PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : uyanık olmazsak

memioz
23-06-2007, 16:33
arkadaşlar bırkın geyik muhabbetinide biraz ciddi konulara ayak basalım

örneğin türküyede ben türküm demenin ne gereği var ben yurt dışında kendimi belirlemek için ben türküm türküye vatanım derdim

türküyede türkün içinde ben türküm diyenlerin türk olduğuna şüpesimi varki türküm diye haykırsın

gelelim bu corfyaya ,bu corfyada ermenilerin işine ortasyada ermenilerin işi ne bu adamlar türklerin içinde ne işi var hiç düşüneniniz oldumu
kürtlerin işine / yavuz 12 vilayetin hakını kırdı yerinden yurdundan kovdu bana karşı geldiniz safayi türk devletini tuttunuz diye
bu on iki vilayet tanmamen türkmen türktü
onların yerine rusyadan nufus başına para ödüyerek oradaki kürtce konuşan kürtleri getirdi yerleştirdi
bunlar arap değil ismailden gelme değil
işte 12 boy geldi bu boylar türküyede
rusyada ana yurtlarının ismini burada aldılar
dodukanlı kaskanlı daha hatırlaıyamıyacağım 12 boy

kürtlerin bir kısmı arap ismailden gelme

bakın hazar denizi boylarında yaşayan cobanlık yapan halil ibrahimin babası hezer hazar denizi kenarlardında yaşadığı için ismini hazar denizinden almıştır işte boyu türk olan halil ibrahimin babsı hezer

nemrutun yanına göctü urfaya geldi orada nemrutun veziri oldu

zaman gecti halil ibrahim ensar türk boyundan olan bir eş aldı ikinci eşide nemrutun kızı oldu

nemrutun kızından ismail oldu arabistana doğru gitti orada coğaldı
araplar ismailden gelme hz muhammedin babsıda ismailden gelme anası ensar türk boyundan hz muhammedin dayı tarafı ensar türk boyudur

halil ibrahimin ensar boyundan olan eşindende isak diye bir oğlan oldu

işte isakın iki oğlu oldu biri erdi biri ermiş

erdiden gelenler hırstıyanlığı kabul etti ermeni ismini aldı
ermişten gelenler turanlar ismini aldı müslümanlığı kabul etti işte zamanla turan ismi türk oldu bu günkü anadaluya gelen kavimlerin bu corafyada orta asyada bulunma nedenleri bundan dolayıdır

şimdi bizlerin toprağına yabancılar göz koymaktadır eğer uyanık olmazsak kardeşi kardeşe düşman yaparlar
bu günkü kürtlerin bir kismi arap ismaileden coğalmalar

şimdi türküyeyi türkü seven ancak birlik olursa bu toprakları elde tutarız
cahilce davranır bir birimizi dişlarsak ne tüklük kalır ne türküye kalır
merak eden varsa ben oğuz boyu akkoyunlu türkmenlerinden cünyit oğullarındanım

umarım bir öz eleştiri yapmışımdır