetleri Süper Fıkralar Geldi..)))

ruzgarm
13-06-2007, 21:12
BİR kasabada, son derece haylaz iki çocuk varmış. Evlerin pencere camlarını kırmak, arabaların lastiğini patlatmak, çizmek özetle akla gelebilecek her türlü yaramazlığı yaparlarmış. Komşular da sık sık gelip, babalarına şikayet edermiş.

Baba bir gün dayanamamış, çocukları kasabanın rahibine götürüp, yardımını istemiş. O da "Sen git ben onlarla konuşurum" demiş. Ardından, dışarıda bekleyen çocuklardan büyük olanı yanına çağırıp, sormuş "Söyle bakalım, Tanrı nerede?" ses yok. Bir daha sormuş, yine ses yok. Rahip dayanamamış ve kızgın bir şekilde "Evladım, sana soruyorum. Tanrı nerede?" diye bağırmış.

Çocuk, korkmuş ve ani bir hareketle açık kapıdan fırlamış. Dışarıda bekleyen kardeşini de yanına alarak, koşa koşa eve gelmişler. Odalarına çıkıp, kapıyı da arkadan kilitlediğinde, kardeşi sormuş; "Ne oldu?"Abisi, nefes nefese yanıt vermiş; "Sorma, bu kez olay ciddi. Tanrı kaybolmuş, bizden biliyorlar!..":puah:

İstanbul’un taşı toprağı altındır diyerek memleketinden kalkıp gelen bir köylü, kuyumcu dükkanının vitrinini hayran hayran inceliyormuş. Kuyumcu köylünün kıyafetinden dolayı birazda aşağılayarak: ”Ne bakıyorsun öyle hemşerim?” demiş.
“Hiç… Sizin dükkanda ne sattığınızı merak ettim.”

Adam alay edercesine cevap verir: “Biz eşşek kafası satıyoruz.”

Adam: “Allah versin… İşleriniz iyi gidiyora benziyor.”

Kuyumcu: “Nereden bildin iyi gittiğini”,

Adam: “Baksana, koskoca dükkanda seninkinden başka kalmamış da ondan :puah: :8[1]:

Kars’a ayna gelir…
Kars’in bir koyunde, ne koylu, ne de koyun “şıh”ı o gune
kadar ayna gormemistir. Adamin biri, ilk rastladiginda, aynayi
alip bakmaya baslar. Ardindan, aynada gordugu surati olen kardesi zannedip aglamaya baslar:

”Vay benim zavalli gardasim, vay
benim zavalli gardasim.” diyerek.
Aynayi koynuna alip yatar. Hanimi, esinin,
ayna koynunda yattigini gorunce suphelenir.
Uyandirmadan adami, aynayi alip bakar. Ofkeden
kudurmustur. “Vay !” der heyacanla
“Herifim, beni bir kariyla aldatir.”
aynayi alip, köyün şıhına gider. Aynayi gostererek
Şıh Efendi,” der. “Benim herif beni bir kariyla
aldatir.” Aynayi
alir, şıh… Yuzune tutar…
“Bacim,” der.
“Bu, bir karidan ziyade, gavata benziir.” :puah: :8[1]:

Temel don almaya gitmis.

Satici kiz sormus:

- Slip mi giyersiniz?