PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acı hayat bitti yorumlarınızı alalım..

zafer murat
19-06-2007, 00:09
Acı hayat biraz önce Final bölümü ile ekranlara veda etti Final bölümünü nasıl buldunuz yorumlarınızı alalım :)

Simba
19-06-2007, 00:14
Finalin mehmetle filizin el ele gidecegini biliyordum filmini seyrettim daha önce nerminin ölmesi iyi olmadı film kötü sonla bittii

zafer murat
19-06-2007, 00:17
evet ölmesi kötü oldu birde flimde çekim hatası buldum mezar başında iken yağmur yağıyordu hem güneş hem yağmur bana orası biraz hatalı gibi geldi eski türk sinamalarına benzetmişler

Simba
19-06-2007, 00:20
evet ölmesi kötü oldu birde flimde çekim hatası buldum mezar başında iken yağmur yağıyordu hem güneş hem yağmur bana orası biraz hatalı gibi geldi eski türk sinamalarına benzetmişler
Orası tam komedi idi gerek yoktu yagmura su tuttuklRI BARİZ BELLİYDİ. 2 yıl ki acı hayat dizim bitti :( :( Ayrıca tam sona ermeden bitti ne bileyim ender fakir olabilirdi vs vs

cumhur31
19-06-2007, 00:22
aşk acısı çekenler kesinlikle ağlamıştır. benim gözlerimden epey bir yaş aktı...

zafer murat
19-06-2007, 00:23
Orası tam komedi idi gerek yoktu yagmura su tuttuklRI BARİZ BELLİYDİ. 2 yıl ki acı hayat dizim bitti :( :( Ayrıca tam sona ermeden bitti ne bileyim ender fakir olabilirdi vs vs

ender bence ölmeliydi.Tek kurşun ile işi bitirilmeliydi :D

Simba
19-06-2007, 00:27
ender bence ölmeliydi.Tek kurşun ile işi bitirilmeliydi :D
Evet ölmeliydi cok beyinsiz adam ya yaktı kızın basını nerminde nermin saki başka kız yok( iyice dizinin etkisinden kaldık herhalde:)

Simba
19-06-2007, 00:27
aşk acısı çekenler kesinlikle ağlamıştır. benim gözlerimden epey bir yaş aktı...
Arkadaşımda aglamış .aşk kötü birşey

boss2000
19-06-2007, 00:31
her şeye rağmen herşeyi bağlayan ,

tüm düğümleri de çözen SON SÖZ.

aşk ile...

mahmut-enes
19-06-2007, 01:31
iyi bir final olmadı...Filizle elele bitirilmesi ölen kıza bir vefasızlık oldu gibi...Aslında Ender hepsini vurup sonra kendi kafasına sıksaydı daha dramatik olurdu kanımca...

aliihsan_78
19-06-2007, 09:05
Evet Bence Fİlmİn Sonu Çok GÜzel Bİttİ Fİlİz Le Mehmet Bİrbİrİne Daha Çok Yakisiyordu Ne GÜzel Bebeklerİde Olacak Daha Ne. Zaten Fİlmde En Nefret Edİlen Kİsİler Nermİn Ve Enderdİ Ve Sonu İyİ Oldu Nermİn Geberdİ Gİttİ Çok Gicikti Zaten Nİsanlisina İhanet Eden Bayandan Ne Beklİyeceksİn. Patlak Yumurta Alinirmi Gerİ. İhanet İhanetİ DoĞurur O YÜzden İhanet Edenİ Affetmİyeceksİn Mehmet Affederek BÜyÜk Bİr Hata Yapti Ve Dİzİnİnde Tadi KaÇti. Neyse Sonu GÜzel Bİttİ

osmann
19-06-2007, 09:08
bence
1-öyle bir yere mezar için yer vermezler. saçma idi.
2-yağmur gereksizdi ve sahte olduğuda aşikardı.
3-son 10 bölüm çok sıkıcı idi.hele son 4 bölümü nerminin vurulması ile geçti.zaman kaybı
4-Herşeye rağmen Osman sınav çok güzel bir dizi çekti. En azından milletimizin değerleri ile dalga geçmeyip o değerlerin kutsiyetine saygılı olan bir dizi. emeği geçenlerin tamamını kutlarım.

isooo
19-06-2007, 09:14
güzel bir diziydi.

nebioz
19-06-2007, 09:22
ne yazık ki son bölümü seyredemedim. Zaten biraz akıcılığını yitirir gibi olmuştu. fakat seyrediyorduk.

sero
19-06-2007, 09:23
osman sınavın çektiği dizilerin güzel olduğu bi gerçek ama eski türk filmlerine benzemiş kenan imirzalıoğlu oynamasaydı kesinlikle seyretmezdim kıyaslama yaparsak aynı konu yu içerdiği için ıhlamurlar altında bence daha iyiydi (diğerlerinin fikrine saygı duyuyorum) ama kurtlar vadisi nin yeri başka kavgası gürültüsü bol ama türkiyemiz üzerinden oynanan oyunları açığa çıkardığı kanaatindeyim bu dizi furyası bana eski den kemal sunal filmlerini hatırlatıyor böylelikle insanları televizyon başına kitleyip dikkatini dağıtarak istediklerini yapıyorlar konuyu dağıttım özür dilerim sizlerle biraz geniş açıdan paylaşmak istedim saygılar...

tanerler
19-06-2007, 09:34
son bölüm berbat olmazböyle birşey bu kadar götür son bölümde batır

ogunys
19-06-2007, 09:51
dizinin son bölümleri sıkıcı ve gerçekçi degildi.güzel bir diziydi.filiz ve mehmet birbirlerine çok yakıştılar.

CABBARİ
19-06-2007, 10:01
nerminin ölmesi iyi olmadı
aslında enderin ölmesi gerekirdi yada toplu temizlik hepsi ölecekti öyle bitecekti
ama kim ne derse desin bence bir sene daha devam etmeliydi
selametle

resul1967
19-06-2007, 10:07
izledigim iki diziden biriydi

Mehmet Kaynaklı
19-06-2007, 11:47
hiç izlemedim :wave:

MusaKa92
19-06-2007, 11:48
nerminin ölmesi iyi olmadı
aslında enderin ölmesi gerekirdi yada toplu temizlik hepsi ölecekti öyle bitecekti
ama kim ne derse desin bence bir sene daha devam etmeliydi
selametle

Devam etmeliydi..:45::45:

gndzryasi
19-06-2007, 13:10
allahım ya bu kadar acımtrak ve komik bir dizi olamazdı bence bitmesi iyi oldu

mehmetin yaptığı neydi öyle namus belasına nermini affetmiyor ama başka filizi kadını yapıp sonra nermin de nermin diye diğerinin peşine düşüyor (nermin yaralanmamış olsa arayıp soracakta değildi zaten :) ) birde nerminin ablasına kıl oldum ne o öyle herşeye maynanoz bir tip nerminin başını asıl ablası yaktı herşeyde endere haber verdi paralı adam diye evdekiler izliyor diyezoraki bir seyredişti benimki, seyrederken krizlere giriyordum son bölümler zaten o kadar saçma ve gereksizdiki adeta sündürdüler olayı bitmesine iyi oldu yeni konu bulamamışlardı kısır döngü başa sarıp duruyorlardı

hasan19
19-06-2007, 14:39
GÜzel Bİr Dİzİ İdİ.emeĞİ GeÇen Herkese TeŞekkÜrler.

MUTAF
19-06-2007, 15:18
sen gel bu zamana kadar izle, son bölümü izleme. yapılacak işmi yaaa..Kaçırdım :D

modern
19-06-2007, 17:46
Zaten izleyecek kadar vaktim olmuyordu ara sıra haber birşey seyrettirmiyorlardı evde o dizi yüzünden iyiki bitmiş.

duke75
19-06-2007, 17:52
eğer film hiç yayınlanmayacsa türk örf ve adtelrini vurgu yapmak istedilerse eğer okara örf ve adetler farklı olmaz el değen kadını almayız ama herkesin altından geçen kadın hamile kalır onu alırız gibi oldu ayrıca vurgusu.birde zanginlik fakirlik felen gibi kavramlarla madem halkın alt kesiminin biz böyle severiz vurgusu var ise neden genel halıkın istediği gibi bitmedi.o kadar yarımla bittiki dizi bence kurtlar vadisinin gölgesinden kurtulmak istediler.yoksa film izlenmeyecek diye endişe ettiler bitmesi gereken son böyle olmamalıydı hele deli yürekten sonra .böyle bir son .bizim.beklentilerime cevap vermedi benim temennim bu dizi gelecek sezona devem ader ve rüya olur yaşananlar.inş öyle olur yoksda bir daha osman sınavın hiç bir filmini izlememe kararı aldım.dalgamı geçiyorsunuz acı hayatın acıyla bitmesi gerekmiyordu birde kırın zencirleri farklı olsun diye düşündüm ama sağlık olsun .

ozgur_erdogan
19-06-2007, 18:06
begenerek izlediğim tek diziydi bitmesine üzüldüm emegi geçen herkeze onsuz teşekkürler

YANSIMA_38
19-06-2007, 18:45
evet bende kacırdım son bolumunu ama guzel dızıydı bu demektırkı pazartesı aksamlarıda tv yok bıze ınternet basındayız artık :45:

DEJAVU®42
19-06-2007, 20:00
zaten eski türk filimlerin seneryasondan alıntı yapılarak cekilen bir dizi idi onun icin fazla kaliteli degildi eminim daha güzel diziler cekilir artık türkiyedede orjinal gecmişten alıntı degil yani

Simba
19-06-2007, 21:10
sen gel bu zamana kadar izle, son bölümü izleme. yapılacak işmi yaaa..Kaçırdım :D
Haftaya tekrarı yayınlanır merak etme

Admin
19-06-2007, 21:13
Burada bir mesajım var Only the registered members can see the link

Dizinin sonunda nermin ölecek. Mezarının basında ender-filiz mehmet aglayacaklar ve mehmet giderken filiz elinden tutuyor ve film bitiyor.

Acı hayatın filmini seyrettim aynen böyle bitti. Çogu kısım benzemiş ama dizi oldugu için sanırım bir çok ekleme baya yapılmış

İzlemek isterseniz tıklayınız Only the registered members can see the link

Acı Hayat 1962

Konusu:
Kaynakçı ustası Mehmet (Ayhan Işık) ile manikürcü Nermin (Türkan Şoray) evlenmek isterler. Evlenmek, barınabilecekleri, kafalarını sokabilecekleri bir ev bulmakla eş anlamlıdır. Ekonomik imkansızlıklar yüzünden istedikleri gibi bir ev bulamazlar. Bu iki fakir gencin arasına zengin bir ailenin züppe ve şımarık oğlu Ender (Ekrem Bora) girer. Zengin oğlan Nermin`le evlenmek ister. Kız bu teklifi reddeder. Bir gece Ender, Nermin` i sarhoş edip iğfal eder. Böylece kaynakçı ustasıyla manikürcü kızın yolları ayrılır.
Tersanede çalışan kaynakçı ustası intikam alma hayalleriyle doludur. Birgün Milli Piyangodan büyük ikramiyeyi kazandığını öğrenir. Zengin olduğunu öğrenince intikam düşüncelerini hayata geçirmeye başlar. Önce zengin oğlanın kızkardeşi Filiz` i (Nebahat Çehre) iğfal eder. Gelişen olaylar manikürcü kızı intihara kadar sürükler. Son planda eski fakir yeni zengin tersane ustası Mehmet, zengin oğlan Ender ve kızkardeşi Filiz manikürcü kızın mezarı başında görülürler.
Tersane ustası manikürcü kızın mezarı başında ağlayarak af diler, elini vurmak üzere Ender`e doğru kaldırır ama, bunun hiçbir şeyi değiştiremeyeceğini düşündüğünden vaz geçer ve hızla mezardan uzaklaşır. İğfal ettiği zengin kız Filiz, yeni milyonerin peşinden koşar. İnce uzun mezarlık yolu boyunca el ele uzaklaşırlar.

