PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geceyarısı Expresi Kampanyası....

bulletfromhell
24-06-2007, 12:22
Alman basını, ’Geceyarısı Ekspresi’ kampanyası açtı

Antalya’da 13 yaşındaki İngiliz kızı Charlotte L. M’ye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 8 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan 17 yaşındaki Alman genci Bernard Marco W. için Alman basını, Türkiye’ye karşı bir "Geceyarısı Ekspresi" kampanyası başlattı. Alman hükümeti de, gencin serbest bırakılmasını istedi. Marco W’nin tahliye talebi ise reddedildi.

MANAVGAT’ta turistik bir otelde tatil yaptığı sırada İngiliz kızı Charlotte L. M’ye "cinsel tacizde bulunduğu" iddia edilen Bernard Marco W, kızın annesi Heather Clarie M.’nin (40) şikayetçi olması üzerine 11 Nisan’da tutuklandı. Antalya E Tipi Kapalı ve Yarı Açık Cezaevi’ne konulan Bernard Marco W. ifadesinde "Kendi rızası ile birlikte olduk" derken, Manavgat Devlet Hastanesi’nden alınan raporda kızın kızlık zarının bozulmadığı, ancak vajinal bölgesinde ölü spermlere rastlandığı belirlenmişti. Charlotte L. M. ailesiyle birlikte İngiltere’ye dönerken, tutuklanan Alman genç hakkında "15 yaşından küçük kıza cinsel saldırı" suçlamasıyla 3 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Bu olay üzerine Alman basını, Türkiye’ye karşı adeta bir "Geceyarısı Ekspresi" kampanyası başlattı.

Bild Gazetesi’nde "Yasak sahil aşkı, Alman genci Türk cezaevinde" başlığı ile verilen haberde, Marco’nun 73 gündür tutuklu bulunduğu ve ailesini haftada sadece 10 dakika görmesine izin verildiği iddia edildi. Haberde, "İngiliz kızı ile tanıştı. Kalpler attı, onunla bir çift oldu" ifadesi yer aldı.

Marco’nun cezaevinde bir koğuşta 30 tutuklu ile kaldığı, bir tuvalet ve banyoyu onlarla paylaşmak zorunda olduğu ve ailesini haftada sadece 10 dakikalığına zırhlı camlar arkasından görmesine izin verildiği belirtildi.

Diğer gazetelerde de geniş şekilde yer alan haberlerde, Alman hükümetinin de konuyu takip ettiği kaydedildi. Ancak gazetelerde, gencin çocuk yaştaki bir kızla ilişkiye girmek istediği yönünde herhangi bir bilgiye yer verilmedi, bunun yerine sadece Türk cezaevlerinden korkunç bir tablo ortaya konuldu.

Almanya hükümeti, Alman gencinin 6 Temmuz’a kadar serbest bırakılmasını istedi. İlk kez yargıç karşısına çıkan Bernard Marco W’nin avukatı Şükrü Enhoş’un tahliye talebi mahkemece reddedilerek duruşma, 6 Temmuz’a ertelendi.

alıntıdır

:devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv:

umuter
24-06-2007, 15:13
bol bol türkiye de tatil yapar işte bu alman genci neden bu kadar üzülüyorlar!!!

Mehmet Kaynaklı
24-06-2007, 16:13
ben bişi anlamadım kız onalrın sapık onların bizi niye aşalıyolarki :bangin:

bulletfromhell
24-06-2007, 21:17
ben bişi anlamadım kız onalrın sapık onların bizi niye aşalıyolarki :bangin:
zaten zurnanın zırt dediği yer orası usta...olay bizim ülkede oldu ya...bahaneye bakıyolar zaten....:devilprv: :devilprv: :devilprv: