PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Teröristi Kim Konuşturuyor???

bulletfromhell
20-07-2007, 23:24
Zana eyalet istedi!
Kapatılan DEP’in eski milletvekili Leyla Zana, "Artık Türkiye’nin eyaletlere bölünme zamanı gelmiştir. Ankara, Türkiye’yi eyaletlere böl ve Kürdistan eyaletini kur. Cumhuriyetin kuruluş sürecinde yapamadığını şimdi yap" diye konuştu.
Only the registered members can see the link
Zana, Iğdır Zübeyde Hanım Bulvarı'nda bağımsız milletvekili adaylarına destek verilmesi amacıyla düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, toplumun artık kendi kendini yönetmesi için rafa koyulan yerel yönetimler yasasının bir an önce yürürlüğe konulması gerektiğini ifade etti.

"Kürtlerin isteklerinin Ankara tarafından görülmediğini" öne süren Zana, "Kürtler 1999 İmralı süreci ile bir stratejik değişiklik yaptı. Dediler ki sınırları çizmeye gerek yok, halklar birlikte el ele gönül gönüle yaşayabilir. Yeter ki yönetici kadro bunu görebilsin çatışmasız, kavgasız halkımız bu süreci destekledi. 8 yıl bunu uygulamaya çalıştık. Siz ne yaptınız, hiçbir şey. Bir iki adım attınız geri çekildiniz" dedi.

TRT'ye de 45 dakika Kürtçe program konulduğunu ve milli kıyafetlerin serbest bırakıldığını söyleyen Zana, "Bunları yapacaktınız da şimdiye kadar neden yasakladınız" diye konuştu.

Leyla Zana, "Bu acıya ne gerek vardı. Demek ki doğru olanın önüne geçemezsiniz. Şimdi yapmanız gereken ilk şey genel bir af çıkarmanızdır. İkincisi, Osmanlının kuruluşundan bugüne kadar olması gereken Kürdistan eyalet sistemine geçmenizdir. Diğer bölgelere de eyaletler kur. Bu ülkenin bölünmesi demek değil, aksine ülkenin bütünleşmesi bir arada yaşaması demektir. Her Kürt yaşadığı toprağın adını bilir onu asla gözardı etmez. Tarihin sayfalarına kaydırmaz. Bunun için Türkiye'nin eyaletlere bölünme zamanı gelmiştir. Ankara, Türkiye'yi eyaletlere böl ve Kürdistan eyaletini kur. Cumhuriyet'in kuruluş sürecinde yapamadığını şimdi yap" ifadesini kullandı.

Zana, konuşmasının bir bölümünü ise Kürtçe yaptı. Bu arada, mitinge katılanların Abdullah Öcalan lehine sloganlar atması dikkat çekti.
:devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv:

zabataygatör
21-07-2007, 00:06
iyice cildirdi bu pislikler.yokmu bunlara kati kural koycak adam insallah secimlerde bunlari susturcak biri gelir basa

umuter
21-07-2007, 00:39
hayır benim anlamadığım bu ükeden vatanımızdan memnun değilseniz gidin kardeşim sizi zorla tutan yok ki hem bu vatanın ekmeğini yiyip hem bu vatanın evadını şehit edeceksin kalleşce ondan sonra çıkıp hangi yüzle çıktıkları da belli değil bazı haklar talep edeceksin öyle saçma şey olmaz ki !!! nerde yaşamak istiyorsanız oraya defolun gidin bu ülkeyi de rahat bırakın yeter artık yaa milletin başka işi kalmadı bu pislik zihniyetlilerle mi uğraşacaklar bilmem

SABRİOK
21-07-2007, 00:51
Only the registered members can see the link*.com/forum/images/statusicon/wol_error.gifThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 983x409 and weights 47KB.Only the registered members can see the link
KEDININ FARE ILE OYNAGI GIBI OYNARIZ SIZINLE
TURK OGLU TURKUZ BIZ
SITEYI GERI ALINCA UTANMADAN BIRDE SIIRLE CEVAPMI VERIYORSUNUZ
HARITA OYLE DEGIL BOYLE CIZILIR

Be to yari ekem weku çon pısileke legel mışkeke yari ekat.

Mın kur u her kuri tırkım.

Ew katey ke, éme malpereketan wergırt, éwe béşerm be şaer welamman dawe.

Nekhşeke nek wesa, weku ewe déte çékırın.
به تؤ ياري ئه كه م وه قوچؤن پیسیله که له گه ل مشکه که یاری ئکات.
من کورو هه ر کوری ترکم
ئه و کاته ی که ئمۀ ما لپه ره که تان وه رگرت, ئۀوه بئ شه رم به شعر
به رسومان داوه.
نه خشه که نه ک وه سا , وه کو ئه وا دئته چۀ کرن
Ben Bir TÜRKÜM !...

Ben;
Orta Asya'dan Türeyen, Anadolu'da Büyüyen, Avrupa İçlerine Yürüyen TÜRK'üm !
Ben;
Dağlarda Gemi Gezdiren, Taşlara Destanlar Kazdıran, Tarihi Baştan Yazdıran, TÜRK'üm !
Ben;
Adalete, Ben Mertliğe Örnekler Veren, Ölüm - Kalım Savaşına Gülerek Giden, Yeryüzünde Her Murada Eren TÜRK'üm !
Ben;
Sancaklara, Tuğlara Baş Eğdiren, Beylere, Paşalara Hil'at Giydiren, Kılıcını Üç Kıt'ada Gezdiren TÜRK'üm !
Ben;
Atilla'yı, Yavuz'u, Fatih'i Var Eden, Kralları, İmparatorları Kendisine Yar Eden, Düşmanına Dünyasını Dar Eden TÜRK'üm !
Ben;
Şahları, Sultanları Kul Edinen, Altınları, Elmasları Pul Edinen, İncili Kaftanları Çul Edinen TÜRK'üm !
Ben;
Zafer Rüyasını Görenlere Saç Yolduran, Hezimete Uğratıp, Ümitleri Solduran, Müzelerde Baş köşeleri Dolduran TÜRK'üm !
Ben;
Damarlarında Asil Kanın Aktığı Irkım, Benden Bahseder Destanım, Ağıtım, TÜRK'üm, Ben TÜRK'üm, Taa İliklerime Kadar
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'üm !..

Ya Siz Kimsiniz ?

DERT SOFRASINDAN BAL YEDİK, CAN VERDİK ASLA BOYUN EGMEDİK
YÜCE TÜRK MİLLETİ ADINA BU SİTE TÜRK TOPRAKLARINA KATILMIŞTIR
AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ve ONLARI BÜYÜTÜP BU VATAN UGRUNA ŞEHİT VEREN ANNE'LERİMİZE
ARMAGAN OLSUN
HACKED BY DANGEROUS GHOST & MUCTOCİLİN
& AYPARS
Eşkiya Barzani iti DİNLE BU SANA

Sahibi yanındayken, köpekler havlar kurda,
Yalnız kaldığı anda, duvar dibine siner.
Boynundaki takılmış, zinciri unuturda,
Kemikten gelen gücü, kendi kudreti sanar

Senin gördüğün rüya, artık uykudan uyan,
Seni mayına sürer, tasına kemik koyan,
Türkün sabrı taşarsa, düşünmez zarar, ziyan,
Kuruların yanında, epeyce yaş'ta yanar.

Sahibine güvenme, o Türk'ü iyi bilir,
Kararlı Türk görürse, birden Türk dostu olur,
Olmasa da ne olur, oda payını alır,
Sonunda hakkın olan, yumruk tepene iner.

Yemlik bir başlangıç bu, birde sen sonu düşün,
Hesabı alınacak, döktüğün kanı düşün,
Mihverinin eksenden, çıktığı günü düşün,
Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner.

Hata senin değil ki, kimliğimden kaçmamda,
Kıçın sıkıntıdayken, sana kucak açmamda,
Maskesine aldanıp, başa soysuz seçmemde,
Uyandım, çok yakında, bu soysuz da tahttan iner.

Havlamadan önce, bir havladığın yere bak,
Birazcık tarih oku, o kelleni kumdan çek,
Bir aşiret başısın, cürmün kadar yeri yakarsın,
Senin yaktığın ateş, burdan tükürsem söner..
Bir Savasçı Vedası

Bilin ki, Ölsem'de, hep devlerle savastım

Ölmeden son bir defa saldırıp gidecegim

Benim silahım yoktu, bilgimle,ellerimle dövüstüm

Bu yalnız savaslarda çıldırıp gidecegim

Bu dünya bastan yalan, bir tek Türk alemi gerçektir

Ben kime egileyim, Tanrı bir, Tanrı tektir

Bilirim ki, amenna, kefenin cebi yoktur

Ceplerimi kanımla doldurup gidecegim

Bir sen kal bu meydanda, bu nasıl bir savastır

Bir sen gerçegi unut, ya bu nasıl bir düstür

Gelen bir akıl versin , bu ne garip bir istir

Alemi ;

Sözde kürdistan hayali görenlerin üstüne güldürüp gidecegim

Kalbimde bir bayrak var, asırlarca yası var

Kırk parçaya bölünmüs bir milletin düsü var

Gökyüzünün mavisi, bir bozkurt'un bası var

Ben bu Türk bayragını göge kaldırıp gidecegim

Ben kar olup yagayım, bu daglar sevmesin beni

Imanlı bir Türk'üm ya, solcusu-sagcısı sevmesin beni

Ben bu çagı sevmedim, bu çagda sevmesin beni

Bu serefsizlerin hayallerini en son öldürüp gidecegim

BEN YINEDE BÜYÜK TURANA DOGRU

OLAN YOLUMA GIDECEGIM...!

Biz Türk Milletiyiz,
Biz kitabelereTarihler düsenleriz
Biz çaglar açar, çaglar bitiririz
Biz bu topraklarda bir ölür,bin diriliriz

Biz Türk Milletiyiz
Biz al bayraga sevda çekeriz
Biz hasreti de ,vuslatı da,
Biz vatan için ölmeyi de biliriz....

Biz hepimiz Çanakkaleyiz
Inönüyüz, Anafartalariz ,Izmiriz
Biz bu vatanin gazisiyiz, Sehidiyiz....
Biz Atatürk'ün neferleriyiz...

Biz Türk Milletiyiz
Biz 19 mayis , biz 23 Nisan
Biz 30 Agustos dan 29 Ekime
Destanlar yazip da gelenlerdeniz...

Biz Türk Milletiyiz
Dosta dostuz , düsmani kahrederiz
Bizde her sey affolur da,
Hiyaneti affetmeyiz...

Biz Türk Milletiyiz
köydeyiz, kentteyiz,meclis biziz
Ezelden ebede, bilenler bilir,
Biz miyavlamayiz efendiler,biz KÜKRERIZ...

Oğuzam
Türk menem...
Bayatlardan Türkmenem...
Damarlarındaki asil kan
Aslına çektiğin ırk menem...
Yaprağın asılı dallar
Gövdeni taşıyan kök menem...
Yolunu gözleyen yar
Aşkınla çarpan ürek menem...
Can içre canan bilmişem gavim gardaş,
Nerdesen...

Yedi koldan,
yirmidört boydan gelmişem Orta Asyadan...
Yayından fırlayan ok
Huduttan hududa atılan mızrak
Deli havalar soluyan kısrak gibi esmişem...
Az gitmişem, uz gitmişem
Dere tepe düz gitmişem...
Kuş uçmaz kervan geçmez dağları
Göçebe adımlarla gezmişem...
Irağı yakın, yurdumu Irak eylemişem...
Tırnaklarımla oymuşam tortu kayaları
kıraç toprakları gözyaşlarımla sulak etmişem...
Kızgın tohumlar serpmişem
Emek vermişem
Aşa getirmişem...
Türk illerine haber salmışam gavim gardaş,
Nerdesen...
One Turk .. Against The World .. !!..

gacvokem
21-07-2007, 08:19
emegine sağlık klavyenin tusları hep çalışsın:))

xpgenc
21-07-2007, 10:04
muhteşem olmuş emeğine ellerine sağlık

CABBARİ
21-07-2007, 10:13
leyla zana kapatılan dep partisinin tutuklu milletvekiliydi
hala hazırda ülkeyi blmek ve karalamak için girişimlerini dürdürüyor
seçime kısa bir süre kala ülkeyi karıştırmak niyetinde olan bir kişidir çokta sallamamak lazım amacı belli
selametle

temel50
21-07-2007, 10:56
böyle insanları türkiyeye sokmayacan

YANSIMA_38
21-07-2007, 11:05
aslında CABBARI gardasım cok dogru dıyon ama sınek kucuk ama mıde bulandırıyo daha oncede demıstım i..... urur kervan yurur

savaş17
21-07-2007, 11:05
bunların topu şerefsiz adi kalleş bunlar sözlerini kimse kale almasın şerefsiz adi köpekler

savaş17
21-07-2007, 11:07
yılanın başini ufakkene ezeceksinki büyünce başini ağrıtmasın böle

