PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PKK'ya Silah Satan İsim Belli Oldu....

bulletfromhell
12-07-2007, 17:50
İşte ABD silahlarını PKK'ya veren elin sahibi

Only the registered members can see the link

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy, ABD silahlarını PKK'ya Barzani'nin verdiğini söyledi.
Washington'da savunma yazarlarıyla bir araya gelen Şensoy, Iraklı Kürtlerin PKK'ya destek sağladığını, ABD menşeli silahların da terör örgütünün eline bu yolla geçtiğini söyledi

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy, başta Mesud Barzani'nin grubu Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) olmak üzere Iraklı Kürtlerin, terör örgütü PKK'ya silah, patlayıcı, sığınak ve lojistik destek sağladığını belirterek, "PKK teröristlerine yardım eden, onların amaçlarını da destekliyor demektir" dedi.

AA'nın haberine göre, Washington'da dün savunma yazarlarıyla bir araya gelen Şensoy, PKK'nın elinde olduğu belirlenen Amerikan menşeli silahların Kuzey Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Barzani'nin liderliğini yaptığı KDP tarafından terör örgütüne verildiği tahmininde bulundu.

Şensoy, PKK'nın elde ettiği patlayıcıları da daha sonra Türkiye'de düzenlediği terörist saldırılarda kullandığını vurguladı. Şensoy, ABD'nin kendisinin PKK'ya silah sağladığına inanmadığını kaydetti.

Şensoy, Ankara'nın Bush yönetiminden, Iraklı Kürtler üzerindeki bütün nüfuzunu kullanarak, PKK'ya verilen desteğin kesilmesini istediğini ifade ederek, Amerikalı yetkililerin, bu yönde Barzani ile görüşmeler yaptığına dikkati çekti.

Şensoy, Türkiye'nin, Bağdat'ın PKK'yı terör örgütü olarak tanıması için de ABD'nin baskısını istediğini anlatarak, PKK'nın resmen terörist ilan edilmesinin, Irak'ta PKK'ya karşı alınabilecek önlemlerin yasal altyapısını hazırlayacağına dikkat çekti. Büyükelçi Şensoy, Barzani'nin PKK'nın resmen terörist olarak tanınmasını istemediğini, Bağdat'ın da şimdiye kadar bu yönde adım atmadığını ifade etti.

Şensoy, Türk halkının PKK konusundaki sabrının artık taşmakta olduğunu da vurgulayarak, Türkiye'nin gerek gördüğü takdirde Kuzey Irak'a müdahale edebileceği yönünde en üst düzeyde Türk yetkililerinden daha önce gelen açıklamaları hatırlattı.

Referandum tehlikesi
Türkmen kenti Kerkük'ün Kürt bölgesine bağlanmasını amaçlayan referandum girişimine karşı çıkan Türkiye'nin tutumunu da anlatan Şensoy, Irak'ın bölünmesi tehlikesinin bulunduğuna ve bunun kabul edilemez olduğuna da vurgu yaptı.

PKK'nın K. Irak'taki varlığına karşı önlem alınmamasından Türk halkının ABD'yi sorumlu tuttuğuna dikkati çeken Şensoy, bunun da ABD'nin Türkiye'deki görüntüsüne çok zarar verdiğini sözlerine ekledi.

banshee8831
12-07-2007, 18:44
barzaninin tipine ben silah satıyım :D tek çözüm oraya bi atom bombası atmak herşey hallolur :D