PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Lincoln çocukluk arkadaşım"

JeTMasTeR
31-07-2007, 15:48
Only the registered members can see the link

Fenerbahçe takım kaptanı Alex de Souza, sarı-lacivertli takımda üstlendiği yeni görevinde, takımın tecrübeli isimleri Tümer ve Carlos'un da desteğini göreceğine inandığını, Galatasaray'ın yeni transferi Lincoln'ün de çocukluık arkadaşı olduğunu söyledi.

Samandıra'daki tesislerde antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Brezilyalı futbolcu, her futbolcunun gerektiğinde üzerine düşen görevi yapacağını, takımın yaşça büyük isimleri Tümer ve Carlos'un yardımının önemli olacağını ifade etti.

Eski kaptanlar Ümit ve Tuncay'ın varlığında, kendisine düşen görevi her zaman yaptığını ifade eden Alex, takım arkadaşları tarafından kaptanlığa layık görülmenin ayrı bir mutluluk olduğunu anlatarak şunları kaydetti: "Ben her zamanki gibi takımıma yardım etmek için düzgün çalışmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Kaptan Ümit iken de Tuncay iken de bana ihtiyaç duyulduğu zaman her zaman yardımcı oluyordum. Yine aynısı olacak. Takımımızda tecrübeli oyuncular da var. Tümer gibi, Carlos gibi. Onlar da biliyorum ki gerektiği zamanlarda, takımın ihtiyacı olduğu zamanlarda yardımcı olacaklar, benim gibi.

Her şey aynı düzeninde devam edecek. Tümer ve Carlos'u söyledim. Çünkü takımın şu anda yaşça en büyük olanları. Fakat takımda bir sürü tecrübeli oyuncu var. Onlarda bir şey yapması gerekirse yapacak.

Fenerbahçe'de 4. senem. Ben gerek saha içinde gerek saha dışında en iyisini vermeye çalışıyorum. Herkesin oy birliği ile beni seçmesi ve bunu bana layık görmesi beni ayrıca mutlu ediyor."

"GEÇEN SEZON LİMİTLİ OYNADIM"
Alex, geçen sezon ligin ilk yarısındaki Beşiktaş maçından itibaren sakatlığı nedeniyle performansında belli bir limitin üzerine çıkamadığını kaydederek, "Tedaviden sonra kendimi çok iyi hissediyorum" dedi.

Yeni sezonda, en az geçen yıl kadar iyi olup, üzerine daha da eklemek istediğini anlatan Brezilyalı oyuncu, "Kendimi çok iyi hissediyorum. Antrenmanları ağrısız sızısız geçirdiğim için ayrıca mutluyum. Geçen yıl böyle değildi. Bazı hareketlerimi kısıtlamak zorunda kalıyordum. Şimdi gayet iyi durumdayım. Ben geçen yıl da ilk Beşiktaş maçından itibaren limitli bir şekilde oynuyorum. Korner atmakta, frikik atmakta, serbest atış kullanmakta zorluk çekiyordum. Fakat bu sene bundan farklı durumda, hiçbir ağrı hissetmiyorum. hedefim en az geçen yıl kadar iyi olup başarılı olmak" şeklinde konuştu.

"LINCOLN ÇOCUKLUK ARKADAŞIM"
Medyada, Galatasaray'ın Brezilyalı transferi Lincoln ile sıkça kıyaslandığının hatırlatılması üzerine, çocukluk arkadaşı olduğunu belirttiği Lincoln'ün oynadığı takımlarda kalitesini gösterdiğini söyledi.
Lincoln'e Galatasaray'da başarılar dileyen Brezilyalı oyuncu, "Bu konu hakkında çok fazla söyleyecek bir şeyim yok. Lincoln benim çocukluk arkadaşım. Çocukluktan beri onunla top oynarız. Aynı şekilde şu ana kadar oynadığı takımlarda gösterdiği futbol onun nasıl kaliteli olduğunu ortaya koyuyor. Şimdi de Galatasaray forması altında ter dökecek, başarılar diliyorum. O Galatasaray forması için elinden geleni yapacak ben de Fenerbahçe forması için. Takım olarak mücadele edeceğiz. Sadece Alex ve Lincoln mücadele etmeyecek" diye konuştu.

Türkiye'de forma giydiği sürece, diğer takımların yaptığı Brezilyalı oyuncu transferlerinin hep kendisiyle kıyaslanmasının hatırlatılması üzerine Alex, "Söyleyecek bir şeyim yok. Karşılaştırmaları yaparlar yapmazlar. Ben buraya imza attığım andan itibaren beni buradaki şeyler ilgilendiriyor. Beni başka takımların yaptığı transferler çok fazla ilgilendirmiyor açıkçası. Benim için önemli olan şeyler Fenerbahçe içinde olan şeyler ve Fenerbahçe için yaptıklarım" şeklinde konuştu.

"BAŞARILI OLUNCA HER ŞEY ARKASINDAN GELİR"
Yeni sezonda vaat ettiği futbol ve Brezilya Milli Takımı ile ilgili hedefi konusundaki soruya Alex şu yanıtı verdi: "Hedeflerim aynı. Geçen yıl ki gibi başarılı olup, üstüne daha da eklemek istiyorum. İyi bir şekilde çalışıp kondisyon olarak durumumu en iyi seviyeye getirip, takımım için en iyi şeyi yapmak istiyorum. Zaten başarılı olduğunuz zaman milli takım ya da öteki şeyler kendiliğinden gelir. Önemli olan kendimi en iyi şekilde hazırlayıp, takımıma, Zico'ya ve herkese yardımcı olmak."

"ZICO'NUN OPSİYONU BU SENE DAHA FAZLA OLACAK"
Kadronun Şampiyonlar Ligi için yeterli olup olmayacağı yöndeki soruya verdiği yanıtta, yetenekli futbolcuların kadroya dahil edildiğini belirten kaptan, "Zico'nun bu sene daha fazla opsiyonu olacağına eminim" dedi.

Gökhan Gönül'ü çok fazla izleme şansı olmadığı için değerlendirme yapamayacağını kaydeden Alex, "Baktığımızda takımdan önemli oyuncular gitti. Fakat önemli oyuncular da kadroya dahil edildi. Gökhan'ın haricindekileri bir şekilde tanıyorduk. Çok iyi bir kadro oluşturduğumuzu biliyorum. Teknik direktör Zico'nun bu sene daha fazla opsiyonu olacağına eminim" diye konuştu.

Roberto Carlos transferini de değerlendiren Alex, "Dünya futbolundaki ismi tartışılmaz. Şu anda takıma adapte olmuş durumda. Umarım hep beraber takımımızda güzel başarılara imza atarız" dedi.

Şampiyonlar Ligi'nin kendileri için önemli ve zor bir kulvar olacağını ifade eden Fenerbahçe kaptanı, ellerinden gelen her şeyi yaparak Avrupa'da güzel bir sezon geçirmek istediklerini kaydetti.

Alex, Beşiktaş ile Köln'de yapacakları Süper Kupa maçından kupayla dönmek istediklerini de ifade etti.