PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fıkralar...

DEJAVU®42
18-07-2007, 15:43
, ödül:)
Trafik polisi Cemal'in kullandığı aracı durdurur ve gülerek müjde verir :
- Sizi tebrik ederim beyefendi bugünkü kontrollerimizde emniyet kemeri takan tek sürücü sizsiniz bu yüzden size 500 milyon lira ödül vereceğiz. Bu parayla ne yapmayı düşünüyorsunuz? Cemal cevap vermiş :
- Hemen cidip bir ehliyet alacağum...
Polis, ne senin ehliyetin yok mu, demeye kalmadan yandan fadime söze girmiş :
- Siz ona bakmayın memur bey içince hep böyle sapitiy.
Polis iyice sinirlenmeye başlamış tam bu arada arka koltukda oturan Dursun atlamış :
- Ula ben size demedim mi çaluntu arabayla yola çıkmayalum, başımıza bir iş celur diye. Trafik polisi iyice zivanadan çıkmak üzereymiş ki bagajdan İdris'in sesi gelmiş :
- Ne oldu uşaklar geçtik mi sınırı?..

DEJAVU®42
18-07-2007, 15:43
Avupa da bilgi sunma konferansına Amerika'lı ve Türk bilim adamları devet edilmiş... İlk olarak Amerikal'ı söz alır ve başlar anlatmaya: -Bizim Amerika'daki Arkeolog'lar, kazı çalışmaların da, yerin 20 metre derinliğine ulaştığın da, 1000' lerce senesine ait Teknoloji ile ilgili Telefon kabloları buldular ve atalarımızla gurur duyduk... Bizim Türk bilim adamına söz sırası gelince, kazı çalışmalarını bir bir sıralamış: -Bizim Arkeolog'lar da, ülkemiz de aynı döneme ait kazı çalışmaların da, 50 metre derinliğe kadar indiğin de, hiç birşey bulamadılar. Demek ki bizim atalarımız çok daha gelişmiş Teknoloji ve Cep Telefon'u icat etmişler ki, kablolu Telefon'a ihtiyaç duymamışlar...

DEJAVU®42
18-07-2007, 15:44
Jim ile Mary akıl hastanesinde iki hastadır. Bir gün hastanenin yüzme havuzunun etrafında dolaşırken Jim aniden suya atlayıp en dibe batar. Bunu gören Mary hemen ardından atlar ve dibe kadar yüzüp Jim'i kurtarır. Tabii Mary'nin bu kahramanca davranışı hastanede olay olur. Bunu duyan başhekim de Mary'nin artık iyileştiğini düşünüp, hastaneden derhal taburcu edilmesi emrini verir. İşlemler yapılır, belgeler çıkartılır, Başhekim ayni gün Mary'nin yanına gider:
-Mary, sana bir iyi bir de kötü haberim var. İyi haberim, yaptığın kahramanca davranıştan ötürü anladık ki akli dengen tamamen yerinde ve böylece hastanemizden taburcu oluyorsun. Kötü habere gelince, kurtardığın hasta, Jim, intihar etmiş. Az önce odasının banyosunda kendisini asmış bulundu.
- Mary gayet sakin yanıt verir: "O intihar falan etmedi ki. Ben onu astım kurusun diye. "

DEJAVU®42
Temel bara gitmis. Geçmis bir kenara oturmus, biraz sonra bara bir adam girmis ve siska uzun boylu bir adamin kafasinin üstüne sise koymus, çekmis silahi ates etmis sise paramparça ates eden adam elini kaldirmis
- " I"am Pekosbill " demis ve çekmis gitmis. Daha sonra bara bir baska adam girmis ve yine o siska adamin kafasinin üstüne konserve kutusu koymus çekmis silahi ates etmis kutu paramparça ates eden adam elini kaldirmis.
- " I"am Redkit " demis ve çekmis gitmis. Temel bunlari seyrettikten sonra dayanamamis eline bir elma almis ve o siska adamin kafasinin üstüne elmayi yerlestirmis çekmis silahi ates etmis ve o ne adami tam anlinin ortasindan vurmus. Temel"de elini kaldirmis ve
- "I"am sorry demiş."

DEJAVU®42
Siyasetçi'nin biri bara gitmiş. Adamın biriyle konuşmaya, sohbet etmeye başlamış. Siyasetçi: -"Gördüğüm kadarıyla çok iyi içiyorsun. Sık sık buraya gelir, hep içer misin böyle?" Adam: -"Evet... Her gün çok içiyorum..." Siyasetçi: -"Peki günde ne kadar para kazanıyorsun?" Adam: -"1, 2 bin YTL... " Siyasetçi: -"Peki... Kemerleri biraz sıkalım diye ücretleri azaltıp koşulları ağırlaştırsak ne kadar para kazanırsın?" Adam: -"3, 5 bin YTL... "Siyasetçi: -"Peki, biraz daha kemerleri sıkarsak?" Adam: -"6, 8 bin YTL..." Siyasetçi iyice şaşırmış ve sormuş: -"Yahu... Sen ne iş yapıyorsun ki böyle, ücretleri kıstıkca gelirin ve para'n artıyor?" Adam: -"Mezarcıyım, mezarcı, efendim!.."