PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DTP'de 'yabancı dil' krizi

pencere77
30-07-2007, 19:09
DTP'nin desteklediği 19 bağımsız milletvekili dün TBMM'ye toplu halde gelerek kayıt yaptırdı. DTP'li bağımsızlardan aralarında Ahmet Türk'ün de olduğu bir bölümü milletvekili bilgi formunu doldururken 'bildiğiniz yabancı diller' bölümüne 'Türkçe' yazdı. Ancak bu beyan TBMM Özlük İşleri tarafından düzeltildi.

DTP'LİLER GRUP DİLEKÇESİNİ TBMM'YE VERDİ

Alınan bilgiye göre, Ahmet Türk, formunu doldururken, “Bildiğiniz Diller” bölümüne Türkçe yazarken, Nezir Karakaş ise hem Türkçe hem Kürtçe yazdı. TBMM Özlük İşleri tarafından yapılan inceleme sonrasında Türk'ün ve Karakaş'ın doldurduğu formların “Milletvekili kayıt doldurma formu” formatına uymaması ve resmi dilin Türkçe olduğu gerekçesiyle formlardakı beyanları sildiler. Bu nedenle TBMM yönetimi kayıt yaptıranların biyografilerini internet ortamına taşıma işlemini durdurdu.

Bu uygulamanın yalnızca DTP'lileri kapsadığı izlenimi vermemek için de dün kayıt yaptıranların kısa biyografileri internette yer almadı. DTP'lilerin bu tavrının duyulmasından sonra partide toplantı halinde bulunan Türk ile arkadaşları çözüm arayışına girdi. Ahmet Türk, bu bilgiyi teyit ederken DTP'den "Yanlışlıkla olmuş, düzeltiliyor" bilgisi verildi.

"YABANCI DİL DİYE ANLAMADIM"

Mardin Bağımsız milletvekili Ahmet Türk ANKA'ya yatığı açıklamada, sorulan soruyu yanlış anladığını belirterek şunları söyledi:

"Formu doldururken “bildiğiniz diller” sorusunu konuşabildiğiniz diller diye anladım. Aslında kastedilen bildiğiniz yabancı diller diye anlamadım. Konuşabilen dil diye anladım. Onun üzerine yeniden formu düzelttik. Türkçe”yi yabancı dil kategorisinde görmedim.”

Edinilen bilgiye göre; yaptığı yanlışı anlayan Türk, Meclis'e danışmanını göndererek yanlışın düzeltilmesini istedi.Karakaş'ın ise Türk'ten sonra yeniden kayıt formunu düzeltmek istediği öğrenildi. Ancak her iki form da TBMM Özlük İşleri birimi tarafından düzeltildi.

KAYNAK:Only the registered members can see the link

bulletfromhell
30-07-2007, 19:16
ben onların dilini kesersem halis mulis itçe konuşurlar yabancı dil olarak...:devilprv::devilprv::devilprv:

kucer06
30-07-2007, 19:16
Madem Türkçeyi yabancı dil olarak görüyorlar o zaman kendileri bu ülkede yabancıdırlar burada azınlık muamelesi görmeliler veya def olup gitmeliler.Zaten şimdiki siyasetçiler bu eşkiyaları Atatürk'ün kurmuş olduğu o yüce meclise soktukları için ne tarih nede halk affetmiyecektir.Bunca şehidimizin katilleri mecliste bundan büyük ayıpmı olur.Bence kimse dikkate almıyor ama inanın bu işin sonu çok çok kötü

bulletfromhell
30-07-2007, 19:20
Madem Türkçeyi yabancı dil olarak görüyorlar o zaman kendileri bu ülkede yabancıdırlar burada azınlık muamelesi görmeliler veya def olup gitmeliler.Zaten şimdiki siyasetçiler bu eşkiyaları Atatürk'ün kurmuş olduğu o yüce meclise soktukları için ne tarih nede halk affetmiyecektir.Bunca şehidimizin katilleri mecliste bundan büyük ayıpmı olur.Bence kimse dikkate almıyor ama inanın bu işin sonu çok çok kötü
doğru söylüyosun onlar için çok kötü olacak...:45:

Hakan Gül
30-07-2007, 19:36
Bu yaptıklarına yemek yediği kaba pislemek denir.Ama ekmek yediğin yere ihanet edersen gün gelir ekmek yerine kurşun yersin bu böyle biline :mad2: