PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : adsl den çift bilgisayarın nasıl destekleneceği (yardım)

n_aras
20-06-2007, 16:11
:bangin: ADSL'den çift bilgisayarın desteklenmesi mümkün mü? Telefon cihazlarında kullanılmakta olan tek giriş çift çıkış sağlayan bir aparat varmı? veya böyle bir sistem yapıldığında yani paralel bağlandığında olumlu sonuç verir mi? konularında bilgi sahibi olanlardan beni bilgilendirirseniz çok memnun olacağım.Saygılar..

OLDSMAN
20-06-2007, 16:26
:bangin: ADSL'den çift bilgisayarın desteklenmesi mümkün mü? Telefon cihazlarında kullanılmakta olan tek giriş çift çıkış sağlayan bir aparat varmı? veya böyle bir sistem yapıldığında yani paralel bağlandığında olumlu sonuç verir mi? konularında bilgi sahibi olanlardan beni bilgilendirirseniz çok memnun olacağım.Saygılar..

2 bilgisayara bağlantı yapmak için modem çıkışını bir PC'ye diğerine bağlamak içinse CAT 5 ara kablosu kullanabilirsiniz yada modeminiz 4/8 çıkışlı ise bu çıkışları kullanarak yine CAT 5 kablosu aracılığı ile bağlantı yapabilirsiniz

Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

umuter
20-06-2007, 16:27
modemde zaten bir USB bir de ETHERNET çıkışı vardır ev ağı kurarak aynı evde iki pc kullanılabilir rahatlıkla ama şöyle bi durum var eğer kotalı adsl kullanıyorsanız o zaman kotayı çok çabuk aşma ihtimali yüksek oluyor aynısı benim başımda var çünkü :)

n_aras
21-06-2007, 12:51
:smiles24: sayın umuter, elimdeki adsl airties çift antenli kablolu ve kablosuz bağlantıdan iletişim sağlayan bir cihaz, alt katta bluetooth'lu laptop var, üst katta ise normal ev bilgisayarım var, adsl'den cat5 kablo ile üst kattaki bilgisayarıma bağlantıyı yaptım, problemsiz internete girebiliyorum ancak alt katta bulunan laptoptan kablosuz bağlantıdan internete girmek ve nette kalmak mümkün olmuyor,İlk aşamada iletişim sağlanıyor ancak bir müddet sonra iletişim kesiliyor, msn den tam birisi ile görüşürken iletişim kopuyor, bunun nedeni sizce ne olabilir, sorun cihaz tanıtımından kaynaklanıyorsa laptopla hiç nete giremememiz gerekiyor halbuki biz nete giriyoruz zaman zaman kesintiye uğruyor,yardım lütfen. Saygılarımla..

®adakoglu
21-06-2007, 13:01
:smiles24: sayın umuter, elimdeki adsl airties çift antenli kablolu ve kablosuz bağlantıdan iletişim sağlayan bir cihaz, alt katta bluetooth'lu laptop var, üst katta ise normal ev bilgisayarım var, adsl'den cat5 kablo ile üst kattaki bilgisayarıma bağlantıyı yaptım, problemsiz internete girebiliyorum ancak alt katta bulunan laptoptan kablosuz bağlantıdan internete girmek ve nette kalmak mümkün olmuyor,İlk aşamada iletişim sağlanıyor ancak bir müddet sonra iletişim kesiliyor, msn den tam birisi ile görüşürken iletişim kopuyor, bunun nedeni sizce ne olabilir, sorun cihaz tanıtımından kaynaklanıyorsa laptopla hiç nete giremememiz gerekiyor halbuki biz nete giriyoruz zaman zaman kesintiye uğruyor,yardım lütfen. Saygılarımla..

Modemle ille Laptop bilgisayar arasındaki baglantı zayıf oldugu baglantı zaman zaman kesilmeler olur.Modemin veri gönderme ve alma hızı düşük oldugu zaman bunları yapar.Veri Gönderme ve alma hızı yüksek bir modem alabilirsin.imkanın yoksada laptop modemede cat 5 kablo ile baglantı yapman gerekiyor.

n_aras
21-06-2007, 15:54
sayın adakoğlu bilgilendirme için çok tşk. söylediklerinizi uygulayacağım, sonuç hakkında en kısa zamanda bilgi vereceğim.Saygılar..

n_aras
22-06-2007, 17:23
sayın admin, kullandığımız adsl cihazının arızalı olduğu belirlendi, konu kapatılabilir.Saygılar..

Mehmet Kaynaklı
22-06-2007, 17:41
bilgilendirmen için teşekkürler böylece bi arıza daha gün ışığın çıkarılmıştır

konu kapanmıştır:warn: