PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Gerçek F.Bahçeli olmanın onurunu yaşadım"

JeTMasTeR
17-07-2007, 09:16
Only the registered members can see the link

F.Bahçe'nin sambacıları Edu ve Vederson'dan iddialı açıklamalar !.. Brezilyalı futbolcular gelecek sezon bütün kupalara talip olduklarını ve bu kupalar için en büyük adayın F.Bahçe olduğunu söylediler.

Edu ve Vederson'un açıklamaları şöyle..

100. yılda gelen şampiyonluk beni çok gururlandırdı. Bu şampiyonluğu Brezilya'da da kutladık. 100. yılda alınan bu başarı gurur kaynağı olduğu kadar bize daha büyük sorumluluklar yükledi. Şimdi daha büyük başarılar için çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Brezilya'da da büyük yankı buldu 100. yılda yaşadığımız gurur. Arkadaşlarımız, ailemiz ve oradaki spor camiası da başarımızı ve sevincimizi bizlerle paylaştı

"100.YILDA BASKI ALTINDAYDIK"
Sezon boyunca çektiğimiz bütün sıkıntıları şampiyonluk kupası ile unuttuk. 100. yıl olması dolayısıyla baskı altındaydık. Hepimiz baskıyı kaldırabilecek durumdaydık ama bu baskı anlatılır gibi değildi, zaman zaman zorlandık.

Roberto Carlos'un aramıza katılmasına çok sevindim. Ondan hepimizin öğreneceği çok şey var. Kişiliğiyle ve mütevaziliği ile de örnek bir insan. Galatasaray maçında attığım gol benim için çok anlamlıydı. Taraftarımızın diliyle gerçek fenerbahçeli olmanın onurunu yaşamıştım. Bu duyguyu tatmak güzeldi. Ama benim asıl görevim defans. Kaleci son adam ama topun son adama gelmemesinin önündeki set biziz.

"BİZ BİR AİLEYİZ"
Fenerbahçeli futbolcular olarak bana göre biz gerçekten bir aile olduk. Bu ailede kimse kimsenin zarar görmesini itemiyor, sevinçleri ve üzüntüleri gerçekten birlikte yaşıyor.
Bu sezon bütün kupalara talibiz ve bu kupalar için en büyük adayız. Başarılı olacağımıza hiç şüphemiz yok. Hepimiz 100. yılın ardından daha büyük başarılar kazanmamız gerektiğini biliyoruz. Yeni yüzyıla daha başarılı bir şekilde girmek istiyoruz

Yeni sezonda ateşli taraftarımızla buluşmayı iple çekiyorum. Çok sayıda takımın taraftarını gördüm ama Fenerbahçe taraftarı gibisi gerçekten eşsiz.

GÖKÇEK VEDERSON
Kampta bize her türlü imkanın kendilerine sunulduğunu söyleyen Vederson ."Bizden sadece işimizi yapmamız isteniyor. Futbolcular olarak dünyada istediği işi yapamayan çok insandan şanslıyız."dedi."Bütün takım ile çok iyi anlaştığını belirten sambacı "Herkes sıcak kanlı ve anlayışlı. Sahada ise tam bir disiplin var. Herkes çok çalışıyor, herkes forma giymek istiyor. Tabi forma sayısı kısıtlı. Herkes profesyonel bir şekilde işini yapmaya çalışıyor. İş dışında da sıcak bir ortam var "dedi.
"F.BAHÇE BREZİLYA'DA ÇOK SEVİLİYOR"
"Ülkemde herkes Fenerbahçe'ye gelmemden dolayı memnun oldu. Brezilya'da Fenerbahçe'nin gerçekten büyük bir kitlesi var. VE Fenerbahçe orada gerçekten ilgiyle takip ediliyor"

"Fenerbahçe'de bir Türkiye-Brezilya sentezi var. Bu da ortaya güzel bir futbol çıkarıyor. Brezilyalıların bana göre temel özelliği çok çalışmalarıdır. Çalışmaları verimlidir ve daha fazla şeyler verebilmek doğrultusunda çalışırlar. Türklerin kaybetmeme hırsıyla bütünleşince gerçekten farklı bir tarz oluyor bana göre"

"Fizik kapasitesi yüksek, tekniği iyi ve kazanma hırsı olan bir takım oluşturabilirsek daha büyük işler yapabileceğimize inanıyorum. Şu anki çalışmaların temelinde de bu var. Zico, hepimizden daha fazla tempo istiyor. Tekniğimizi geliştirmeye çalışırken, kazanma mecburiyeti ve kazandıktan sonraki mutluluğu hepimize farklı aşılıyor"

"ROBERTO CARLOS İLE OYNAMAK BÜYÜK GURUR"
Roberto Carlos ile oynamanın her futbolcunun arzuladığı bir şey olduğunu söyleyen Vederson."Carlos ile oynamak Benim için büyük mutluluk, büyük gurur" dedi. Fenerbahçe'nin taraftarının çok büyük olduğunu söyleyen Vederson "Taraftarın mutluluğu için elimden geleni yapacağım" dedi.