PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NİHAYET yerli türk arabasını yaptık ....

hunter100
18-07-2007, 15:34
Nihayet yerli türk arabasını cesaretli bir girişimcimiz .. Yurtdışındaki otomobil fuarlarında herkesin lüks spor otomobilleri incelemesine izin verilirken, Türkiye'deki otomobil fuarlarında belirli kişiler dışında kimsenin bu otomobillere yaklaştırılmamasını içerleyen bir girişimci 40 türk mühendisinin sıkı çalışmasının sonucu yerli spor otomobil üretti.:present: :present: :present: :present: :present:
işte resmi linki Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link

zabataygatör
18-07-2007, 15:36
resim nerde

Aziz46
18-07-2007, 15:40
Vay be baya güzel bi otomobil yapmışlar helal olsun ...Araçlarla ilgili bilgiyi Only the registered members can see the link sitesinden bulabilirsiniz...:present:

hunter100
18-07-2007, 15:54
resmi likkini mesafına eklemiştim arkadaşım .. ama daha önce resim eklemeniğim için beceremedim elimde birçok resmi var anlatırsanız nealıl ekleneceğini ekleyeyim ....

zabataygatör
18-07-2007, 16:00
hadi hayirlisi

zabataygatör
18-07-2007, 16:02
resmi likkini mesafına eklemiştim arkadaşım .. ama daha önce resim eklemeniğim için beceremedim elimde birçok resmi var anlatırsanız nealıl ekleneceğini ekleyeyim ....

banshee8831
18-07-2007, 16:20
abi saçma bir araba hiç heveslenmeyin.yada bana göre saçma gözükmesi şöyle.adamlar ferrariye rakip yapacağız demişler ve bir işe kalkışmışlar.iyi güzel buraya kadar herşey iyi.hatta prototipine 2 milyon dolar harcanmış buda çok güzel ama gelelim saçmalığa.

adamlar diyorki arabamız çok güzel çok özel fln.bi bakıyorum ön farları adam gibi değil.arkası adam gibi değil.2 kişilik.bunlar dezavantajları.peki gülmemek için sıkı durun.ferrariye rakip yaptık diyen adamlar o arabaya nasıl bir motor koymuş biliyormusunuz?

1.5 litre 125 beygir dizel motor :D:D:D yani şunu gidip avrupada ferrariye rakip yaptık diye övünseler adamlar saatlerce gülmekten bıkarlar.yani ferrariye rakibi dizel 1.5 motorla yapan adamlardan birşey beklemem daha :D hadi onu geçiyim fiyatı ne kadar biliyormusunuz? 150 milyar :S saçmalığın daniskası.5 para etmez bir arabaya 150 milyar veren insanların aklından şüphe ederim ben :D bide utanmadan 150-250 arası müşteri isteğine göre diyor.sanki bana altından yapılmış.valla kusura bakmasınlar hiç.ben gidipte döşemeciden bozma bir araba yapımcısının yaptığı ferrari rakibine :D hiçte 150 milyar fln veremem.50 milyar bile çok o arabaya.giderim en kralından mercedes,bmw,audi,volkswagen türü birşey alırım hiç deilse etoxdan daha hızlı ve daha sağlamdır :D

inşallah ne demek istediğimi anlamışssınızdır.araba üretmek öyle döşemecinin işi değil.varsa güçleri koç,sabancı,aydın doğan birleşir ortaya 100 milyonlarca dolar dökerler sonra adam gibi birşey çıkar.elin çinlisi bile neler yapıyor biz hala tofaşımızla övünüyoruz sonrada kalkıp ferrari rakibi çıkarıyoruz :D

hunter100
18-07-2007, 16:29
teşekkürler nihayet fotoları ekledim

hunter100
18-07-2007, 16:31
hayır aracın 2500 cc benzinli 220 hp motorlu versiyonuda var .. Durun bakalım benim çok hoşuma gitti böyle bir girişim hemen vurmayalım türk yaptı diye ,,, Bu kadarda öz güvenimizi kaybeymeyelim ... :nono:: :nono::

