PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SUÇLU:Mc Laren

bulletfromhell
12-07-2007, 18:10
Suçlu bulundu: McLaren
Formula 1'de Ferrari ile McLaren arasında yaşanan casusluk davasında Mclaren suçlu bulundu.

Formula 1 yönetimi, McLaren'in rakip Ferrari'den bilgi sızdırarak uluslararası spor kurallarını ihlal ettiğine hükmetti.
Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), bugün yaptığı açıklamada McLaren temsilcilerinin 26 Temmuz Perşembe günü Paris'te yapılacak Dünya Motorsporları Konseyi'ne gelerek, Ferrari'nin bu sezon kullandığı araçların dizaynı, teknik detayları, geliştirilmesi ve mühendisliğiyle ilgili çalınan bilgilerin ifadesini vermesini istedi. Formula 1'de sezona damgasını vuran skandalda, Ferrari'den bilgi sızdırdığı için daha önce Nigel Stepney'in görevine son verilmişti.
Öte yandan, Ferrari'den McLaren'e bilgi sızması olayının ortaya çıkmasının ardından, Ferrari ile iş birliği yapan İngiliz takımı da Dizayn Şefi Mike Coughlan'ın görevine geçen hafta içinde son vermişti. Ayrıca Stepney'in McLaren'e sızdırdığına inanılan teknik detayları içeren belgeler polisin yaptığı aramalar sonucunda Mike Coughlan'ın evinde bulunmuştu.
Ferrari takımının 13 yıllık çalışanı Nigel Stepney hakkında daha önce de terfi edilmediği için araçları yavaşlattığı iddia edilmiş, Monaco Grand Prix'sinden önce araçları kontrolden geçiren yetkililerin, yakıt deposunun girişinde gizemli bir toz buldukları belirtilmişti. Tozun benzine karışarak aracı yavaşlattığının ortaya çıkmasının ardından Ferrari takımı Stepney'e dava açmıştı.

banshee8831
12-07-2007, 18:50
vay be ne 3 kaat yapıolarmış

Nakkus
12-07-2007, 22:35
MCLaren demek bu kadar aciz durumdaymış ki Ferrarinin bilgilerine tenezzül edip almış.!Ferrarinin büyüklüğünü bir kez daha kabul etmiş oldular, asıl şimdi mclarene ne ceza gelecek ben onu merak ediyorum..

dreamlike
13-07-2007, 09:15
ne ceza alırsa alsın heketmişler:46:

CABBARİ
13-07-2007, 18:32
bana kalırsa bu sene yarışlardan men etsinler neticesinde bu yapılan büyük terbiyesizlik ve böyle büyük bir organizasyonda büyük haksızlık
selametle

Nakkus
13-07-2007, 18:40
yarışlardan men etmesinler ama takımın tüm puanlarını silsinler çok iyi olur :)

sharp66
14-07-2007, 15:25
yarışlardan men etmesinler ama takımın tüm puanlarını silsinler çok iyi olur :)

evet tüm puanları silinsin hatta -10 puandan başlasın f1 e bu sene kalan yarışlara diye düşünüyorum.tabi bu benim fikrim görüşüm

bulletfromhell
14-07-2007, 15:52
tabiiki bu iş büyük holdingler ve bernie arasında çözülecektir.unutmayalımki 3 kademe mahkemenin sonunda juventus küme düşürüldü..F1 sektörü futbol sektöründen daha büyük ve daha karmaşık bi sektör.....selametle

MusaKa92
06-08-2007, 22:31
700 sayfayı geçmiş bir kitabı elinde bulunduruyorlar ve bunu bildirmiyorlar. Bunun cezası Yarışlardan men edilmesi. Hemde ömür boyu.