CABBARİ
21-07-2007, 11:31
bu aleni söyledikleri yüzünden devlet güvenlik mahkemesinde terörle mücadeleye sevkedilip yargılanacak sanırsam dün başbakan savcıyı göreve çagırmışt
selametle

kucer06
21-07-2007, 18:32
Hakkında soruşturma açılmış ne yapacaklar .Şimdiye kadar osman baydemire ne yaptılar'da şimdi buna yapacaklar.

yargıç_1
21-07-2007, 18:53
bunların hepsini toplayıp atıcaksın TÜRKİYEDEN sokmayacaksın böyle şerefsizleri bu ülkeye

ayhankeskin
21-07-2007, 19:28
Kimin konuşturduğu belli değil mi? Arkadaşlar sormanız hatadır.

ertex74
21-07-2007, 19:44
Zana eyalet istedi!
Kapatılan DEP’in eski milletvekili Leyla Zana, "Artık Türkiye’nin eyaletlere bölünme zamanı gelmiştir. Ankara, Türkiye’yi eyaletlere böl ve Kürdistan eyaletini kur. Cumhuriyetin kuruluş sürecinde yapamadığını şimdi yap" diye konuştu.
Zana, Iğdır Zübeyde Hanım Bulvarı'nda bağımsız milletvekili adaylarına destek verilmesi amacıyla düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, toplumun artık kendi kendini yönetmesi için rafa koyulan yerel yönetimler yasasının bir an önce yürürlüğe konulması gerektiğini ifade etti.

"Kürtlerin isteklerinin Ankara tarafından görülmediğini" öne süren Zana, "Kürtler 1999 İmralı süreci ile bir stratejik değişiklik yaptı. Dediler ki sınırları çizmeye gerek yok, halklar birlikte el ele gönül gönüle yaşayabilir. Yeter ki yönetici kadro bunu görebilsin çatışmasız, kavgasız halkımız bu süreci destekledi. 8 yıl bunu uygulamaya çalıştık. Siz ne yaptınız, hiçbir şey. Bir iki adım attınız geri çekildiniz" dedi.

TRT'ye de 45 dakika Kürtçe program konulduğunu ve milli kıyafetlerin serbest bırakıldığını söyleyen Zana, "Bunları yapacaktınız da şimdiye kadar neden yasakladınız" diye konuştu.

Leyla Zana, "Bu acıya ne gerek vardı. Demek ki doğru olanın önüne geçemezsiniz. Şimdi yapmanız gereken ilk şey genel bir af çıkarmanızdır. İkincisi, Osmanlının kuruluşundan bugüne kadar olması gereken Kürdistan eyalet sistemine geçmenizdir. Diğer bölgelere de eyaletler kur. Bu ülkenin bölünmesi demek değil, aksine ülkenin bütünleşmesi bir arada yaşaması demektir. Her Kürt yaşadığı toprağın adını bilir onu asla gözardı etmez. Tarihin sayfalarına kaydırmaz. Bunun için Türkiye'nin eyaletlere bölünme zamanı gelmiştir. Ankara, Türkiye'yi eyaletlere böl ve Kürdistan eyaletini kur. Cumhuriyet'in kuruluş sürecinde yapamadığını şimdi yap" ifadesini kullandı.

Zana, konuşmasının bir bölümünü ise Kürtçe yaptı. Bu arada, mitinge katılanların Abdullah Öcalan lehine sloganlar atması dikkat çekti.
:devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv: :devilprv:

bunun sonu pek hayırlı görmüyom:yell: :yell: :yell: :yell: :devilprv: :devilprv: :devilprv:

dante002
21-07-2007, 20:00
Bunlara eyaleti vereceğiz mezaristan eyaleti.. Çürük iple kuyuya hızlı inilir.. bunların ipi de çürük ama hepsinin sığacağı kuyu var bizde.. gömecek adamda çok masallah..

l@zista
21-07-2007, 20:10
ne demişler devletin derini makbuldur sığlaştıkca böyle pürüzler meydana çıkıyor

kucer06
21-07-2007, 20:21
Git herhangi bir avrupa ülkesinde bölücülük yap bakalım adamı ne yapıyorlar.İş bize geldimi sözde insan hağları demogırasi yaygarası başlatıyorlar.Bizdeki feodal kafalı hainlerin de çok anladıkları kavramlar ya her gün töre diye kendi çocuklarını öldürüyorlar.

