PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kar eridi, ALLAH yazısı kaldı

Pasilobus
14-07-2007, 10:47
Meteoroloji uzmanları sıcaklık ortalaması ve nem oranının geçen yıllara oranla arttığını, bu ısınmasının olumsuzluklarının Erciyes'teki buzulları etkilediğini kaydetti.

Kayseri’nin simgesi, kentin ardında bir yağlıboya manzara gibi duran Erciyes Dağı'nın kuzey buzulları, zaman zaman 40 derecenin üzerine çıkan sıcaklıklar yüzünden hızla erimeye başladı. Kuraklık nedeniyle kış sezonunun önemli bölümünü karsız geçiren Erciyes Dağı, şubatın sonlarına doru yağan karla eski görüntüsüne bürünmüştü.

Pistlerin dolması için suni kar makinalarının bile çalıştırıldığı Erciyes'in 3 bin 916 metrelik zirvesinden 3 bin 400 metredeki Şeytanderesi'ne kadar inen bölümde yer alan kar ve Hacılar sütdonduran kesimindeki buzullar, sıcağın etkisiyle uzun yıllardır ilk kez bu kadar çok miktarda eridi.

Temmuz ayının ortalarına gelinmeden, ağustos sıcakları yaşanmadan Erciyes’in zirvesindeki kar ve buzulların erimesi, küresel ısınmaya bağlandı. Meteroloji uzmanları “Kış sezonunda Erciyes Dağı yeterli yağış alamadı. O nedenle ne pistler, ne de zirvenin altındaki buzullar yeterince kar alamadı. Kayseri’de uzun yıllar ortalamasına ve geçtiğimiz yıllara göre artış gösteren hava sıcaklıkları ve nem de bu erimeyi hızlandırdı'' açıklamasını yaptı

Only the registered members can see the link

CABBARİ
14-07-2007, 11:25
Rabbİm Nelere Kadİr GÖrÜyorsunuz DeĞİlmİ
MaŞallah MaŞallah
Selametle

tavlusun
14-07-2007, 13:58
ALLAH insanlara kendinin ne kadar büyük oldunu gösteriyor her şey benim diyor kimse dünyayı sahiplenemez ama bazıları dünyada kalıcı olacagını sanıyor

CABBARİ
14-07-2007, 14:11
ALLAH insanlara kendinin ne kadar büyük oldunu gösteriyor her şey benim diyor kimse dünyayı sahiplenemez ama bazıları dünyada kalıcı olacagını sanıyor

her yaşayan her nefis ölümü tadacaktır

seyitcan
14-07-2007, 15:41
ilk gordugumuzde duygulaniyoruz ama daha sonra hiç ölmeyecekmişiz gibi davranıyoruz herşeyin sahibi yalnızca odur donuş onadır

YARKIN
14-07-2007, 16:05
paylaşım icin teşekkürler.

cetindeniz
15-07-2007, 01:04
güzel paylaşım konuyu foruma taşıdığın için eline sağlık olsun

ievsan
15-07-2007, 22:59
Tek kelime Muhteşem mucize aramaya gerek yok her yerde var paylaşım için teşekkür ederim .

muzo
16-07-2007, 09:19
arkadaşlar 22 Haziran da ben kayseriye gitmiş idim bu ALLAH ismini bizzat kendi gözlerimle gördüm Cenab-ı ALLAH nelere kadir görmesini bilene

özlem67
16-07-2007, 09:33
teşekkürler

ggstex
16-07-2007, 09:33
saol dostum güzel paylaşım allah razı olsun tamda 3.aylara girmek üzereyiz.

ruzgarm
16-07-2007, 09:45
saol dostum güzel paylaşım allah razı olsun tamda 3.aylara girmek üzereyiz.

bu gün 3 aylara girdik kardeş Allahım hayırlı eylesin saygılar,

aktaszafer
16-07-2007, 09:46
Paylaşım için tşk.ler..

katliam_290
16-07-2007, 22:10
ya hayatın kendisi zaten ALLAHI anlatmaya yetiyo bunu görmemek aptallık olur RABBİM bazı zamanlardada böle güzellikler yapıyo bizlere....