PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Nasıl Tavşan

kucer06
06-08-2007, 23:05
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Denizli'nin Acıpayam İlçesi'ne bağlı Gümüş Köyü'nün Eşeler Yaylası'nda 1 ay önce bulunan ve türü belirlenemeyen sevimli minik yaratık, köyün maskotu oldu.

Kanguru, tavşan, köstebek, sincap ve fareyi andıran sevimli yaratığı görenler hayretlerini gizleyemiyor. Kanguru gibi sıçrayarak yürüyen yaklaşık 150 gram ağırlığında, 10 santimetre boyundaki, uzun kuyruklu, uzuk kulaklı yaratığı bularak sahiplenen Veli Turan ona ‘Abbas’ adını verdi.

Gümüş Köyü'ndeki arkadaşları, Murat Tutkun, Fuat Turan ve Hasan Tutkun'la birlikte, 1 ay önce Eşeler Yaylası'nda gezerken, Veli Turan'ın ayağı bir çukura girdi. Turan, ayağını çıkardığı çukurdan fırlayan bir canlının kanguru gibi sıçrayarak kaçtığını gördü. Uzun süren kovalamacının ardından gençler daha önce hiç görmedikleri yaratığı yakalayarak köye getirdi. Veli Turan, ‘Abbas’ adını verdiği yaratık için özel bir kafes yaptırarak, onu ekmek ve salatalıkla beslemeye başladı.

Bölgede 40 yıldır çobanlık yaptığını belirten Hüseyin Aslan, “Ben bu dağları karış karış bilirim. Hayatımda böyle bir yaratık görmedim. Kanguru gibi sıçrıyor, görüntüsü fare ve tavşanı andırıyor” dedi.

Köy İhtiyar Heyeti Azası Osman Dilhan da Abbas'ın kendileri için büyük şans olabileceğini, Gümüş Köyü'nün tanıtılmasına katkıda bulunacağını belirtti.

Köylülerin daha önce görmediklerini ve ne olduğunu bilmediklerini söyledikleri hayvanın Arap tavşanı olduğu anlaşıldı.

bulletfromhell
06-08-2007, 23:19
valla ben hiç bişeye benzetemedim...

MusaKa92
06-08-2007, 23:49
Hamster Tavşan Karışımı bişey :wave: