PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orman Yakanlar Terör Suçlusu Sayılsın...

bulletfromhell
20-07-2007, 14:50
'Orman yakanlar terör suçlusu sayılsın’

DENİZLİ Valisi Hasan Canpolat, “Özellikle orman kasıtlı yakılmışsa buna verilen cezayla, insanları öldüren teröristlere verilen ceza eş değerde olmalıdır. Her Türk vatandaşı gibi ben de orman yangınlarına çok üzülüyorum, kasıtlı yangın çıkaranlara lanet ediyorum” dedi.

Vali Canpolat, Orman Bölge Müdürü Adem Oklu ile birlikte 18 Temmuz Çarşamba gecesi, Bozkurt İlçesi'ne bağlı Başçeşme Köyü'ndeki Karataş Dağı'nda kasıtlı olarak yakılan 68 hektarlık ormanlık alanda helikopterle incelemeden sonra basın toplantısı düzenledi. Karataş Köyü'ndeki yangının kasıtlı çıkarıldığını, bölgede jandarma ve sivil istihbarat ekiplerinin, köylülerin tek tek ifadesini aldığını söyleyen Vali Canpolat, zanlıyı ya da zanlıları mutlaka yakalayarak adalete teslim edeceklerini vurguladı. Seçimlerden sonra çıkarılacak yasayla orman yangınlarını çıkaranların ‘terör suçluları’ kapsamına alınmasını isteyen Canpolat, “Özellikle orman kasıtlı yakılmışsa buna verilen cezayla, insanları öldüren teröristlere verilen ceza eş değerde olmalıdır. Her Türk vatandaşı gibi ben de orman yangınlarına çok üzülüyorum, kasıtlı yangın çıkaranlara lanet ediyorum” dedi.
Vali Canpolat, Karataş Dağı'nda yanan 68 hektarlık alanın sonbaharda ağaçlandırılacağını, ormanlık bölgelerde sivil ve resmi görevli sayısının arttırılacağını açıkladı. Canpolat, herkesi, ormanları korumak için üzerine düşen görevi yapmaya da çağırdı.

hakanbek
22-07-2007, 21:55
evet doğru