hulkhogin
21-07-2007, 21:48
Arkadaşlar Lütfen konuşurken Kürtlerin hepsini sakt etmeyin bende kürdüm ama bu şerefsizlerden nefret ediyom.Allah bunların belalarını versin onların yüzünden bir türlü rahat olamıyoruz.Sizden ricam lütfen sadece bu gibi insaların söylerken bütün kürtlerede aynı kefeye koymayın.Gerci koymazsınız ama ben genede söyliyim.Ben bu ülkede rahatım kardeşim hemde eczacılık yapıyom devletimide çok seveyim.İnşallah bu gibi pislikler aramızdan cıkartılır.Herkese Saygılar

ayhankeskin
21-07-2007, 22:46
Sözümüz senin gibi kardeşlerimize değil arkadaşım. Sen neden üzerine alınıyorsun. Tabi ki hepsi bir değil. Hem sadece kürtler mi teröristlik yapıyor bu memlekette. Sözümüz bu şerefsizleredir, inşallah anlaşılmıştır. Ben kürtleri yakından çok iyi tanıyorum, doğu ve güney doğu illerinin bir çok yerinde kaldım ve gezdim. Senin için rahat olsun,

Mehmet Kaynaklı
21-07-2007, 22:55
Sözümüz senin gibi kardeşlerimize değil arkadaşım. Sen neden üzerine alınıyorsun. Tabi ki hepsi bir değil. Hem sadece kürtler mi teröristlik yapıyor bu memlekette. Sözümüz bu şerefsizleredir, inşallah anlaşılmıştır. Ben kürtleri yakından çok iyi tanıyorum, doğu ve güney doğu illerinin bir çok yerinde kaldım ve gezdim. Senin için rahat olsun,

teşekkürler kardeş bukadar yazman daha güzel :wave:

bulletfromhell
22-07-2007, 00:12
Arkadaşlar Lütfen konuşurken Kürtlerin hepsini sakt etmeyin bende kürdüm ama bu şerefsizlerden nefret ediyom.Allah bunların belalarını versin onların yüzünden bir türlü rahat olamıyoruz.Sizden ricam lütfen sadece bu gibi insaların söylerken bütün kürtlerede aynı kefeye koymayın.Gerci koymazsınız ama ben genede söyliyim.Ben bu ülkede rahatım kardeşim hemde eczacılık yapıyom devletimide çok seveyim.İnşallah bu gibi pislikler aramızdan cıkartılır.Herkese Saygılar
yanlı yada yanlış bir durum yok ortada...hiç kimse kendi anne babasını seçemeyeceği için kendi etnik kimliğinide seçemez...dolayısıyla insanları seçemeyeceği şeyler için artı yada eksi bir şekilde değerlendiremeyiz....kişileri kendi istekleriyle yaptıkları tercihler sebebiyle eleştirebiliriz yada övebiliriz...dolayısıyla etnik kimliğinin o veya bu olması sebebiyle kişiler bu ülkenin aleyhine çalışırsa,kendilerine bu ülkenin üniter yapısı dışında başka haklar elde talep ederse ve bunun adınada falanca milletin kültürel hakları adı altında bi kılıf bulmaya çalışırsa o kişiyi etnik bir sıfatla adlandırmayız...o kişinin adı bizzatihi teröristtir ve kafası Allah'ın izniyle ezilecektir....öte yandan bu ülkeye bağlı olan,bu ülkeye hizmet eden ve bazı kılıflara saklanıp abidik gubidik yapmayan herkes bizim kardeşimizdir...hangi etnik kimlikten olursa olsun...onun için sen müsterih ol...burada bu titizlik her zaman gösterilir....

kucer06
22-07-2007, 00:22
yanlı yada yanlış bir durum yok ortada...hiç kimse kendi anne babasını seçemeyeceği için kendi etnik kimliğinide seçemez...dolayısıyla insanları seçemeyeceği şeyler için artı yada eksi bir şekilde değerlendiremeyiz....kişileri kendi istekleriyle yaptıkları tercihler sebebiyle eleştirebiliriz yada övebiliriz...dolayısıyla etnik kimliğinin o veya bu olması sebebiyle kişiler bu ülkenin aleyhine çalışırsa,kendilerine bu ülkenin üniter yapısı dışında başka haklar elde talep ederse ve bunun adınada falanca milletin kültürel hakları adı altında bi kılıf bulmaya çalışırsa o kişiyi etnik bir sıfatla adlandırmayız...o kişinin adı bizzatihi teröristtir ve kafası Allah'ın izniyle ezilecektir....öte yandan bu ülkeye bağlı olan,bu ülkeye hizmet eden ve bazı kılıflara saklanıp abidik gubidik yapmayan herkes bizim kardeşimizdir...hangi etnik kimlikten olursa olsun...onun için sen müsterih ol...burada bu titizlik her zaman gösterilir....

