PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alanya'da orman yangını başladı

muzo
09-07-2007, 11:32
Alanya'da orman yangını başladı Son Dakika - 11:20
Antalya'nın Alanya ilçesinde Kuşyuvası mevkisinde orman yangını başladı.

Alanya Orman İşletmesi Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Alanya-Sarıveliler karayolunun 35. kilometresinde bulunan Kuşyuvası mevkinde henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı.

Yangına ilk müdahale Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı arazözlerle yapıldı. Antalya'dan gelen iki helikopterin ise rüzgar nedeniyle yangına müdahale edemediği bildirildi.

Alanya Orman İşletme Müdürü Vedat Dikici AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangının karayolunun hemen kenarında başladığını, ilk müdahaleyle bu kısmın söndürüldüğünü ancak alevlerin uçurum olan bölgeye de sıçradığını ifade etti.

Bölgenin fiziki koşulları ve rüzgar nedeniyle yangına müdahale edemez hale geldiklerini belirten Dikici, fıstıkçamı ve karaçam bulunan bölgede yaklaşık 2 hektar alanın yandığını kaydetti.

CABBARİ
09-07-2007, 11:44
evet dün bende gördüm ormandan su alıp yangına müdahale eden helikopterler vardı

YANSIMA_38
09-07-2007, 11:44
ya bızım ınsanlarımız bazı seylere hıc dıkkat etmıyo dusunmeden hareket edıyo mesela ben dun pıknıkte sıgarayı attım yere sonra hemen aklıma geldı dedım burası orman zaten yerler yaprak doluydu hemen ınfılak ettım ızmarıtı unutsaydım yaprak tutusmaya baslamıstı bıle :49: