PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nihayet bir numara bulundu

bengü
26-07-2007, 16:46
vatansever güç birliğinin aranan bir numara bulundu
Tüzüğe göre 1 numara
1 Numara Kundakçı

Terör örgütü gibi faaliyetlerde bulunan ‘Vatansever Kuvvetler Güç Birliği’nin ‘1 Numara’ kod adlı gizli lideri sonunda ortaya çıktı. star’ın ele geçirdiği örgütün ‘Ana Tüzüğü’nde ilk sırada emekli Korgeneral Hasan Kundakçı’nın adı yer alıyor

ERDAL ŞİMŞEK

HÜKÜMETİ devirmek için tedhiş örgütü gibi çalıştığı belirlenen ve Danıştay katliamından sorumlu olduğu sanılan Vatansever Kuvvetler Güç Birliği’nin ‘1 Numara’ kod adıyla bilinen gizli liderinin emekli Korgeneral Hasan Kundakçı olduğu ortaya çıktı. star’ın ele geçirdiği ‘Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi - V.K.G.B. Ana Tüzük 2005’ kitapçığının imza bölümünde Hasan Kundakçı adı resmen ilk sırada yer aldı. Örgütün kuruluş için ilk başvurusunda ‘Türk Mukavemet Derneği’ adını kullanmak istediği ancak bunun Kıbrıs’taki ‘Türk Mukavemet Teşkilatı’nı hatırlattığı için izin verilmediği öğrenildi.

İstanbul’da son bir ayda VKGB üyelerinin evlerine yapılan baskınlarda, örgütün yapılanması hakkında önemli bilgilere ulaşıldı. Bunlar arasında yer alan örgütün ana tüzüğünde kurucuların adı yer alırken, amaçları da anlatılıyor. Tüzüğün daha birinci maddesinde halkın ‘Milli Mukavemet güçleri’ şeklinde örgütlendirileceği belirtiliyor. 4. maddenin 1. fıkrasında ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin batma arefesinde olduğu ve bunu engellemek için vatandaşlara gerekli derslerin verileceği’ belirtiliyor. Yine aynı maddenin 13. fıkrasında Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk’ün kurduğu devlet modelinden çıktığı ve Irak ile Filistin gibi parçalanacağı belirtilerek, toplumun VKGB tarafından organize edileceği belirtiliyor.

NAZİ TİPİ ÖRGÜTLENMESİ

VKGB Ana Tüzüğü’nün özellikle 4. maddesinin Hitler’in Waffen SS’in tüzüğüyle büyük benzerlik sergilediğine dikkat çekildi. Nazi Gençlik Örgütü olan Waffen SS, Nazi Almanyası öncesinde legal olarak örgütlenmiş ve çocukları birer Nazi militanı haline getirmişti. Yine 4. maddenin 16. fıkrasında çocukları da örgütleyerek Mukavemet Birliklerine katılmaya hazır hale getirileceği belirtiliyor. Bunun de Nazi askeri polis teşkilatı olan SA’dan etkilendiğini gösteriyor. VKGB’nin kamuoyunu etkilemek, yönlendirmek ve hükümetleri tehdit etme yöntemleri ile İtalyan diktatör Benito Mussoloni’nin Kara Gömlekliler (Camica Nera) isimli örgütü ile aynı yöntemleri kullandığı belirlendi.

VKGB Genel Başkanı Taner Ünal, liderlerinin ‘1 Numara’ kod isimli biri olduğunu söylemişti. Örgütün önemli isimlerinden Ahmet Cinali ile Ünal’ın dinlenen telefon görüşmelerinde ise Hasan Kundakçı’dan bahsettikleri belirlenmişti. Danıştay saldırganı Alparslan Aslan’ın VKGB ile irtibatlı olduğu, eylemden önce Taner Ünal ile temas kurduğu ortaya çıkmıştı. Rahip Santoro, Hrant Dink Suikasti, Trabzon Mc Donald’s’ın bombalanması, Ümraniye ve Bursa bombalarının da aynı örgütle bağlantılı olduğu ortaya çıkmıştı.

TAMBURALI PAŞA

Tamburalı Paşa olarak adlandırılan Hasan Kundakçı, 1994-95 yıllarında Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Kuzey Irak’ta çok etkili bir askerdi. 1993-95 yılları arasında Jandarma Asayiş Bölge Komutanı olarak görev yapan Kundakçı Paşa, aynı dönemde Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanı olan E. Tümgeneral Osman Pamukoğlu’nun da komutanı idi. Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı olarak görev yaptığı 14 Ağustos 1996 günü Rum gösterici Solomos Solomou’nun bayrak direğine tırmanırken vurulup öldürülmesiyle Kıbrıs Rum Kesimi’nin başvurusu üzerine Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarıldı. Ancak Türkiye’nin girişimleri sonucunda bu bülten kaldırıldı. Emekli olduktan sonra politikaya atılmaya çalıştığı iddia edilen Kundakçı, Ankara’da müteahitlik yapan ve Haftalık Türkeli gazetesi çıkaran Taner Ünal ile tanıştı. Ünal’la birlikte dernek kurma çalışmalarına girişti. Kurdukları ilk dernek (Türk Milli Mukavemet Derneği), isminden dolayı kabul edilmeyince, Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi olarak 2005 yılında yeni bir ad altında dernek kurdu. Derneğin Kurucu ve onursal genelbaşkanıdır.

SiLAHLARIN PARASI ‘1 NUMARA’DAN GELDİ

GİRDAP Operasyonu ile tutuklanan Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Derneği (VKGHB) yöneticisi eski asker Halit Bozdağ’ın silah kaçakcılığı yaptığı İranlı ortağı İmami’ye telefonda, ‘Savunma Bakanı’ndan randevu al bir korgeneralle geliyorum’ dediği belirlendi.

Bozdağ’ın, İran-Suriye-Dubai-Türkiye ve İsviçre arasında mekik dokuduğu belirlenen İmami’nin yanı sıra Farzil ve Kirmani isimli İranlılar ile Almanya’da yine silah ticareti yapan Korkmazgil lakaplı bir Türk’le sürekli temas halinde olduğu belirlendi. Polisteki sorgusunda susma hakkını kullanan eski jandarma astsubay Halit Bozdağ’ın derin ilişkileri ortaya çıkmaya başladı. Bingöl’de bir yük trenine yapılan sabotaj sonucu ortaya çıkan silahlar nedeniyle büyük panik yaşadığı belirlenen Bozdağ’ın bir korgeneralle ilişkisinin olduğu belirlendi. Telefon görüşmelerine milyonlarca dolarlık havaleler yaptığı ve özel uçaklarla seyahat ettiği tespit edilen Bozdağ’ın gümrük kayıtlarına göre, yurtdışına çıkışına rastlanmadı. Adının İmami olduğu belirlenen İranlı iş ortağı ile kritik görüşmeler yapan Bozdağ’ın, resmi kaynaklardan para transferi yaptığı, hatta sahte kimlik ve pasaportla korgeneraller ile birlikte yurtdışı seyahatlere çıktığı ortaya çıktı. kendi adına kayıtlı telefon kullanmayan ve görüşmelerinde sürekli şifreli yapan Bozdağ’ın yeni silah anlaşmaları için ‘petrol kuyusu işletmemiz lazım’ kodunu kullandığı belirlendi. Silahların yurda giriş esnasında kesinlikle bir baskınla karşılaşmayacaklarını söyleyen Bozdağ, telefonda İmami’ye garanti veriyor. İmami’ye, ‘Sen keyfine bak. Hiç kimseye de güvenme. Hiç kimse bi b.k. yapamaz. Anlayacaksın benim kim olduğumu yakında’ diyor. ZAFER KÜTÜK

Para devletten

İranlı ortağı İmami ile para transferi konusunda görüşme yapan Bozdağ, parayı devletten aldığını söylüyor.

Halit- Bak şimdi ben paramı devletten alıyorum biliyorsun sen bunu.

İmami- Heee biliyem

Halit- Devlet İsviçre’ye çıkardı. Oradan hani ben ne iş yapıyorum, bu malzemeden alacam, malzemeden alırken üstünden kesip verecek sana...

1 numara... Omuzu kalabalık

Tüm yapıyı koordine ettiği belirlenen ve kimliği sır gibi saklanan 1 Numara kod adlı generalin adı İmami ile Bozdağ arasındaki görüşmede de geçiyor.

Halit- Şimdi birinci madde benim eee bana olan borçlarını İsviçre’ye çıkardılar. Ben şimdi bu gün bizim 1 numara yok mu, omuzu kalabalık...

İmami- Heee

Halit- O, bu gün bana yazı yazdı. 4,5’ta o yazı geliyor. O yazıyı aldıktan sonra yarın para alacam, o havale ettiği yere gidecem anladın mı?

İmami- İnşallah

Halit- Ordan ne kadar istiyorsan ben sana çıkarırım, ama ne kadar istiyorsan derken 10 milyon dolar dersen çıkaramam anladın mı?