Bundan güzel bir açıklama olamazdı ellerine sağlık:45:

Simba
22-07-2007, 00:33
Bu kadarda olmaz. Bu gibiler yüzünden turkiye bu halde bir tane daha parti başkanı var bunların tetikçisi dogu perinçek özellikler bu adam aponun yanına gitmiş adam sofrasında yemek yemiş.Bu ulkeye ihanet eden bir adamı hala siyasi parti başkanı diye konusturuyorlar ya yazık

emmi
22-07-2007, 12:15
Hulkhogın kardeş sen gönlünü ferah tut. Nasıl bizlerin içinde de varsa bu ülkenin kötülüğünü isteyen satılmışlar; elbette kürtlerin içinde de var. Ben şahsen 15 yıl doğu ve güneydoğuda öğretmenlik yaptım. Hemde gönüllü. O iyi insanları hala anarım. Çünkü ekmeklerini yiyip, sularını içtim. Özellikle bekarlık dönemlerimde anam babam oldular bana. Biz binlerce yıl birarada yaşamayı becermiş bir milletiz. Ve daha da devam edecek bu birlikteliğimiz. Bizler etle tırnağız. Çakal her yerde çakaldır. Oçakallarla kendinizi bir tutmanızı asla istemiyorum. Bizler ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün dediği gibi "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" felsefesine sıkı sıkıya sarılırsak kimse bizim birlikteliğimizi bölemez. Çünkü bu söz öylesine söylenmiş bir söz değildir. Yukarıda arkadaşlarında belittiği gibi etnik kökeni ne olursa olsun bu bayrak altında kendini bu ülkenin vatandaşı sayan herkes bizim kardeşimizdir. Onun için sizin gibi kardeşlerimize kimsenin en ufak bir sözü olamaz. O ABD ve AB'nin gölgesinde uluyan çakallarında defterleri dürülür birgün elbet. O günler yakındır. Sizler üzülmeyin.
Saygılar.

CABBARİ
04-12-2007, 12:05

AP'de yaptığı konuşmada, Kürt sorununun çözümü için Abdullah Öcalan'ı işaret eden Leyla Zana, "Sayın Öcalan'ın halkların birlikteliği ve barışı için rolünü son derece önemli buluyoruz" diye konuştu.
Avrupa Parlamentosu'nda (AP) 4'üncüsü düzenlenen Kürt Konferansı'nda konuşan eski DEP milletvekili Leyla Zana, sorunun çözümü için Abdullah Öcalan'la mutabakatın gerekli olduğunu söyledi.
AP'nin verdiği Sakharov Ödülü'ne sahip olan Zana, "Sayın Öcalan'ın halkların birlikteliği ve barışı için rolünü son derece önemli buluyoruz" dedi. Sadece Kürtlerin değil Türkiye'de bazı aydınların da kapsamlı mutabakattan bahsettiğinin altını çizen Zana, "Dünyadan beklenen, bu iradeye saygı duyulması ve uluslararası pazarlıkların dışında bırakılmasıdır" dedi.
Vatandaşlığın sadece yasalarla yapılamayacağını ifade eden Zana, "Bugün sözde kabul edilenler yarın özde vatandaş olabilirler" diye konuştu. "İyi Kürt, kötü Kürt politikası iflas etmiştir" ifadelerini kullanan Zana, "Tahammül eşiğini aştığımızı düşünüyorum" diye ekledi.
AB'ye de Türkiye'ye sorumluluklarını hatırlatma çağrısı yapan Zana, "Söylem birliği sorunu ağırlaştırıyor. Çözüm Türkiye'ye özgü olmalı, ancak her şey iç dinamiklerden beklenmemeli" şeklinde konuştu.
'DTP güvence vermeli'
Toplantıda, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eşbaşkanı Joost Lagendijk de konuşma yaptı. Lagendijk "Kürt sorununun çözümü için önerilerini" şöyle sıraladı: "Öncelikle (terör örgütü) PKK hemen ve koşulsuz olarak silahlarını bırakmalıdır ve asla ellerine geri almamalıdır. DTP, PKK'nın son aylardaki saldırılarının en önemli kurbanı oldu. İkincisi, Türk hükümeti PKK saldırılarına rehin olmamalı. Yeni anayasada azınlık haklarıyla ilgili temel değişiklikler dahil olmak üzere sosyal ve ekonomik reformlara devam etmeli. Son olarak DTP, terör örgütü PKK'nın stratejisinin ve saldırılarını onaylamadığı konusunda yüzde 100 güvence vermelidir. Bu konuda çok açık ve anlaşılır olmalı."

