PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 14/07/2007 Türkiyede Neler oluyor

ruzgarm
14-07-2007, 11:43
Bakan gelince ayağa kalkmadı, tutuklandı

Üniversiteli genç ilk sorgusunun ardından Oltu Cezaevi'ne kondu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın Oltu İlçesinde bir kahve önünden geçtiği sırada korumaların uyarısına rağmen ayağa kalkmayıp “Devlet haini” dediği öne sürülen üniversiteli genç, tutuklandı. Olay, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın Erzurum’un Oltu İlçesi’nde geçen Çarşamba günü düzenlediği gezi sırasında meydana geldi. Esnafı dolaşan Bakan Akdağ, bir kahvenin önünden geçerken korumaları oturan üç gence ayağa kalkmaları yolunda uyarı yaptı. Gençlerden Kırıkkale’den gelen 23 yaşındaki Dursun Şahin iddiaya göre, “Bunlar devlet haini. Ben bunlar için ayağa kalkmam” dedi. Durmuş Şahin, daha sonra kendisine müdahale eden korumalarla tartıştı. Şikayet üzerine gözaltına alınan ve ilk sorgusunun ardından tutuklanan Şahin, Oltu Cezaevine kondu.

Vatan

CABBARİ
14-07-2007, 11:45
hiçbir şekilde ayaga kalkmak zorunda değil fakat koskoca devletin bakanına hain dediyse o zaman gereğini yapmışlardır
selametle

ruzgarm
14-07-2007, 11:48
Milletvekiline Soru Sordular Evleri Mühürlendi

Soru sorduk mühürlendik

AKP Balıkesir Milletvekili İsmail Özgül’e önceki gün gittiği Paşalimanı Adası’ndaki Balıklı Köyü’nde soru soran köylülerin evleri bir gün sonra mühürlendi.

BALIKESİR’de köy kahcvesinde seçim propagandası yapan AKP Milletvekili İsmail Özgül'e ‘dokunulmazlıklar’, ‘PETKİM satışı’ ve ‘Başbakan'ın oğlunun gemi alması’ konusunda sorular yöneltenlerin evleri, aynı toplantıda bulunan Erdek Belediye Başkanı AKP'li Hüseyin Sarı tarafından, bir gün sonra ‘kaçak’ olduğu gerekçesiyle mühürletildi.

Evleri mühürlenenler, “Miletvekiline soru sorduk diye evlerimiz mühürlenmesi şaka gibi” derken ‘partizanlık yapmakla’ suçladığı Başkan Sarı, “Evleri mühürlenenler, daha önce kaçak bina yaptıkları tespit edilen kişilerdir. Tüm kaçak binalar yıkılacak” dedi.

AKP Balıkesir Milletvekili İsmail Özgül, seçim çalışmaları kapsamında Erdek Belediye Başkanı AKP'li Hüseyin Sarı ile birlikte, Paşalimanı Adası'ndaki Balıklı Köyü’ne gitti. Sahilde kahvedeki sohbet sırasında Balıklı sakinleri AKP Milletvekili İsmail Özgül'ü soru yağmuruna tuttu. Köyde oturanlardan emekli öğretmen 53 yaşındaki Ali Özbalık, ‘Dokunulmazlıkları niye kaldırmıyorsunuz?’, ‘PETKİM'i yabancılara neden sattınız?’ ve ‘Başbakan Erdoğan’ın oğlu askerlik yapamaz raporu aldı ancak 2.5 milyon dolara nasıl gemi alabildi?’ sorularını yöneletti.

Bu sorular karşısında Milletvekili İsmail Özgül şaşırırken, ayağa kalkan Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı soru soran emekli öğretmen Ali Özbalık'a, “12 Eylül öncesi kızıl bayrak taşıyanlardansın” diye bağırdı. Orada bulunan Balıklı sakinlerinden 78 yaşındaki Melek Nermin Saçkan başta olmak üzere bazı kişiler Erdek Belediye Başkanı Sarı'ya, “Sen nasıl gelip bize hakaret edersin” diye karşı çıktı. Melek Nermin Saçkan, belediyenin temizlik hizmetlerinin yetersiz olduğunu, çıkabilecek bir yangında hiçbir müdahale aracının bulunmadığını ve köylerinin belediyeden yeterli hizmeti alamadığını söyledi.

Bu tartışmaların ardından AKP Milletvekili İsmail Özgül, Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ve partililer kızgın şekilde Balıklı Köyü’den ayrılıp adadaki Paşalimanı Köyü'ne gitti. Yolda konvoydaki araçların toz kaldırması üzerine AKP'liler ile kucağında çocuğuyla yürüyen Reşide Yusufoğlu ve babası Şaban Atayurt arasında tartışma çıktı.

EVLER TEK TEK MÜHÜRLENDİ

AKP heyetinin gergin geçen Paşalimanı Adası'ndaki seçim propagandasının ardından ididaya göre Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, soru soran ve kendileriyle tartışanların isimlerini tespit ettirdi.

Olaydan bir gün sonra Paşalimanı Adası'na gelen iki belediye görevlisi, birgün önce AKP Milletvekili Özgül ve Erdek Belediye Başkanı Sarı ile tartışan Ali Özbalık, Melek Nermin Saçkan, Kaim Elban ve Şaban Atayurt ve yakınlarına ait 6 evi, kaçak inşaat olduğu gerekçesiyle mühürledi ve ceza kesti.

Evleri mühürlenenler, Başkan Sarı'nın intikam duygusuyla hareket ettiğini ileri sürdü. Emekli öğretmen Ali Özbalık, AKP'li milletvekili ve belediye başkanına soru sorduğu için bunların yapıldığını belirterek, “Bizim evde olmadığımız bir saatte gelen görevliler kayınbiraderimin evinin kapısını mühürlemişler. Zaten adadaki ev de benim değil eşimin adına kayıtlı ve 25 yıldır vergileri ödenen eski bir ev. Benim evimi kaçak olduğu için mühürleyen başkan, adadaki bütün evlerin aynı durumda olduğunu bilmiyor mu? İmar geçmeyen bir yerde nasıl ruhsat alacak bu insanlar? Eğer bu uygulamayı hayata geçirecekse, adada 5 köydeki evlerin tamamını mühürleyip yıkmalılar” dedi.

Evi mühürlenenlerden Melek Nermin Saçkan da “Hizmet isteyince kızıyorlar. AKP'li belediye başkanı, anlaşılmaz bir şekilde gelip evlerimizi mühürletti. Üstelik benim adıma olan evimin dışında, ölen eşimin adına olan evimi de mühürleterek, yaz tatili için gelen çocuklarım ve torunlarımla bizi sokakta bıraktı” diye konuştu.

Eşi Ayşe Elban ile birlikte 1979 yılında yaptıkları evlerinde yaz tatillerini geçiren emekli öğretmen Kaim Elban ise konuşmalar sırasında hiç müdahale etmediğini, üstelik gerginleşen ortamı yatıştırmak için çaba sarf ettiğini söyledi. Kaçak diye mühürlenen evi için 1986 yılında çıkan imar affından yararlanıp, gerekli parayı da ödediğini kaydeden Elban, “Bu adadan imar geçmediği için, kimsede ruhsat bulunmuyor. Yalnızca bizim köyümüzde değil, tüm adadaki evlerin durumu aynı” dedi.

Yine evi mühürlenen Şaban Atayurt ise, tek yaptıklarıın toz kaldıran konvoydakileri uyarmak olduğunu belirterek, “Hem benim, hem de soyadı benzerleği nedeniyle olayla ilgisi olmayan kardeşimin evi mühürlendi” dedi.

BAŞKAN: KAÇAK EVLER YIKILACAK

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ise Paşalimanı Adası'na yatıkları seçim gezisinde tartışma olduğunu, ancak ev mühürlemenin bununla ilgisinin bulunmadığını ileri sürdü.

Tartışmanın kendisiyle değil AKP Milletvekili İsmail Özgül'le yapıldığını söyleyen Başkan Sarı, “Evleri mühürlenenler, daha önce kaçak bina yaptıkları tespit edilen kişilerdir. Mühürlemenin tartışmayla ilgisi yok. Ben belediye başkanı olarak kaçak yapıldığını tespit ettiğim tüm evleri mühürletiyorum. Mühürlenen evler de ekipler tarafından daha önce belirlenmiş olan evlerdir” dedi.

Adadaki tüm kaçak binaların yıkılması için gerekli yasal girişimi yaptığını ve Balıkesir Valiliği'ne başvurduğu söyleyen Başkan Hüseyin Sarı, “Olayların buraya gelmesi, yaklaşan seçimler öncesinde ada halkının sorunlarının çözümü için siyasilerden nemalanmak istemesinden kaynaklanıyor. Kaçak olan binaların tamamı yıkılacak. Geçen yıl AKP Bandırma İlçe Başkanı İsmail Çolak’ın kaçak evini de yıktım. Dolayısıyla partizanlık yapmadığımın göstergesidir bu” diye konuştu.

CABBARİ
14-07-2007, 11:56
olabilir belki soruları gururuna yedirememiştir!!!!!!!

Mehmet Kaynaklı
14-07-2007, 11:57
hiçbir şekilde ayaga kalkmak zorunda değil fakat koskoca devletin bakanına hain dediyse o zaman gereğini yapmışlardır
selametle

allah akıl fikir versin ne diyelim saygıda kusur etmemek lazım :bangin:

banshee8831
14-07-2007, 12:06
selametle

haklısın usta ne diyelim.

western32483
14-07-2007, 12:15
selametle

haklısınız ustamm.kolaygelsin

NoKTa
14-07-2007, 12:36
Ayaga kalmak zorunda degildir.Böyle bir kanunun oldugunuda zannetmiyorum

ruzgarm
14-07-2007, 12:37
Ayaga kalmak zorunda degildir.Böyle bir kanunun oldugunuda zannetmiyorum

Kesinlikle haklısın korumaların zoruylada kimseyi kaldıramazlar

NoKTa
14-07-2007, 12:39
Yalnız içimde bi şüphe var inşallah dogru değildir fakat ayaga kalkmadı diye x bir suçla suçlanmış olabilir mi?

eraybal
14-07-2007, 12:53
benıde bir allahın kulu ayağa kaldıramaz ama hakaret edince halıyle ıcerı alınır..hakaret etmeden eleştırmek lazım ama malesef bu bakanların çoğu eleştırılmeyı asla goze alamıyorlar başbakan köylüyü azarlar meclıs başkanı az daha çiftçiyi dövecekti..neyse bunları konusunca sınırlerım bozuluyor..

eraybal
14-07-2007, 12:57
bir gün kendı mal varlıklarıda inşallah mühürlenir.zaten şu dokunulmazlıklar kalksın meclisde vekil kalmayacak her kes içeri...

hagiwatt
14-07-2007, 16:10
Terör örgütü PKK'yı bölücü bir örgüt olarak görmediğini açıklayan Fatih Altaylı, "PKK konusundaki fikirlerimin tamamını söylesem başım belaya girer" dedi.
Only the registered members can see the link
Sabah gazetesine TMSF'nin el koymasından sonra Genel Yayın Yönetmenliği görevinden ayrılan Altaylı bir süre önce internetten yayın yapan Yavuz Semerci'ye ait Gazeteport sitesinde çalışmaya başlamıştı.

Yeni Harman dergisine röportaj veren Altaylı, PKK'ya ilişkin ilginç bakış açısını paylaştı. AK Parti hükümetinin Güneydoğu sorunu ile ilgili politikalarını nasıl bulduğuna yönelik soruya şu yanıtı verdi:

"Kürt Sorunu demek çok doğru değil. Bir kısım Kürt'ün sorunu olabilir belki. Çünkü PKK gibi düşünmeyen, bölücü olmayan, gerçi PKK'nın da bölücü olduğu kanaatinde değilim ben. Tam olarak yani bu konudaki fikirlerimin tamamını söylersem derginizin de, benim de, hepimizin de başınız belaya girer. Ben PKK'nın bölücü bir örgüt olduğunu düşünmüyordum yakın zamana kadar."

Bölücü örgütün giderek belki yabancı kontrollerin etkisiyle bölücü olduğunu vurgulayan Altaylı, "Ama PKK bana sorarsanız uzun süre Türkiye'deki bölücü hareketin önünde bir engel oldu. Niye derseniz, Abdullah Öcalan'a bakın, yakın zamanakadar söylemlerinde, PKK'nın üst düzey yöneticileri bölünmeye karşı tavır aldılar. Lider devletten yana oldular. Teröristtir, eli kanlıdır ama bence özünde bölünmeden yana değildir. Eski söylemlerinden çıkarıyorum bunu ve kendisiyle yaptığım görüşmeden. "

kucer06
14-07-2007, 16:40
Anlaşılan gündemden düşünce gerçek yüzünü göstermeye başladı.Artık başka yerleri para kapısı olarak görmeye başladı.

alemdar
14-07-2007, 18:14
zaten kurtlar vadisi teroru durduranlar bunlar ve bunun gibi piyonlar