Yönetmen
Metin Erksan

Senaryo Yazarı
Metin Erksan

Müzik
Fecri Ebcioğlu

Oyuncular
Oyuncu Filmdeki Karakteri
Türkan Şoray Nermin
Ayhan Işık Mehmet
Ekrem Bora Ender
Nebahat Çehre Filiz
Hüseyin Baradan
Handan Adalı
Asım Nipton
Memduh Alpar
Osman Türkoğlu
Faik Coşkun
Ahmet Turgutlu
Baran Kutluk
Hamit Türker
Demir Şahmercan
Araski Hebo
Adnan Uygun
Edit Laleşen
Sami Acun
Gülten Ceylan
Talia Salta
Muadelet Tibet

Yapımcı
Muzaffer Arslan

Kamera
Ali Uğur

Işık
Fehmi Eryılmaz

Kurgu
Özdemir Arıtan

Türkan Şoray Seslendirmesi
Adalet Cimcoz

Ses
Tuncer Aydınoğlu

Yapım
Sine Film

Tür
Dram,Duygusal

Özellikler
Siyah Beyaz

Ödülleri
1. Antalya Film Şenliği, 1964 - Türkan Şoray - En İyi Kadın Oyuncu
1. Antalya Film Şenliği, 1964 - Ali Uğur - En İyi Görüntü Yönetmeni

Only the registered members can see the link

ereneren44
20-06-2007, 00:46
Bence Dİzİ Zamaninda Bİttİ.gerÇİ Son BÖlÜm BayaĞi Kestİrme Oldu.1,2 BÖlÜm Daha Uzatilabİlİrdİ-
Fİlmİn BÖyle BİteceĞİnİ Tahmİn Edİyordum,,tek KÖtÜ Yani Daha Öncekİ BÖlÜmlerde Olaylari Anbean YaŞanirken,son BÖlÜmde Kestİrİp Attilar--
Bana GÖre Yerlİ Dİzİler,Özellİklede Çok İzlenen Dİzİler Reytİng UĞruna Sakiz Gİbİ Uzatiliyor..ve İŞİn Tadi KaÇiyor,,bence Bİr Dİzİ Fİlm ÖmrÜ,Özellİklİ Drama TÜrÜ Dİzİlerİn ÖmrÜ Bİr Yildan Fazla Olmamali,,hİkayenİn Sonu Bellİ Tadinda Birakmak Lazim.

Kurtlar Vadİsİyle Kiyaslayan ArkadaŞlar Var,.konunun BenzerlİĞİ Yok Bİr...İkİncİsİ Kurtlar Vadİsİ Polİtİk,gÜncel Bİr Dİzİ BaŞi Yok Sonu Yok,,konu GenİŞ,,uzat Ta Uzat.......neyse Kafa Yormayalim

Zaten 45 Dakka Dİzİ + 45 Dakka Reklam

afif4747
20-06-2007, 01:04
ya arkadaşlar bu dizide sizce endermi çok sevdi nermini yokda kosovalımı bence ender daha fazla nermini seviyor adam nelerden vazgeçti hayatından bile birisi bana cavap yazarsa sevinirim

turkmaya
20-06-2007, 01:40
Şahsen dizi filmleri seyretmiyorum. Birçok dizide yanlış mesaj var ve ayrıca ülkemizi ilgilendiren sorunlar varken (terör başını almış giderken, 20 yaşında hayatının baharında, can veren, şehit olan askerlerimiz varken) içimden dizi seyretmek müzik dinlemek gelmiyor. Benim için haberler ve bilgisayarım var. Bu benim şahsi görüşüm sizlere iyi seyirler.
Saygılarımla...

Simba
20-06-2007, 07:53
ya arkadaşlar bu dizide sizce endermi çok sevdi nermini yokda kosovalımı bence ender daha fazla nermini seviyor adam nelerden vazgeçti hayatından bile birisi bana cavap yazarsa sevinirim
ender sevmiş olabilir.Mehmette sevdi neleri yaptı ama mehmet kendiside itiraf etti kıza gel dön diyemiyorum diye.

kaankar
20-06-2007, 08:15
evet 2 bölüm daha uzayabilirde

kenanacar
20-06-2007, 12:57
:nono: son bölümlerde amma zırvaladılar ilk başlarda iyiydi aslında zaten kenan oynamasaydı dizide kimse doğru düzgün izlemezdi kanaatindeyim

hayatiki
20-06-2007, 14:06
ben diziye değil sizin yazdığınız yorumlara bayıldım yurdumun güzel insanları süpersiniz valla.:clap2:: :clap2:: :clap2::

irfan024
20-06-2007, 23:22
ender'in ne şekilde yaşadığı ve nasıl öldüğü gösterilmedi. insanlara bu kadar eziyet çektiren kişinin cezasının ne olduğunu görmek isterdim. final maalesef olmadı.