Hakan Gül
18-07-2007, 17:17
Bir anda Tofaş'tan bu çeşit bir arabaya geçilmesi çok doğru bir adım değil.İlk önce sağlam ve orta sınıfa yönelik bir araba yaparsın, piyasanın güvenini kazanınca daha büyük adımlar atarsın.
Bizimkiler emeklemeden uçmaya çalışıyor.

sebo05
18-07-2007, 19:49
öyle hemen yerden yere vurmakyok biz halen rus arabaları kullanıyoruz bana 125 hp lik araba yeter hatta artar inşallah becerirler yukardaki kimdi bilmiyorum ama mesajını okudum ya sennin araban çok yada dayak yememişsin

umuter
18-07-2007, 20:43
arabada porshe den ve ferrariden esintiler çok ama olsun yine de verilen bir emek var inşallah daha güzel arabalar üretirler ve adımız dünyaya duyururlar iyi anlamda

Aziz46
18-07-2007, 21:25
Ya acaba fiyatı ne kadar bi bilgisi olan warmı ???

YANSIMA_38
18-07-2007, 21:41
yapmıs larda kac tane orta derecelı ınsan buna sahıp olacak hakan gul kardesımın dedıgı gıbı orta caplı duzgun bı arac yapsalar once

banshee8831
19-07-2007, 00:20
öyle hemen yerden yere vurmakyok biz halen rus arabaları kullanıyoruz bana 125 hp lik araba yeter hatta artar inşallah becerirler yukardaki kimdi bilmiyorum ama mesajını okudum ya sennin araban çok yada dayak yememişsin

iyi sen 125 beygirle gez ertex avukatı :D yanından ferrari geçince bırak ferrariyi 2. el eski kasa bir bmw sollama yapınca ben bu arabaya neden 150 milyar verdim dersin.benim arabamın kıyak olduğu fln yok.işimi görüyormu görüyor.ayrıca dayak yeme olayıyla ne saçmaladığınıda merak ettim.mütevazi olmak için insanın dayak yemesi lazım değil.çok savunduğuna göre ertexden birisin sanırım.o zaman söyle o adamlara biz ferrari rakibiyiz demesinler.125 beygir dizel araba ile ferrari rakibi olunmaz ferrariden kaçan fare olur :D

kızdığım noktayı anlamışsındır inşallah.birdaha konuşurkende ona göre yorum yap:mad2:

banshee8831
19-07-2007, 00:21
Ya acaba fiyatı ne kadar bi bilgisi olan warmı ???

fiyatı 150 milyadan başlıyor dostum.adı üstünde ferrari rakibi :D

banshee8831
19-07-2007, 00:26
Bir anda Tofaş'tan bu çeşit bir arabaya geçilmesi çok doğru bir adım değil.İlk önce sağlam ve orta sınıfa yönelik bir araba yaparsın, piyasanın güvenini kazanınca daha büyük adımlar atarsın.
Bizimkiler emeklemeden uçmaya çalışıyor.

hakan kardeşim sana sonuna kadar katılıyorum.beni anlamışssın.adamlar daha motor nedir v6-v8-v10 nedir çift ekzantrik nedir motor nasıl yapılır demeden prototipine 2 milyon dolar döktükleri arabayı 125 beygir dizel motorla 150 milyara önümüze sunup utanmadan ferrari rakibiyiz diyebiliyorlar.kızdığım nokta bu.desinlerki arabamızı TVR dan özenerek yaptık.(inanmayanlar google da tvr diye bakabilir.etox aynı tvr arabalarına benziyor.kopya olduğu çok açık)

vede tofaştan sonra yeni bir türk arabası deseler fiyatınıda 50 milyar yapsalar peynir ekmek gibi kapışılır.ama yanlış zaman,yanlış proje,yanlış strateji ne diyim.yinede hayırlı olsn ertexe nede olsa elit ve ENAYİ müşterisi bir hayli fazla.satmakta sorun yaşamazlar :D

banshee8831
19-07-2007, 00:29
aman tanrım 1 snye :D yeni aldığım bir bilgiye göre motor 125 değil 80 beygirmiş.yani bu şu demek oluyor.motor renaultlarda kullanılan 1.5 dci motor ve 80 beygir :D allah ne etmesin sizi ertex :D

zabataygatör
19-07-2007, 01:09
150 bin ytl mi.buneya porsche alirim be oparaya

ersinbilgic
20-07-2007, 08:22
işte türk farkı bu hadi türkiye daha neler yapacagız dünyayı sarsacagız ferrari'yle yarısacak bir rakip

muzip_netci
20-07-2007, 11:05
türk girişimcisi olabilir ama türk malı olduğu gibi türkçe bir isim koymayı akıl edememişler.

Bu da türk malıdır arkadaşlar. haber3.com sitesinde buldum

Nasıl ama :sunglasses2:

bulletfromhell
20-07-2007, 11:13
yaw bizim millet hakkaten kafayı yemiş....ferrari ile yarışmaya çalışmak hangi sivri zekanın ürünü bilmiyorum ancak bu araba bi halta benzemiyo onu peşinen söyleyeyim...fiyatıda 150000 $ mış...teknolojik olarak hangi noktada belli değil...öte yandan kullanım başladığında ne gibi sorunlar ortaya çıkar belirsiz..dayanıklımıdır değilmidir meçhul....allah akıl fikir versin bizim millete...daha % 100 türk olan standart binek aracımız yokken kalkıp böyle abuk subuk bişeyi yapmışlar....

katliam_290
20-07-2007, 23:35
inşaallah devamı gelir ve dünyaca ünlü bir marka olur ...

cetin solmaz
21-07-2007, 00:22
cok guzel umarım sonu bır zamanlar jet fadılın ımza sı gıbı olmaz!!:D

cetin solmaz
21-07-2007, 00:23
yaw bizim millet hakkaten kafayı yemiş....ferrari ile yarışmaya çalışmak hangi sivri zekanın ürünü bilmiyorum ancak bu araba bi halta benzemiyo onu peşinen söyleyeyim...fiyatıda 150000 $ mış...teknolojik olarak hangi noktada belli değil...öte yandan kullanım başladığında ne gibi sorunlar ortaya çıkar belirsiz..dayanıklımıdır değilmidir meçhul....allah akıl fikir versin bizim millete...daha % 100 türk olan standart binek aracımız yokken kalkıp böyle abuk subuk bişeyi yapmışlar....

manevıde olsa destek verırsek bence daha ıyı olur

yusufucar
21-07-2007, 01:21
:clap2:: görünüşüne bakılırsa süper bi araca benziyor lakin motorunu göremedik inşallah iyi yolda giderde bi türk arabası olur
tabi izin verilirse

banshee8831
22-07-2007, 00:14

abi işte halka şaşalı lanse edildi bu saçma araba.bilmeyenlerde hemen ferrariye rakip yaptık diolar.neyin rakibi olacaklarki.490 beygirlik v8 motorlu 500 milyarı bulan fiyatlı bir ferrariye karşılık 1.5 dci motorlu 80 beygirlik bir döşemeci arabası üstelik 150 milyar bunlamı kapışçcaz :D güldürmeyin insaı yaf :D bu araba olsa olsa renaut megane rakibi olur :D nede olsa 1.5 motor dizel 80 beygir :D :D :D

TEKNİSYEN101
22-07-2007, 00:29
hadi hayırlısı

cetindeniz
22-07-2007, 00:41
gerçekten güzel yapmışlar sanırım baya pahalıda olur bu araba