Demirtaş: Döneceğim

DTP'li Ahmet Türk ise 1921-1924 yılları arasında Türkler ve Kürtler arasında "asrı saadet" yaşandığını, ilk TBMM'nin "Kürt-Türk karma meclisi gibi görüldüğünü" belirterek Atatürk'ün Kürtlere özel statü tanınmasından yana olduğunu ileri sürdü.
Bu arada, Türkiye'ye dönmesi tartışma konusu olan DTP lideri Nurettin Demirtaş, konferansın ardından Türkiye'ye döneceğini açıkladı.

osmann
04-12-2007, 13:14
konuşurlar. leylası da konuşur, sırrı sıda...adamlar işini yapıyor. bir biz yapamıyoruz...
Dün sky tv de bir program vardı... altındaki yazıda " İkinci bir yavru vatan" gibilerinden bir başlık.... "ulan buda ne" diye biraz baktım. bizim bazı aklı evvel aydınlarımız çıkmışlar kürt devleti kurmuşlar ve bize dokunacak yararlarını sıralıyorlar...Hani bunu show da cnn de yapsalar anlardım bir nebze ama sky tv yi ben farklı zannediyordum....
Bu tip programları safkan türkler yaparsa, safkan pkk lıların yaptıkları çok değil....
selametle...yıllardan beri bir hayırlı haber alamıyorum. ne talihsizmişiz birader. vatan ayaklarımızın altından kayıyor. bir "hiiieeyyyt" diye bağıramıyoruz bile...ecdadımız osmanlıların son demlerindeki insanlar gibiyiz...saf saf dolaşıyoruz, çalışıyoruz, yiyoruz...
ne hükümet hükümet, nede basın basın, oooffff...

lordlordleon
04-12-2007, 15:04
ya bu kadın benim geleceğimle oynadı ve tüm doğuda 2001 de askerlikte olan herkesin geleceğiyle oynadı belki bu diyarbakırda konuşma yapacak diye çarşılar kitlediler kimse ne sivil personel nede subay astsubay il içinden çıkamadı mardinde askerdik diyarbakıra gidemedik bunlar gibi daha nelerin zanlısı bu şahıs hala konuşuyor ve konuşturuluyor helal olsun alkışlamaktan başka bişey yapabilen varsa hodri meydan :( :( :(

CABBARİ
04-12-2007, 15:21
konuşurlar. leylası da konuşur, sırrı sıda...adamlar işini yapıyor. bir biz yapamıyoruz...
Dün sky tv de bir program vardı... altındaki yazıda " İkinci bir yavru vatan" gibilerinden bir başlık.... "ulan buda ne" diye biraz baktım. bizim bazı aklı evvel aydınlarımız çıkmışlar kürt devleti kurmuşlar ve bize dokunacak yararlarını sıralıyorlar...Hani bunu show da cnn de yapsalar anlardım bir nebze ama sky tv yi ben farklı zannediyordum....
Bu tip programları safkan türkler yaparsa, safkan pkk lıların yaptıkları çok değil....
selametle...yıllardan beri bir hayırlı haber alamıyorum. ne talihsizmişiz birader. vatan ayaklarımızın altından kayıyor. bir "hiiieeyyyt" diye bağıramıyoruz bile...ecdadımız osmanlıların son demlerindeki insanlar gibiyiz...saf saf dolaşıyoruz, çalışıyoruz, yiyoruz...
ne hükümet hükümet, nede basın basın, oooffff...

şu anda zaten akli selim oturup konuşursak basının istediğide bu zaten
ülkeyi bölmek için en büyük basıncı(siz anladınız onu) gazete ve televizyonlarıyla saldırıda bulunuyor ben bunların türküm demesinden dolayı utanç duyuyorum
selametle