PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçinizde mustafa abiyi tanıyan varmı?

CABBARİ
20-01-2006, 22:33
Bir gün köy ahalisi köy kahvesinde bir yandan haberleri izliyorlarmış bir yandan da pispirik çeviriyorarmis. Içlerinden biri (Mustafa Abi) televizyonda Ecevit'i görmüs ve demis ki :
"Basbakan oldu yüzümüze bakmıyo. Eskiden böylemiydi be ! Etrafımda dolanırdı ! Hey bee, zaman ne çabuk geçiyor..."
Tabii kahvedekiler merakla sormuslar :
"Mustafa Abi ?? Sen nereden tanıyosun Basbakanı yahu ?"
Mustafa Abi istifini bozmadan cevap vermis :
"Üniversite yıllarında abilik ettim ona ! Az ekmeğimi yemedi !! Gel gör ki şimdi bizi unutmus baksana !"
Kahvedeki ahali inanmamislar tabii ki.
Mustafa Abi'de inandirmak için demis ki :
"Gelin ulan ! Meclisin önüne gidiyoruz. Çıkışta yakalayacağız Ecevit'i. O zaman anlarsınız yalan mi değil mi ??"
Hepbirlikte T.B.M.M.'nin önüne giderler ve çıkışta Ecevit'i yakalarlar. Ecevit hemen Mustafa Abi 'nin elini öpmeye kalkışır ve der ki :
"Abim, Mustafa abim ; kusura bakma başbakanlık bir dakika boş bırakılmıyor ki ! Kusuruma bakma abi."
Mustafa abi kahve ahalisine söyle bir bakar ve ahalinin acayip sekilde etkilendigini görür. Başka bi gün gene kahvede ahali ile TV seyreden Mustafa Abi TV' de Süleyman Demirel'i görür ve der ki :
"Bu da öyle.Cumhurbaşkanı olunca kendini birsey zannetti. Hayırsız çıktı bu da !!
Ahali : "Hadi canim.Ecevit'i belki sans eseri tanıyosun ama buna inanmıyoruz !!" der.
Mustafa Abi hemen ahaliyi toplar ve Çankaya'ya gider. Mustafa Abi'yi gören Demirel hemen Ecevit gibi Mustafa Abi'nin ellerine sarılır ve öpmeye kalkısır.Mustafa Abi
buna izin vermez tabi.
Demirel ekler: -Abi Vallahi billahi kusura bakma. Uzun yıllardır göremiyodum seni. Tamda seni ziyarete gelecektim der.
Mustafa Abi tekrar ahaliye dönerek bir bakıs atar ki artık ahalinin gözünde
peygamber kadar yükselmistir. Tekrar bi gün kahvede tv izlerken bu sefer tv
ye Clinton çıkar.
Mustafa Abi söze baslar ve der ki :
"Ulan ne çabuk unuttun o sefalet dolu günleri ? Tabi zengin oldun , Amarika'nında başına geçince unuttun bizi.. Hayırsız herif!! Ahali bu kadarının da fazla oldugunu
söyler ve diğerlerinin belki bir sans eseri olabileceğine ama Clinton'u tanımasının
imkansız olduğuna imece usulü karar verirler.
Mustafa Abi'nin tabii ki kafası atar ve bazı köylüleri alarak Beyaz Saray'a giderler. Kapıdaki görevliye Clinton ile görüsmek istediklerini söylerler.. Görevli de sadece
bir kişinin girebileceğini söyler. Köylüler düsünürler ve sadece Mustafa Abi'nin Clinton'u tanıdığını söyleyerek Mustafa Abi'nin gitmesini isterler. Güvenlik Mustafa Abi'yi iyice arayarak içeri sokar. Saatler geçer ama kapıdan kimse çıkmaz .Köylüler sıkılır. Penceredende bakma olanakları olamadığı için ordan geçen uzun boylu birine sorma kararı alırlar. Şans eseri orada o anda Michael JORDAN geçmektedir.
Ingilizce bilen bir köylü Michael Jordan'a döner ve der ki :
"Ya Jordan Abi. Senin boyun uzun. Camdan içeri bakıp neler oluyo, kaç kişi var bi baksana..
Jordan camdan bakar ve cevap verir :
"Vallahi ne olduğunu bilmiyorum. Içerde 6 kisi var. Biri Mustafa Abi, diğerlerini tanımıyorum."

Nakkus
20-01-2006, 23:31
Heeehee çok güzeldi Cabbari
Mustafa Abiyi tanımamda kesin o bizide tanıyordur :yes:

Hakan Gül
21-01-2006, 01:22
abi hikaye çok güzel sonunu süper bağlamışlar bu mustafa abi bizim mustafa abi değilmi yaaw:victory:

CABBARİ
21-01-2006, 11:21
işte o mustafa abi bizim mustafa abi:):)

muzo
21-01-2006, 11:33
HARİKAAAA:victory: :victory:

CABBARİ
21-01-2006, 18:41
HARİKAAAA:victory: :victory:
sende harikasın:)

fa77
21-01-2006, 19:23
oda bişimi fa77 yaz dünya yaz mektup yolla bak bakalım bana nasıl ulaşıyor :bananalama:

CABBARİ
23-01-2006, 12:05
ya bu mustafa abi çok kıyak adam yaw:):)

Hakan Gül
23-01-2006, 12:17
bilmezmiyim abi ne kıyak adamdır o:)