PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mekke'yi bombalama vaadi

kucer06
05-08-2007, 22:42
Mekke'yi bombalama vaadi
05 Ağustos 2007 Pazar 14:12
ABD’deki başkanlık yarışından iğrenç vaatler ülkede tartışma yarattı.
ABD’de başkanlık yarışının demokrat adayları Obama’nın Pakistan’ı işgal edeceğini, Hillary Clinton’ın nükleer silah kullanabileceğini açıklaması üzerine bir de Cumhuriyetçi aday adayı Tancredo’nun "Mekke’yi bombalarım" sözleri eklenince, ABD Dışişleri açıklama yaptı: "Adaylar başkan olana kadar hassas diplomatik konularda fikirlerini kendilerine saklamalılar."

Demokrat aday adayı Barack Obama, seçilmesi durumunda Pakistan’a asker gönderip Usame Bin Ladin’in peşine düşeceğini vaadediyor. Partisinin diğer adayı Hillary Clinton, terörle mücadelede nükleer silah kartını da masaya koyacağını söylüyor. "İddiasız" cumhuriyetçi aday Ton Tancredo ise çok daha ileri gidiyor.

MUTLAK ÇILGINLIK
İki yıl önce de benzer bir öneriyle gündeme gelen Kongre üyesi Ton Tancredo’nun "Mekke ve Medine’yi bombalarsak caydırıcı olur. Yoksa yine saldırırlar" demesi ABD Yönetimi’nin sabrını taşırdı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tom Casey, "Dünyada 1 milyarı aşkın insan için mukaddes ve mübarek olan bu yerlere saldırmayı teröre karşı uygun bir karşılık olarak görmek mutlak bir çılgınlıktır" dedi.

ayran
05-08-2007, 22:49
bu dünyaya bela olmuş bir ABD ülkesi hadini artık aştı bela arıyor en sonun'da 3'cü dünya savaşı olursa sırf bu ABD yüzünden olur ..ve hem haritadan hemde ırkını yer yüzünden silecek ben buna inanıyorum..

Only the registered members can see the link

banshee8831
05-08-2007, 23:18
abd ülkesi değil.abd nin saçma sapan başkanları ve başkan adayları.siz sanki abd halkının bu savaşları bu olayları çokmu istediğini zannediyorsunuz.örnek olarak ülkemizde gelişen olaylar ya başkanların yada yönetimin yaptığı olaylar.bunları biz çokmu istiyoruz.onlar ülkeyide satıyor teröristlere sayında diyor.yani anlıyacağınız iş halkta yada ülkede bitmiyor.genel anlamda değil şahıs olarak konuşursak daha mantıklı olur bence.

hallederiz
05-08-2007, 23:30
amerikadan zaten başka ne beklenirki

umuter
06-08-2007, 00:22
o zaman müslüman ülkelerde kalkar seçim vaadi olarak vatikanı vurayım derse nolcak??

kanaryam1950
06-08-2007, 00:27
abd ülkesi değil.abd nin saçma sapan başkanları ve başkan adayları.siz sanki abd halkının bu savaşları bu olayları çokmu istediğini zannediyorsunuz.örnek olarak ülkemizde gelişen olaylar ya başkanların yada yönetimin yaptığı olaylar.bunları biz çokmu istiyoruz.onlar ülkeyide satıyor teröristlere sayında diyor.yani anlıyacağınız iş halkta yada ülkede bitmiyor.genel anlamda değil şahıs olarak konuşursak daha mantıklı olur bence.

o saçma sapan başkanlarıda halk seçiyor ama!!!!!!!!

istismar
06-08-2007, 09:36
ne dedıgını bılerek konusuyorsun deılmı bazılarının zoruna ıyı GITMIŞ bır dahakı sefere%65

CABBARİ
06-08-2007, 10:38
ALLAHIN dokunulmaz kıldıgı memlekete ne cüretle girip bombalayabilirler kendi sonlarını hazırlamış olurlar
selametle

osmann
06-08-2007, 12:18
biz tesirsiz bir halk olmuşuz. özelliklede dini islami konularda çok cansızız. bağdatı bombaladılar. gık demedik. necefte hz. alinin türbesini vurdular. gık demedik. imamı azamın türbesi yıkıldı yine ses yok. azıcık bir kıpırdasak belki diğer ülkelerde hareketlenecek ama bizde tın yok. herifler silah satıyormuş pkk ya. bir allahın kulu amerikaya yada avrupaya bu nedir birader demedi. italya mayın vermiş. ah ne olacak canım gibilerinden havalar hükümette. mekke ve medineyi bombalamaya kalkarlarsa -ki allah korusun inşallah olmaz böyle bir şey- yine sessiz kalırız. afyonlanmışız. uyuşmuşuz. sütçü imam maraşta fransızaskerini kadının peçesine el uzattı diye çekip vurmuş. sonra maraş ayaklanmış. bizdede bir kaçı çeker vurur ama arkasından ayaklanacak kimse yok vesselam. ne biçim bir toplum olduk. nerde osmanlı nerde biz? birde muasır medeniyet olacaz. sevsinler. eski medeniyetimize erişebilsek bari hiçolmazsa.

satelcom
06-08-2007, 12:37

evet aynen bizdeki gibi beyinsizce ve düşüncesizce rüşvetlle tıpkı bizdekihalkın vatanı satanları seçtiği gibi.

ayran
06-08-2007, 12:48
konuyu başaka bir tarafa sürüklemeyin onların ne yaptıkları veya ne söyledikleri ve bizim ne yapacağımızı nasıl hareket edeceğimizi buna karşı nasıl önlem alacağmızı bilelim

kamkac62
06-08-2007, 15:22
bunu yapmaya curret etmeyekalksın ozaman görürüz
eceli gelen köpek cami duvarına ----------:devilprv:

ayran
06-08-2007, 15:47
bunu yapmaya curret etmeyekalksın ozaman görürüz
eceli gelen köpek cami duvarına ----------:devilprv:

arkadaşım sabırlı ol allah yolun'da ölmek ve şehit mertebine ulaşmak herhalde bize tekrar ALLLAH bağışlayacak takii dünyada bir tek müslüman kalana kadar..hele sabırlı ol inanıyorum belki diyorum (S.A.S) HZ. MUHAMET'İN İSTANBUL'DAKİ SANCAK YERLERE VE GÖKLERE TEKRAR HAKİMİYETİNİ GÖSTERECEK. o günü bekliyor ve hazırlıklı oluruz ALLAH'IN izniyle..

Mehmet Kaynaklı
06-08-2007, 15:53
işte böyle dilleri keseceksin bidaha konuşmayacaklar

banshee8831
07-08-2007, 18:31

iyide şöyle deyim hangimiz bizim bu seçimde umduğumuz buldu söylermisin dostum.yani şu anki partiden mutlu olan ben gerçek türk evladıyım diyebilirmi.ha işte biz istisnayız.yani şimdi diğer ülkelerde bize aha bu türkiye işte başka ne beklenirdi dese çokmu iyi olur yani.işte genel değil özel konuşmak lazım.ben onu kastettim yoksa abd yandaşı değilim yandaşlık derkende ben zaten siyasete fln karşıyım o yüzden hiç bir ülkenin siyasetini sistemini sevmem.ben ortamını severim.ve kusura bakmayın kimsede bir an olsa bile ben yabancı bir ülke görmem oraları hayal etmem diyemez haksızmıyım.bu bizim dedelerimizden geldi yıllarca aşılandık alıştırıldık tabikide şimdi oraları görme hayal etme isteği duyuyoruz.ve başkanların siyasetçilerin yaptığı her olay bir ülke adına konuşulsaydı şu an herkes her ülke birbirine düşman olurdu.ve bide olaya şu açıdan bakın mesela bizim siyasetçilerimiz yada büyüklerimiz israili bombalarız diye bir laf söyleseler dünyadaki diğer ülkeler bize gıcık olmazmı.o yüzden bence bu sorunlar ülke adına ülke halkına mal olmak yerine kişisel olarak yapılmalıdır.ve amerika başkanının ve sisteminin arabistan ile bir sorunu varsa gidip kralları ile görüşmelidir halka veya islamiyetin sembolüne el uzatmamalıdır.

konu biraz saptı ama yani bende sinirlendim bu olaya ama yapamazlar.yani büyük savaş çıkar.çok zor bir olay.vede gerçekliğinden şüphe duyuyorum.