PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Yeni forvete gerek yok"

JeTMasTeR
25-07-2007, 16:46
Only the registered members can see the link

Fenerbahçeli futbolcu İlhan Parlak, sarı-lacivertli ekibe forvet takviyesine gerek olmadığını düşündüğünü söyledi. Sarı-lacivertlilerin yeni transferi Samandıra'daki tesislerde antrenmandan sonra düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Spor kamuoyunda forvete transferin çok konuşulduğu ve medyada da transfer haberlerinin sıkça yer aldığı hatırlatılarak yöneltilen ''Sence forvete takviyeye gerek var mı'' şeklindeki soruya İlhan, ''Bence gerek yok. Gerçekten iyi futbolcular var. Kezman, Deivid, Colin, Semih ve ben varım, ama tabii ki bu hocamızın vereceği bir karar. Benim düşüncem, gerek yok'' diye yanıt verdi.

''İZLEMEK BÜYÜK ŞEREFTİ, İDMANA ÇIKMAK MÜKEMMEL BİR ŞEY''
İlhan Parlak, Roberto Carlos ile aynı takımda yer almasının kendisi için anlatılamayacak bir mutluluk olduğunu ifade etti.
Genç futbolcu, Brezilyalı oyuncuyla ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi: ''Uzun yıllar televizyonlarda izlediğimiz, dünyanın bir numaralı sol beki olarak adlandırılan Roberto Carlos'u izlemek bile benim için büyük bir şerefti. İdmana çıkmak da anlatılacak bir şey değil. Çok mükemmel bir şey benim için.''

''YÜZDE 60 İLE OYNUYORUM''
Sarı-lacivertli oyuncu, henüz kapasitesinin yüzde 60'ını ortaya koyabildiğini belirtti. Sağ üst adalesinde bir sakatlığı olduğunu ve tam olarak geçmediğini bildiren İlhan, ''Tam olarak kendimi vermiş değilim. Sakatlığım da geçince daha iyi olacağım. Şu anda yüzde 60 ile oynuyorum'' dedi. ''Ne zaman taraftarın sevgilisi olacaksın'' şeklindeki soruya İlhan, ''Bu benim elimde. Çalışmamı, hırslı mücadelemi antrenmanlarda gösterip hocamın vereceği şansı iyi değerlendirirsem, bir an önce olur diye düşünüyorum'' şeklinde yanıt verdi.

''SAMİMİYET VE GÜVEN BENİ ÇOK ETKİLEDİ''
İlhan, Fenerbahçe'deki futbolcuların samimiyetinin ve birbirlerine güvenin kendisini çok etkilediğini ifade etti. Takıma yeni katılmış olmasına rağmen kendisine gösterilen ilginin, uyum sorunu yaşatmadığını, bu konuda kendisini şanslı hissettiğini kaydeden sarı-lacivertli futbolcu, ''Burada arkadaşlık çok iyi. Bana olan yaklaşımları ve beni karşılamaları çok güzeldi. Burada insanların birbiriyle samimiyeti ve güveni beni çok etkiledi. Elimden gelen performansı gösterip bir an önce takımdaki yerimi almak istiyorum'' şeklinde konuştu. Sarı-lacivertli ekibin geniş bir kadroya sahip olmasının çok normal olduğunu, zorlu mücadelede iyi olanın formayı alacağını söyleyen İlhan, ''Bir yerlere gelip bir şeyler başarmak istiyorsak hiçbir şey kolay değil'' dedi. İlhan, teknik direktör Zico'nun şans vermesi durumunda 5 Ağustostaki Süper Kupa maçında Beşiktaş karşısında takımının başarısı için elinden geleni yapacağını kaydetti. Sarı-lacivertli oyuncu bir soru üzerine de geçen yıl Polonya'da U19 Avrupa Şampiyonası'nda 3 maçta 5 gol atarak gol kralı olduğunu, ancak takımının başarısızlığı nedeniyle sevinemediğini sözlerine ekledi.