Simba
20-06-2007, 23:26
ender'in ne şekilde yaşadığı ve nasıl öldüğü gösterilmedi. insanlara bu kadar eziyet çektiren kişinin cezasının ne olduğunu görmek isterdim. final maalesef olmadı.
Bana görede final olmadı :smiles22: diziyi bastan sona seyreden biriyim uzattıkca uzattılar mehmet ender için seni minibus kuyrugunda beklerken görmek istiyordum diyodu hep ama olmadı final:devilprv:

erolaslan
22-06-2007, 20:26
bence yapilmış olan en berbat bir diziydi bir kadın uğruna nerdeyse bir ülkeyi yok edeceklerdi iki taraftada ne onur var ne şeref arkadaş kadın seni istemiyorsa ırak gitsin önder için herneyse izlediğim en berbat dizilerden biriydi

erolaslan
22-06-2007, 20:30
ben mirzalıya böyle filmi yakıştıramadım onun cevireceği filimler ağır konulu olmalıdır

bensu
22-06-2007, 20:38
film icin ??????????????????????????????????

mahmutkalas
23-06-2007, 10:54
benim görüşüm ise son dönemdeki dizilerin çoğunda genç kızlarımız evlenmeden hamile kalıyor.bu bizim değerlerimizle çelişmiyormu .osman sınav bile bu dizide aynı şeyi yaptı bence osman sınav a yakışmadı.nermin zaten dizideki en sıkıcı karakterdi bu kıza daha film dizi yaptırmazlar.herkese iyi seyirler.

welat60
23-06-2007, 12:14
en berbat dizilerden biriydi.nermin sürekli ağlayıp duruyordu.çok kıcık bir diziydi.:common001: iyiki bitti

nyasar
23-06-2007, 19:39
güzel bir diziydi

antigs28
23-06-2007, 19:57
vallahi yalan söyleyemem fazla seyretmedim ama biraz saçmalaşmış bir dizi gibi geldi sonradan ilk başlarda güzeldi...

sebo05
23-06-2007, 21:17
valla ne deyim pembe dizi gibiydi ve pembe dizi beni bozar

YARKIN
23-06-2007, 21:46
iyiyti ama sona doğru hayel alemine cok talıntı

tarzan
23-06-2007, 22:16
acı hayat denilen dizinin burda yoruma açılması bile bir ayıptır bunuda belirteyim saçmalar saçması bir diziyi kaaale almakda ne demek

dallas
24-06-2007, 17:43
Bence başlı başına saçma sapan bir senaryo idi.bu dizide neden bu kadar acı ve gözyaşı vardı hala anlayabilmiş değilim... dizide alanen anlaşılan birşey vardı oda güya kötü karakteri canlandıran enderdi, oysa ender nermin'i memet den daha çok aşık olup sevmişti, allah aşkına bir insan okadar zengin olup bir kıza sırıl sıklam aşık olmasa hevesini alınca basardı kıçına tekmeyi. madem ender bu kadar kötü karakterli gösterilmeye çalışılıyordu hiç olmazsa memet konusu olmasa dahi ceviz kabuğunu doldurmayacak sebeplerle enderin nermin'i kum torbası yapması lazımdı oysa ender dizinin başından sonuna kadar nermin için gözyaşı döktü burada enderin suçu sadece sevmekmi ? ...tamam nermin memet'e aşık olabilir ama enderden bir gün dahi (memet konusu dışında) tek bir kötü kelime ve davranış görmedi...şahsen bir sinemasever gözü ile bu dizi senaryosu eleştirmenlerce 10 üzerinden 1 almıştır....

purna
22-08-2007, 11:33
sonu noldu ızlemedım

ayhankeskin
22-08-2007, 18:42
Gösterimde olduğu zaman böyle denmiyordu. Bittikten sonra mı böyle oldu. Bence senaryo güzel başrol oyuncusu K.İMİRZALIOĞLU da tam isabet ancak, Nermin ve Ender rolü oyunculara hiç mi hiç uymamış ve rollerinin gereğini yapamadılar. Ayrıca RTÜK ün şiddet uygulaması nedeniyle bence film frenlenmiş, bu da izlenme zevkini azaltmıştır. Tabi bu benim düşüncem, burada söyleyen herkesin de kendi fikridir, ayrıca kimseye mal edilemez. Herkes kendi adına konuşsun lütfen.Teşekkür.